Оргаметрил,примолут нор,дуфастон и подобни

  • 70 957
  • 81
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 951
 Grinning

# 16
# 17
  • Мнения: 5
Относно г-ца Шуши дано е да е избрала втората схема, но с Дуфастон. Лично на мен Дуфастона ми действа много добре, много по-добре от всякакви други хормонални препарати, с които съм предизвиквала цикъла си (а в това имам доста голям опит - 10 години).
Относно милия спор, който се развихри после, бих казала на Archangel, че е абсолютно права относно това, че хормоналните препарати са канцерогенни, макар това твърдение да не е на 100% доказано. Просто статистиката показва, че голяма част от хората, използващи такива препарати (най-вече противозачатъчни), рано или късно имат проблеми на "ракова" основа. Но да, по точка едно съм съгласна с нея. Пила съм доста и различни хапчета, за да си предизвикам цикъл и на всички в указанията пише, че могат да имат такъв ефект (както и пише, че не  е доказан обаче).
Относно втората точка обаче не съм съвсем съгласна. Да чакаш 4-5 месеца цикъл е много. Значи ако по принцип цикълът ти е редовен и по някакви си причини ти закъснее (и не си бременна), тогава не е нужно да се бърза и още на 2-3-та седмица да почваш да гълташ хапчета. Причините за това закъснение може да са много и наистина не е добре веднага да тъпчеш хормони, все пак всяко лекарство си е стрес за организма. Но също така не е добре и да се чака безкрайно дълго, защото това също е стрес за огранизма и защото изобщо не е полезно тази мръсна кръв да стои вътре в организма. Така че след установяване на закъснението е добре да се види "защо аджеба закъснява" и да се опита да се стимулира цикъла по естествен път. Ако не свърши работа обаче е ред на хаповете, колкото и да е неприятно.

# 18
  • София
  • Мнения: 35 951
albino_alligator какъв е проблема при теб? Защо си пила Дуфастон?

# 19
  • Мнения: 917
Здравейте отново. Изчаках да видя, дали случайно няма да ми дойде. Явно няма да стане, затова от вчера започнах с Оргаметрил-а. Купих си и фолиева, също и тестове за овулация.
За спора не мога да кажа нищо, защото си нямам и идея. Rolling Eyes Досега единствените хормонални, които съм пила, са били противозачатъчни, които пих преди 2 години.
Archangel, ходих при двама и схемите ги написах в първия пост Rolling Eyes Не може да съм бременна, защото се пазихме (от началото на годината бях на лекарства)...

Искам да ви питам нещо. В листовката пише, че подтискат овулацията. Ако ги пия по схемата, имам цикъл на 11-я ден, но не пия другите 5 хапчета, може ли да имам овулация ? Rolling Eyes Доколкото разбрах от листовката, ако пия първите 20 и след това другите 5, няма да имам.

# 20
  • Мнения: 5
Г-ца Шуши, оргаметрила няма да ти потисне овулацията. Той няма противозачатъчен ефект. Мисля, че са ти написали такава схема, за да не свиква организма ти с хапчетата - първия месец пиеш пълната доза, за да предизвикаш цикъл, а после наполовина, тоест да помогнеш малко на производството на прогестерон на тялото си (нали знаеш, че след 15 дни след началото на цикъла се започва производството на прогестерона и че ако той не успее да "набере нужната скорост", пак няма да ти дойде). Това няма да повлияе на овулацията ти. Но ако все пак изпитваш страх, аз затова предложих Дуфастон. Дуфастонът е по-мек препарат от Оргаметрила и стимулира отделянето на яйцеклетки. Но пък неговата отрицателна черта е, че може и да не успее да докара цикъл (зависи от факторите, заради които не ти идва и колко силни ти влияят). В момента и аз пия Оргаметрил, но по друга схема (моят случай е по-различен) и даже сега пак извадих да прочета листовката - не се безпокой, това "за подтискане на отделянето на яйцеклетки (овулация) или менструация" се има предвид съвсем друго.
Оргаметрилът е малко суров препарат, знам че е много подходящ за жени, които са в климактериум, може да имаш някои странични ефекти. Но действа пък безотказно, поне при мен, а аз съм го пила немалко пъти. Аз лично се чувствам малко уморена като го пия, отваря ми се апетит, чувствам се подута и ... много много ми се повишава сексуалното желание  Rolling Eyes

denis_d пила съм Дуфастон (както и Оргаметрил, както и много други) по една единствена причина - имам най-нередовния цикъл на света  Simple Smile   

