Черен списък - гр.София

  • 1 015 917
  • 3 061
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 1 951
Защото ни няма нищо на мен и на сина ми, разбира се.

Слава Богу  Hug
Slawa bogu!

# 391
Не е безгрешна,разбира се.Хубаво е да се знае.Но ако ти си безгрешна в твоята работа,хвърли камък.Разбери,това са много отговорности,много на брой пациенти и не на последно място пари.Съжалявам за пострадалите от лекари.Нямам намерение да защитавам никого,нито да влизам в безсмислени спорове.Само искам да кажа,че за случая с момченцето на хемодиализа съм съгласна,че е сгрешила.Но това за жената в кома го коментира трето лице,което обвинява без да е грам наясно с медицината.Вината тук може изобщо да не е на Мазнейкова.Всяка бременност и раждане са си риск.И всеки има глава на раменете,за да прецени при кого да ходи.
А Мазнейкова няма защо да я прибавям в белия списък,тя е там много отдавна.И ако беше некадърна нямаше да е главен асистент и да обучава студенти,както и да участва в управлението на такава голяма клиника.
Хайде,със здраве и добри чувства!
Без лоши чувства:всеки греши,но и бива наказан за това,само лекарите не-ЗАЩО?
Както се казва:какво ме топли мен,че е от наи-добрите като с мен е сгафил?
Не визирам тази лекарка,а по принцип,мога да дам и пример:
кадърен,но не безгрешен лекар направи сина ми инвалид-дали да не взема да се ПОКЛОНЯ пред професионализма му?Дали неговият професионализъм ще се грижи за сина ми,когато няма да съм жива?
АМАН ОТ ТАКИВА!!!

# 392
Добавям г-р Диков от Майчин Дом.

как му е първото име на този д-р Диков!
защото аз раждах при д-р Иван Диков и като чета какво пишеш все едно говорим за различни хора!чудно ми е дали наистина не е така Sad
[/quote
Не зная първото име,но дано имаме късмет,защото преди 6 месеца един др.Диков от майчин дом оперира сестра ми от тумор-бе много любезен и добър-дори отказа и символичната почерпка за здраве.

# 393

Мили хора, от този "черен списък" няма никаква полза - само говорене, а нещата си продължават по старому. В 2/3 от описаните случаи "лекарите" рекетират за пари, а всички вие си давате, като овчици на заколение. За искането на пари Наказателния кодекс си е предвидил съответното наказание. Затова щом продължавате да си давате парите, без да сигнализирате полицията, не е нужно да говорите колко корумпирани са докторите. Просто защото вие сте им съучастници. На всяко неправомерно искане на пари, трябва да се дава адекватен отпор и съответния доктор да си понесе заслуженото. Защото те безскрупулно и нагло експлоатират мъката и надеждата на пациентите си. И друго, потресох се като прочетох колко осакатени дечица и родилки има от въпросните доктори-зверове. За тези им действия също се носи съответната отговорност. Когато има осъдени лекари, това е най-сигурното им вкарване в черния списък и така пациентите ще знаят, че трябва да внимават. Защото  колко от родилките в България четат тези форуми и имат достъп до интернет. Но всички гледат телевизия и четат вестници. Та думата ми е, събирайте доказателства за некадърността на лекарите при които ходите, и отнасяйте тези доказателства при компетентите лица, които могат да им потърсят отговорност. Не махвайте с ръка, казвайки си "е, на мен ми се случи това и това, но какво като го осъдя - това няма да ми върне детето или детето ми и аз ще продължим да се мъчим, пък и сигурно на много други е помогнал, просто ние сме марко тотевци". Това е абсолютно погрешно. Ако ще се гради гражданско общество, трябва да си търсим правата. Всички описани лекарски грешки са направени, като е нарушен определен нормативен акт, така че вината на докторите лесно може да се докаже. И когато такива случаи на търсене на отговорност зачестят, тогава и максимата, че "гарван гарвану око не вади" /защото за да докажеш вината на лекаря съдиите изискват съдебно-медицинска експертиза/, ще отпадне от само себе си.
Имало било полиция-извинете,но за коя държава говорите?Явно не за България.
През 1999г бях свидетел как хванаха доцент в "Александровска болница" с пари,които поискал от пациент за бърза и качествена операция-ХА ПОЗНАЙТЕ какво стана?
НИЩО-дори не бе смъмрен.
На кой да се оплачем?На този дето клати гората ли?

