Израел-50

  • 60 064
  • 739
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 952
    hahaha  Ти нали си знаеш - всяка година е така  Laughing И ние бяхме така между 2 блока  Crazy ама си загасихме огъня поне  Laughing

  Боряна, да не би мноооого да ти личи , че не ти пука " и за езрахуд, лична карта нищоSimple Smile . То неможе според тях да си турситически и негативно настроена  и  само  здравните  застраховки да те интересуват , за да имаш детенце например (фитнеса го оставям) . Обаче  въпреки всичко ми се струва , че този път както каза и Мента е минало гладко  и няма за какво да си ядосана. Както сама казваш - поканиха ви , "  всичко премина добре, просто аз си гледам с недоверие вече на всичко и май съм станала известна доза песимистка ". Гледай да не  си с убийствен поглед на интервюто (стаааам   Laughing) . Дано по-скоро имаш възможност да си летиш до България , че доста стана и да се подредят нещата вече.Ха да видим   Бакла   Laughing какво е написала ...

 Утре Саги са на пикник в градинката ....само да не  се засрами да каже , че не обича хумус , а те мажат питите с хумус наред. Той фалафелчетата ако се  докоснат до хумуса  и се втрещява  Sick ... Значи ... утре пикник и 2 златни рибки подарък ще получава от  едно другарче (майка му гледа да се отърве от  аквариума им  Laughing и много благородно се получи) .


 За мъжете к'во да кажа - много едностранчиво ...но то пък аз не съм и очаквала  дипломна работа  на тема  еди кой си мъж и то така обобщаващо ...по-скоро за майтап  Simple Smile .   

 

# 136
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 570
Да се похваля!
Ние днес преминахме на ново колело - вече с педали. Валери го подкара леко и внимателно, след няколко минути го пуснах вече и си го кара много добре. Без помощни колела. Е, все още имаме да овладяваме спирането, както и да не забравяме да въртим педалите... Но наистина безпроблемно стана преминаването от колелото без педали към новото.


Ей това ни е новото колело!

# 137
  • Някъде там...
  • Мнения: 284
Пете, не бе жена не ги гледам убийствено  Joy Общо взето усмивката ми е от ухо до ухо (няма иконка, която да показва точно мутрата ми) нещо от сорта  Mr. Green
Тиги, айде честито и безаварийно  Praynig

# 138
  • Мнения: 13
Мента , супер хоби има Ментов Какъв фотоапарат ползва ?
Тиги     fingerscrossed  Hands Thumbsup

# 139
  • Мнения: 1 526
Тиги, да му е честито на Валерката все на хубави места да го водиш, с кеф да си го кара!

Забравих да ви кажа:
Вчера вечерта докато шетах из кухнята бях пуснала НоваТВ и вървеше шоуто на скунксовете Иван и Андрей. По едно време тези малоумници анонсират рекламите:" Сега гледайте рекламите, защото днес е националният празник на Израел и ако превключите канала през холът ви ще мине ивицата Газа..."  ooooh!. Що за плоско чувство за хумор, остави, че вчера въобще не беше национален празник  ooooh!...

Пете, то аз си знам, ама това не ми пречи да се възмущавам за това, че ни принуждават да си затваряме прозорците или да дишаме пушеци цяла нощ  Crossing Arms.

Ментов сан си донесе нов хубав апарат от страната на изгряващото слънце и сега се наслаждава на резултатно снимане  Grinning.

Бубе, не зелена бе  newsm47- така им се хили. Добре че обаче не четат мисли  Mr. Green.
Апропо, като написах "четат" и се сетих за една съфорумка, която тези дни за 100тен път четох с характерното за нея "четЪт"  hahaha

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 22:25 от meTALLIca

# 140
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 570
Тиги, да му е честито на Валерката все на хубави места да го водиш, с кеф да си го кара!

...Вчера вечерта докато шетах из кухнята бях пуснала НоваТВ и вървеше шоуто на скунксовете Иван и Андрей...


