Черен списък - гр.София

  • 1 015 729
  • 3 061
  •   4
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 6 375
с чиста съвест добавям към черния списък д-р Хранов от отделението по патологична бременност в Майчин дом - София.
изключително груб и безхаберен човек. отидох с предполагаема диагноза "мисед аборт" за консултация и евентуален кюртаж, при това с лична препоръка и уговорка с негов колега.
Хранов ме държа СЕДЕМ часа в отделението, без да ми каже какво ще прави, след като каза - "айде, ше го махамели, ти па намери кога да дойдеш!". непрекъснато бягаше по коридорите и разправяше различни лъжи на мен и на мъжа му, когато успявахме да го спипаме в полет. да оставим настрана факта, че на скапания им ултразвук в отделението дори не можа да види, че има ембрион и компетентно заключи, че съм имала моларна бременност.
старшата акушерка в отделението беше убийствено ненормална и истерична.
след като изминаха 7 часа в пълно неведение, просто си събрах багажеца и тресяща се от истеричен плач избягах от шибаната болница.

Никога не опирайте до този изрод!

# 121
  • Мнения: 45
В черния списък искам да поставя Д-р Ризова - педиатър GP в 13 поликлиника! Както и лаборатория Лозенец на Евлоги Георгиев №1 - много неверни резулти!!!!

# 122
  • Мнения: 1 341
Като се има предвид че 25 поликлиника я държи доктор Мишел Май цялата трябва да е в черния списък а той води класацията не само в 25 пол-ка но и в Шейново.
Не ми говори. Искаше да ми махне бебето в 13 седмица. Прие ме в Шейново. Добре, че се допита до Велев и той му каза "Ти чуваш ли се какво приказваш? Нито серклаж ще правя, нито бебе ще махам." Страшно съм благодарна на Велев.
Вчера се заговорих с една майка раждала при Богословова. Тя ми каза, че Благодарение на Велев има второто си дете и ще му  еблагодарна цял живот. Не й е взел и стотинка

# 123
  • Мнения: 1 681
д-р Маджунов детски УНГ в поликлиниката към ИСУЛ

Дъщеря ми е с бистра като вода хрема от 11 дни и леко намален слух, но преди 3 дни слухът и вече доста намаля. Вчера отидохме в поликлиниката на ИСУЛ и там д-р Маджунов я прегледа набързо, прати ни на тимпанография, която показа, че има течност в Евстахиевата тръба и ни записа за операция за махане на трета сливица и слагане на тръбички в двете уши.
Ние решихме да чуем поне още едно мнение преди да предприемем тази операция и я заведохме при доц. Тодоров. Той я прегледа доста по-обстойно и каза, че не е увеличена третата сливица въобще и течността се дължи само и единствено на алергична хрема. Предписа ни противоалергични препарати и от днес започнахме лечението. Той е убеден в диагнозата си и много се надявам да е прав.

Мисълта ми е, че за една бройка щяха да ми намъчат детето с операции, а докторът, който я прегледа даже не й е видях сливицата, защото тя се виждала само с едно криво огледалце, а той използва обикновена шпатула. Не ни попита дали детето хърка, дали диша през устата, а такова нещо няма.
И още нещо - наплаши ни, че течността в ушите била там от месеци, че се сгъстявала, а в момента, в който станела гъста слухът се губел безвъзвратно. Изкара ни безотговорни родители, които не забелязват проблемите на детето си.
После доцент Тодоров обясни, че течността изобщо не е от отдавна, а и аз наистина не съм забелязала преди детето да има какъвто и да е проблем със слуха.

И на последно място се възмутих, че д-р Маджунов ни направи забележка, че таксата за прегледа сме я платили на касата с фактура, а не лично на него. Човекът не обича да плаща данъци. Явно и от операцията, която планираше щеше да гушне нещо.
Как може така безотговорно да се поставят диагнози и да се предприемат операции???

Иначе детето досега е карало 3 обикновени отита, които ги лекувахме бързо и без намаляване на слуха.

