Френски език

  • 21 885
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 400
Здравейте,тъй като ми се налага,пускам тази тема.Споделете дали вашите деца изучават френски език,за да видим каква е ситуацията.Също така ме интересуват и децата,които все още не изучават чужд език,но родителите им са решили,че децата им ще учат френски в бъдеще Crazy/това ще са най-интелигентните родители Crazy/
Покрай гласуването може и да споделите мнението си за френския език Wink
Merci d`avance Crazy

# 1
  • Мнения: 363
Едно е ти да решаваш,друго е то да иска(детето)

# 2
  • София
  • Мнения: 2 361
Каква е целта на тази анкета?

# 3
  • Мнения: 21 455
Да открои " най-интелигентните родители" във форума. Ние не сме сред тях.  Joy

# 4
  • Мнения: 400
Едно е ти да решаваш,друго е то да иска(детето)
Хубав аватар-Айфеловата кула  bouquet
В повечето случаи и децата,и родителите са на едно мнение-ще се учи английски,нали така ooooh!
А вие знаете,че когато детето е малко,то се влияе много от родителите си.
Ако то вижда от родителите си,че се занимават с френски и му обясняват,че е привилегия да знаеш този език/който е най-труден/то ще се настрои от малко на тази вълна.С други думи-детето ще иска това,което му е внушено от родителите.
За пример мога да кажа,че огромен брой от децата на мои колеги учат също френски/че даже има и фамилии няколко поколения с френска филология-евала на такива достойни хора/ Crazy
Може да им се обясни,че английският е твърде опростен и елементарен псево език,който е откраднал най-нагло своите 60% от френския Naughty и 40% от немския Naughty

# 5
  • София
  • Мнения: 2 361
Малко съм учудена от такъв елементарен подход.
Всеки език е едно богатство.
Въпреки, че съм от франкофоните не бих оплюла родители , които избират англ. език за децата си. Първо ,че е най-разпространения в бизнес средите. И това го прави почти универсален. Което води и до 2-рото , че става необходим. А по-добре е децата да научат някакъв език добре отколкото няколко красиви езика - никак(слабо).

# 6
  • Мнения: 3 200
... Може да им се обясни,че английският е твърде опростен и елементарен псево език,който е откраднал най-нагло своите 60% от френския Naughty и 40% от немския Naughty

Непременно ще обясним.
Дори ще цитираме услужливия чичко/лелка (или каквото си там).
Поклон, че ни отвори очите, на нас - лишените от тази привилегия, нискоинтелигентни плебеи.

# 7
  • Мнения: 734
Едно е ти да решаваш,друго е то да иска(детето)

А вие знаете,че когато детето е малко,то се влияе много от родителите си.
Ако то вижда от родителите си,че се занимават с френски и му обясняват,че е привилегия да знаеш този език/който е най-труден/то ще се настрои от малко на тази вълна.С други думи-детето ще иска това,което му е внушено от родителите.


Ама нали  не от ранна възраст, а в езиковата гимназия (в Плевен newsm78). Нали се разбрахме в другата тема, че е мнооого глупаво да учат чужди езици от рано.

# 8
  • Мнения: 363
 Joy   Ама вие и договорка ли сте си имали  newsm78 Еми споделете я де  Joy

ранноезиковото обучение  е глупост ? ooooh! Леле леле   #Crazy

По-добре след абитуриентската да го решавате  Joy

# 9
  • София
  • Мнения: 4 246
Забелязвам, че се възхищаваш на Андрея след като е в подписа ти. Сигурно и тя е почитателка на френския език и култура, може би анализирате басните на Лафонтен /ако не го бърка с Лобутен, разбита се/ Joy
Тесногръдо е да се противопоставя един език на друг и в тази връзка как квалифицираш знаещите руски, испански, немски, италиански?

# 10
  • Мнения: 400
и в тази връзка как квалифицираш знаещите руски, испански, немски, италиански?
Със сигурност са доста по-интелигентни от изучаващите английски Naughty
1-защото като коне с капаци се юркат да учат английски,защото "така трябва"
2-защото самият английски е/както вече казах/изключително опростен и елементарен,най-елементарният език,който съществува,аз лично дори не го признавам за език,като гледам колко е крал този "език" от френския най-вече/60%/ и от още 69 езика Sick

# 11
  • София
  • Мнения: 4 246
А какво е тяхното IQ в сравнение с френскоговорящите?

# 12
  • Мнения: 400
А какво е тяхното IQ в сравнение с френскоговорящите?
Доста по-ниско,тъй като френският е най-трудният език Naughty
Но това има и огромно предимство.Френският развива много повече мозъка и след това един френски възпитаник може мноооооого по-лесно да научи друг чужд език,който направо му се струва като фасулска работа/пък да не говорим за английския/
Докато едно дете,което учи английски/не за друго,а щото му се втълпява отвсякъде,че едва ли не ако не го учи,трябва да скочи от моста/много трудно би могло да изучава трудни езици като френския Naughty Naughty


/към mama jenny/ти хубаво си ме цитирала,обаче аз къде съм казал,че специално френския трябва да се учи от по-ранна възраст.Прочети пак какво съм писал Naughty

# 13
  • Мнения: 21 455
А какво е тяхното IQ в сравнение с френскоговорящите?
Доста по-ниско,тъй като френският е най-трудният език Naughty
Но това има и огромно предимство.Френският развива много повече мозъка и след това един френски възпитаник може мноооооого по-лесно да научи друг чужд език,който направо му се струва като фасулска работа/пък да не говорим за английския/
Докато едно дете,което учи английски/не за друго,а щото му се втълпява отвсякъде,че едва ли не ако не го учи,трябва да скочи от моста/много трудно би могло да изучава трудни езици като френския Naughty Naughty


/към mama jenny/ти хубаво си ме цитирала,обаче аз къде съм казал,че специално френския трябва да се учи от по-ранна възраст.Прочети пак какво съм писал Naughty
Щом френският е най-трудният език, то японският, китайският и арабските диалекти са фасулска работа, така ли? Аз владея два езика и при избора на нито един от тях не съм се ръководила от трудността им, а от възможността за практическото им приложение.

# 14
  • Мнения: 400
Аз владея два езика и при избора на нито един от тях не съм се ръководила от трудността им, а от възможността за практическото им приложение.
Разбирам те,но съгласи се,че ако всички мислим като теб,всички езици ще умрат и ще остане само английския Sick

Общи условия

Активация на акаунт