Тали, тук по-разпространено е "двамата опосуми" - аналогията е с онези двете зверчета в "Ледена епоха".  Laughing

Благодаря! Сега първо ще наблегнем на спирането...  Laughing
Че, без спиране сме заникъде! А и все още не може да мисли като велосипедист - движи се по алеята и накрая тя се разделя вляво и вдясно. Напред едно сухо езеро. И той се провиква "Тати-и-и-и, а сега накъде?" И нито наляво, нито надясно... носи се направо.  Laughing

# 141
  • Мнения: 1 526

...Вчера вечерта докато шетах из кухнята бях пуснала НоваТВ и вървеше шоуто на скунксовете Иван и Андрей...


Тали, тук по-разпространено е "двамата опосуми" - аналогията е с онези двете зверчета в "Ледена епоха".  Laughing

Да бе, прав си ама скунксовете са по- миризливи  Mr. Green

# 142
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Тигър, безаварийно да си ползва придобивката Валери  Hug Аз специално чаках да споделиш как минава преходът от безпедалното към това колело..  Simple Smile

Талинда, страшна снимка... (буквално), тук още не са палили, пък и днес доста поваля, което успокоява.
В чест на новия ти ник снимах костюма на наследника ни:
  Mr. Green

Анди, Ментов взе един Канон в Страната на изгряващото слънце. Той там си служи с един номер, който му осигурява отстъпка от цената и, освен че е голямо удоволствие в меката на техниката да си пазураваш такива неща, излиза и по-евтино (което е парадокс, защото Япония е страшно скъпа страна иначе). Номерът е, че преди 6-7 години си извадил карта за намаление за жители на Токио. Японците го попитали какъв е постоянният му адрес, той посочил служебния и никой не си е и помислил, че може да казва някаква неистина... В Израел на това му казват "шитат мацлиах", демек - на български "ако ти мине номерът" - е на него му е минал номерът и така си пазарува там  Grinning

Иван и Андрей са ми кошмарни водещи, не мога да разбера защо ги държат в ефир  Sick

Последна редакция: пт, 30 апр 2010, 15:16 от Mentha

# 143
  • Мнения: 0
здравейте и аз съм тук.
Днес имах много работа , сутринта издадох 21 билета за 4май , и след това даже трябваше 2 да поправям , че бях сбъркала имената.... Работа .. какво да се прави
 Simple Smile

# 144
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Бубе-Барон, аз исках да ти напиша, но забравих - Битуах Леуми, ако сте обявили за напускането си, ще ви поднови осигурителните права срещу някаква еднократна такса, не е висока, обаче изисква срок от 6 месеца - т.е. 6 месеца сте все едно без осигуровка (в т.ч. и здравна). Вие можете ли предварително, още докато сте си в България да платите и после идвате на 6-я месец, когато вече може да си ползвате всички права? Мисля, че много от американските израелци правят точно така

# 145
  • Мнения: 0
Аз това за изчакването 6 месеца го знам , стига да е само това , няма проблем.
Мерси

# 146
  • Мнения: 0
Просто не искам никого да ангажирам , а незнам точно дали се водиме там като тошавим или не , като идеме живот и здраве ще си провериме и ще му мислиме. Grinning newsm78

# 147
  • Мнения: 0
мента - ти не трябва ли вече да раждаш ?

# 148
  • Мнения: 382
   Добър ден,нова съм във темата.Имам позната , която търси помощ и информация.Има ли някой опит във процедури по развод преди получаване на постоянно гражданство в Израел.Тя е българка , а съпруга и е евреин, брака  е само граждански и нямат деца. Ще съм  Ви много благодарна , ако и дадете съвет , спешно е.

# 149
  • Някъде там...
  • Мнения: 284
Здравей Анаид,
Мое лично мнение е, че ако се разведе преди да е получила гражданството то просто ще я изритат от Израел (няма причина да и продължат престоя тук)Все пак тя е дошла заради мъж си, не заради гражданство  Rolling Eyes За това и са всички тея интервюта по доказване, че се обичат, снимки и какви ли не декларации. Сещам се, че някой тук в темата беше писал за ситуация дори на жена, която вече е получила гражданство, но не е еврейка, че са и правили проблем.Отново казвам, че това е лично мое мнение, нямам а и се надявам да нямам опит с развод  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт