За бързи въпроси и отговори,за тези,които нещо ги вълнува,но не искат тема - 29

  • 35 805
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 5 001
Някой да знае какво се правят замразените и изчистени скариди, дето и продават в метро (май бяха кралски или нещо такова, бе едни получервени или розови). Синът ми ги довлече и ся се чудя какво да ги правя.
Или коктейл със скариди....
Кипваш ги за кратко,обелваш им люспата(ако има такава),нарязваш на ситно и разбъркваш с майонеза,лимонов сок,млян черен пипер,сол на вкус.Оставяш да поотлежи и сервираш в чаши със столче с препечени филийки....

# 676
  • Мнения: 1 777
...
Това ми е любимата салата със скариди.Само твоите трябва да ги размразиш,измиеш и подсушиш и са готови за салатата.

Ма така направо без да ги варя без нищо ли ?
Ами щом са изчистени и розови значи те са предварително обработени,така че няма смисъл да ги вариш.

# 677
  • Мнения: 259
Възможно е скаридите само да са леко бланширани и да имат нужда от още малко топлинна обработка.

# 678
  • Географският център на България-Габрово
  • Мнения: 593
Някой да знае какво се правят замразените и изчистени скариди, дето и продават в метро (май бяха кралски или нещо такова, бе едни получервени или розови). Синът ми ги довлече и ся се чудя какво да ги правя.

Дядо хаджи мога да ти предложа моята любима гръцка рецепта.Скариди саганаки/ Γαριδεσ σαγανακι/

малко олио
500 грама скариди
1 глава лук ситно нарязана
3 скилидки чесън
2 зелени чушки
2 домата или от консерва нарязани на дребни парченца домати
70 мл.Узо .Може и с друг алкохол мастика  ракия,или коняк
сол,пипер
магданоз нарязан на ситно
сирене
1 чаена лъжичка захар

Слагам в тиган да се загрее олиото.Слагам чесъна и пиперките нарязани на парченца,лукът след като се запържат слагам и скаридите.Когато скаридите се зачервят и от двете страни сипвам и узото,добавям доматите посолявам със сол и чир пипер и оставям на слаб огън докато се сгъсти малко.Най накрая след като се сгъсти натрошавам сиренето и най отгоре ръся с магданоз

 
  








# 679
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Имаше една рецепта, беше снимана стъпка по стъпка, нещо като мусака с тиквички и патладжани, предварително запечени newsm78.Не мога да я открия, ако някой се сети за какво говоря - ще съм му много благодарна Hug.

# 680
  • Мнения: 2 855
 Thinking Май ще ми трябва малко помощ. Днес вечерята ще е моя приумица измислена в движение, а именно в йенска тенджера наредих кръгчета тиквички, отгоре лук, морковче, топено сирене, домати на кръгчета, чесънче, копър, малко кашкавал, сложих малко вода и олио и го метнах да се пече. Мисля да направя заливка от кисело мляко, 2 яйца и 1 лъжица майонеза и точно тук е и моят проблем - дали ще се спука йенската тенджера - от млякото и яйцата / каквото и да ги правя те няма как да са горещи/.Как мислите да заливам ли или да изчакам да изстине малко и тогава? ooooh!

# 681
  • Мнения: 1 252
cecunka76, заливай смело! Няма да се спука защото по- голямата част е гореща.
И като изсипеш ще се изравни температурата

# 682
  • Мнения: 2 855
 Heart Eyes Благодаря за бързия отговор!

# 683
  • Мнения: 22 867
Имаше една рецепта, беше снимана стъпка по стъпка, нещо като мусака с тиквички и патладжани, предварително запечени newsm78.Не мога да я открия, ако някой се сети за какво говоря - ще съм му много благодарна Hug.


Аелис, сещам се за рецептата на Сбъдваща мечти, друго не ми идва на ум...... newsm78

# 684
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
labrex , точно тази е  Party.Благодаря ти   bouquet!

# 685
  • Мнения: 16
Здравете и от мен пак,момичета имам един проблем.Имам 8 бр.малки свински каренца от рибицата и се чудя какво да ги правя.Другия проблем е ,че аз искам да ги метна на скарата пък на мъжо ми няма  да му стигнат и искам да ги направя със нещо с което ще стане повечко.И да питам още нещо,дали ще стане с ориз...........офффффф много въпроси станаха...ако някой има идея нека сподели...БЛАГГОДАРЯ ВИ   bouquet  bouquet

# 686
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
hakuna-matata , може да метнеш каренцата на скарата, а ориз да направиш като гарнитура, ето тази рецепта може да ти е полезна, става супер :

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=447977.msg14016556#msg14016556

# 687
  • Мнения: 456
Здравейте! Бихте ли дали идея как да оползотворя 4 презрели банана? Благодаря на всички, които ще се включат   bouquet

# 688
  • Мнения: 1 777
Здравейте! Бихте ли дали идея как да оползотворя 4 презрели банана? Благодаря на всички, които ще се включат   bouquet
Moжеш едни бананови мъфини или бананови сладки да направиш. Wink

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg71121.html#msg71121

http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,2136.msg43905.html#msg43905

# 689
  • Мнения: 622
Здравейте! Бихте ли дали идея как да оползотворя 4 презрели банана? Благодаря на всички, които ще се включат   bouquet

Бананов шейк.  Peace Прясно мляко,захар на вкус и банани- в шейкър каната на робота, ако имаш такъв, или пък с пасатора- става фантазия.  Heart Eyes

Аз искам да попитам- имам половин пакетче желатин, отворено преди повече от месец, защипано със щипка. Дали ще мога да го използвам или да си купя ново пакетче?  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт