ИНФОРМАЦИЯ за ВАКСИНИ. Как да ги избегна?

  • 14 526
  • 130
  •   1
Отговори
# 105
  • на пистата
  • Мнения: 5 840
Лелееее, аз като питах ... беше глас в пустиня, а сега какво станало ...  ooooh!

На въпроса ви - какво направих. Simple Smile Видях сп. 8,прочетох го, намерих педиатъра, говорещ против ваксините и той се оказа пълно "хахо"!!!!!! Ама тотално хахо!!!! Кукувица и половина! Междувременно детето се разболя от морбили и го изкара адски тежко! Две седмици бяхме ни живи, ни умрели! Какво беше в Инфекциозна няма да описвам, защото не го пожелавам и на най-големия си враг!!!
Детето, милото още се възстановява! Отслабна с около килограм, вече се храни повече, де, но не е онова жизнено, усмихнато човече ... Sad  За сега ми казаха да не поставям никакви ваксини, но след като се възстанови да поставя, защото ако скоро след оздравяването пак се срещне с някоя сериозна инфекция /хепатит, напр./ ... не се знае ... Това ми го каза една лекарка във ВМА /там ни преместиха заради усложнения/. Засякох и Мангъров по-рано в Инфекциозната и е много мил и добронамерен човек. Защо така му се нахвърляте, не знам ...

Както и да е, де. Сега чакаме ... да се възстанови и после какво правим ... не се знае ... Sad

Не, авторката, след като се е сблъскала само с една от болестите, за които се ваксинира - при това най- леката- както и с хората, грижещи се за подобряването на състоянието на болните дечица, е променила из основи мнението си по въпроса...

Така ли?!
От тебе чувам.


джуличка..ще ти пишем двойка Laughingне четеш

# 106
  • Мнения: 6 274
джуличка..ще ти пишем двойка Laughingне четеш

Напротив, това съм го прочела, даже почти наизуст го знам, така че може и 6 да ми пишете.  Mr. Green
Но никъде не видях да пише "Коренно си промених мнението, ЩЕ ваксинирам!"  Rolling Eyes
Или Катето пак си прави съчинения без картинка?
  Laughing

# 107
  • София
  • Мнения: 17 592
Прочети ВНИМАТЕЛНО последния й пост.
Проблемът й в момента е, че е изтървала удачното време за прекалено много ваксини... а детето сега е твърде слабо...

# 108
  • Мнения: 258
Аз по отношение на ваксините и детските проблем не виждам. Държавата е поставила условие. По същата логика аз мога да недоволствам, че не взимам детски. Защо са ме обвързали с доход? След като държавата ще дава нещо, то може да го обвърже с условия. Детето ми е с бронхиална асма, но уви не мога да се класирам защото взимам доход, които е по - висок от изискванията. В този случай не изпълнявам условието. Същото е и с ваксините.
За зъболекаря и децата не сте прави. Специално за това перо съм доволна на 100%. За деца се покриват мисля 5 манипулации годишно. Това е повече от добре. Като тези 5 манипулации могат да са кариес, пулпит...
Не виждаш проблем, защото у теб не е възпитан правният усет. Не се обиждаш, нали? Тук има дискриминационен проблем. Защо държавата ще дели децата на ваксинирани и неваксинирани, че да определя да ли заслужават детски? По другият признак, според дохода вече са ти отговорили. Да, дохода би могъл да бъде критерий. За астмата ви пожелавам скорошно оздравяване.
Касата покрива само амалгамните пломби. Е, мерси, аз не съм съгласна. Защо не покрива и белите? Веднъж бях свидетел, един беден и не много умен човек викаше на зъболекаря да му извади зъбите, че да няма проблеми! Е, това съвременно здравеопазнане ли е? В социална европейска държава, каквато България претендира да бъде, здравната застраховка би трябвало да покрива всичко това, без човек да се замисля да ли да слага пломба или не.

Зари65 ме подсети за едно ужасно нещо. Лекари отказват да приемат хора в болница без застраховки. За година, от както съм в България вече чух няколко пъти това по телевизията. Хипократови клетви дават ли въобще българските лекари? Ужас! Това не се случва даже в страна като САЩ, където до скоро не беше задължително да си застрахован / а може би още е валидно/. Винаги се намират помощи или дарения, но не се отказва лечение, и това го прави самата болница. Да не споменавам, че и нелегални лекуват, какво да говорим за застраховани или не.

