До момичетата в Бургас-информация за гинеколог 4

  • 245 736
  • 1 618
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 256
не при всички е така моята никога не ми е отказвала !

# 16
  • у нас
  • Мнения: 5 716
 Peace

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 130
Запис!
Личната трябва да ти даде направление и ти се полага по каса веднъж годишно. И какво ще рече: "Не ми отказа, ама ще ми даде другият или по-другият месец."?

# 18
  • Мнения: 917
Дими мерси за темата  bouquet

Някоя ходила ли е на Женско здраве в Света София? Кой прави прегледите?
И има ли  гинеколог-ендокринолог в Бургас?

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Да се запиша и аз - ина мен ми предстои да искам направление за гинеколог - това е единственото нещо ,което ползвам по ЗК ,ама как ще се вредя да вляза в кабинета не знам  Rolling Eyes

Преди време обсъждахме нещо ,че може да отидеш на гинеколог без направление ,а той да ти даде направление за прегледите ,но не съм сигурна така ли беше.  Thinking

# 20
  • Бургас
  • Мнения: 438
Моята лична пък направо ми каза, че не ми се полага цитонамазка по здравната каса Rolling Eyes. И макар, че я предупредих, че имам да лекувам гъбички, ми отказа и за това направление. Не, че съм и го искала, лекаря ми и без това не работи със здравната каса, но определено не ми направи добро впечатление Naughty. Явно личните лекари можем да ги ползваме само за настинки, за всичко друго плащаме. Ами то се оказва, че аз всеки месец трябва да си заделям по някой лев за профилактичен преглед при специалист, пък не дай си боже да трябва да лекувам болест ...

# 21
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Записвам се и аз в новата тема.

От моята лична лекарка не мога да се оплача.До сега не ми е отказвала направление, не само за гинеколог, но и за друг специалист, като съм й искала.

# 22
  • Бургас
  • Мнения: 364
Цитонамазката се поема от ЗК, микробиологията - не, доколкото знам. Личният лекар няма право да откаже направление за гинекологичен преглед и цитонамазка, какво остава ако го искаш веднъж годишно!
На мен моите така или иначе не ми вършат работа за Бургас (взимала съм си за София), лекарката ми тук не работи със ЗК. С направление тук само веднъж ходих при Мърмърова - претупа ме и реших повече да не рискувам.

# 23
  • Мнения: 256
и цитонамазката и микробиологията винаги досега съм ги правила по зк

# 24
  • Мнения: 193
И аз тук.

# 25
  • Мнения: 1 298
Аз също все по ЗК съм ходила,късмет  Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 539
аз от моя личен лекар знам че цитонамазката се включва в профилактичния годишен преглед на жената ,но не знам възрастта,от 18 годишни ли,ще излъжа.Само да знаете да си го искате в началото на месеца,поне до 10-0 число,защото после нямат направления,но и после и гинеколозите работещи по здравната каса вече им е минал лимита.Плаща се потребителска такса на гинеколога,и потр.такса на лабораторията.Това е без микробиология,тя е отделно,и при добра воля на личния да даде и за нея направления.Досега винаги съм си я плащала.Но профилактичния преглед е задължителен,годишен,и ви се полага,дори ако не го направите,следва глоба.Последната си цитонамазка я правих при д-р Дорийска и общо съм платила 4,80.Е,да не забравя и 2,40 на личния.

# 27
  • Мнения: 581
А всъщност кой глобяват ако не си направиш изследването?
Значи аз отидох при моята лична лекарка с друг проблем и между другото и поисках направление за АГ. Изглежда не може да се дават едновременно по две направления за двама различни специалисти.

# 28
  • Мнения: 3 016
А всъщност кой глобяват ако не си направиш изследването?
Значи аз отидох при моята лична лекарка с друг проблем и между другото и поисках направление за АГ. Изглежда не може да се дават едновременно по две направления за двама различни специалисти.
От тази година при пропуск на профилактичен преглед се глобява и пациента. Моят личен лекар също ми е давал по няколко направления.

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 6 328
Цитонамазка профилактично май е на определен набор всяка година,защото аз веднъж имах ,но следващите години -само кръвни изследвания ми дават за профилактичен преглед.

Общи условия

Активация на акаунт