Предложение за започване на учебната година от 1 септември

  • 6 032
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
  Честите ваканции няма да доведат до нищо хубаво. След всяка ваканция на децата им трябват поне 10 -тина дни за адаптация.
Ами не смятам така и то от опит. Много контролни са им точно след ваканциите и децата се справят чудесно.

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Твъро не.
Причините са много, но ще напиша първите които ми хрумнат сега:

1. Септември е много горещо. В жегата не е време за учене според мен. При  нас климътът е специфичен и е топло поне до началото на ноември, но и другаде септември е топъл месец целия.

2. Но пък дните са дълги и вечерите чудесни за игра, а и става за море и е приказно. Това което искат е да вземат от времето за игра на открито при перфектно време и да дадат време за стоене вкъщи след Нова година.

3. Няма да преструктурират ваканциите, а ще удължат зимната...
  /те и в момента зимна нямат - имат Коледна/
. Семействата избират да се събират ли за празника, или да водят детето на почивка/ И така детето губи или контакт с роднини или почивка/ И какъв е шанса след 4-5 почивни дни хората масово да излязат в отпуска за почвика на планина примерно?....

4. Децата, на които ваканцията им е много за малцинство. Повечето обичат свободното си време и дори го пълнят "до дупка".

5. Мотивът, ще спестим от утопление е смешен. Може и да се спестят, но цената  прекалено висока - във здраве, пон еот моя гледна точка. Наблюденията ми са за много преотоплени училища, което значи, че може да се топлят нормално и да не с еналагт подобни икономии.

6. Децата са много натоварени от недомислици по-скоро сякаш. Малкото ми опит е, че най-много ги товари тежката програма, може би увеличаването на времето, а намаляването на седмичния хорариум е по-добра идея.

ПС  Вариант с чести ваканции - и за празниците официалните дни и специални сезонни извън големите празници за учениците е добра идея. Никаква форма няма да загубят. Само ще спечелят повче спокойствие, свежи сили и хъс. Но новите идеи не са с мисъл за учениците, а за бюджета и то по много неприятен книжен начин...

# 32
  • Мнения: 2 898
  Честите ваканции няма да доведат до нищо хубаво. След всяка ваканция на децата им трябват поне 10 -тина дни за адаптация.
Ами не смятам така и то от опит. Много контролни са им точно след ваканциите и децата се справят чудесно.

   Не се заяждам, но аз също говоря от опит. Детето, което учи се справя на контролно по всяко време. Не само, че се адаптират трудно след ваканция, ами и преди нея са превъзбудени и неработоспособни. Същото е и с възрастните при по-дълги почивки.

# 33
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Еее аз също не се заяждам..просто споделям каква е ситуацията в нашия случай.
Децата почват да мрънкат след около месец-месец и половина училище и добре, че са тези ваканции за да вземат глътка въздух и да презаредят.  Crazy
Явно си е до система и манталитет обаче. Тук няма значение дали наближава ваканция или дали току що е свършила. Работния процес е железен.

# 34
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Димана27, с някои деца и някои възрастни е така.

Всеки индивид е различен. Адаптивността и гъвкавостта му също.
А децата са по-подвижни и по-малко инертни от възрастните като цяло.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 115
Принципно съм ЗА, но да се помисли за повече ваканции през учебната година.

# 36
  • Мнения: 363
Твъро не.
Причините са много, но ще напиша първите които ми хрумнат сега:

1. Септември е много горещо. В жегата не е време за учене според мен. При  нас климътът е специфичен и е топло поне до началото на ноември, но и другаде септември е топъл месец целия.


Твърдо ЗА

Да не би през юни да е студено?Даже е доста по-топло от 1-15 септември(поне през последните 15 години) newsm78
Следователно децата ни ще учат до 31 май или 15 юни най-много

# 37
  • Русе
  • Мнения: 11 922
Да не би през юни да е студено?Даже е доста по-топло от 1-15 септември(поне през последните 15 години) newsm78
Следователно децата ни ще учат до 31 май или 15 юни най-много
  Всъщност е по нестабилно времето. Много често изкарваме почивката си началота на септември. Юни, най рано след 20 юни излизаме. Пробвали сме преди това, не става.

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 554
Твърдо  съм Против.

