Съжалявате ли, че (не)живеете в гр.София?

  • 16 801
  • 498
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 539
Не съжалявам, че не живея в София. Живях там 5 години, завърших и се върнах. Обичам я, но от няколко години не съм я посещавала за по-дълго. Казват ми, че много се е променила.

Никога не бих могла да имам в София това, което имам тук, в Бургас.
Животът ми е тук, не си го представям другаде.

# 16
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Съзнателният ми живот мина в Ссфия. От 5 години съм в прованса - чисто, зелено, тук-там по някое (културно) улично куче. Обаче е скууууууууууууууууууууучно! Съжалявам, разбира се.

# 17
  • Мнения: 11 980
Моят отговор го няма- радвам се, че не живея в София.
Но не мога да отрека, че нямаше по-прекрасни години от студентските ми-тези пет години в София са незабравими и огромно богатство за мен!

След завършването си имах възможност да остана в София, но прецених, че "у дома" ще се чувствам по-добре.Преди няколко месеца бях по работа в София, не, това не е моят град не бих могла там да живея.

# 18
  • Мнения: 372
Изобщо не съжалявам
Другаде не искам да живея и никога няма да се преместя в друг град (български )

# 19
  • Мнения: 5
Да, съжалявам, че живея, въпреки че съм 3-то поколение Софиянка. По-точното определение е - не харесвам вече София или срам ме е в какво се превърна София!

Отвратително строителство - гнусни, грозни сгради, натъпкани една до друга и без нищо общо в архитектурата, цветовете, дизайна. Ликът на столицата е тотално и завинаги обезличен Красивите 4-5 етажни сгради с орнаменти, които придаваха стила на града, вече ги няма. А да не говорим и с новата форма, по която избраха да освежат сградите в центъра - със стериопор и цветни мазилки, с което още повече унищожиха всичко.
Препърнено с автомобили - мръсни и гадни. Шофьори, които шофират напук и в разрез с всички правила за уличното движение и с възпитание, което им позволява да си изхвърлят цигарата през прозореца, дори кутията от цигари, препълнения пепелник, пластмасовата чашка от кафе...
(Детски площадки, по които паркират автомобили и бездомни кучета акат в пясъчниците. Паркове, в които там, където играят децата, хората си разхождат и изхождат кучетата....
Вярно, че това е въпрос на възпитание, а не на местожителство, но когата в един град се събере половината държава с народ, чията народопсихология е на Вуте да му е по-зле ....

# 20
  • Мнения: 1 296
Не съжалявам, че живеем в София, защото доходите ни са в повече от на специалистите в провинцията.
Съжалявам, че живеем в София /в центъра сме/, защото спокойствието и релакса го намираме точно в провинцията.

# 21
  • Мнения: 57
Да, съжалявам, че живея, въпреки че съм 3-то поколение Софиянка. По-точното определение е - не харесвам вече София или срам ме е в какво се превърна София!

Отвратително строителство - гнусни, грозни сгради, натъпкани една до друга и без нищо общо в архитектурата, цветовете, дизайна. Ликът на столицата е тотално и завинаги обезличен Красивите 4-5 етажни сгради с орнаменти, които придаваха стила на града, вече ги няма. А да не говорим и с новата форма, по която избраха да освежат сградите в центъра - със стериопор и цветни мазилки, с което още повече унищожиха всичко.
Препърнено с автомобили - мръсни и гадни. Шофьори, които шофират напук и в разрез с всички правила за уличното движение и с възпитание, което им позволява да си изхвърлят цигарата през прозореца, дори кутията от цигари, препълнения пепелник, пластмасовата чашка от кафе...
(Детски площадки, по които паркират автомобили и бездомни кучета акат в пясъчниците. Паркове, в които там, където играят децата, хората си разхождат и изхождат кучетата....
Вярно, че това е въпрос на възпитание, а не на местожителство, но когата в един град се събере половината държава с народ, чията народопсихология е на Вуте да му е по-зле ....

Не знам  точно  3-то или 5-то  поколение съм Софиянка, но  всичко казано в този пост е точно.
София,  не  е това което беше.
Децата тук, сега се  възпитават по  много по-различен  и предпазлив начин. Няма ги вече игрите  на жмичка пред  блоковете, няма го  вече спокойствието на родителите, няма го безгрижното детство на  мъниците.
Сега  живеем в страх!!!  Страх, че детето отивайки на училище може да стане обект на  побой,  грабеж, изнасилване или подбуждане към дрога. Tired
Страх от това, че детето  ти не  вдишва капка чист въздух.  Страх от  това, че преминавайки под  някоя нова  сграда, тя може да  се  срути върху теб, защото икономисвайки  от  една сграда, ти правиш две.
Страх, че обезумелите шофьори, няма  да спрат на  пешеходната  пътека, защото  бързат.
Страх, че храната която  ядем е "бъкана" с какво ли  не.
Страх! Страх! Страх!
Това е София!

Искам да  имах поне една  баба  от  село, при  която  да ходим да  хапнем домашно  млекце,  кашкавал сиренце и т.тн. да подишаме  чист въздух, и да сме  спокойни поне за  малко.

# 22
  • Мнения: 804
Съжалявам  или не, просто нямам избор. Нямам къде другаде да отида.
Хубаво ми е, че отивам към офиса по същата улица по която отивах на училище. Е дърветата са поизкорубени, тротоарите са задръстени от коли, мръсно е като в кенеф, ама пак ми е хубаво. Чувствам се на мястото си.
Хем ми е хубаво, хем ми е тъжно. И с всеки изминал ден ми става все по-тъжно. Тъжно ми е за моя град.  Тъжно ми е като го гледам на какво е заприличал. Тъжно ми е и като виждам каква паплач щъка по улиците. Тъжно ми е като виждам съсипията, олющените сгради, мръсните улици, застроените паркове, вонящите трамваи, анонимните простаци, неокъпаните кандидати за слава, старлетките, кокетките, мачовците, селските пичове в джипове...
Тъжно ми е защото това вече не е моя град.

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 5 746
Често пътувам до София по работа. Когато съм там, съм при брат ми в Борово. Живее на хубаво място и между старите блокчета е хубаво. Има тревичка, люлки, пързалки. Някак навява спокойствие. Дори когато му ходим на гости с детето и двамката сме добре. Но всичко свършва до там. Пътуването е кошмар. Трябва да тръгвам в 7 за работа, защото ако тръгна в 8.30 Шансовете ми за 1 час път са огромни. За прибирането ада е по- голям. Не знам какво е да се живее там с детенце, ако да речем трябва да се пътува и до детска градина.
Прехода Борово - Надежда ми се видя като Бургас - Сливен.
Някак все трябва да подчинявам живота си на нещо. Дали на пътуване, дали на заобикаляне на глутници бездомни кучета, дали таксито ще ме вземе....Уф колко още има.

# 24
  • Мнения: 25 808
А защо си мислите, че нашите градове са същите, каквито бяха в детството ни? Че ние не умираме от страх за живота и здравето на децата си? Че при нас няма мръсотия, съсипия и простотия?
*shushi* , селцето не е само ядене, иска и копане. При толкова обезлюдени селца, нямаш никакъв проблем да сбъднеш мечтата си.  Laughing

# 25
  • Мнения: 804
А защо си мислите, че нашите градове са същите, каквито бяха в детството ни? Че ние не умираме от страх за живота и здравето на децата си? Че при нас няма мръсотия, съсипия и простотия?
*shushi* , селцето не е само ядене, иска и копане. При толкова обезлюдени селца, нямаш никакъв проблем да сбъднеш мечтата си.  Laughing
Сийке, имам една много скъпа приятелка (живееща в град подобен на твоя), която казва, цитирам: "Изпратихме ви боклуците си, сега живеем спокойно." Вярвам и.

# 26
  • Мнения: 60
София с/у провинцията - рунд пореден ,
 наскоро си мислех , че скоро не е имало такава тема и ти се досети за тая вечна тема  thumbsup

# 27
  • Мнения: 804
София с/у провинцията - рунд пореден ,
 наскоро си мислех , че скоро не е имало такава тема и ти се досети за тая вечна тема  thumbsup
Защо пък София срещу провинцията? Моите най-скъпи приятели не живеят в София. Малко им завиждам, защото провинциалните градове са далеч по-добро място за живот. Духът им се запази, хората са по-читави, обществото не е така безадресно и анонимно. Дори боклуците им (за човешки боклук става въпрос) са по-малко на глава от населението. София си е един кенеф с претенции.

# 28
  • Мнения: 2 158
Свекървище го е написала вместо мен!

# 29
  • Мнения: 57
А защо си мислите, че нашите градове са същите, каквито бяха в детството ни? Че ние не умираме от страх за живота и здравето на децата си? Че при нас няма мръсотия, съсипия и простотия?
*shushi* , селцето не е само ядене, иска и копане. При толкова обезлюдени селца, нямаш никакъв проблем да сбъднеш мечтата си.  Laughing
Како, тук става въпрос за  София, и  дали съжаляваме, че  живеем тук.
Да съжалявам, но  не казах, че искам да се преместя във вашият  град.  Може  би искам в  някой  град който по малък и по-спокоен,  въпреки,  че не знам дали въобще  има такъв, но това искам.  А най-много искам в Германия да живея. Laughing
За  селцето казах, че искам да  имам баба от там, естествено тя най вероятно ще е копнала градинката и издоила кравата. А аз на готово Joy

Общи условия

Активация на акаунт