151 DE: Невероятно, но факт - слънце грее пак!

  • 27 418
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 108
Мамунка,права си,но нали знаеш как е Wink.Мамино глезоранче да си поиграе още една година,а после да му започне теглото.По съм склонна да я пусна на пет веднъж седмично на българското училище,че да свиква постепенно с училищното ежедневие,а не веднага  да я юрна на училище по цял ден.
Майка ми казва,че и в България от другата година децата имат право да тръгват на 5 години на училище.

Последна редакция: чт, 20 май 2010, 13:50 от бяла лястовица

# 691
  • Мнения: X
Баш, Муната го е казала много добре.
Въпреки че Бобо ще е един от най-малките в класа си, а и немския му вероятно има кусури (макар че го хвалят учителите, година и половина немски само в градината не е като 6-7 години немски навсякъде) и през ум не ми идва да се опитвам да го отложа от училище. Детето е готово, интересите са му други, в градината му е скучно. Вероятно ще му е малко трудно в началото, но с малко наша помощ ще се справи. Хубаво е да се взема под сериозно вниманние мнението на учителите/възпитателите по отношение готовността на детето.

# 692
  • Мнения: 1 242
Фтиче, кое тегло да му започне на детето? За първолачетата училището не е тегло. Виж, за по-големите ученици може да си побъбрим, какво иго ги е налегнало. Grinning
Не знам дали си питала в детската градина на Мики, но през последната година по принцип се започва с интензивна подготовка за училище. И тогава маминото глезанче-поспаланче трябва да е там най-късно в 9, защото им започват заниманията, които траят преди обед да кажем един час. От това по-постепенно приспособяване не виждам.
Българското училище е хубаво нещо, но за ма-алко по-големи, според мен.

# 693
  • Мнения: 434
Е и за къде бързате? ми хрумва, като ви чета.

Хана е пет дни след т.нар. Stichtag, който при нас е 1 юли. Можеше да тръгне още тази есен на училище, но вместо това отива в предучилищна. Детската лекарка още миналата година я обяви за schulreif, е и? Миналата година посветихме на изкуства, спорт, дивеене, и най-вече на английския език /пратихме я в специализирана градина/, каквото й харесваше, това правеше. Така ще е и тази година в добавка на предучилищната. Никой няма да й даде доброволно една година детство, никой. Децата ни ще работят все по-дълго, все по-малко ще почиват и все по-късно ще излизат в пенсия, ако следите демографскит тенденции. Да не говорим, че много от тези раннозрейки имат физическа, но не и емоционална зрялост. Знам, ще ми кажете, че от първи до трети клас почти нищо не правят - и аз няма да се съглася с това.

Попадат ми от време на време студенти, които на 18 са толкова изморени от препускане, колкото аз на 40 не съм. Познайте кой ги е шпорил още от 4-годишни в първи клас - имам и такъв случай. Прескачане на години, по-ранно тръгване - на 14 години в десети клас гимназия и в добавка световна самота. Мерси.

# 694
  • Germany
  • Мнения: 1 262
При нас този щихтаг е променлив, но не знам от какво зависи - една година е 31.08 една е 31.07 и незнам примерно Симон в коя година ще попадне, а за него ми е важно, защото е на 28.08 и за 2 дена може да се окажем прецакани. Компромиси с по-късно започване не се прави , тук в НРВ - ако на детето всичко му е наред - няма шанс. Имам позната, която до какви ли не инстанции не стигна, но детето си тръгна на уилище, за щастие сега във Втори клас трудните моменти са по-малко Simple Smile

За детските градини - след 3г. детската градина в Дюселдорф е безплатна - фук фук  Crazy Flutter Още не се ползвам от тази облага, защото Симон няма 3, и плащане 300Е/месечно от 8:30 до 12:30  Rolling Eyes , но за това пък, таксата на Александър е 0, защото в НРВ когато имаш 2 деца, за които да плащаш такса на Югендамт-а - едната ти отпада  Flutter Тоест сега плащаме само таксата на Симон, а догодина само на Александър  Wink - плаща се винаги по-високата такса  Peace
  bouquet

# 695
  • Мнения: 1 584
второ, защото нямат наблюдения как точно се справя детето им "на работа" в детската градина с груповите занимания "в час".