# 21
  • Мнения: 917
Албино, мерси за отговора. Ще си следвам схемата и ще пробвам да хвана овулацията.  Grinning
А на теб кога ти идва  с Оргаметрила? Веднага като го спреш ли? Док ми каза, че е възможно да ми дойде и през 10-те дни, тогава да го спирам и да започвам броенето за 15-те дни.
Точно това от листовката ми направи впечатление :
-За подтискане на менструацията, овулацията и овулаторната болка при дисменорея.
-За отлагане на менструацията.   Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 35 951
Аlbino Аlligator - това което пишеш са глупости.
Цитат
нали знаеш, че след 15 дни след началото на цикъла се започва производството на прогестерона
- това не е вярно
Ако О. е на 13 ден - Прогестерона започва да се отделя дори и малко по-рано, но да не издребняваме.
По правило Прогестерона се синтезира от ЖТ след като приключи О.
Ако няма О. - няма Прогестерон

И какви са тези мнения, че 
Цитат
Дуфастонът е по-мек препарат от Оргаметрила и стимулира отделянето на яйцеклетки
- и двете неща не са вярни. Не плаши така момичетата.
Повечето лекари препоръчват Оргаметрил на бременните.
Цитат
Оргаметрилът е малко суров препарат
- от къде ги правиш тези изводи?!


# 23
  • София
  • Мнения: 35 951
................

Искам да ви питам нещо. В листовката пише, че подтискат овулацията. Ако ги пия по схемата, имам цикъл на 11-я ден, но не пия другите 5 хапчета, може ли да имам овулация ? Rolling Eyes Доколкото разбрах от листовката, ако пия първите 20 и след това другите 5, няма да имам.
Добре е Оргаметрила да се пие след О., не е проблем също да се пие и 1-2 дни преди О. - няма да я подтисне, дори ще я подпомогне.
Оргаметрила / и всички др. прогестини/ подтискат О. ако се приемат във ФФ , когато се формират фоликулите .
Нещо не разбрах с това : първите 20 и след това другите 5?

# 24
  • София
  • Мнения: 35 951
И за да не каже пак някой, че не е така ето и нагледно Simple Smile :

# 25
  • Мнения: 5
Шуши, не мога със сигурност да ти кажа кога трябва да ти дойде с Оргаметрила, а и мисля, че тук играят и други фактори, но е вярно това, което ти е казал доктора, че може да ти дойде още докато го пиеш. Даже, ако стане така - още по-добре.
Аз пия Оргаметрила по една схема, която е доста стресираща за организма и не е особено препоръчителна, но моят организъм има нужда да се "стресне" иначе никога няма да ми дойде - аз произвеждам прогестерон под минимума на минимума. Затова трябва да ми дойде най-много до 10 дни след като спра да го пия. Мисля, че в голяма степен това важи и за теб, макар че недей бързай още на 11-я ден да ходиш при доктора, ако не ти е дошло. Виж, ако минат вече 15-ина дни и нямаш симптоми ще всеки момент ще ти дойде, е добре да посетиш лекар. Но мисля, че няма да се стигне дотам. Очаквай "гости" горе-долу 3-5 дни след като изпиеш Оргаметрила  Simple Smile

