Отговори
# 720
  • Лавал-Пловдив
  • Мнения: 374
Тъкмо сте подхванали темата - да попитам: този месец въвеждам месото, като навърши 8 месеца искам да въведа глутен - какво трябва да давам освен кашите съдържащо глутен, че не ми е много ясно. Примерно бисквитки ????
Дайте примери за храни с глутен  newsm78

# 721
  • София
  • Мнения: 1 197
да се включа и аз в темата с глутена с въпрос Rolling Eyes време ни е вече да го въведем, но аз за сега му давам само домашно приготвени пюрета, та въпроса ми е какво да дам и как да го приготвя ... ще съм ви много благодарна, че ми е мътна и непрогледна тема ... Rolling Eyes Praynig Heart Eyes
иначе, вече яде по три пъти на ден - всеки с кърмене Mr. Green и яде плодове, зеленчуци, пиле и ориз. вчера му сготвих пилешка супа с картофи, като за големи но без сол и с малко подправки и с пасатора стана на каша - много я хареса Peace
желая ви усмивки и слънчеви разходки Peace

# 722
  • Мнения: 141
http://zahranvane.wordpress.com/
ето от тук чета аз за глутена Peace

# 723
  • Мнения: 617
И аз съм въвела глутена, а такива вкусотии има с негооооо.Попара се опитах миналата седмица да дам, Дара щеше да повърне, мен това ме удовлетвори, щото не ми се занимава и това беше. LaughingАз пък не давам жълтък, макар, че съм и дала да го опита и тя си го харесва.Ще взема да и давам през ден newsm78.Аз мисля да редувам един ден каша, един ден плодово пюре с йогурт или извара.Не знам дали е уместно. Thinking
Днес бяхме на консултация и я нямаше сестрата.Докторицата се пънка, мънка, не можа да я претегли като хората, най-накрая я изкара че е качила 300-400г и е порастнала с 2см и половина.

# 724
  • Мнения: 203
Чакай да направя едно късно включване Wink  ... глутена и аз го въвеждам в момента,но месото не съм т.е  в моята схема месото е след глутена.Само не разбрах Деси какво искаше да каже с това,че трябва да се дава глутена 2-3 седмици newsm78 защото май няма много голям асортимент от към глутен освен ОВЕС и една каша май видях на Hipp с бисквитки.Има и каши с пшеница ама те са с една камара плодове,който пък аз не съм давала ooooh! абеее  ще го измислям някакси Peace
Утре ще имаме среща с момичета от ЛЛЛ и ще питам аз какво да вземам след овесената каша Party
Айде лека,че пак съм назад с обиколките в спането Тео ме води
hahaha
 smile3524

# 725
  • Мнения: 1 668
Здравейте,
отдавна не съм писала... Сега попрочетах назад.
Ние със захранването сме на 6 по моите представи. Яде всякакви зеленчуци, месо - телешко, пилешко, пуешко, банан от плодовете и ябълка. Захранена е с глутен, като давам рядко (така се получава). главно едни пюрета на хип със спагети, които тя обожава. между другото ако четете внимателно етикетите ще видите, че 60% от пюретата и кашите в буркан имат глутен и със сигурност доста деца са захранени без да подозират родителите им (имам приятелки, които уж са много вниимателни, но някой пътт е написано така, че трудно се вижда... жълтък ще давам като стане достатъчно голяма да си свари яйце, освен ако не видя със собствените си очи, че това яйце току що се е отделило от кокошката  Joy, което надали ще ми се случи, защото нямам кокошки на балкона.
млечни нямма да давам още. Мисля след 10тия месец да я пробвам с пюретата със сметана, или десертите с йогурт. Попара не виждам нито една причина да дам. чая може да си го пие отделно, в сухара не виждам нищо полезно, а сиренето така или иначе го отлагам, захар не е вкусвала още, ако не съм изпуснала и в някое пюре да има, макар да гледам внимателно уж... комбинацията от тези съставки никак не ме кефи. педито ми е фен, но аз и на иван не давах особено (примерно 2 пъти месечно като не можех да  му измисля нищо друго за закуска и то  на по-късен етап) и тя не се е противила. Мисля към 11тия месец да я запиша на детска кухня за алергични деца, но ще видим дали плановете няма да са ми без кръчмар. Иван на 10 месеца го записах на една частна (ози) и им казах, че е алергичен към белтъка на кравето мляко и яйцата  Joy. Носиха ми специално за него супи без застройка и яденетата без заливка. Ако нещо няма как да му се махне млякото (като например мляко с ориз) ми носеха по 2 супи или пък по 2 основни или пък по 2 десерта за да компенсират третото млечно хранене, което аз не исках... сега гледах сайта им и вече имат меню за алергични деца, което е абсолютно подходящо дори и за нашите дечица като съставки, макар да смятам, че заа кухня им е рано по други причини (ние се пънем да им готвим и купуваме био плодове и зеленчуци, а в детската кухня надали е така, а също така не съм сигурна, че не добавят захар за да им ядат децата булумачите). та ева като стане на 11 месеца някъде ще пробвам всички частни кухни какво правят в момента и ще си изберем тази, от която ева е най-доволна. не излиза по-евтино от пюретата, но пък е сготвено същия ден, а не преди 6 месеца  newsm78
за децата, които не искат да ядат месо... четах една статия, но нямам време в момента да я търся, че авокадото напълно заместна полезните съставки на месото. Аз лично съм давала на ева пюре само от авокадо и леко я втрисаше от вкуса, но отваряше уста за още. За него също така четах, че е едно от 10те плода и зеленчука, които не е задължително да са био, защото те не задържали в себе си никакви нитрати и други гадости (ябълката с големи букви пишеше, че задържа всичко и трябва задължително да е био ако някой го интересува). За авокадото пише, че важи правилото на мечо пух - колкото повече, толкова повече  Joy
Ние се готвим за голямото преселение на народите - другата седмица отиваме на море в гърция и просто като си помислих колко багаж ми трябва и лекичко ме втресе. До момента съм напълнила един ооооогромен куфар и не съм и на половина на багажа, който ми трябва. рябва да си взема кана за преваряване на вода, стерилизатор, шишета, 1 стек вода... Ох, колко по-лесно (и евтино  hahaha) беше с кърменето, но каквото такова. според мен на границата ще си помислят, че емигрираме  Joy - никой няма да повярва, че този багаж е за 1 седмица.
за спането (ева сега е на вилата)... Буди се в 6 за едно бързо мляко след като е заспала в 7-8 вечерта и след млякото заспива пак. Понякога спи до 11.30. След първите месеци се бях отчаяла, но в момента пооложението е повече от прекрасно (дано така и се задържи режима). през деня спи веднъж следобед около 1-1.30 часа и това е, но си ляга рано и става късно. прекрасно е просто, макар сега да трябва да изпускаме сутрешния плаж заради поспаливковците (от нашето семейство само аз ставам в 6).
оставям ви, че се олях...

