Най-добрите (и безвредни) съдове за готвене?

  • 367 424
  • 1 474
  •   2
Отговори
# 480
  • Мнения: 572
Как ги миете тия сачове, бе хора, като те като се мият и се разпадат?  newsm78

# 481
  • Мнения: 1 732
Fortuna ,аз точно за тия глинените сачове питам какво покритие имат?Гледжосани ли са?Защото вече разбрахме част от гледжосаните гювечи и гювечета какво съдържат... В един магазин ми се сториха,че нямат никакво покритие,но с течение на времето от мазнината потъмняват и стават лъскави...  newsm78

realist ,може би не си видяла въпроса ми - как безопасно се ползва чугунен съд и защо му е сложна поддръжката?
ох, обърках се нещо.прескачам ту в тази тема, ту в темата за сач Blush
аз не съм имала чугун.
От прочетеното се отказвам от него. На мен ми трябва само за палачинки.
За мен е сложна тази процедура с омасляването му и печенето му и особеното му миене.
Освен това чугунът винаги може да ти ръждяса. Трябва да се следи да не се създадат условия за това.
Това, че е тежък е доп. подробност,
а и лично мен не ми допада преминаването на желязо от чугуна в храната.

# 482
  • Мнения: 1 167
Днес гледам в т маркет са пуснали керамични тавички за готвене  ooooh! ( вече се чудя от къде да пазарувам и за кое по напред да събирам точки) Та тези тавички са португалски на фирма Vista Alegre. Някой да знае дали са опасни/безопасни ?

# 483
  • София
  • Мнения: 12 254
  Кои безвредни съдове стават за индукционен котлон?
  Оказа се че тежките ми тиган и тенджера на СКК то не стават. Тези от стоманената им серия дали ще станат?
Нещо не мога да се ориентирам СКК какво означава Blush
По принцип там, където има стомана, става за индукционен котлон Трябва да има намагнитяване, което само от чист алуминий или керамика е невъзможно.
Изделията на Силит, силарган, например, стават и за индукция.
Друг е въпроса до колко тя е здравословна.....
http://www.nvb-bg.com/read.php?see=product&prid=247&catid=208
Ето такъв

# 484
  • Мнения: 205
realist,явно съм с грешка - мислех,че по-напред в темата точно ти ги препоръчваш.   ooooh!  А аз настоявах ли,настоявах да ми отговориш...   Laughing

# 485
  • Мнения: 1 732
Ninia ,
аз имам керамична, бяла е, португалска. Много съм доволна как се готви в нея.
тествах я за всеки случай и за олово.
Нe е с нано-технология. Така че е безопасна -ЛМ. Peace Simple Smile
Aila ,
ясно, сега разбрах.  Simple Smile
явно серията, която имаш не е за индукция. Ако вярваш на безвредността на продуктите от SKK, те имат и серия за индукция., в която към алуминиевите пластове са добавили пласт от високотехнологичен материал  с магнитни св-ва. Peace

кокоми,
 Laughing Hug

# 486
  • Мнения: 277
здравейте
някой има ли впечатления от технологията на този тиган

http://www.amazon.de/WMF-05-5926-4021-Pfanne-Ceralux-CeraDur/dp/ … 35048&sr=1-22

заглеждам го за палачинки
аз имам тенджера на фирмата, но тя си е стадартно 18/10

иска ми се и някаква форма за кекс, защото изхвърлих моята тефлонова и сега спешно трябва да взема заместител.
гледах тези http://www.amazon.de/Emile-Henry-COLOURS-Kuchen--Auflaufform/dp/ … 35728&sr=1-10, но май не е достатъчно дълбока, а и ако някой вече има такъв тип, ще ми е интересно да прочета мнение

моля, препоръчайте
благодаря

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 18:24 от мегало

# 487
  • София
  • Мнения: 12 254
  Ми май не ги препоръчвахте СКК то тук, така че не държа на тях.
  Ако някой има опит препоръчайте ми безвредни съдове, които стават за индукция, така или иначе ще купувам. Мога да си позволя относително скъпи към 100-150 лв за тиган или тенжера например.

