Съжалявате ли, че (не)живеете в гр.София?

  • 16 795
  • 498
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 701
Скоро повдигнахме въпроса с един познат, че в големия град човек е безличен.Тълпа от непознати.Докато в малките градове и градчета хората се "знаят".

Привлечени от ценените университети в София, много младежи отпътуват за София, но дали си заслужава да останат да живеят там?За мен човек е най-добре да учи там - където ще остане да живее.По този начин ще си създаде среда с познати, приятели и тн.

Как гласувахте в анкетата и какви са вашите причини да изберете съответния отговор.

 bowuu Money

# 1
  • Мнения: 2 093
В сравнение с други градове по света, София е едно малко село. Обаче е нормално за един новодошъл, градьт да бьде мащеха. Сигурно и аз бих се чувствала така ако се преместя от София в Хасково.

Имаше една подобна тема, голям хит беше. 

# 2
  • Мнения: 2 821
Според мен младежите трябва да имат стремеж да живеят в град извън пределите на БГ Tired...нека да е голям, пък нека да е безличен човекът в такъв град.. Laughing

# 3
  • Мнения: 27 524
Трета опция. Там съм родена, така съм свикнала. На тишина и спокойствие мога да изкарам два-три дни, след това откачам.  Crazy
Имам нужда от пулса и всичките позитиви и негативи на големия град. Така се чувствам жива и добре  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 15 619
Не, не съжалявам, че не живея в София.
 Защо ли!?
Там не се намира пъпът на света.
 А инак, можеш да предадеш на твоя познат, че безличният човек навсякъде е безличен.

# 5
  • Мнения: 5 710
София е родният ми град и винаги ми липсва.
Чак за съжаление не мога да кажа, че съжалявам, живея на място с много позитиви, адаптирах се трудно, но трайно и нямам планове да се връщам в София, за да живея там отново.

Иначе, не познавам колега, в университета и в работата, т.е от провинцията, който да е дошъл да учи и се е върнал в родното си място. По-скоро остават в София или отиват в чужбина. Явно предпочитат 'безличието', отколкото да се приберат към старите порядки, навици и отношения.

# 6
  • Мнения: 25 709
Не мога да съжалявам за нещо, което никога не ми е било опция в живота. Ако съм искала, щяла съм да го направя.  Laughing
Мога да съжалявам само, че цяла България е низвергната за сметка на София, но това е друга тема...

# 7
  • Мнения: X
Подписвам се под как'Сийка.
С допълнението, че ми липсват приятелите, които останаха там.

# 8
  • Мнения: 258
Трета опция. Там съм родена, така съм свикнала. На тишина и спокойствие мога да изкарам два-три дни, след това откачам.  Crazy
Имам нужда от пулса и всичките позитиви и негативи на големия град. Така се чувствам жива и добре  Simple Smile

Блонди го е казала много добре. Мога само да добавя, че едно от нещата, типични за малките градове - да те познават и да знаят всичко за теб, ме хвърля в тих ужас, понеже те лишава от лично пространство.

# 9
  • Мнения: 1 175
Това много зависи от конкретния човек и какво му харесва на него. Не всеки обича навсякъде да го "знаят". Аз съм живяла и в София, и в село, и лично за мен големият град е по-добре. Там пак можеш да си създадеш среда където да те "знаят", но винаги имаш възможността да се скриеш сред тълпата ако ти омръзне, и знаеш че няма всички на улицата да те клюкарят.

# 10
  • Мнения: 15 619


Блонди го е казала много добре. Мога само да добавя, че едно от нещата, типични за малките градове - да те познават и да знаят всичко за теб, ме хвърля в тих ужас, понеже те лишава от лично пространство.
Определено грешиш. Зависи кой доколко открехва завесата към личното си пространство.  Peace

# 11
  • Мнения: 4 668
Вече не обичам София ... това не е градът от моето детство . Едва ли някой е виновен , то целият свят се е променил , но ...
Аз съм родена в центъра . Там съм отраснала . Свикнала съм с шума и навалицата , но сега с толкова придошли и на мен ми идва в повече .
Сега мечтая да живея в гората , да си имам пикап Нисан Навара с който да ходя за гъби и да си гледам двата английски булдога ...
В София ще слизам един път в седмицата - на пазар .

# 12
  • Мнения: X
Пипе, вземи ме в гората. Ще разхождам кучетата докато береш гъбки. Laughing

# 13
  • Мнения: 4 668
Пипе, вземи ме в гората. Ще разхождам кучетата докато береш гъбки. Laughing
Готово ! Ще пием по цял ден уиски с кола и ще печем пържоли на барбекюто  Sunglasses
Те булдоците са мързеливи , не искат много да ходят .
Аз сега имам само един , ще взема втория като отида в гората ... Laughing

# 14
  • Мнения: 1 547
София ме ужасява.

Общи условия

Активация на акаунт