# 109
  • Мнения: 6 274
Прочети ВНИМАТЕЛНО последния й пост.
Проблемът й в момента е, че е изтървала удачното време за прекалено много ваксини... а детето сега е твърде слабо...


Кате, престани да виждаш под всеки вол по две телета!

... Сега чакаме ... да се възстанови и после какво правим ... не се знае ... Sad

Никъде не пише "коренно си промених мнението и почвам да ваксинирам с всичко"!!!  Crossing Arms

# 110
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
За зъболекаря и децата не сте прави. Специално за това перо съм доволна на 100%. За деца се покриват мисля 5 манипулации годишно. Това е повече от добре. Като тези 5 манипулации могат да са кариес, пулпит...
Касата покрива само амалгамните пломби. Е, мерси, аз не съм съгласна. Защо не покрива и белите? Веднъж бях свидетел, един беден и не много умен човек викаше на зъболекаря да му извади зъбите, че да няма проблеми! Е, това съвременно здравеопазнане ли е?
Ако не ти харесва амалгамата доплащаш и ти правят химеокомпозит или фото. Но това е най - малкото. Лечението на пулпит, периодонтит или гангрена не е никак евтино, а за деца касата го поема. То се включва в 5 манипулации. Сами знаете, че лечение на гангрена може да отиде и към 200лв. Те на фона на доплащане за фото пломба ми се струват доста прилично предложение. Моята стоматоложка му слага фотополимер пише в книжката и не доплащам.
Здравеопазването би трябвало да покрива един разумен минимум. За модерното е редно да се доплаща. За да покрива и модерното държавата ни трябва да е богата, а нашата определено не е.
За ваденето на зъбите. В Англия ако детето ти е с развалени зъби по правило ако не съдейства на стоматолога се приспива и зъбите се вадят. Тя не е ли Европейска държава? Това го казвам със сигурност защото специално заради лечението на детето проучваха методи в много държави. Като под пълна упойка казах, че няма начин. Това накара докторите да се ровят. И стигнахме до извода, че България е една от малкото държави където се наемат да го правият без упойки, приспиване и др. И не са склонни да вадят зъби за добър ден.
От поста на авторката разбирам, че сега много се колебае какво да прави за напред. Само тя може да реши. Аз за себе си смятам да отложа ДТК и поли, която е на 6 за по - нататък. Сложиха ни ваксината за шарките миналият месец и лепнахме вирус. Имунната му система е стресирана и го е пуснала. Затова смятам, че не е удачно да я слагам през зимните месеци.
Camino, не се обиждам. Всеки гледа различно на нещата. За мен като цяло детските са нещо, което не разбирам. По - скоро бих ги приела като намаляне на дължимият данък. Примерно ако имаш дете ти намалят дължимите данъци с тази сума. Така има смисъл. Иначе е пари на калпак. В момента те са практическе дискриминационни от всяка гледна точка. Освен дискриминацията по ваксини, остава тази по доход. Голяма част от родителите не декларират реални доходи и от там идва и дискриминацията. 

# 111
  • Мнения: 2 761
Англия е в Европа,но не е част от европейския съюз ако това си имала впредвид.

Мисля,че навсякъде зъбарските услуги са скъпо удоволствие,за което ако искаш нещо по специално си плащаш от джоба.И то не толкова за матриалите,колкото за труда.Но и скъпо да му платиш пак няма гаранция,че няма да попаднеш на гъзорък "специалист".
Не случайно българите,живeeщи в чужбина си правят зъбите в БГ,а чужденците се възползват максимално от здравния туризъм,който им предлагаме.

Иначе Sesana,не допускаш ли,че ако не беше слагала тази ваксина сега имунната му с-ма нямаше да е стресирана?

# 112
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Не ми е минавало и през ум, че няма да се стресира имунната система от ваксината.  Но си познавам детето и знам, че и без ваксината пак щеше да се разболее.

# 113
  • Мнения: 2 761
Добре като си познаваш детето и си знаела,че предстои да се разболee защо го ваксинирала в такъв момент?