# 488
  • Мнения: 1 732
мегало ,
точно това и на мен ми е в списъка.  Grinning
Със съвсем сходни характеристики са  и новите серии на Силит, на Fissler и BAF.
Писах на Fissler, но уви, нямам отговор вече седмица.
Не ми остава друго, освен да пиша на и WMF със същите въпроси.
Никъде не намерих инфо относно конкретното съдържание композита/незалепващото покритие/ и технологията.
Пуснах този линк в съседната тема. На теб как ти се струва този вариант за палачинки?

Aila ,
Ако не търсиш незалепващи покрития, изборът е по- лесен.  Peace
Силарган на Силит със сигурност стават за индукция. Без никел са. Но пък имат антибактерия Confused
Аз имам тенжджера Силарган.
Стоманите на WMF, също стават. Те имат и никел, но са добри.
Ако аз трябваше да си търся съдове за индукция, щях да си взема стомана /може и с порцеланово/емайлирано покритие/ на реномиран производител, например Le Creuset , WMF, Fissler, Silit, BAF или de Buyer  Peace

Серията на SKK за индукция , ако са с гарантирано покритие, че е без полимерен композит и нано-технология което на пръв прочит ме съмнява/, са ОК.

Последна редакция: чт, 13 яну 2011, 20:45 от realist

# 489
  • Мнения: 2 132
А всъщност тефлонът отделя газ ли или в допир до храната е опасен? В смисъл, ако сложа хартия за печене между тефлон и яденето, променя ли се нещо?

# 490
  • София
  • Мнения: 1 735
Тъй като от четене вече се обърках кое е безвредно и кое не,миналата седмица си взех тиган от промоцията на Билла-Делимано.Вчера го използвах за първи път и съм много доволна. Laughing

# 491
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Тъй като от четене вече се обърках кое е безвредно и кое не,миналата седмица си взех тиган от промоцията на Билла-Делимано.Вчера го използвах за първи път и съм много доволна. Laughing

Разкажи по- подробно: какво сготви, колко мазнина сложи?

# 492
  • Мнения: 1 167
Тъй като от четене вече се обърках кое е безвредно и кое не,миналата седмица си взех тиган от промоцията на Билла-Делимано.Вчера го използвах за първи път и съм много доволна. Laughing
Разкажи по- подробно: какво сготви, колко мазнина сложи?

..... залепва ли храната?

Сетих се нещо за СКК. Аз имам такъв тиган и съм забелязала, че колкото и да го мия и плакна, след като го сложа на загрят котлон ( без нищо вътре) започва да мирише на веро  Sick Явно при миене попива от препарата. И сега винаги преди готвене загрявам, търкам с мокри салфетки, за да отстраня верото и чак когато изчезне миризмата започвам готвенето  Tired

# 493
  • Мнения: 1 732
А всъщност тефлонът отделя газ ли или в допир до храната е опасен? В смисъл, ако сложа хартия за печене между тефлон и яденето, променя ли се нещо?
При по-ниски температури нищо не отделя. И не  е опасен.
Над 260 °C започват деструктивни процеси, с изменяне в свойствата му и след 350 °C се разлага. Температурите са с вариране.
Над  260 °C  започват да се отделят и токсични газове.
Не знам какви. Но мисля, че не е PFOA. Или е съвсем малко PFOA.
PFOA е опасен не топлкова за нас, крайните потребители, колкото в производствения процес, за работниците и околната среда като цяло.

Има изследвания на открити количества на PFOA в майчИното мляко на жени, които никога не са готвили в тефлонови съдове и нямат такива у дома си.
Това е разтворител, който до голяма степен се изпарява в процеса на наслояването и остава в незначителни количества в самото покритие.

Ninia ,
на верото, с което ги миеш ли ти миришат съдовете от SKK?
Някъде бях чела, че покритието лесно се разрушавало и се отлепвало....
предполагам,че е някакъв полимерен композит.

# 494
  • Мнения: 1 167
realist да мирише на верото, с което мия. Обаче миризмата се усеща след като се нагрее тигана - преди това не.

Общи условия

Активация на акаунт