# 124
  • София
  • Мнения: 1 105
И аз да се включа, че се разпалих от една друга тема. НЕ ПОСЕЩАВАЙТЕ и НЕ СИ ЗАПИСВАЙТЕ ЗА ЛИЧЕН ЛЕКАР "ДОКТОР" НЕЛИЯ ИВАНОВА ОТ ПОЛИКЛИНИКАТА НА УЛИЦА "ЦАР СИМЕОН" (не помня номера на п-ката). Ужасна е!!!!! Незаинтересована от проблемите на пациентите си, направленията забранени и общо взето диагнозите и са винаги еднакви. "Що да се мъчиме да мислиме като другите не чуват какво казваме на предишните пациенти, некви кашлици, болести и т. н. на баба ти фърчилото". Според мен това е основното, което се върти в главата на това СВЕТИЛО на Медицината в България. Жалко, че работи в поликлиника иначе имаше голям шанс да бъде изгонена позорно от някоя болница я за подкуп, я за грешна диагноза....Леле тая жена бих я удушила ако я видя скоро пак. Последният път беше в приятелката ми, защото е и неин личен лекар. Тогава от уважение към приятелката ми и детето й, което също беше там не и казах нищо!!!!!!!!!  Но ако я видя на улицата #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 125
Диагностично – консултативен център Гургулят, не ходете там ... ако попаднете на Д-р Янев ... Бягайте!  Cry

Диагностичен сектор
1000 София
ул.Раковски №148 Б
тел.: 02/912 88, 02/981 0331
факс: 02/981 0291

# 126
  • Мнения: 412
Д-р. Антонова (в бившата 3-та градска) - страшно некадърна и груба (заради нейното безхаберие изгубих първото си дете в началото на 5-тия месец от бременността).
Д-р. Бечев ("Св. София") - той ме прие по спешност няколко дни преди раждането - беше вписал в документите, че съм го избрала да ме оперира и съм отказала да бъда преглеждана от други лекари  Shocked. Целта беше да му платя, но нещата се оправиха буквално за минути, защото (заради неправилното разположение на близначките и проблемите покрай бременността) ме познаваха повечето лекари и знаеха, че имам изрично предписание от шефката на родилно за безплатно секцио по медицински показатели, което държеше да направи самата тя (казаха ми, че докторчето е отнесло някакво дисциплинарно наказание, ама знам ли  ConfusedSimple Smile.

съгласна за антонова-освен това е и корумпирана!

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 01:05 от Vivi

# 127
  • Мнения: 503
Диагностично – консултативен център Гургулят, не ходете там ... ако попаднете на Д-р Янев ... Бягайте!  Cry

Диагностичен сектор
1000 София
ул.Раковски №148 Б
тел.: 02/912 88, 02/981 0331
факс: 02/981 0291



Мога ли да попитам ЗАЩО? Thinking Мен там ме следиха през цялата бременност, гинеколог ми беше д-р Бехтерева, много съм доволна. Ли4ен лекар и на мен, и на мъжа ми, ни беше то4но д-р Янев, много съм доволна от него Crossing Arms! След секциото ме следеше много внимателно, извади ми няколко конеца, които не се бяха разградили (аз бях с разграждащи се и по принцип не трябваше нищо да се вади), той беше и единственият лекар, който ме посъветва да кърмя бебето всеки път, когато поиска, денонощно (но той все пак не е педиатър и не можеше да бъде ли4ен лекар на дъщеря ми Sad ). Той откри на мъжа ми хеликобактери пилори, за които предишните му 2 ли4ни лекарки не се бяха сетили дори изследване да му пуснат Close, след като той беше със сериозни стомашни проблеми около година Confused. Д-р Янев му изписа и лекарства, с които най-накрая мъжът ми се оправи. Та затова да попитам, защо все пак да не ходим там? Каква е историята ти? И защо пишеш анонимно? Close

