Черен списък - гр.София

  • 1 014 757
  • 3 061
  •   2
Отговори
# 2 085
  • София
  • Мнения: 4 904
oldbone, направо съм потресена през какво е трябвало да минете с жена ти #Crazy  ooooh!  Sad !
Доколкото знам, (не съм специалист!), вертикален разрез се прави единствено и само ако секциото е животоспасяващо за бебето в хода на едно нормално раждане. При планово секцио разрезът е хоризонтален; както разбирам, че в края на краищата е било при жена ти!
А за белега от секциото хич не го мислете - така или иначе той се пада под линията на един стандартен бански, а и избледнява с времето от само себе си. Поне при мен е така. Никакви кремчета  Wink  Peace !
Надявам се, че бебчето ви вече е добре  Praynig !

# 2 086
  • Мнения: 415
oldbone, съчувствам ви - и моето бебе преди един месец си го доведохме от Тина Киркова със стафилококова инфекция, това за което пишеш с дишането още го изживяваме  Sad

# 2 087
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Със стафилококова инфекция се излиза от кажи-речи всеки по-стар родилен дом в София /не че е нормално. Аз не разбрах всъщност какво е предизвикало така крайното ви отчаяние и негодувание - разрезът в края на краищата е бил нормален, всичко е приклЮчило нормално. Не твърдя, че въпросния Налбантски е много симпатичен и вдъхващ доверие, но е факт, че повечето от лекарите там са наистина специалисти. Дължа живота на детето си и своя собствен, именно на отиването ми в тази болница в последния решаващ момент.

# 2 088
  • Мнения: 415
Със стафилококова инфекция се излиза от кажи-речи всеки по-стар родилен дом в София...
Е хайде сега! Любопитно ми е как стигна до този извод?

# 2 089
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Tи как мислиш? Освен от личен опит, гледане, четене и разговори, как бих могла да стигна до този извод?
В старите родилни домове няма начин да се преборят със стафилококите, освен да сменят плочките и да правят ремонти из основи всяка година, което практически е невъзможно. Не съм казала, че 100 % всеки се заразява, но стафилококите си ги има. Кое чак толкова те учуди? Както и да е, темата не е за това.

# 2 090
  • Мнения: 1
Със стафилококова инфекция се излиза от кажи-речи всеки по-стар родилен дом в София /не че е нормално. Аз не разбрах всъщност какво е предизвикало така крайното ви отчаяние и негодувание - разрезът в края на краищата е бил нормален, всичко е приклЮчило нормално. Не твърдя, че въпросния Налбантски е много симпатичен и вдъхващ доверие, но е факт, че повечето от лекарите там са наистина специалисти. Дължа живота на детето си и своя собствен, именно на отиването ми в тази болница в последния решаващ момент.


Дали е стар или нов родилния дом няма никакво значение. Болниците са за да лекуват хората не за да ги заразяват. При положение че са разпространител на инфекции при новородените е редно след това да излекуват напълно децата ... или просто да затворят болницата и да отидат да работят в баничарницата(поне там от ХЕИ имат изисквания да е чисто).След като си била там не си ли забелязала, че от родилното и от мястото където са бебетата , излизат и влизат със същите чехли, с които ходят до лафката на партера, за да си купуват кафета? (а иначе на мен калцуни ми даваха да слагам и престилка). Да не би техните крака да за Богопомазани и да не пренасят зарази?
Това че "всичко е приклЮчило нормално" никак не трябва да ви звучи успокоително. Факт е че има изнудване в тази болница и хигиената им е нулева. Сега е момента да те попитам Кафе с мед : Трябваше ли нещо да им се случи поради безхаберие на жена ми и детето ми , за да ме гледате по новините как влизам в затвора ? #Cussing out

Последна редакция: пн, 06 дек 2010, 12:51 от Old_Bone

# 2 091
  • Мнения: 3 506
Както писах само преди няколко страници, за съжаление масовото мнение е, че щом някак сте оцелели, няма значение как са се държали с вас. Рядко някой поглежда малко по-далеч, а още по-рядко някой (най-често препатил) стига до осъзнаване на факта, че арогантното и цинично поведение, освен че може да съсипе трайно човек, може да доведе и до фатални лекарски грешки. Ако не беше така, досега да са се принудили да се променят докторите.

# 2 092
  • Мнения: 9 814
Old_Bone, вие със съпругата ви, не се ли бяхте запознали с условията на самото отделение преди да постъпи за раждане?
Това е държавна болница. Стара, мръсна, неремонтирана никога из основи. Какво очаквахте?
И да, макар и споменавано под сурдинка, е ясно, че няма отделение без вътрешно-болнична инфекция.
Истината е, че не се заразяват всички, а най-вече податливите в дадения момент или по принцип на инфекции.

Разбирам, че сте преживели неприятни моменти и сте доста афектиран, но всъщност можеше да бъде и по-зле.

Следващият път пробвайте в някоя частна болница- там тоалетните са в добро състояние.

П.П. Вие със съпругата си изследвахте ли се за стафилококи?

