за гладенето на бебешки дрехи

  • 32 099
  • 188
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 960
Гладя,гладя..въпреки хватките с простирането...си гладя.

# 46
  • Мнения: 3 993
У нас винаги са се гладили всички дрехи и така ще бъде.
Компромиси с външния вид поради мързел не правя.
Нямам сушилня, но и когато имам, пак ще гладя. Името на уреда показва какво прави. Не се нарича "сушилня комбинирана с ютия", нали!  Laughing
 

# 47
  • Бургас
  • Мнения: 1 718
Гладя всички дрехи!

# 48
  • София
  • Мнения: 1 484
Изгладих всички дрешки на бебето преди да се роди (беше ми приятно тогава, а и време имах) , след това свекърва ми прояви желание няколко пъти да изглади и го направи. И това беше. Сега всичко минава през сушилнята и гладя само дрешките, които трябва да са изгладени за да стоят добре- чорапки, долни бодита(тип бельо) и т.н. не мога да си представя да гладя, противна ми е тази дейност.

# 49
  • Мнения: 481
Името на уреда показва какво прави. Не се нарича "сушилня комбинирана с ютия", нали!  Laughing
 

Дааааа,и има мнооого функции,като  сложа препарат за колосване ,когато суша ризите на мъжа ми (които ,също са технология "без гладене"  Mr. Green) си излизат перфектни.
Опциите за различни материи.....хайде да не обяснявам  Peace
Не обичам да гладя,харесвам материи,които изгладени изглеждат зле  Grinning -органик памук,кенар,лен,кашмир,трико......
Аз друго се чудя,като го облечете бебето в изгладените дрешки и го сложите в количката,ако трябва и да го завиете-колко време изглежда идеално  Peace ? Или детето ?Преди да поиграе на плошадката? За мен манията за гладене е точно това "мания",което ще рече не особено здравословно.При толкова нови текстилни технологии,перални машини и препарати за пране..... ooooh!,няма шанс да прекарам няколко часа в компанията на ютията.


# 50
  • Мнения: 3 993
Аз друго се чудя,като го облечете бебето в изгладените дрешки и го сложите в количката,ако трябва и да го завиете-колко време изглежда идеално  Peace ? Или детето ?Преди да поиграе на плошадката?

Бебето в изгладените дрешки изглежда идеално в количката дълго време. Детето също. Както и аз между другото, сутрин като отида на работа с изгладени дрехи, изглеждам добре цял ден. Simple Smile
Все пак детските дрехи са предимно от памук, трико най-често. Детето като е облечено с дънки и тениска, или боди и еди-какво-си отгоре, колкото и да играе, пада, става и т.н., дрехите му няма как да се смачкат както са били преди гладенето. Wink
Гладенето си е въпрос на себеуважение, светоусещане и възпитание.

ПП. Нито лена, нито трикото изглеждат зле изгладени. Съвсем друг е въпросът, че ленът се носи смачкан, просто защото не може дълго да стои изгладен.  Laughing


 

# 51
  • София
  • Мнения: 44 133
Little wingels - ти всъщност виждала ли си как излизат дрехите от сушилня?(кгато е само сушилня, на подходяща програма, не претъпкана и правилно поставени дрехите)?

# 52
  • София
  • Мнения: 2 132
Нямам сушилня за съжаление. Гладя дрехите. Днес например изгладих абсолютно всичко на дъщеря ми и преподредих. Ако не съм ги изгладила няма ред в шкафовете и, а дори не е започнала да бърка тя там  Mr. Green

Ако мислиш да гладиш само за дезинфекция мисля, че няма смисъл.

# 53
  • Мнения: 481
Little wingels - ти всъщност виждала ли си как излизат дрехите от сушилня?(кгато е само сушилня, на подходяща програма, не претъпкана и правилно поставени дрехите)?

Ами,явно не е  newsm78,щом заговори за "себеуважение, светоусещане и възпитание".
Аз явно съм много невъзпитана щом купувам дрехи в пъти по-скъпи ,за да не ги гладя.
И да използвам малкото си свободно време в по-полезни занимания с детето си,отколкото да го гладя  Peace

# 54
  • Мнения: 3 993
Little wingels - ти всъщност виждала ли си как излизат дрехите от сушилня?(кгато е само сушилня, на подходяща програма, не претъпкана и правилно поставени дрехите)?

Мда. Имах сушилня в миналото в предишно жилище.
За моя вкус и критерии сушилнята не може да замени гладенето.
Темата не е "за" и "против" гладенето. Който иска да не глади - негова воля. Ама да не се обяснява как сушилнята замествала гладенето.  

Little wingels - ти всъщност виждала ли си как излизат дрехите от сушилня?(кгато е само сушилня, на подходяща програма, не претъпкана и правилно поставени дрехите)?
Ами,явно не е  newsm78,щом заговори за "себеуважение, светоусещане и възпитание".
Аз явно съм много невъзпитана щом купувам дрехи в пъти по-скъпи ,за да не ги гладя.
И да използвам малкото си свободно време в по-полезни занимания с детето си,отколкото да го гладя  Peace

Не аз заговорих за "манията за гладене".

Последна редакция: сб, 24 апр 2010, 18:19 от AnMary

# 55
  • София
  • Мнения: 44 133
Нима, защото това - Гладенето си е въпрос на себеуважение, светоусещане и възпитание.
 си е доста вманиачено изказване на тема гладене....
Просто явно имаш навика и желанието да гладиш...най-вече навик, което обаче няма нищо общо със себеуважение и т.н...
Разбира се не става въпрос за материи и дрехи при които е напълно задължително гладенето...

И да за много дрехи напълно замества... а и да не замества...бога ми, няма кой да ме накара да си обуя гладене, вдървени дънки например...лично мнение...

А темата е ясна...и понеже както е поставена, става дума за дезинфекция...абсолютно няма нужда да се гладят , когато има  сушилня, бебешките дрехи и това няма нищо общо с компромис с външният вид...

И да ти кажа...като си седнеш 2 пъти на д-то с огладеният панталон, както и да се чувстваш после, той вече не е като туко-що изгладен...

# 56
  • София
  • Мнения: 39 783
Предполагам, че нито една от майките пищещи тук не пуска детето си омачкано на градина или у-ще. Нито пък ходи омачкана на работа.
Има разлика от гладене до гладене. Баба ми гладеше за спорта, от А до Я, включително и бельото. За мен това беше и е прекалено. Гладя когато има нужда.
И се уважавам и другите уважавам, и съм възпитана, и т.н. и т.н.

# 57
  • Мнения: 481
Нима, защото това - Гладенето си е въпрос на себеуважение, светоусещане и възпитание.
 И да ти кажа...като си седнеш 2 пъти на д-то с огладеният панталон, както и да се чувстваш после, той вече не е като туко-що изгладен...

Ами,аз с 40 минутно шофиране  Mr. Green,или огладения екип на детето за тенис-отива и тренера казва да седнат в кръг  ooooh!,на корта....става и вече е с червено дупе и колена  Laughing,е,не повторих да го издладя  Peace
Сега търсих инфо за сушилните,така,де,да убеждавам аудиторията  Sunglasses -ами имат си опции за дезинфекция,за изглаждане на гънките от центрофугата,а колко омекотяващи и колосващи препарати  има.....но е на холандски  Mr. Green
Аз просто се възползвам от напредналата технология и вместо дрехи,които да гладя,гледам да купувам повече такива,които не се налага.Но явно има хора,които и роклята ми от алпака смятат,че трябва да се глади  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 5 776
E аз като ползвах сушилня преди,дрехите изгеждаха по-добре отколкото след мое гладене,не зная дали греша,но в сушилня температурата е висока за дълго време и би трябвало да се дезинфекцират по-добре отколкото за няколко секунди под ютията  newsm78

# 59
  • София
  • Мнения: 462
Гладех задължително до 4м., после избирателно.

Общи условия

Активация на акаунт