Всички МАЙчета сме на финала вечe и всеки ден се ражда мъничко човечe! №27

  • 25 274
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 553

Змейче, снимките на порасналата Кали са супер и клипчетата също. Малка душичка е тя  Hug

Честито на мамата с 3те бебчета, да наддават грамчета и скоро скоро да могат да си ги приберат в къщи  Praynig  това си е дар от Бога направо, да успее да износи цели три!

Добре дошла на новата мама, лек 9ти месец и после бързо раждане на едно прекрасно бебче  bouquet

Аз последните дни не съм се спряла, по цял ден миткосвам по улиците, но няма признаци бебка да излиза. Вчера на ЖК доки каза, че има леки контракции, но допълни: ти знаеш ли какви трябва да станат, за да тръгнеш да раждаш....  Thinking
Днес следобяд съм на преглед при Калев, да видим какво ще каже и той, сигурно пак ще гледа за разкритие, Наталиник, в колко часа си ти?

Много слънчев ден на всички ви  Hug  И чакаме още новини за бебета Simple Smile

аз съм от 17.30, а ти?

Последна редакция: чт, 29 апр 2010, 12:13 от natalinik

# 676
  • Мнения: 40
Честита принцеска на мама Вивид! Да е жива и здрава и много да радва мама и татко!
Честито и на останалите мами, за които споменахте в темичката.   bouquet


Sevdelina, тези 24 часа с изтекли води и на мен ми се струват много време. Последният път моято доки ми каза да се в турвам към болницата само в два случая. Първият е ако ми изтекат водите, и вторият ако имам силни контракции, които са на около 10 мин.  Rolling Eyes

Беборанче, дано цялата каша с болничният да се оправи възможно най-скоро, че в тези вълчи времена е много кофти положението. А за кръсник, аз съм на същото мнение като Аник! И на нас ни обясняваха, че кумовете ни трябвало да бъдат кръсниците на не знам си кой си и след това да ни кръщават и детето, но няма как да стане да поканя хора които не познавам дори, да станат такава важна част от семейството ни.

Аз отново имам едно въпросче. Освен острите болките в корема ниско долу, които ги имам от време на време, които си били напълно нормални, ме боли и всичко отдолу между краката. Ама все едно някой ме е ритал часове наред. И най-силно боли когато съм легнала и се опитва да се завъртя в леглото. Това също ли е от серията "нормални явления" ?!  newsm78

Денят започна чудесно с тази страхотна новинка, дано целият да е изпълнен само с положителни емоции!  Hug

# 677
  • Мнения: 39
Ех, Вивид, чудесна новина ни донесе! Да расте в здраве бебе Дара и много да ви радва  newsm51

# 678
  • Мнения: 234
ето това намерих за хомеопатията, аз май ще пробвам Simple Smile

""""""    Здравейте Д-р Михайлов,

    Предстои ми раждане, планирам да бъде нормално. Четох доста за приложението на арника за облекчаване на контракциите, ускоряване на раждането и значителното облекчаване на възстановяването. Това, което не ми стана ясно обаче е каква потенция и на какъв интервал трябва да се приема? Би ли имало значение и какво ако раждането все пак завърши със секцио?

    Благодаря Ви предварително


Здравейте,
Arnica действа във всички потенции, но все пак за ефект на физическо ниво са за предпочитане по- ниски потенции- 5 СН примерно. Влиза и в стандартните предоперативни профилактики и следоперативна грижа. Назначаваме месец преди термина, примерно 2 х 3 зрънца. Когато раждането започне, може на 1/2, 1, 2 часа по 3 зрънца. Така и деня след раждането. След него, пак 2 х 3 зрънца.
Actea racemosa 9 CH 5 зр/през 10 мин. - много силни и нередовни контракции.
Caulophyllum 15 CH | контракции със спазми на маточната шийка. Бавно разкритие.
Толкова на едро.
Д- р Михайлов    """"

# 679
  • Мнения: 6

Аз отново имам едно въпросче. Освен острите болките в корема ниско долу, които ги имам от време на време, които си били напълно нормални, ме боли и всичко отдолу между краката. Ама все едно някой ме е ритал часове наред. И най-силно боли когато съм легнала и се опитва да се завъртя в леглото. Това също ли е от серията "нормални явления" ?!  newsm78

milkinis И при мен е така, боли ужасно, от около 1-1 и 1/2 седмици ме боли постоянно без значение дали съм седнала, легнала или се движа. Но най- силно е когато се обръщам в леглото и когато ставам от леглото сутрин. Доктора ми каза, че е нормално

# 680
  • Мнения: 1 420
Честито бебче Дара на мама Вивид! Да е послушна и кротка беборанка, а мама бързо да се възстановява!

