цитросепт на деца

  • 33 653
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 057
Купувам го за около 15.80лв.
Какво значи приемлив вкус? Два постинга преди питането ти съм написала, че е сладък и има вкус на грейпфрут.

# 16
  • София
  • Мнения: 966
Благодаря.

# 17
  • Мнения: 1 476
На малкия си син давах цитросепт още преди годинката по препоръка на педиатъра. Скъсваше се да боледува и все до АБ сме стигали. Направи обаче обрив и спрях да давам. Днес усетих дъха му да мирише и веднага го заведох на лекар - начало на ангина, имало само едно бяла точица. Почвам с цитросепт през устата и разреден през носа + панадол+ тантум верде с надеждата да има подобрение до утре. Ако няма - пак ще сме на АБ  Cry

# 18
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
На малкия си син давах цитросепт още преди годинката по препоръка на педиатъра. Скъсваше се да боледува и все до АБ сме стигали. Направи обаче обрив и спрях да давам. Днес усетих дъха му да мирише и веднага го заведох на лекар - начало на ангина, имало само едно бяла точица. Почвам с цитросепт през устата и разреден през носа + панадол+ тантум верде с надеждата да има подобрение до утре. Ако няма - пак ще сме на АБ  Cry
Тонзилотрен, клеева тинктура и грануфорин бих включила аз, за да избегна АБ. Клеевата тинктура в мляко, по 2 капки за навършени години или Цитросепт-а пак в мляко по Формулата на Фуше.

# 19
  • Мнения: 1 476
До следващия ден гърлото се беше успокоило и сме вече ОК. Този път минахме без АБ  Laughing Barfly, благодаря за предложението! Тонзилотрен и грануфорин чувам за първи път, но сега ще разуча що за медикаменти са и имат ли те почва у нас  Peace

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Когато дъщеря ми тръгна на детска градина започна много да боледува. На следващата година започнах да давам цитросепт и болестите значително намаляха. Ползвам го четвърта година и съм много доволна. Засилва имунитета , а при разболяване спомага за бързо възстановяване на организма. Аз лично ползвам капките, капсули и сиропче никога не съм купувала.

# 21
  • Мнения: 601
В момента сме с пневмония след  2 седмично боледуване се стигна до усложненние. Започна с хрема, кашлица и слезе надолу. Борихме се, борихме се но не стана, а беше само 3 дни на градина преди това. От всичко изчетено се спрях на Цитросепт. Дано да съм доволна  Peace След като ни махнат абоката ще направя някаква схема и мисля да го  комбинирам с саменто и клеева тинктура. Чудя се вече с какво да я зобя, за да закрепне поне малко Sad

# 22
  • Мнения: 362
  Смятам и аз да започна да давам Цитросепт(ще потърся детското сиропче),мислите ли,че мога да го комбинирам с коластра или сребърна вода?

# 23
  • София
  • Мнения: 1 057
  Смятам и аз да започна да давам Цитросепт(ще потърся детското сиропче),мислите ли,че мога да го комбинирам с коластра или сребърна вода?

Аз двам и коластра на малкия ми син, защото големия не я иска. Но на него му правя "коктейл" от портокалов сок, рибено масло (течно) и цитросепт джуниър. Малко мрънка, ама пие.

# 24
  • Мнения: 601
Е как е? Има ли ефект от Цитросепта. И аз вече давам и се моля да има ефект при нас. Засега не мога да споделя впечатления.

# 25
  • София
  • Мнения: 1 057
Има ефект. Скоро не е правил гнойна ангина. А се разминава само със сополи и понякога кашлица.

# 26
  • Мнения: 601
Аз го комбинирам с Имунокинд, рибено масло, саменто и ехинацея  Rolling Eyes
при нас е проблема че почти винаги слиза надолу и правим бронхит или пневмония. Надявам се и ние да се разминаваме със сополи. Tired

# 27
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Успешно лекува червено гърло! Peace
На мен това ми е слабото място и заболи ли - не минава без АБ, жестоки болки , температура.
Децата ми и те са същите. Правя гаргара - в една чаша хладка вода слагам 10 капки. Моментално действа ! Болката почти венага изчезва, чак не повярвах първия път. Някъде в листовката пишеше да не се задържа повече от незнам си колко секунди/карам по спомени, защото съм я изхвърлила/. Аз броя бавно до десет , а детето и толкова не успява , но и при него действа. Преди две -три седмици лепна някакъв вирус , събуди се с адски червено гърло , пресипнал глас и хрема. За два дена , нямаше и спомен от червеното гърло, гласчето си дойде на място, само хремата продължи една седмица. Давах и вътрешно - два пъти по 7-8 капки /на шест години е/+ витамин С.

# 28
  • Мнения: 3 211
  Смятам и аз да започна да давам Цитросепт(ще потърся детското сиропче),мислите ли,че мога да го комбинирам с коластра или сребърна вода?
Няма проблем.

Интересува ме дали наистина в прясно мляко не е толкова горчиво?

Аз си поръчах и едно спрейче за нос и едно за гърло с екстракт от семки на грейпфрут на друга марка, не на Цитросепт.. Вече пръскам на малката в носа и има ефект от няколко впръсквания. По принцип може да се правят капки от разреден цитросепт, но е много гадно, а това спрейче не е толкова гадно.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 773
И аз взех Цитросепт на капки. В сок и мляко пак си горчи доста. Сега съм го спряла и се чудя как да и го давам. Има някакъв сироп, но не ми се ще да го давам заради разните там подсладители и други неща.

Общи условия

Активация на акаунт