# 2 093
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Old_Bone, единственото, което мога да ти кажа е, че е явен фактът, че никога не сте преживяли /и слава Богу разбира се, никому не го желая/ ужаса от опасността да загубиш живота на детето си, да не знаеш дали самият ти ще си жив след раждането и да се молиш всяка минута всичко да завърши благополучно. Тогава някоя и друга изнервена реплика на преуморен лекар за вида на шева след секциото, няма как да стигне до чувствителните ти уши, а само ще се радваш, че за теб се прави всичко, което може да се направи и е нужно. Понеже лекарите там наистина знаят какво правят. Нито ще те интересува тоалетните лукс ли са или не /между другото за лукс се плаща предварително/.
Стафилококите се лекуват, мисля че вече ти е ясно. В нова частна болница стафилококи е по вероятно да няма. В старите има, всеизвестна тайна е. Zaщо не отидохте в частна болница - тоалетни лукс, заразите не са се разпространили, лекарите те галят с перце, а компетентността...на кой му пука, важното е, че е осигурен релаксиращ престой.
Гос`жа Мафани го е казала идеално.

# 2 094
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Аз не мисля, че има нещо, което може да оправдае мръсотията в държавните болници. От къде на къде? Защо някой трябва да избере частна болница само защото няма хигиена в държавните такива, а лекарите, въпреки че са специалсти, се държат сякаш са богове?! Не искам да ме галят с перо, искам адекватно лекарско отношение. Живяла съм в чужбина и ви уверявам, че нма толкова мизерни болници, катодържавните в България. Сщо така ви уверявам, че в университетските болници в Испания никой лекар, който е с титла доцент, професори или каквато и да е там, не се държ по ужасния начин, по който се третирт пациентите у нас. амо преди няколко дни видяхте всички за какво става въпрос - как лекари не дадоха шанс на бебе да живее. Нма оправдание, съжалявам... Между впрочем в Бургас има един много прехвален гинеколог, който мнооого редовно ходи син. Дано някой ден само някой мъж да не го излежава...

# 2 095
  • Мнения: 9 814
Между адекватно лекарско отношение и висока хигиена няма знак за равенство.
Едното няма общо с другото.
Най-доброто и адекватно лекарско отношение получих в провинциална болница, най-чистата тоалетна в Токуда.

Че има кофти лекар- има. Те и испанските не са всички вечно усмихнати. Но има и прекрасни лекари и като хора, и като специалисти.
Важното е, да ги намериш и да им се довериш. Дори не и да им платиш.
Но да, за съжаление у нас е така- плащаш си, но и това не е гаранция, че ще си един щастлив пациент.

# 2 096
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Аз не мисля, че има нещо, което може да оправдае мръсотията в държавните болници. От къде на къде?

И аз това се чудя. Защо така си затваряте очите пред действителността?! Мизерно е, държат се зле с теб... това с нищо не е опрадвано! Плащаме си немалко пари и без да ходим в частна болница. И имаме право да получим адекватно лечение, нормално отношение и да не се чувстваме все едно си в... не знам какво сравнение да направя, за мен бг болниците като цяло са най-гнусното място на което съм стъпвала... Sick
И от къде на къде имат право да се държат различно с жени, които са си платили избор на екип и с такива, които не са. Що за лекари са това?!

Но да, за съжаление у нас е така- плащаш си, но и това не е гаранция, че ще си един щастлив пациент.

Така е, защото позволяваме да е така...

# 2 097
  • Мнения: 7 128
Кафе с мед, половината Родители преживели загуба е минал през "грижите" на майчин дом. Вината за това не е на неонатолозите, а на "грижовните" и "добри" незаменими "лекари", които са прехвърлили доста от задачитте на "всичко-знаещи акушерки". А за тактичността на лекарите там - това е една друга бира. Тактичните лекари там обясняват на загубилите децата като коментират със стажантити "тая ще кърми". Толкова.

# 2 098
  • в кукувиче гнездо
  • Мнения: 3 187
Е няма как просто някой да ме убеди, че в държавните болници има някаква причина тоалетните да са мръсни. Че отгоре на всичко и да се примиря с това. Още по-малко слагам равенство между добри специалисти и тоалетни. А колкото до Испания, не лекарите не са усмихнати, просто си вършат работата. Знаят каква клетва са полагали... Докато в България, по специално в МД, ще цитирам някой от форума "лекарите си мислят, че след като са се сдобили с дипломи по медицина са взели и такива за божественост?". За мен оправдание няма...

# 2 099
  • Мнения: 9 814
Ми що раждате в МД?
Честно си казвам, но трябва чавка да ми е изпила мозъка, за да стъпя там.

Тоалетните не са само мръсни, а по-скоро мизерни от към битови условия. Като чинията не е сменяна от както е сложена, то е ясно, че и да се чисти, няма да стане по-приветлива.
Както и да. Като се изхождаш в дупката на двора, после ти е трудно да уцелиш чинията. Сори де, ама като половината пациенти са ромки...

Кофти отношение има навсякъде. Аз мога да пиша за Шейново дни наред.

Лекарите в Испания, Чили, Еквадор.....хайде, хайде, щом е чужбина...И други са минавали границата.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт