Стоматолози- гр. Варна

  • 961 039
  • 2 782
  •   2
Отговори
# 1 335
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 440
Моля предложете ми Добър ортодонт за дете на 4 г .
Разбрах че по зк има в стоматология та.


От това, което съм чела НЗОК не покрива ортодонтско лечение. Моята дъщеря  ходи при д-р Христина Арнаутска (това е дъщерята) и съм много доволна.


П.С. Ето в този линк се коментира същото (най-доле на страницата е)

http://zdravenews.eu/index.php?option=com_content&view=artic … -21&Itemid=43

# 1 336
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Мерси а какви са цените там за.преглед.

# 1 337
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 440
Мерси а какви са цените там за.преглед.

ако не бъркам първият преглед беше 20лв.

# 1 338
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Д-р Табаков работи със ЗК. Кабинета му е до Пикадили Чаталджа. Само с фактурите не знам как стоят нещата... Simple Smile
Наско Пешев работи със ЗК и издава фактури.

Благодаря и на двете ви.  bouquet

Една приятелка ми препоръча д-р Мирослав Бакалов - някой да има мнение за него?!

# 1 339
  • Мнения: 3 927
Pollly , Куса, благодаря. Аз скоро получих лични препоръки за една зъболекарка, но тя междувременно родила и излязла в майчинство. Затова ще пробвам имената, които вие и другите споделихте   bouquet

# 1 340
  • Мнения: 13
Нашето семейство сме пациенти на д-р Елица Алексиева. Доволни сме.

http://www.aspradent.com/
Макар и едночленно и моето семейство (т.е. аз) останахме страшно доволни от центъра. Препоръча ми я мой познат. Повода да потърся стоматолог беше напълно ретиниран мъдрец, който започваше да ми прави проблеми. Ситуацията беше сложна и доста хора изявиха загриженост и дори ме насочиха към Терапията или Военна не помня точно. Когато разбраха при какъв млад екип съм се записала ми се разкрещяха, че дори не била специалист по лицево-челюстна хирургия. Тъй като получих добра препоръка за нея, реших с риск за здравето си да й гласувам доверие. Все пак всички сме били млади. Бях страшно изненадана колко бързо и леко работи. След операцията се възстанових светкавично. Докато мои познати са ми разказвали, че не можели по цял месец да хапнат каквато и да е било храна нормално, то аз още вечерта успях да хапна задушени картофи, а на следващият ден дори и салати ядях. На 6тият ден ми махна конците и се чувствах като преди операцията- сякаш никога не се беше случвало. Върнах се напълно в нормалният си ритъм след около 10тия ден и не съжалявам, че инвестирах доверие в тази жена. Целият екип е страхотен. Базата е нова, отлично оборудвана, поддържа се много чисто, отношението към всеки е чудесно.

# 1 341
  • Мнения: 3 927
Аз се консултирах с едно от предложените имена. Благодаря ви пак!  bouquet
Подозренията ми, че моят зъболекар иска някой лев (направо стотачки) в повече се потвърдиха и сега умувам дали и кога да се пренасоча към нов зъболекар.
Установих и нещо друго - космическа разлика в цените на коронките от металокерамика и си позволявам още една молба - бихте ли споделили каква цена сте плащали за единична или двойна коронка последните година-две например?

# 1 342
  • Варна
  • Мнения: 10 583
Коронка на кътен зъб преди повече от една година ми се върти някаква сума като 150-180лв, но не съм напълно сигурна, защото доста време мина.

# 1 343
  • Щастлива мама на 3 слънца
  • Мнения: 2 169
Може ли телефон на ортодонт Иванова дом пазара мерси

# 1 344
  • Мнения: 403
записвам се да следя темата;
за детски стоматолози във Варна, отделна тема ли има или моля, споделете кой Ви обслужва, че детето ми е много, много страхливо и ми трябва човек с много опит; /последната зъболекарка, въпреки огромното си търпение, за което и благодаря- не успя да си свърщи работата/

# 1 345
  • Варна
  • Мнения: 10 793
Установих и нещо друго - космическа разлика в цените на коронките от металокерамика и си позволявам още една молба - бихте ли споделили каква цена сте плащали за единична или двойна коронка последните година-две например?

Да не те излъжа, но при моя зъболекар мисля че цената беше 120 лв. Това инфо ми е от миналата година. Аз си сменях моста (от 3 зъба), но си направих метален, с пластмасова част от външната страна, на зъб по 90 лв, т.е. общо за 270 лв.

# 1 346
  • Мнения: 274
Не знам за др Кунева, но мога да ви посъветвам никога ама никога да не сядате при др Шайкова.Работи грубо и недодялано ,не ти обръща нужното внимание т.к. е заета да говори по телефона, да обикаля от кабинет в кабинет, да те мести от стол на стол, да урежда ремонти с майстори, да врещи и крещи на персонала(горките с какво ли са го заслужили) и тн....Да не говорим за заплащане-неописуема алчност и долно сметкаджийство, стоматологичното и лечение се е превърнало в грозен бизнес, скъпо струващо и безмислено  лечение (на мой и без това безнадежден зъб).Да не говорим, че се опитва да пробутва некомпетентната си и некадърна  дъщеря да се учи(уж под неин контрол) на пациенти които си плащат и то доста.Всичките тези впечатления са събрани от 2 посещения, не искам да си помислям ако трябваше да ходя още.  Не мога да кажа нищо за другите двама лекари - изглеждаха ми спокойни и надеждни,но бях седнала при др.Шайкова  по препоръка за което СЪЖАЛЯВАМ!!!
Регистрирах се тук след като прочетох мнението за д-р Шайкова (не за другарката Шайкова, както се чете съкращението "др.") Wink Защото всичко, написано от анонимната Розичка с един пост във форума е чиста клевета. За разлика от нея, аз заставам с истинското си име. Казвам се Веселин Радев, на 47 години, от Варна, член на МЕНСА и един от учредителите на първия в България клуб за екстремни спортове "Адреналин". По професия съм програмист. Който иска да прочете повече жълти клюки за мен, да напише в google "пиратки зелен" Simple Smile

Попаднах на тази зъболекарка случайно през '93-та година. Тогава работех в ИО-Варна, тогавашното ми гадже Росица Лулчева - също и веднъж я придружих до кабинета на д-р Шайкова, където тя имаше час. На тръгване дочух заключителната част от разговора им. Приятелката ми спомена, че може би няма да има възможност да си плати за пълно изграждане на зъб с фотополимер. На което лекарката отговори: "Моето момиче, аз ще го направя така, както трябва, защото иначе не мога. А ти плати колкото имаш възможност; ако не намериш цялата сума - здраве да е!". При което разбрах, че съм открил правилната зъболекарка. Защото когато правя нещо, аз следвам същия принцип - работя заради удоволствието от самата работа, изпипвам нещата така, че на мен да ми харесват, а това, че получавам в замяна пари е допълнителен бонус Wink

И така, вече 22-ра година съм пациент на д-р Шайкова. Преди това съм ходил при други зъболекари, но тя е първата, която успя да ме задържи като пациент. Не само с качеството си на работа, а и с отношението си. Още на първата пломба ме попита: "С какво да я направя? Има вариант с амалгама, който е най-евтин, но и най-вреден и не го препоръчвам. Има вариант да е с пластмаса, която също е евтина, но ако дъвчеш дъвка, ще се залепва за зъба. Има варианти с фотополимери...". След което ми изброи четирите марки фотополимери - чешки, немски и два американски, с които работеше тогава. И ми изреди цените за всички варианти. Спрях се на най-качествения - "3M". Тя ми обясни, че има две негови модификации - "P50", който се използва само за кътни зъби, понеже е изключително здрав, но няма много разцветки и някакъв друг, "Valux" или "Silux", ако не ме лъже паметта, който бил подходящ за предни зъби. Аз настоях предният ми зъб да бъде направен с "P50" въпреки нейните възражения, че пломбата ще си личи при определена светлина. Защото за мен е важно да имам с какво да дъвча, а как изглеждали зъбите ми на околните не ме трогва особено Simple Smile Между другото - двата ми горни резеца, изградени тогава с титанови щифтове и с "P50" все още не са мръднали!

Още няколко думи за "сметкаджийството". В различни периоди на последните две десетилетия успях да разваля и четирите си мъдреца. И отивах на преглед едва когато болката стане нетърпима. Т.е. когато кариесът се е превърнал в пулпит и не може само да се пломбира, а трябва да се умъртви нерва, да се извади и да се запълнят кореновите канали. При три от зъбите д-р Шайкова ми обясни, че кореновите канали на мъдреците са дълги, криви и усукани, така че има вероятност в дъното на някой от тях да остане част от нерва, колкото и да се старае тя. Ако това се случи, в последствие зъбът отново ще започне да ме боли, ще направи гангрена и ще трябва да се извади. Затова по-безопасният и далеч по-евтин вариант е да се извади веднага, както правят повечето и колеги. От друга страна - ако бъде спасен, мъдрецът остава много здрав и в един следващ период от живота е отлична основа за монтиране на сменяема челюст. И ми предложи сам да избера какво да правим. Без да ми дава фалшива надежда и без да ме убеждава в каквото и да е. Като човек, живеещ здравословно, природосъобразно и съответно - с много силна имунна система, аз реших да рискувам и трите пъти. И смея да доложа, че и трите процедури бяха успешни Simple Smile Сега мъдреците ми са с умъртвени и прецизно запълнени корени и нямам грижи с тях. Между другото - скоро направих отново кариес на единия, за който си спомням, че на времето нанасяха и "пекоха" шест отделни слоя "P50". Д-р Шайкова се опита да махне старата пломба, но дори диамантеното борче не можа да се справи с цирконивия фотополимер, така че се наложи тя само да я доизгради с новия "P60" Simple Smile

Четвъртият от мъдреците ми не можеше да бъде спасен. Изобщо не ставаше въпрос за лечение, беше толкова развален, че трябваше да се извади. Д-р Шайкова го вади в продължение на близо час. Направи всичко възможно и успя сама, без да вика хирург, който да ми цепи венеца. Без значение, че вариантът с операцията струва значително повече. За нея беше важно да нарани колкото може по-малко венеца и да облекчи процеса на възстановяване.

Няколко думи за обстановката в кабинета. Да, случва се, макар и рядко, по време на работа дежурната сестра да даде на д-р Шайкова телефона, за да уточни нещо с друг пациент. Но само при две условия: ако в момента може да отдели време и ако пациентът няма възражения. Примерно - аз имам такива. И ще ви обясня защо. За мен като човек, практикуващ екстремни спортове и трениращ както тялото, така и психиката си, болката при зъболечение не е неприятен страничен ефект, а допълнителен бонус Simple Smile Ако се замислите - почти всичко в живота, свързано с причиняване на болка води до увреждане на организма. Стоматологичните процедури са едни от много малкото случаи, в които човек изпитва болка, а здравето му се подобрява. Затова аз от самото начало отказах използване на упойка, освен при вадене на зъб. Едно на ръка, че д-р Шайкова работи много леко и второ - по този начин повишавам прага си на поносимост към болка и способността си да се абстрахирам от нея, медитирайки динамично. Обясних всичко това подробно и настоях когато се занимава с мен, д-р Шайкова да не допуска в кабинета никой друг, да не води никакви странични разговори освен необходимите с асистиращата сестра и да не ми задава никакви въпроси при никакви обстоятелства, за да не нарушава медитацията ми. И всичките ми изисквания винаги са били спазвани. Никога не е имало "врещене и крещене", когато съм на стола. Нито съм чул такова, докато чакам реда си, в интерес на истината. Съвсем скоро, преди няколко месеца, колежката на д-р Шайкова - д-р Светла Динева от същата клиника ми извади един корен на развален зъб и заши на негово място във венеца колагенов конус. По мое изрично настояване пак  без упойка, само с медитация и разбира се - при пълна тишина. Накрая лекарката изглеждаше по-притеснена от мен. А аз се усмихвах, доволен, че мога да изолирам всяка болка в част от съзнанието си и да не допусна тя да управлява поведението ми Simple Smile