# 394
  • Мнения: 2 085
Мили хора, от този "черен списък" няма никаква полза - само говорене, а нещата си продължават по старому. В 2/3 от описаните случаи "лекарите" рекетират за пари, а всички вие си давате, като овчици на заколение. ..........................Та думата ми е, събирайте доказателства за некадърността на лекарите при които ходите, и отнасяйте тези доказателства при компетентите лица, които могат да им потърсят отговорност.
Съгласна съм с теб по принцип, но какви доказателства би могла да събере една родилка като мими например?Вярно, раждала е отдавна, но оттогава нещата не са се променили ни най-малко.Няма как да докажеш грубото отношение, необръщането на внимание, въобще нищо не можеш да докажеш.За съжаление.Ти как би събрала доказателства в такъв случай?

# 395
  • София
  • Мнения: 8 348
Родилка като мими нищо не можеше да направи тогава, нищо няма да направи и сега.
На 18 год. си твърде паникьосан от самото раждане и връхлитащата те отговорност и изобщо не знаеш как трябва да се държат лекарите с теб.

# 396
  • Мнения: 934
Това за 2-ра градска ми е адски познато, само дето беше началото на 95, аз на 18 и ми оставаше месец и половина до термин, но си ме зарязаха без грам да се опитат да задържат детето. Резултата 12 часа чаках разкритие родих с 7 см. такова, но предизвикано, 4 шева на живо, 10 дена кувиоз за дъщеря ми и още 17 дена в тъпата болница за да качи поне малко това дете. Ужасът беше огромен, да не казвам, колко още неща се случиха неправилно, оплаванията ми стигнаха точно до арменския поп. Лошото, че същото се повтори с малката ми дъщеря и в шейново. Трето раждане не искам да си представя, две недоносени по лекарска причина ми стигат

# 397
  • Мнения: 23
Д-р Валентина Григорова в " Света София" може да е добър специалист, но по-алчна жена и да търсите, гарантирам няма да намерите. След като уточнихме тарифата за раждане при нея и си стиснахме ръцете с всяко мое следващо посещение увеличаваше сумата, като всеки път обясняваше колко тежък случай съм докато накрая сама се отказах. Не пропусна да ми се обади по телефона да ме накара да си помисля.
П.с. Всъщност всичко мина нормално. Не при нея.

# 398
  • Мнения: 242
Доктор Дуковски от Майчин дом!  #2gunfire

# 399
  • Мнения: 984
искам да се извиня на всички майки, които съм подвела с положително си отношение към д-р Иван Димитров, това наистина и доктор лишен от всякакъв професионализъм, просто не съм имала база за сравнение, наистина когато жени нямат сериозни проблеми са доволни от него, а когато наистина има проблем нещо не може да се справи и излиза винаги с коментара :ти си голяма каръчка

# 400
  • Мнения: 3 091
искам да се извиня на всички майки, които съм подвела с положително си отношение към д-р Иван Димитров, това наистина и доктор лишен от всякакъв професионализъм, просто не съм имала база за сравнение, наистина когато жени нямат сериозни проблеми са доволни от него, а когато наистина има проблем нещо не може да се справи и излиза винаги с коментара :ти си голяма каръчка
Прави ти чест, че го казваш!
Аз, като сериозно изпатила от него, искрено съжалявам, че за пет години той няма никакво развитие в положителна посока!

# 401
Д-р Дица Цачева - груба.
Д-р Тимева и д-р Савова от клиниката на Атанас Щерев.
Извинявайте, че отклонявам темата, но за Д-р Савова мога да кажа само прекрасни неща.На нея дължа бременността си, както и много други момичета.
Тя ми следи бременността и разчитам на 100 % на нея.Страхотен човек и прекрасен професионалист е.Ако всички лекари бяха като нея, този черен списък нямаше да го има.
Ще публикувам същото и в белия списък.
А съвпадението на фамилиите ви-твоята и на д-р Савова-чиста случайност ли е?  newsm78

Савова и Тимева - комерсиални и нагли! Две години ми твърдяха, че съм само за инвитро и ме тъпчеха с инжекции и лекарства (които се кпуват само от ТЯХ)! Накрая не можех да ходя, напълнях адски, а те ми се присмиваха че съм била много чувствителна и нетърпелива да забременея. Савова ме посрещаше с викане - какъв ти е на теб проблема пак? А Тимева ми се караше, че съм ходила при Савова и не може така! Нали работят за една клиника? - мога да отида, когато имам проблем при този, който е дежурен?! Всеки месец искаха хормонални изследвания в тяхната лаборатория да се направят, които не поема Здр Каса - по 60-70 лв плюс прегледи, инжекции... Похарчих ужасно много пари без резултат.

През пролетта се осмелих да сменя лекаря и май месец забременях. Не пожелавам на никое момиче да изживява ада на тези две некадърници ( които получават процент от заработеното, сигурна съм!).

