Пролетна НОЕМВРИЙСКА раздумка

  • 26 761
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 44
Привет от нас!

Дианка, благодарение на поканата за урок по градинарство, се сетих да посадим с Дари цветенце в саксийка на терасата и сега го поливаме всеки ден и му се радваме.
Дита, благодаря, че сподели за филмчетата. Дари ги гледа с интерес и коментира, но в последно време фаворити са й Мечо пух и Мики Маус. Филмчетата за Мики Маус ми се струват доста добри, стъпка над бебешките, благодарение на тях брои до 20, научи доста нови думи и действия, сега е на вълна космически кораби, Марс, Луна, телескопи и ги прилага в игрите. Разбира всичко, което се случва, подсказва им, отговаря, коментира.
Юлче, всеки път ме удивляваш като напишеш, че децата не са смисъла на живота ти. Навярно си намислила да покоряваш върхове? Интересно ми е какъв е смисълът на живота ти, ако не е тайна?  Hug
За себе си съм се примирила, че 10-20 години след мене, надявам се ще ме помнят деца, внуци и племенничките. Не мисля, че имам свръхспециална мисия – като това да открия лекарство за нелечима досега болест, да открия закони на природата, да създам машина или сграда, ново гориво или нещо друго глобално. В тийнейджърските години бях голям егоист и си мислех, че ако се омъжа и създам деца, ще ги отгледам ей така между другото, като си живея собствения живот и имах големи амбиции, но това отдавна е минало. Сега смисълът на живота ми е детето, за него правя жертви със себе си, но това ми носи голямо удовлетворение. Всеки има нужда от глътка въздух, разбира се, стига да има тази възможност. Покрай това ще продължа да се опитвам да помагам на хората, да давам своя принос за обществото, пък ако се получи нещо по-голямо – чудесно.

Какво мислите за решението на просветното министерство за задължителна предучилищна подготовка от петгодишна възраст, т.е. след около две години нашите мъници да са кандидат-ученици? Аз не одобрявам.  

Хубав ден!

# 61
  • Мнения: 528
Диди, аз също не одобрявам   Peace Смятам, че е безсмислено, въпреки че не съм сигурна какво точно е заложено в тази идея  Thinking Ако наистина е стремеж към по-добро ограмотяване на населението, жестоко се лъжат, че това е разковничето  Wink Това си е мое лично мнение, което не искам да натрапвам, а и ако се опитам да защитя тезата си, със сигурност ще има обидени  Laughing

Що се отнася до децата - да, те, както и най-близките ми хора, които обичам, са смисълът на живота ми  Peace За мен всичко останало е временно и преходно. За да не философствам излишно, а и честно казано нямам желание, споделям твърденията и на Арабелка и на Диди. всъщност според мен те се препокриват, макар и изказани по различен начин - крайният резултат е един и същ  Laughing

# 62
  • Варна
  • Мнения: 208
Здравейте  Hug

Малко да се поразтуша при вас  Flutter
Как се оправяте, вие дето живеете без баби - не знам   Tired Аз, в комбинация с пролетната умора, съм съсипана направо. Тоя режим го недолюбвам, сутрин тичайки за работа, бързам да се прибера да сготвя, ям за 15 мин. това което готвя 2 часа  ooooh! , докато измия чиниите и да прибера прането и да пусна следващата пералня и то станало 22,30 и с последни сили мия дупе на дечко и лягаме да спим. Съответно никакво внимание на дечко, и баща му не се занимава с него, и милия се самогледа с детски филмчета - актуалното в момента е Рататуи, случва се по 2 пъти да се извърти на вечер. Е**си антивъзпитанието което прилагам.  ooooh!
Освен това, много ме мъчи, че от 2-3 седмици реве като го оставям в яслата. Почна да ми прави номера - ляга на пейката и ми вика - Ще спи, или ми сочи външната врата и искал от там да минаваме, а днес ми казва да съм го гушкала и да не съм го пускала  Sad
Не знам дали е период или нещо го тормози на яслата. И също така не знам пък как да питам лелките, дали не е някое дете или леля  Crossing Arms

За смисъла на живота ми  Thinking Определено не е смисълът, но пък ми осмисли вятърничавият ми живот. А  и аз като Диди все още се надявам да открия някоя планета, да покоря връх или да съм следващата мисис Пит  bowuu  Joy В краен случай - да се осмисля с поне още едно чаве  Mr. Green

За предучилищната - зависи Диди- какво разбират под предучилищна подготовка. То сега и децата са по-умни и нуждите са им други. И дали само името на подготовката ще сменят или и обучението ...  Thinking

Арабела, беше питала за флумастерите - в Пъблик-а ги гледах -  около 6-7 лв. 4 цвята. Също така има едни в Пикадили, с книжка която има бледи рисунки и като драскат отгоре с флумастерите, които също само там рисуват, картинката се появява. Децата може да останат с впечатление, че са с неоткрити творчески заложби  Mr. Green
Но пък тези струват 25 лв. някъде, защото са на Дисни  Confused Както и да е, ние ги подарихме на едно детенце на 3 год, и то остана  изключително впечатлено. Както и майката  Joy

Сонче, ми то салона ти бил на много лесно място  Mr. Green Чак аз мога да се ориентирам от тук. Може да имам шанса да го посетя скоро  Flutter Надъхаха ме с едни кезета и торти тук, и после що съм била дебела  Crossing Arms
Отивам да преплакна очи и слюнка в готварския  Mr. Green