Аз изкарах една кофти нощ с леки болчици, но бебето вече толкова се е смъкнало, че ме натиска отдолу и имам чувството, че всеки момент ще излезе. Отделно от това ми се гади и пак почнах да връщам поръчките  #Crazy Походката ми е като на патица вече  Joy

Севде, на нас също ни казаха, че като ти изтекат водите отиваш в болницата и там щя преценят - по принцип изчакват 24 часа, но след това не правят секцио, а предизвикват раждане по естествен път, освен разбира се ако няма основания  за секцио  Peace Аз с Кари отидох в болницата с изтекли води, но имах редовни контракции и 6см разкритие, така че тя просто се роди. Не се шашкай излишно, лекарите си знаят работата  Wink Принципно, като изтичат водите, не изтича абсолютно всичко, а остават няколко водни джобчета около бебето  Peace

Милкинис, и мен ме боли точно между краката - направо е ужас. Едвам ходя вече, а като си легна, едвам се обръщам в леглото  Rolling Eyes С Кари бях така седмица преди да я родя, така че по това съдя, че скоро ще се срещаме с беба  Peace

# 681
  • Мнения: 62
Анжелка  нещо няма време за нас вече  Thinking, а така ми се искаше да видя снимчици на малкият Александър! Wink

# 682
  • Мнения: 30
Честита сладуранка Дара на мама Vivere!
Честито на мамата с три бебета! Да са им живи и здрави и много, много да ги радват!

# 683
  • Мнения: 20
Здравейте!
Да ви се оплача- от вчера ми се е схванал целия десен крак от най- горе до- долу и изпитвам страхотни болки при всяко движение.
Какво да направя? Мога ли да се мажа с нещо?

 

# 684
  • Мнения: 317
Вивид, честито!  Hug
Така се радвам, когато чета за нови бебчета в темата !  Simple Smile

Грахка , не ми се еслучвало и не мога да помогна със съвет. Tired

# 685
  • Мнения: 37
Честита сладуранка с прекрасното име Дара на мама Вивид! Да са здрави и щастливи и двете!!

# 686
  • Мнения: 195
Честита принцеса Дара, наистина страхотно име - пожелавам да расте страхотно дете!
Славче - тъкмо и аз тва щях да кажа - много рано те търсят, аз и аз преди 11.30 не мога да стана  Mr. Green
Джулайче - и аз така вчера шаш и паника, на всичкото отгоре една скоро родила приятелка каза на майка, че последните седмици я искали два пъти седмично на преглед, а мен не ме искат и не се знаело кво става и ми се обаждат силно притеснени, аз ги успокоявам  Peace че доктора си знае работата и усещам че си е наред всичко и след това - като почнах да почуквам на бебка да се размърда - казвам ти няма такава параноя, чак вечерта се разхълца а аз само дето кафе не пих вечерта в 10 та да я разбудя милата
Синя птичка - кума ми даже е пуснал залагания за дата във Фейсбука и щяло да има процент за детето  Joy, само аз не изказвам предположения - де да знаех, а мъжи вика, като ти изтекат водите ще пиша и аз, че да спечелим  Mr. Green  Joy

# 687
  • Мнения: 39
честито ни малко бебе Дара..да ни е здраво и много щастливо...да радва мама и тати
Севде, подкрепям Уйни, и моята лекарка каза, че ако ти изтекат водичките отиваш в болницата за да те прегледат - не да си стоиш у дома newsm78, странно каква е тази да те съветва 24 часа...просто им се обади преди това, като отидеш в болницата ще те прегледат и ще ти кажат какво ще се прави от тук нататък. Аз доколкото се информирах тук трябва да е наложително, за да родиш със секцио, не те режат просто така...така че усмихни се и по-ведро Hug ..ох не ни остана много
Аз момичета да се оплача, вчера бях на преглед, акушерката беше нова...след като слуша тоновете на беба, каза че на нея и звучи на момче..124, а за момиче трябвало да са над 140 #Crazy обхвана ме такава паника, аз на двата скенера казаха момиче, и тоновете до сега бяха в големи граници, имало е 127 и 147...сега какво да правя с всичките роклички и момически красоти...имам малко неутрални неща, но...моля някой с подобен случай да даде съвет, да се шашкам ли и да тръгвам по магазините за момчешки дрешки или?
А аз само и говоря на беба, и се обръщам към нея  Crazy , а то да не излезе че трябвало да казвам бебо...знам, че е най-важното да ми е здравичко, но нека си признаем че и това ни вълнува Crazy
Хайде хубав ден от мен, аз оттивам на разходка...една приятелка каза да се разхождам всеки ден, така че да побързам преди да завали Mr. Green

# 688
  • Мнения: 2
Честито на мама Vivere! Много здраве и радост да и носи малката Дара!

# 689
  • Мнения: 2 559
ехааа, имаме си бебче  Heart Eyes

newsm51 Да е жива и здрава малката Дара на мама vivid_v! Бързо възстановяване на Вели и скорошно изписване!  newsm51

Бързо оздравяване на болничките и успех на всички, които днес са на прегледи!  fingerscrossed

за бабешките гащи и аз да споделя - онзи ден си купих от Карфур-а в Пловдив - 3 чифта са в опаковка и бяха 3.99  Peace

На нас кумувете дори  не бяха семейство - кума приятел на мъжа ми, кумата - моя приятелка.
и при нас беше така  Peace , за кръстници още не сме решили  Thinking

lux, и аз съм като теб с контракциите  Joy

Общи условия

Активация на акаунт