# 128
  • Sofia
  • Мнения: 288
Добавям г-р Диков от Майчин Дом. Той е преподавател на студенти също така, но е със самочуствие без покритие и ужасно груб. Има няколко стандартни лафа и въпроса и изглежда компетентен, но не можа да се справи с раждането на сина ми. Не ми обърна почти никакво внимание в пред-родилна зала, /въпреки, че ме бяха препоръчали и си плащах - 300лв за обикновено раждане без епидурална/, беше дежурен и не съм го викала специално, а същевременно родих бързо и безболезнено - само 5 болезнени контракции като аз си позволих да извикам на последните 3. Накара ме да ходя до родилна зала при финална контракция, в резултат на което детето се показа докато пресичах пред-родилна зала, щеше да падне на циментовия под, разкъсах се /а можех да мина без шевове/ и въобще изкарах кошмарно раждане при условие, че го обмислях от месеци и плащах за грижи и добро отношение.
Д-р Диков не изчака лидокаиновата месна упойка да ми подейства и ме ши на живо /а аз плащам за да ми се спестят такива болки/ На въпроса ми защо тези нежелатени ситуации се получават ми се развика, че е трябвало да се стискам при контракцията за да стигна до родилна зала!!! не съм била аз тази да го учи какъв е родилният процес и пр. Акушерките на смяна също се държаха отвратително - нито една не дойде да ме успокои а през цялото време ме гледаха като отрепка. Диков категорично отказ да ми обясни какъв ми е шева и трябваше тайно да се добирам до картона си - аз все пак чета, интересувам се и имам понятие от това що е то шев на перинеума, но трябваше да ме предупреди - например при такъв шев не се препоръчва вдигане на тежести, а аз първите дни вдигах тежки кофи - казанчето на тоалетната в стаята не работеше и така си я чистехме.
Сестрите и акушерките на 12-ти етаж също са много груби и некомпетентни. Четири пъти ми дупчиха вените по ръцете за да ми сложат абокад в резулта на което Диков ме изкара неуравновесена!!!
Аз съм лежала в Майчин Дом на 7-мия етаж, но там не съм имала такива проблеми нито с персонала, нито с абокадите.
Това не попречи на Диков да си вземе парите накрая без да се притесни, че щеше да убие детето ми и че не съм получила услугата за която му се плаща.
Не искам да си спомням вече моето кошмарно раждане, но искам да предпазя други майчета от този човек.

# 129
  • Мнения: 160
здравейте:)
току що се регистрирах във форума и ми настръхна косата като четох коментарите ви...аз се записах за следене на бременността (първа) в св.лазар, така че ако ми кажете защо е в черния списък ще съм много благодарна. освен това трябва да раждам със секцио заради пролапс на митралната клапа на сърцето и все още се чудя дали да го правя в св. лазар или някъде другаде.
мерси:)

# 130
  • София
  • Мнения: 1 223
Добавям "Св. София" в черния списък. На 15.12.2003г. постъпих в 12.30 и в 15.15 вече бях мама. Помолих на третия ден да ме изпишат, но лекарката ми каза, че остават още пет часа до края на 72ч. тестове и е най-добре да остана за другия ден. За доброто на бебето се съгласих. На същия ден, при следобеден тоалет, бебето ми беше жестоко изгорено с вряла вода (8%изгаряне, ІІстепен). Когато ми го подаде акушерката, нищо не каза, върна се след половин час и го откара в детското, заключиха се там, а аз цял час стоях пред вратата, без обяснение. Едва не припаднах, когато излезе една лекарка с насълзени очи и взе да обяснява как никога досега не се е случвало такова нещо, колко съжалявали... Изписаха ни без много шум след около час, когато дойде лекар от Пирогов да ни вземе. Последва кошмарна  нощ в реанимацията на Пирогов, където двама души издъхнаха пред очите ми (стените са стъклени там). На третия ден в Пирогов получих страхотни сърбежи, мислех че е от стреса, а се оказа че за гарнитура и въшки съм хванала в родилното. Това получих срещу 350 евро, Лекарката която следеше бременността ми, и при която родих, през ден тичаше при нас с разни лакомства, каза ми че са уволнили дисциплинарно акушерката (май се очакваше от мен да се зарадвам на тази новина) все ми се ще да си мисля, че не го е правила само от страх да не повдигна въпрос за парите или някакъв съдебен иск. По-важно е, че всичко свърши добре. Бог чу молбите ми и сега се радвам на прекрасен здрав и много палав син, но няма сила която да ме накара да стъпя там отново. 

# 131
  • Мнения: 186
и още едно мнение : Не водете децата си в детското отделение във втора градска болница. Лечението им под всякъква критика хигиената и тя а за отношение да не говорим.

# 132
  • Мнения: 8
И аз съм за изваждането на Др Миков от черния списък, той е и мои гинеколог и всеки един мой проблем го приема на сеиозно, винаги ми обръща много внимание, както и на всички бременни!

Последна редакция: пн, 10 апр 2006, 01:04 от Vivi

# 133
  • sofia
  • Мнения: 562
Добавям г-р Диков от Майчин Дом.

как му е първото име на този д-р Диков!
защото аз раждах при д-р Иван Диков и като чета какво пишеш все едно говорим за различни хора!чудно ми е дали наистина не е така Sad

# 134
  • Sofia
  • Мнения: 288
Да,  Иван Диков - преподавател е на студентите също така.

Общи условия

Активация на акаунт