А да, и още ме е яд за къдриците на Влади  Crossing Arms как не се сетих аз да си го подстрижа и да отнема  по 2-3 заврънкулки само Tired

чао ви  Heart Eyes

# 63
  • Мнения: 37
Хелоу,
абе мацки аз да не съм изпуснала, че салона с хубавите виенски торти, които Боянска хвалеше е на Сончето, нешето Сонче бе?????
Нещо не съм дочела ли, не ми се връзват приказките.
Simple Smile хахахаха, дано не ви прозвучи много тъпо от моя страна.
 Вале - ми много си права душа- във всяка къща нещата са си така почасово,готвене,ядене, НЕобръщане на внимание и миене, обличане.....аз секс не помня от кога не съм.....  Embarassed, просто срамота .
Всичко е на високи обороти.
Целувки милички ...
И на мен ми е много сладко като прочета поста си след или преди този на Ктюшката, телепатия е. еееее и не само.  Hug Mr. Green Heart Eyes

# 64
  • София
  • Мнения: 2 437
Хаха, Гале, звучи невероятно, че си изпуснала  Hug

Мдааа...засадихме луковичките...сложихме ги в легълсето от пръст, сипахме водичка за да пият коренчетата водичка,а после завихме луковичките за да им е топличко Simple Smile Разбрахме се, че ще им дават водичка и ще им говорят мили думи за да са щастливи Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 2 348
Хелоу,
абе мацки аз да не съм изпуснала, че салона с хубавите виенски торти, които Боянска хвалеше е на Сончето, нешето Сонче бе?????
smile3532 Още когато попита Бояна коя е тая сладкарница и тя не ти отговори директно(защото не разбра, че сериозно питаш, а не се бъзикаш), аз разбрах, че ти не си схванала  hahaha

Днес бях при нащУ Дачи   Grinning . Бреййй, ма то било толкова хубаво да си клатиш краката на стола, а някой друг да гледа Митко!  На една врата разстояние бяхме един от друг, но не ми се налагаше да тичам по него. Даже не искаше да си тръгва, ама го прилъгах някак.

# 66
  • Мнения: 3 423
Скреч и аз много тача такива клубчета като на Дианчето Sunglasses На Ива и е интересно,ама не търча след нея,само дето не може да се пуши вътре Mr. Green тя доволна,и аз доволна! Sunglasses

# 67
  • Мнения: 2 126
Как се оправяте, вие дето живеете без баби - не знам   Tired Аз, в комбинация с пролетната умора, съм съсипана направо.
И с баби и без баби,на същия хал съм и аз.Тичам като за  световно и все нещо не съм свършила ooooh! Чувствам се като изстискан лимон,поне да свалях кила ...... а то... Sick ooooh! ooooh! ooooh! Чувствам че ако не се промени нещо около мен сигурно ще ме вкарат на някое от местата да си живея в собствен свят Crazy Close

Росинко, Hug

Поздрави на всички Heart Eyes  bouquet

# 68
  • София
  • Мнения: 2 348
 spoko Дес! Аз нямам баби наоколо, което го отчитам като голям плюс, а на теб ти полях дръвчето, да се почувстваш по-добре  Grinning

# 69
  • София
  • Мнения: 2 437
Друго си е, когато някой, на който му говориш схване за какво иде реч  Hug Много съм горда за Митко. Simple Smile

Дес, може да дойдеш при мен. Аз лично вече съм наполовина от това, което бях. В момента съм с панталони купени миналата година по това време, с колан и двата ми юмрука влизат вътре. Като реклама от ТВ съм  Laughing

Последна редакция: пт, 23 апр 2010, 10:39 от Dachy

# 70
  • Варна
  • Мнения: 208
Ха, здравейте  Hug

Е, аз може би съм късметлийка с нашата баба  Grinning . Нали ми е една, и си я кътам  Flutter Не че не ме ядосва, още повече че ми е майка, и ми е кофти като си рекнем нещо на въпреки  Naughty Но и аз съм си такава - по-милозлива и предпочитам да стискам зъби, вместо да кажа това което ми е на душата, само и само да не обидя, разстроя. Но това не означава, че не си изпускам нервите понякога. Даже като се замисля  Thinking до преди екскурзийката, често взех да го правя.  Rolling Eyes Е, какво му трябва на човек, малко почивка, и отново съм пушка  Wink

Гале, и аз не мога да повярвам, че си изтървала тази новина - за салона на нашето Сонче става въпрос  smile3521
Но ти по него време беше без компютър май  Thinking Във фейсбука има страничка, но не знам защо не мога да ти я предложа за приятел.

Айде до после, че ме очаква една вкусотия да изям  Sick

П.П. Редактирам заради Скреч  Stuck Out Tongue

Последна редакция: чт, 22 апр 2010, 14:34 от Valenciq

# 71
  • София
  • Мнения: 165
Valenciq, много просто, ТЯ Е приятел на тортичките, ама си трае  Mr. Green
 Изчезвам  Hug

# 72
  • Варна
  • Мнения: 208
Сега, Гале, остана да ми кажеш, че си ходила, ама не си разбрала че е на Сончето салона  Joy  Joy  Joy

# 73
  • София
  • Мнения: 2 348
ебеше без компютър май  Thinking
#Silly

# 74
  • Мнения: 1 311
На кандидатстващите за ДГ имате съвсем искрено стискане на палци от мен за утре.

За Медхен и  Hug

А на мен никой не отговори за работното време салона на Сончето и дали има зала за пушачи  Cry

Общи условия

Активация на акаунт