# 402
  • София
  • Мнения: 2 381
Д-р Дица Цачева - груба.
Д-р Тимева и д-р Савова от клиниката на Атанас Щерев.
...
Савова и Тимева - комерсиални и нагли! Две години ми твърдяха, че съм само за инвитро и ме тъпчеха с инжекции и лекарства (които се кпуват само от ТЯХ)! Накрая не можех да ходя, напълнях адски, а те ми се присмиваха че съм била много чувствителна и нетърпелива да забременея. Савова ме посрещаше с викане - какъв ти е на теб проблема пак? А Тимева ми се караше, че съм ходила при Савова и не може така! Нали работят за една клиника? - мога да отида, когато имам проблем при този, който е дежурен?! Всеки месец искаха хормонални изследвания в тяхната лаборатория да се направят, които не поема Здр Каса - по 60-70 лв плюс прегледи, инжекции... Похарчих ужасно много пари без резултат.

През пролетта се осмелих да сменя лекаря и май месец забременях. Не пожелавам на никое момиче да изживява ада на тези две некадърници ( които получават процент от заработеното, сигурна съм!).


Не случайно съм ги написала. Да имам 3 А на цитонамазка и нито една от двете да не ми каже, че този резултат е съмнителен и какви са вариантите. Савова ми предписа лекарства за нормализиране на влагалищната флора. Едното го имало само в тяхната аптека - на клиниката, имам предвид. Купих го, слагах го, но ефект - 0. После друг доктор, друго лекарство и т.н.

# 403
Избрах да раждам при лекар от този саит-проф.А .Димитров-вси4ко хубаво което пише за него сигурно сам си го е написал.Също и некъдърният му племеник-Иван Димитров -ул феЛИКС К
Каниц 11
и д-р  Димитрова ет.13  ФЕтална  морфология-МД  .ВЯРВАМ:ЩЕ БЪДАТ НАКАЗАНИ.
Проф. Димитров е много дока4лив, мазен ,мрьсен "4овек"СПОСОБЕН ДА УБИЕ ВАС И ВАШЕТО БЕБЕ.
Десетина дни преди термина ми бяХ в  4астния к-т и уговорихме раждането.Изльга ме(преди няколко дни лежах в болница за задьржане),4е плацентата е презряла и спешно
да се
предизвика раждане.НА прегледите си не дава никакви документи, за да не можем да го сьдим.
Постъпих за предизвикване на ра ждането.Вкл. ми с-ма окситоцин за контракции, без простогладин за разкритие-вьпреки, 4е проблемьт беше ,4е нямам разкритие.Родилна деиност не се откл.НА третия ден ми изтекоха водите без да имам разкритие.ПРИ което Ангел ДимитроВ трябвашеведнага да ми направи секцио.Но тои си трьгна и нареди да стоя 24 4аса +
още 12 сьс система в предродилна зала. ИЗКЛ. си телефоните и вьобще пове4е не се появи. А имахме уговорка да води раждането.парите му се видяха малко.защоне поиска пове4е ???И 5000 Щяхме да му дадем на стария мрьсник.Наи-накрая ми направиха спешно секцио -спешния екип-с много последствия.;огромна крьвозагуба, разкьсвания на матката , последствията от следваща бременост или аборт застрашават живота ми.Огромен разрез с вьншен щев от пьпа до самия краи.Мастит т.к. след сек  бях на ахтибиотици и не кьрмих,вьпреки изобилие от кьрма.
БЯГАИТЕ ДАЛЕ4 ОТ СТАРИЯ ПРОФ> ДИМИТРОВ-СПОСОБЕН Е ДА УБИЕ ВАС И ВАШЕТО БЕБЕ>

# 404
  • Мнения: 30
Към черният списък много добре се вписва д-р Нинкова акушер-гинеколог от Втора градска болница/неправилно определяне на термина,следствието е преносено и новородено бебе с инфекция,отделно че гинекологичният проблем възникнал по време на бременността не успя да го отсрани.Последствията си ги носиме вече 8 години/;
д-р Делев -детски педиатър от 3-та ГОБ/На всеки зададен въпрос свързан със здравето на детето и моите притеснения,отговора беше:ТАКА ЩЕ Е!/
д-р Георгиева-детски педиатър от 3-та ГОБ /любезна,но при коментиране на проблемите на детето ми беше зададен въпроса: Да ВИ пусна ли изследвания?/Изводите може всеки да си ги направи.
д-р Иван Стаменов-детски педиатър от 3-та ГОБ /уповавах се на него ,но ....? Пролетта беше горд с откритието,че след трикратно много начесто боледуване на детето от ангина е открил ,че се е развила мононуклеоза.Още влачиме последствията-детето ми отново беше в болница/октомври,2006г/.Сега не е по-добре.Отказа да ми даде бележки за изследвания на кръв и урина.Отказвал ми е и направление.Не ни е за първи път и за това "чашата" на търпението ми е вече преляла/

Общи условия

Активация на акаунт