# 39
  • Мнения: 8 999
Не се хващайте за гушите - и в началото на юни, и в началото на септември е Божа работа дали ще става за почивка. Въпросът е друг - какво печелят учениците от промяна на началната дата за започване на училище? Реално - нищо. Тези прения са с оглед спестяване от бюджета, а не с оглед как ще се чувстват децата и кое е по-добро за тях.
Иначе няма лошо да се ползват по-дълги ваканции през учебната година - примерно по две седмици зимна и пролетна и поне седмица за междусрочна. Тази година гледах моите деца - ами не им стигнаха тия мизерни 10 дни и два дни междусрочна ваканция. Едва се посъвзеха и пак ги емнаха уроците. То от празници нито можахме да отидем някъде, нито пък да си починем. Мъкнахме се по 4-5 дни от софра на софра, а реално за ваканция останаха някакви мижави 3-4 дни. Дори и като си останахме в София, беше Голямата Скука, защото всичките им съученици също се местеха от масата на баба до масата на леля, а от там директно на масата на стринка.
Официалните празници са си официални празници. Много е некоректно да се включват във ваканциите.

# 40
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
.... Въпросът е друг - какво печелят учениците от промяна на началната дата за започване на училище? Реално - нищо. Тези прения са с оглед спестяване от бюджета, а не с оглед как ще се чувстват децата и кое е по-добро за тях.
....
Официалните празници са си официални празници. Много е некоректно да се включват във ваканциите.

За съжаление съвсем вярно във всяко отношение... както и не включената в цитата част. Но тези два момента са най- дразнещите и мен.

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
.... Въпросът е друг - какво печелят учениците от промяна на началната дата за започване на училище? Реално - нищо. Тези прения са с оглед спестяване от бюджета, а не с оглед как ще се чувстват децата и кое е по-добро за тях.
....
Официалните празници са си официални празници. Много е некоректно да се включват във ваканциите.

За съжаление съвсем вярно във всяко отношение... както и не включената в цитата част. Но тези два момента са най- дразнещите и мен.
И аз подкрепям вашето мнение. Peace

# 42
  • Мнения: 65
    Предложението е много хубаво. Така ще се облекчат баби и родители в отглеждането на децата през лятото. За целта предлагам децата да започват училище от 20 август и да учат до 20 юни. И без това на учителките са им много големи отпуските и доста малко работното време. През лятната ваканция е необходимо да има т. нар. лятно училище. И защото повечето баби са или от провинцията, или работят и няма кой да се грижи за болните деца, предлагам учителките да минат медицински курс на обучение и да имат право да дават антибиотици и др. лекарства.
    Преди време имаше седмични детски градини, а защо сега да няма и седмични училища? Там децата ще остават и за през нощта. И без това приоритетно е това училище, което предлага целодневен режим на обучение най- рано до 18.30 часа. Като попадна в трафик и напазарувам, аз и без това  успявам да си взема детето около 19 часа. Кога да му готвя, кога да го храня, кога да го слагам да спи?

# 43
  • Мнения: 2 898
    Предложението е много хубаво. Така ще се облекчат баби и родители в отглеждането на децата през лятото. За целта предлагам децата да започват училище от 20 август и да учат до 20 юни. И без това на учителките са им много големи отпуските и доста малко работното време. През лятната ваканция е необходимо да има т. нар. лятно училище. И защото повечето баби са или от провинцията, или работят и няма кой да се грижи за болните деца, предлагам учителките да минат медицински курс на обучение и да имат право да дават антибиотици и др. лекарства.
    Преди време имаше седмични детски градини, а защо сега да няма и седмични училища? Там децата ще остават и за през нощта. И без това приоритетно е това училище, което предлага целодневен режим на обучение най- рано до 18.30 часа. Като попадна в трафик и напазарувам, аз и без това  успявам да си взема детето около 19 часа. Кога да му готвя, кога да го храня, кога да го слагам да спи?

  Това е майтап, нали? Защото, ако не е ......  Нямам думи! Ти май нямаш желание да гледаш собственото си дете. Щом завиждаш на учителите за големите отпуски и малкото работно време, що не си станала такава?! На болните деца мястото им е в къщи, а майките им ще си вземат болнични за целта. Седмични училища няма, но има интернати. Не искаш ли и това да причиниш на детето си? Явно не ти   пука за детето ти, щом си готова всеки човек да го лекува.

# 44
  • Мнения: 17
Съгласен съм, но само ако имаме повече ваканции!! За нищо на света не давам да ми се увеличава времето на учене! И без това вече съм до 30 юни.... Също така, да имаме повече по 6 часа и по-малко дни с по 7!
Ако се въведе  това директно, очаквайте масова стачка. На тинейджъри. Светът ще ви се стори малък. Трябва да се обясно, че ще имаме промерно 3 седмици повече ваканция, разпределена из годината, спрямо 2те седмици в началото. Но пак може да не стане както го мислят... Понеже в някои училища изобщо не се извършват смислени учебни действия! Вижте репортажа "На учителя с любов", малко е старичък но нищо.

Общи условия

Активация на акаунт