Абсолютно съгласна! Аз заварих вчера 3 деца да мият съдовете в градината, а 2 възпитателки да ги наблюдават отстрани. Ясмин миеше лъжичките и ги подаваше на други 2 деца да ги бършат. Справяше се, чудесно. Вкъщи не ми е хрумвало да я карам нещо подобно.

Иначе аз съм тръгнала първи клас на 7.5г и определено ми беше скучно  Crazy

# 696
  • Мнения: 1 242
Мишок, и над това съм се замисляла, макар и резултатите от различните проучвания да са доста противоречиви.
Никой няма да пита детето ми на интервю на колко е проходило, кога му е поникнал първият зъб и на колко е тръгнало на училище.
Знам само, че ако трябва да отложа с една година, само за да му удължа детството, той ще бъде най-нещастното дете. Всичките му приятелчета от квартала и от градината ще са на училище, с което той отсега се гордее, а аз ще трябва да го преместя в специализирана детска градина. И съвсем не съм убедена, че ще му остане като щастлив детски спомен.
За бързането, на никъде не бързам. Ама икономическото общество явно и не ми оставя кой знае какъв избор. Трябват му рано и спешно бачкатори и специалисти. За жалост жертвите сме ние и най-вече нашите деца.

# 697
  • Мнения: 7 605
Знам само, че ако трябва да отложа с една година, само за да му удължа детството, той ще бъде най-нещастното дете. Всичките му приятелчета от квартала и от градината ще са на училище

Точно това не е хич за подценяване! Но разбира се при положение, че няма основателна причина да се отложи тръгването на училище  Peace И мен ще ме е страх че детето ще скучае в училището, ако го отложа с 1 година.

# 698
  • Мнения: 295
Е и за къде бързате? ми хрумва, като ви чета.

Попадат ми от време на време студенти, които на 18 са толкова изморени от препускане, колкото аз на 40 не съм. Познайте кой ги е шпорил още от 4-годишни в първи клас - имам и такъв случай. Прескачане на години, по-ранно тръгване - на 14 години в десети клас гимназия и в добавка световна самота. Мерси.
 
И аз съм една от тръгналите рано, видите ли защо да я държим вкъщи, тя вече още на 4г четешe и пишеше и на 5г на училище. После пък прескачане на класовете, е, не мерси за моите деца не искам нищо подобни, минах го на свои гръб.  Stop

Валентин ще ми е  на 6г и 4месеца, а Доника, ако трябва за година в Бг ще я заведа, но няма да я пусна на 5г и 8месеца на училище  Naughty

# 699
  • Мнения: 434

Знам само, че ако трябва да отложа с една година, само за да му удължа детството, той ще бъде най-нещастното дете. Всичките му приятелчета от квартала и от градината ще са на училище, с което той отсега се гордее, а аз ще трябва да го преместя в специализирана детска градина. И съвсем не съм убедена, че ще му остане като щастлив детски спомен.
За бързането, на никъде не бързам. Ама икономическото общество явно и не ми оставя кой знае какъв избор. Трябват му рано и спешно бачкатори и специалисти. За жалост жертвите сме ние и най-вече нашите деца.

Мамунка, зарежи проучванията, знаем как се правят Money. Аз писах от собствен опит.
При нас групата започва да се формира от предучилищна възраст и децата после продължават заедно в училището, така че Хана ще има време да се интегрира.

Икономическото общество за щастие не е алфа и омега и нямам намерение да му доставям бързо бачкатори, като преди това ги пращам два пъти седмично на психиатър, щото не могат да се справят с тоя или оня мобинг.

Татяна, ако детето скучае, защото е изключително напреднало, нямам нищо против да прескочи един клас, пак няма да има голяма възрастова разлика. Но тази свободна година преди училището ми е изключително важна. Надявам се Хана да оцени един ден това.

