Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 716
  • 1 474
  •   1
Отговори
# 855
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Моята е Тефал, изцяло инокс:

http://www.tefal.bg/All+Products/Breakfast/Kettles/Products/Vite … /Vitesse+Inox.htm

# 856
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Според мен не трябва да има никаква пластваса (тръбичка, мерителна скала) в контакт с водата.
Забелязах обаче, даже и поразгледах керамична електрическа кана на някаква марка Opi или Opti, мой е нещо като собствена марка на Метро, не беше скъпа, по май беше с малка вместимост, симпатична:)

# 857
  • Бургас
  • Мнения: 381
влизам да се оплача и да търся съвет пак.
пробвах си новата печка с една от тавите, които са към нея. и за да не търкам с тел, напръсках с обезмаслител. само че, там където беше по-залепнало останаха сиви грапави петънца. мисля че падна емайла  ooooh! сега още 2 броя тави имам към нея и не искам да ги прецаквам и тях. с какво да ги чистя - само с гъба не става.  Confused

# 858
  • Мнения: 67
Днес си взех Бен мари на Бека, неръждаема стомана, но чак като се прибрах в  къщи видях, че има леко чукнато от вътрешната част  #Cussing out Опасно  ли е това?

# 859
  • Мнения: 3 869
Az, никога не ползвам директно тавите на фурната - това просто за да си спестя колосално почистване после. На дъното винаги поставям хартия за печене, а ако е нещо по-воднисто, хартията покрива и част от стенита на тавата.

MaYa_, ако е изцяло нераждаема стомана, не виждам проблем, обаче ако има разни слоеве не знам вече....

Гледам разни керамични касеролки - бели - и се чудя покритието дали е ОК. Марката има ли значение?

# 860
  • Мнения: 67
Love&Light, жалко че сега чак прочетох поста. Да, беше  изцяло от неръждаема, на водна баня, но мислих, мислих и  реших, че дето ще го мисля толкова да отида да я сменя. Е, нямаше  същата и взех тенджера с тройно дъно на Fissler. Надявам се да е добър избор. Собственичката ме убеждаваше, че алуминия е капсулован и няма досег с храната.
За керамичните касеролки, гледах  в Карфур много симпатични за по около 20 лв. Пишеше, че са  без  PFOA и другото  (забравих какво беше  Embarassed).

# 861
  • Мнения: 3 869
Някой гледал ли е каталога на Икеа? Има едно предложение в сектора за домакински стоки - две тенджери с капак и тиган от неръждаема стомана за много приятните 40 лв.
Как ви се струва? http://onlinecatalogue.ikea.com/BG/bg/2012/IKEA_Catalogue/

Последна редакция: ср, 21 сеп 2011, 15:04 от Love&Light

# 862
  • Мнения: 198
Аз съм страхотно доволна от съдовете на Brabantia и Fissler. Имам на Brabantia тенджери, касероли и тиган - всичко е супер. На Fissler ми е тенджерата под налягане - също няма грешка. Е, и аз внимавам и си ги пазя, но като цяло са в употреба ежедневно и нямам забележки.
За тавите - всичко съм опропастила, защото не ползвам хартия за печене и мисля вече да започна. Иначе имам съдове за печене които са от стъкло и се почистват значително по-лесно от каквито и да е тави.

# 863
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
тези икейските и аз ги загледах  Mr. Green

# 864
  • Мнения: 3 869
Не знам какви са тия в Икеа. Не можах да намеря инфо, но по другите техни сатове видях поне продуктува информация - 3 кг общо тегло, дъното е алуминий и нераждаема стомана. Разбирам го като алуминият е по средата, а отгоре и отдолу е стоманата - като сандвич. Т.е. трябва да е здраво стоманенето покритие. Ама колко е дебело не можах да видя. Все пак общо тегло от 3 кг е прилично, не е като 2 кг тиган, ама пак...

# 865
  • Мнения: 1 732
Love&Light ,
От това, което видях, според мен,  тенджерите са прилични. Тествай ги с магнит, виж и гаранцията колко години е/ нормално е да е поне 10 г/, виж също и производителя. Практични са, ако няма да съхраняваш в тях храна.

# 866
  • Мнения: 67
Love&Light ,
Тествай ги с магнит,

Как става това и какво показва?

# 867
  • Мнения: 3 869
Love&Light ,
От това, което видях, според мен,  тенджерите са прилични. Тествай ги с магнит, виж и гаранцията колко години е/ нормално е да е поне 10 г/, виж също и производителя. Практични са, ако няма да съхраняваш в тях храна.

  bouquet сърдечно ти благодаря!!! Точно такива насоки ми трябват. Не съхранявам храна в тенджерите освен в малтата на Силит; имам си купи с капаци за целта. Ще тествам с магнит, не бях се сетила за това!!

# 868
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Ох, не съм минала цялата тема... не знам дали ще успея... Та, ще питам  Mr. Green
Имате ли някакви наблюдения за марката AUBECQ
http://www.laredoute.fr/achat-electromenager-beaute-casserole-us … t=price_ascending
Няма почти никакво описание  newsm78

# 869
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Love&Light ,
Тествай ги с магнит,

Как става това и какво показва?


Качественият /за производство на посуда/ метал привлича магнита, в противен случай съдът не е от безвредна стомана Peace

Общи условия

Активация на акаунт