# 114
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Добре като си познаваш детето и си знаела,че предстои да се разболee защо го ваксинирала в такъв момент?
Омега не ме разбра. Не съм знаела дали ще се разболее. Знам, че а излезе вирус, а сме го хванали. Особено ако е респираторен. Така, че като цяло нямам представа дали му предстои или не. Просто отчитам факта, че ни е лепнал вируса. Нищо повече от това.
За първа година ходи редовно на градина и гради имунитет.

# 115
  • Пловдив
  • Мнения: 40 777
Да питам и аз...как решавате че може да се откажете от ваксиниране?Гледам,че в синята здравна книжка пише че е Задължително според зак.за здравето!!!
Да оставим детските,но за градина и яслата...просно не го проумявам!!!Каква е тая политика...уж живеем в демокротична страна,а нямаме право на свободно мнение!

Много е трудно!

# 116
  • Мнения: 495

                 Вьпрос кьм     Sesana i NBM.                                                           Кое предизвиква автоимунно заболяване при малко дете,което  е гледано при добра хигиена,здрава храна и без наследственни заболявания?И то през 80г. ,когато се хранехме с истинско мляко,сирене и т. н.

# 117
  • Мнения: 3 506
Тая тема ми попадна случайно и взех, че я изчетох. Ще ме прощавате, ама много ми намирисва.
Първо, странно как тъй се е застояла толкоз време, без да е преместена в алтернативния.
Второ, интересно на авторката не и ли е минавало през главата, че детето и може да се разболее. Въобще интересни съвпадения има... Н'ам си кой си 'пълно куку', Мангъров - голям симпатяга... /не познавам нито един от двамата, но все пак са странни всички тези случайни вметки/

Конкретно за морбили - писала съм неведнъж. Големият ми брат го заразиха с ваксина, изкара ужасно тежко болестта, пневмония и т.н. Малкият, който все още не беше ваксиниран, прекара шарката леко и неусетно. Брат ми не е единственият, прекарал морбили след ваксина или надлежно ваксиниран, когото познавам.

# 118
  • Мнения: 6 274
Да питам и аз...как решавате че може да се откажете от ваксиниране?Гледам,че в синята здравна книжка пише че е Задължително според зак.за здравето!!!
Да оставим детските,но за градина и яслата...просно не го проумявам!!!Каква е тая политика...уж живеем в демокротична страна,а нямаме право на свободно мнение!

Много е трудно!

Не те разбрах - възмущаваш се, че се ваксинира или, че не се ваксинира?  newsm78

Конкретно за морбили - писала съм неведнъж. Големият ми брат го заразиха с ваксина, изкара ужасно тежко болестта, пневмония и т.н. Малкият, който все още не беше ваксиниран, прекара шарката леко и неусетно. Брат ми не е единственият, прекарал морбили след ваксина или надлежно ваксиниран, когото познавам.

Ооо, невъзможно било, ти не знаеш ли?
От всичко друго може да се е заразил, но не и от ваксината.
 Outta Joint Tired

# 119
  • Бургас
  • Мнения: 5 642
Аз реших, че няма да поставя Октомври ваксината ДТК и полио. Питах личната, а тя каза, че не може да не я сложи.  newsm78 После я питах, дали просто не може да я запише? Не може. Аз съм казала, че ако се слага ще е Юни-Юли 2011. Не искам да боледува цяла зима пак заради ваксината. И затова искам да мине време и да се сложи на лято.
Детски не взимам и не са ми проблем. В градината на дали ще ми направят проблем, но на друго се учудих. Можело да го изследват за антитела ако се усъмнят, че я няма.  Crazy Ми то като в някакъв гигантски заговор. Как ще го изследват без мое съгласие. То наистина е ужас с тия ваксини. Като се има в предвид, че само искам да я отложа.
Аз и преди съм казвала, че ваксините са въпрос на личен избор и не бива да бъдат задължителни. Това, дали държавните училища и градини ги изисква е друг въпрос. И би трябвало да се решава от конкретните заведения.
elbosi, сигурно има много фактори.  На дали са само ваксините. Предполагам на такъв въпрос категоричен отговор няма.

Общи условия

Активация на акаунт