# 700
  • Мнения: 3 521
Аз като майка на умно януарче странно защо не се притеснявам кога ще го подкарат на училище Thinking . Определено ще е хубаво, ако е с приятелчетата и(повечето са родени януари-юни 06), но и в различно обкръжение да попадне не ме притеснява - общителна е, ще се намърда където и е удобно, а с другарчетата ще дивее по улиците. Иначе нашите даскалици в детската много се стараят с предучилищните - музеи, театри, математикически царства, за биологията уточних, че са много напред Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Каква случка ни сполетя току що - ОМГ! Crazy
Отивам да прибирам детето от градина днес по изключение по-рано, сяда тя на пейката, започва да се облича и  - якето и го няма. Аз започвам да се гъзя под пейки, шкафчета и пр. две лелки и чистаката ми се притичат на помощ, защото понякога децата крият я чадър, я пантофи. Търсим, търсим - няма.
По едно време влиза майката на приятелкта и, аз обяснявам на две- на три случката и тя ми казва "Знаеш ли, аз мисля, че току що видях едно от момиченцата в групата на Симона с нейното яке, но ПОД друго яке. Аз издимявам с колелото по посока на якето, настигам детето с майка му - тъкмо се качват в колата и виждам, че наистина малката е с две якета, едното от които е това на ситната ooooh! . Спрях майката и я попитах дали това яке е на дъщеря и? Тя вика ДА. Е, да, ама не - якето го купихме от Рим миналата година и имаше един малък дефект от вътрешната част до джоба и пише, че е произведено в Италия, а от вътрешната страна на ръкава с маркер пише СВ(Симона Волайн). Помолих я да погледне дали е така и тя веднага би отбой - мислела, че става дума за горното яке, долното изобщо не го била видяла. Нямала и представа, че детето и го е облякло Shocked . Както и да е - взех си дрехата, но сега ми е доста напушено - от една страна в Полицията да отида и какво? Детето и го е облякло голям праз, ама от друга не ми е приятно да ми взимат дрехите на детето, е ли пък като е такъв студ. Ако бях отишла нормално да я прибирам - нямаше да има как да я настигна тая жена...Уф. Големи дебили ходят по Божията земя да знаете.

# 701
  • Мнения: 295
Детето и го е облякло голям праз, ама от друга не ми е приятно да ми взимат дрехите на детето, е ли пък като е такъв студ. Ако бях отишла нормално да я прибирам - нямаше да има как да я настигна тая жена...Уф. Големи дебили ходят по Божията земя да знаете.

Хехехе, ти си имала късмет, ние си след Коледното тържество в градината си носихме Валентин на ръце до вкъщи, откраднаха му ботушите  Crossing Arms

# 702
  • Мнения: 1 242
Мишок, все се каня да те запитам, как си, бре? Умори ли я ангината?
Аз съм в голяма чуденка, какво да ги правя тези мои сливици? През последната година определено повече от 3 ангини направих.

За Ева-дева може и да се замисля малко, но Алекс, като будно козирогче, което ще ми се разсърди иначе за цял живот, си го пускам по средностатистическата пързалка догодина до амина!

Сърфи, по погрешка бяха взели на Алекс колелото от детската градина. Без малко да разлепя на другия ден афиши, че колелото е маркирано, а и се разпознава (баща му му го туингова), с финалната реплика: Гледайте само да не ви хванем! Mr. Green

# 703
  • Мнения: 434
Ми тебе те е страх да се обадиш...

Още я премятам, другата седмица пак съм на лекар. Писна ми, не мога да се изокам веднъж като хората, имам глас на кафанска дева. Още малко и ще си изкарвам парите, като правя различни жестове.

Сърфи, няма смисъл да ходиш до полицията, само ще си изгубиш времето, по-добре кажи в градината да наблюдават тая майка и така. Не се ядосвай, радвай се, че якето се е намерило. И не пропускай да го натеменужиш на майката всеки път като се засечете.

# 704
  • Мнения: 57
аз значи да не рева много, че са ми откраднали чантата на количката в яслата... уж повечето родители са читави и почти нямаме ази, ама знае ли човек...
Мамун, сакън, не ги махай сливиците. Ако знаеш Нилс какво тегло му тегли след една смотана операция за махане на сливици. Дръж ги докато можеш, пък ако решиш все пак да предприемеш нещо по въпроса, можем да помагаме със съвети за лекари - обиколили сме ги бая по берлинско.
по мои скромни (какви други?) впечатления, училището на първолаците въобще не е целодневно. даже се чудя как жените ходят на работа, когато децата им 2 или 3 дни в седмицата са до 11 на училище. още не съм се замисляла по въпроса, но аз моето дете не го щадя много, пък и той е роден през февруари, така че всичко ще е ясно.

Общи условия

Активация на акаунт