# 726
  • Мнения: 58
Ехоооооо привет от мен Hug
Вече наближава юни, а темичката ни носи априлско заглавие, със сигурност причината е хубавото време и затова се изписва  бавно. Като се сетя като бременеехме една тема ни стигаше за два три дни Joy Joy Joy
 Ние сме по цял ден по разходки.
Захранването върви добре - ядем зеленчуци, плодове и два вида месо,  а до месец ще дам и глутен. За жълтъка още ни е рано, въпреки, че имаме домашни яйчица от двора на свекърва ми не мисля да давам скоро. На моето мъниче всичко му се услажда и хахва с апетит,  до сега не ми е отказал нищо. Нямаме заместено хранене и си се кърмим. На последната консултация преди 10 дни бяхме 9,700 кг. и 72 см.
Това е от нас, поздрави на всички мами и бебета Hug
Герчо понеже и аз ще пътувам през юни и обмислям как да намаля багажа мисля вместо стерилизатора да взема хапчета за студена стерилизация, със сигурност вършат работа а заемат в пъти по малко място.

# 727
  • Мнения: 958
Здравейте, пак за захранването Simple Smile))
Ние сме като Гер4о, само че с едно даване на 1/4 жълтък, домашен от леля ми, е не видях как се отделя от кокошката, ама леля няма да ме излъже  Twisted Evil
Аз също не съм фен на яйцата, месо съм дала почти всякакво, между другото на хип спагетите и на нас са ни любими, а не е нищо особено. Както казах и преди аз рано захраних с глутен, случайно мернах на пюрето, че е имало, после давах бишкотки да гризка, а сега и давам малко сухар със зехтин и Ам за закуска, или царевичен грис пак със зехтин, много и харесва, но при нас твърдата храна е 2-3 лъжички, повече не иска, разбира се ако не е пюре в мръвка, него и цялото може да го изяде. Много трябва да се чете съдържанието и да се внимава, ако искате късно да вкарате глутена, факт е че го има масово в пюретата. А много ме кефи израза "има след от ..." Simple Smile
Сега се опитвам да взема урина на МАрина, озорих се, от 7:30 не е пи'кала, явно усеща че "там" има нещо  newsm78

# 728
  • Мнения: 23 023
Гер4о,защо ще мъкнеш кана и тн.Вземи един стек розов Девин ,в стаята имаше кана./ако ще ходите там,където и ние бяхме Simple Smile/.Нямаш ли и уред за затопляне на бебешки храни?А защо не спреш вече да стерилизираш?Аз отдавна стм спряла.
С Дани също спряхме,като беше на 7-8м.
За глутена:
Глутен можете да въведете с много неща.Инстантни каши,домашни каши от зърна или ядки,брашна,бисквити,хляб,сухари,но е важно да са в схемата:
овес-ръж-пшеница

Може да дадеш овес за 10 дни, ечемик за 5-6 дни, след това някакъв друг плод, месо или зеленчук за 3-5 дни. После идва ред на пшеницата

http://zahranvane.wordpress.com/


Пшеницата се дава последна,защото е с най-високо съдържание на глутен.Можете да започнете с овесени ядки,накиснати,сварени и пасирани,с плод,зеленчук.После ръжена каша /има брашно от ръж/ и накрая пшеница.