Вярно е - д-р Шайкова има някои недостатъци. Примерно, вманиачена е на тема чистота, дори коридорите и парапетите в клиниката се мият по над 10 пъти на ден, а в кабинетите хигиената е такава, че спокойно може да се обядва директно на пода. Което за мен като ерген, пускащ прахосмукачка у дома 2-3 пъти годишно е ле-е-еко прекалено Grinning И когато забележи нещо непочистено, д-р Шайкова наистина може да се развика на помощния персонал. Държи сестрите и да са квалифицирани, да внимават и да вършат точно каквото е нужно на момента и точно по изисквания от нея начин. Ако някоя от тях не направи необходимото, чувал съм да и повишава тон. Включително и на основната сестра в клиниката Детелина, с която са родни сестри. Но това са отношения, срещу които аз като пациент не възразявам. По-добре стоматоложката ми да е перфекционистка, стъжняваща живота на персонала си, вместо да претупва работата на две - на три, усмихвайки се мило през цялото време, нали?

Д-р Шайкова има две дъщери - Алекс и Светла. През годините се запознах и с двете. По-голямата, Алекс, завърши стоматология в щатите и вече шеста година работи там като зъболекарка, изплащайки студентския си заем и помагайки финансово на майка си тук. Благодарение на което новата клиника е обзаведена наистина добре - вече има и собствен цифров рентген последно поколение, с минимално облъчване при снимка. Светла също завърши стоматология, но у нас. И от около година работи в клиниката. Много е старателна и се притеснява леко от майка си, защото д-р Шайкова наистина е безкомпромисна по отношение на качеството на работата. И не толерира дори най-малката небрежност. А все пак Светла няма над 30 години опит като майка си, така че е нормално в началото на кариерата си да се занимава с по-леките случаи и рутинните процедури. До момента Светла (която, между другото, още не е разрешено да бъде наричана "д-р Шайкова", защото според майка и това трябва да се заслужи) не ми е правила зъб. Но общото ми впечатление е, че вече е достатъчно добра, така че мисля следващата ми пломба да е при нея.

Извинявам се, ако съм ви отегчил с писанията си Simple Smile

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 02:18 от V12

# 1 347
  • Мнения: 13
Аз се консултирах с едно от предложените имена. Благодаря ви пак!  bouquet
Подозренията ми, че моят зъболекар иска някой лев (направо стотачки) в повече се потвърдиха и сега умувам дали и кога да се пренасоча към нов зъболекар.
Установих и нещо друго - космическа разлика в цените на коронките от металокерамика и си позволявам още една молба - бихте ли споделили каква цена сте плащали за единична или двойна коронка последните година-две например?
Металокерамиката в повечето случаи варира между 200-240 на зъб. Аз си правих преди година и за 2 зъба дадох точно 400лв, направиха ми отстъпка от 40лв. Сега в аутлета на Дентапрайм в Мола правят керамични за 130лв. Имай предвид, че ако ходиш там взимат и 10лв за консултация.

# 1 348
  • Варна
  • Мнения: 669
И в момента така варират - около 200 лв. металокарамика и 30 - 50 лв. за временни /пластмасови/ зъбки докато направят постоянните коронки.
osemshest, може ли да дадеш повече инфо за тези Дентапрайм - кой мол, какъв аутлет?

# 1 349
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 440
И в момента така варират - около 200 лв. металокарамика и 30 - 50 лв. за временни /пластмасови/ зъбки докато направят постоянните коронки.
osemshest, може ли да дадеш повече инфо за тези Дентапрайм - кой мол, какъв аутлет?


в Гранд мол е, на ет.-1, точно до туристическото бюро и Тавекс. Аз само не мога да разбера какво е аутлет в случай. Дентална клиника аутлет......  В аутлетте не се ли продават неща от стари колекции, там стари технологии ли прилагат.....?

Общи условия

Активация на акаунт