denis_d не разбирам с кое не си съгласна.
Казах, че прогестерона започва да се произвежда от 15-я ден по принцип, това не значи, че не може да започне и малко по-рано.
Кое точно не е вярно - че Дуфастонът е по-мек от Оргаметрила? Зависи как го разбираш. Аз имам предвид, че когато трябда да "влея спешно пресен прогестерон" в тялото си, тоест пия схема с ударна доза, за да предизвикам цикъл, Дуфастонът може да забави работата с цял месец, а с Оргаметрила става за 3 до 10 дни. Това имам предвид с "по-мек" препарат (може и да не е най-подходящото прилагателно, ама не се сещам за друго в момента). Това не прави Оргаметрила лош препарат, макар че Дуфастонът е много по-нов и "по-изпипан" препарат според повечето лекари и фармацевти, които аз познавам. И точно това съм имала предвид с думите "суров".
Относно това дали Оргаметрила се изписва на бременни не мога нищо да кажа, чела съм из нета, че не е подходящ за бременни, но не мога да твърдя нищо по този въпрос, защото не съм разговаряла със специалист и нямам информация.

# 26
  • Мнения: 917
................

Искам да ви питам нещо. В листовката пише, че подтискат овулацията. Ако ги пия по схемата, имам цикъл на 11-я ден, но не пия другите 5 хапчета, може ли да имам овулация ? Rolling Eyes Доколкото разбрах от листовката, ако пия първите 20 и след това другите 5, няма да имам.
Добре е Оргаметрила да се пие след О., не е проблем също да се пие и 1-2 дни преди О. - няма да я подтисне, дори ще я подпомогне.
Оргаметрила / и всички др. прогестини/ подтискат О. ако се приемат във ФФ , когато се формират фоликулите .
Нещо не разбрах с това : първите 20 и след това другите 5?

Първите 10 дни са по 2 таблетки на ден (20 хапчета), а след това са 5 дни по 1 таблетка (5 хапчета).
Тъй като искам този месец (по-точно юни ще е ) да пробвам тестовете за О., се чудих, ако спазвам схемата, ще имам ли изобщо О.  Rolling Eyes

Благодаря и на двете за отговорите.  bouquet

много се надявам да започнем с опитите за бебе скоро

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 780
Почти 4 месеца нямам цикъл.След преглед се установи ,че имам  киста на левия яйчник ,пиех 3 дни 3 х 2 оргаметрил ,но така и не ми дойде .Не съм бременна -правих кръвен тест и сега чакам часа си при гинеколога си .Според вас на какво се дължи това ?

# 28
  • София
  • Мнения: 35 951


Първите 10 дни са по 2 таблетки на ден (20 хапчета), а след това са 5 дни по 1 таблетка (5 хапчета).
Тъй като искам този месец (по-точно юни ще е ) да пробвам тестовете за О., се чудих, ако спазвам схемата, ще имам ли изобщо О.  Rolling Eyes


Ако ти е предписан след О. или в дните на О. /предполагаема / не е проблем
- ако има доминантен фоликул - няма да попречи на О.
- ако няма доминантен фоликул- така или иначе няма да има О. - ще подпомогне следващия МЦ.

Добре е освен тестове за О. да мериш и БТ, защото тестовете само предполагат кога да се очаква О., но не ти гарантират че ще има такава

Последна редакция: ср, 19 май 2010, 07:52 от denis_d

# 29
  • София
  • Мнения: 35 951
Почти 4 месеца нямам цикъл.След преглед се установи ,че имам  киста на левия яйчник ,пиех 3 дни 3 х 2 оргаметрил ,но така и не ми дойде .Не съм бременна -правих кръвен тест и сега чакам часа си при гинеколога си .Според вас на какво се дължи това ?
Колко беше голяма кистата? Може да не се е повлияла поради ниската доза и краткото лечение. - Това е само предположение. Simple Smile
Иначе причините за липсата на М. може да са най-различни, като една или друга причина може да включва и образуване на киста:
 Ето някои причини:
- стрес
- нарушена функция на щитовидната жлеза
- ниско телесно тегло или затлъстяване
- физически натоварвания /високи нива на тестостерона/
- висок Пролактин, Инсулин, SHBG,DHEA  
- някои заболявания
- проблеми с хипофизата
- проблеми от страна на матката /например миома, от там високи нива на естрогените и като резултат - липса на О./
- проблеми от страна на яйчниците /ПК и т.н/

Общи условия

Активация на акаунт