# 729
  • Мнения: 1 668
Деска, в Океания сме тази година, че нещо не ме кефеха цените за обяда и напитките в сани, а ние сме си чревоугодници, които не са свикнали да рупат сандвичи на плажа Joy Joy Joy. Иначе аз съм помъкнала розов девин, но ева е крива нива и яде всичко топло да със сигурност трябва да нося кана за загравяне на вода, че иначе ще трябва да топля водата на слънце  Joy. За стерилизирането незнам... Аз честно да ти кажа го правя не защото се притеснявам и мисля, че всичко трябва да е стерилно, ами защото на вилата например водата е ужасна и е сигурна гаранция, че ще се продриска човек, а пък да мия шишета с минерална вода ми се струва пресилено. същото важи и за Гърция. Не че им нямам доверие на хората, ма съм патила веднъж с просрано дете на море и мисля да не повтарям. Просто незнам как би и понесло. В софия като е дребната стерилизирам като се сетя 2-3 пъти в седмицата

# 730
  • Русе
  • Мнения: 511
silvana, Милупа имат много хубава каша - 7 зърна. Аз мисля от нея да давам по-нататък вместо попара със сирене.

Ger4o, в спагетите няма ли яйца?

Аз също не стерилизирам нищо вече.

# 731
  • Мнения: 1 341
Аз също съм давала попара на Ема, когато не мога да й измисля друга закуска. Сега мисля вместо попара да давам Елда със сиренце/но на доста по-късен етап, тъй като е доооста далеч да опита сирене/. Wink

За Ема съм взимала от ОЗИ и бях доволна. Също ми отделяха храните преди да сложат застройка, заливка и прочие. Малкото сега ще е дълго време на готова храна. Тук има много хубави манджички за бебета, които вършат кажи-речи същата работа като кухнята, като разбира се не са пресно сготвени.

Герчо, верно ще е преселението на народите, но пък е за хуабво. По-добре да имаш всичко и да ти е излишно, отколкото да ти липсва нещо важно. Peace

Моят мъник вчера се закрепи седнал сам за 2-3 минутки. Голямо постижение... Mr. Green

Ставам да си оправям къщата, че бомба е паднала...

# 732
  • Мнения: 23 023
Мацки,ама тази попара със сирене успешно може да се замести с много други неща;
 със сирене,плод,друг зеленчук/тиква,авокадо..../
-каша от елда,киноа,амарант,спелта,жито,просо,овес,ръж.....със сирене,плод,друг зеленчук/тиква,авокадо..../
-различни видове грис
-бисквити
-домашен хляб
Комбинациите са много,не е задъжително закуската да е попара.Нейното хранително съдържание може да се достигне и с други комбинации, а самата попара да е за разнообразие,макар аз хич да не й се кефя.
Имайте предвид,че много малко видове сухари стават за децата.Повечето имат безброй много консерванти,захар,сол,оцветители и аз никак не ги препоръчвам.

# 733
  • Мнения: 203
Имам такава информация,че глутена се въвежда от раз т.е като дам Овес- ръж'та няма да я давам. отивам на пшеница,за да направя що годе времето на въвеждане.Да не е съвсем за 5 дена та така...Днес си намерих каша на Hipp Мултизърнеста-ориз,овес и пшеница и след Овеса,който давам сега я почвам нея.Тука на Милупата с 7 зърна не я намирам  Thinking Освен това мислих да взема каша за лека нощ... амаааа те били млечни каши така,чеее отпада този вариант.
Освен това щях да Ви казвам,че най-новите препоръки за въвеждането на глутена са това да става в 7 месец Peace
Ако имате някакви съмнения попитайте Клото и Бу!!!
Хайде сега лека
smile3524

# 734
  • Мнения: 1
Оооооох, тези жеги ще ме уморят  #Cussing out От една седмица тук е вече 30о, Вики отказва всякакви пюрета през деня и иска само млекце, сутрин хапва малко каша, но всичко друго е отказано. Не иска ни зеленчук, ни месце, а толкова добре си хапваше преди това ...
За попарата - аз по принцип много я обичам и без сирене в къщи не сядаме на масата, но все пак ще изчакам още няколко месеца преди да предложа на малчо.
Тук елда не съм виждала, нито готова каша, нито зърна. Алтернативата ми за месото май ще е авокадо и броколи.

Герчо, весело прекарване и дано всичко мине благополучно. И на нас ни предстои преселение, но към БГ-то   Тръгваме след три седмици, а още не съм започнала с приготвянето на багажа. А и с тия ограничения на куфарите ( по 1 на човек, до миналата година беше по 2)  просто не знам как ще съберем всичко. Май ще си купуваме дрешки в родината  Mr. Green

Спокойна вечер!

Общи условия

Активация на акаунт