Държавна детска кухня - София

  • 157 204
  • 392
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте!
Слушам сега по новините за кухнята в Пловдив и наредба от 01.09.2013г.., според която на кърмачета до 1 г. не следва да се дава прясно мляко. Това вярно ли е? Само в Пд ли се прилага и на практика кухнята безмлечна ли е?
Благодаря ви!

# 301
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Здравейте!
Слушам сега по новините за кухнята в Пловдив и наредба от 01.09.2013г.., според която на кърмачета до 1 г. не следва да се дава прясно мляко. Това вярно ли е? Само в Пд ли се прилага и на практика кухнята безмлечна ли е?
Благодаря ви!
В ДМК не работят с чисто прясно мляко.
Застройките са от яйчен прах и сухо мляко.
Поне в нашия град наредбата е такава.

# 302
  • Мнения: 15 379
Сухото мляко е обикновено прясно мляко, но изсушено по фабричен път.
Едва ли ползват бебешка формула.

# 303
  • Мнения: 1
Здравейте, сигурно сте разбрали за новите правила в детските кухни. Но не намирам никакъв коментар по темата и започвам да си мисля, че това се случва само в Пловдив. От два дена храната в кухнята е без коментар и ако остане така ще се откажа. Не мога да разбера това всичко умишлено ли се прави, за да премине кухнята в частни ръце или тези изисквания важат за цялата страна.
Дайте информация къде има въведени нови правила.

# 304
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да попитам дали има мами от Студентски град, за да ми дадат малко информация? От 2 сед. давам кухня, но поръчвам от частна, не бих казала, че съм особено впечатлена. Искам да пробвам с държавна, но не знам къде има детска кухня (в коя ясла) в района и дали има с доставка, което най-вече ме интересува. Четох, че преди се взимало от 69 СДЯ и имало с доставка, но като звъннах на тел., жената ми обясни , че отдавна ДМК не било там и вече не се занимавали те с доставка. Надявам се някои да има малко информация по този въпрос и се извинявам ако подобна тема е дискутирана вече, но нямах време да прегледам всичко  Embarassed

# 305
  • Мнения: 15 379
Daniela Mihaleva, дано това ти е от полза: ДК район "Студентски", ниското тяло до бл.14
инструктор по хранене: Петрова тел. 02/962-46-52
   

# 306
  • Мнения: 963
Момичета, моля за адрес на детска кухня в Красна поляна.  Praynig

Ако някой може да даде повече инфо и за условия, качество и чака ли се много, ще съм благодарна!

# 307
  • Мнения: 15 379
Джинджи, ето:

Кухня майка "Красна поляна" бул."Възкресение" №49, бл.234 тел.02/822-32-04

ДЯ №48 ул."Суходолска" №2 тел.02/822-33-64
ДЯ №51 ул."Братин дол" №29 тел.02/822-33-29


# 308
  • Мнения: 963
Sourcherry, благодаря ти за бързия отговор!  Hug

# 309
  • София
  • Мнения: 3 709
Здравейте!
Предстои ми записване на кухня имам въпрос- има ли някъде по пунктовете разлепено меню и обявено какво ще се готви за седмицата? Предполагам за интернет няма смисъл да питам.

# 310
  • София
  • Мнения: 44 120
Аз като взимах всяка седмица лепяха актуално меню.

# 311
  • София
  • Мнения: 3 709
Благодаря ти! Запазвам надежда, че още е така:)

# 312
  • Мнения: 15 379
Да, задължени са и има меню-листа на видно за родителите място, което е актуално за цялата седмица.

# 313
  • Мнения: 176
Здравейте,
наскоро се преместихме (още дори нямаме адресна регистрация тук) и исках да запиша детето си на детска кухня. Отидох да проверя как стоят нещата в най-близката до нас и ми казаха, че има 100 чакащи деца преди нас. Той е на 1 г. 11м. Според вас има ли смисъл изобщо да го записвам, или докато му дойде реда, вече ще е минал възрастта, в която може да ползва кухня?

# 314
  • Мнения: 71
Здравейте ,мами. Ние станахме на 7 м и скоро ще ни се наложи да ползваме ДК. Звънях в 57 в София ,за да питам какъв е реда и т.н ,но директорката я нямаше и жената по телефона ми каза ,че не е подготвена да му отговори на простия въпрос ,свързан с начина на кандидатстване ... За да чака ред бебето за ДК трябва ли да има навършени 10 м или не? Според едни момичета да според други не ? Ще се радвам ако някой ме просветли за това какви документи трябват точно и дали сега можем да кандидатстваме за ДК като нямаме 10 м. Има ли някой ,който взима от 56 или 57 ДК в София ?

Общи условия

Активация на акаунт