АВГУСТинче вече лази, а на мама и е все по-трудно да го пази ... тема № 16

  • 22 885
  • 742
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 219
Супите и аз мисля, че са си по-воднисти пюрета. А колкото до бульона, като се замисля, може да е добро решение за по шишкави бебчета, когато са гладни - ще ги засища, а пък няма да е тежка храна  Peace

Шайн, според мен си е самостоятелно ядене, особенно, ако се сложи и сухар си е доста засищащо  Peace Кисело мляко и аз дадох, т.е. мъжа ми, като бях в болница, ама не се и притеснявах, не вярвах да има реакция.

Сосми, много е сладък на аватара бееее  Heart Eyes Колкото до къпането - не къпя всяка вечер (особенно ако съм уморена, или пък е заспал преди да се усетя, че е станало време), а за сол във водата - това са бабини диветини, и дори е опасно. Аз къпя около 21 по принцип, но може и по-рано или по-късно, как дойде. Яде около 5 пъти на ден, през около 3-4ч, по някога и 5ч изкарва, зависи. Има 3 твърди хранения и 2 млечни (дали кърма или АМ, млечни са). Нощно време спрях да го кърмя - давам вода, и май е по-добре и започна повечко да спи без да мрънка.

Амбишъс, чак и аз не мога да повярвам, че са толкова деца за толкова места (това са с по 8т де, иначе са много). Бяха преди класирането 26 за 14 места, но явно има отпаднали, като са ги преглеждали. Но при нас за яслите е най-голямата битка, защото ОДЗ-тата са доста по-малко от ДГ, и затова вече за градина се разпределя м/у повече такива.
А за робота - имам на Кенууд, много си го харесвам, ама точно като сокоизстисквачка - никак. Едно, че плодовете трябва да са нарязани, второ, че има малки частички (като пюре) в сока, после чистене и т.н... Та Лиде, препоръчвам ти да си купиш такъв за цели плодове, а това колко събира, не мисля, че е от такова значение и ще ти обясня защо. Първо за да направиш 300мл сок, сигурно отива над кг плод или зеленчук (зависи от вида де). И малко или много уреда ще се е позадръстил и ще трябва да се чисти. А ако ги отделя на различни места, то пак поне ще трябва да изсипеш. А и се замисли, ако правиш от ябълки, и направиш 1л, то той ще потъмнее и няма да е като прясно изцедено. Така, че по-важно ти е, да е за цели плодове, да е мощен, да отделя на различни места и лесен за почистване - това гледай!

Абе, стига сте учили, вземете работете нещо  Joy Колкото до Митко, ми мисля да го пускам от януари-февруари, че да мога да си търся работа, или поне да имам свободно време (че последните няколко години няма почивка). Иначе няма къде да се върна на работа, щото като забременях с Митко и решиха, че не съм им нужна, защото не мога да съм 100% ефективна, та така.

Аси, ти ходи ли на гинеколог? Едва ли си бременна (е, знам ли де  Grinning), ама иди на преглед, ще ти кажат най-точно. Пък и си е добре да се иде.

Айде сега да чета новата тема, това по старата  Laughing

# 31
  • Мнения: 145
Гуд и на теб...да се включа след блясъчките веднага!
Мерси за темичката, Аси! Все такива да ги въртиш, а ние всички да сме здрави , че да ги пълним...Ама съмнения за бременикс ли имаш....охоооо
Шайн, Белослава е голям сладур...ще ги запознаем с Бай Фильо да видим дали ще пламне искра  kiss
Захирка нещо е писала във ФБ, че е щастлива...дали да нямаме добра новина...Ей така, като пусна бомбата и сега все ще сме в очакване Wink
Цвети, като си търсиш работа , търси и на мен...аз още не мога да зацепя това с яслите...Ама като мисля да го давам от др година, т.е. като стане на 2 годинки...сега трябва ли да се регистрирам и да участвам в класациии...от сега  newsm78

Слагате ли шапчици като излизате и с какво спите нощем, вкл. завивки...искам просто да си сверя часовника..

# 32
  • Мнения: 325




A за Ивушка специално

# 33
  • Мнения: 219
Аси, страхотна темичка  Hug
Аси, честита месечинка, ама бива ли такава маса да наредиш  Crossing Arms
Ивушка, за догодина от септември, в ОДЗ се кандидатства догодина. Класирането сигурно пак ще е края на април, та до март месец имаш време, но не ти пречи и сега да се рег в сайта Simple Smile
Танче, честит рожден ден на патерици, да си жива и здрава, много да те слушат децата и мъжа, а последния много да помага, а всичко многоооо да те обичат  Hug
Ей, Сосми, много рано на кухня бе. При нас е от 10м. Тогава и повече неща могат да хапват, особенно, ако нямат алергии (а те искат бележка за това). Макар, че съм давала Митко ва опитва от яденето на каката де.
А иначе първо, второ, трето, никой не яде толкова Simple Smile То и яденето от кухнята е така, но го разпределяме поне на 2 пъти (аз с каката), а в началото дори се дава на 3 пъти.
Леле, Аси, браво, че си играе в кошарата. При нас нито каката, нито Митко си играят там. Той все е на решетката и я хапе и текат едни лиги...ама не ме ли вижда и е рееев. Та по цял ден е по земята, съответно все изправен някъде, пада, реве, става, така е то, ама така се и учи как да пада, и после ще знае как да се подпре, щото и кака му го бута често, а проходи ли, то ще е падане....не, че той ще пада, ами тя ще го бута (както няма да е стабилен, само да се опита да го хване и той ще пада  Joy). Ама вие говорите за кошарите дето са за тази цел, аз пак не разбрала  ooooh! Е, нямаме такава, ама и не вярвам мн да седи вътре, щото иска да е покрай кака си, и да обикаля апартамента (макар и по плочките  Crazy).
Майка ми има РД в петък, и съм поръчала от ebay кафемашината dolce gusto, ама не знам дали ще е тук до петък, но и после да е, все ще й се радва Simple Smile
Шайн, много се сладка, пу пу  Hug Пък и ти една слабааааа  ooooh!
Кой беше писал в предишната тема, че е +10кг от преди да роди, а иска 2-ро скоро. Аз с каката бях качила над 25кг, бях станала над 80кг, направп се търкалях. Не съм вярвала, че мога да съм толкова. Свалих до 62 и не мръднах. Подкарах 90 дневната диетката и за 1м свалих 4кг, след което разбрах, че съм бременна. В 7-ми месец бях качила 7кг, до края общо 12. После свалих на 60 и заковах, и тогава подкарах диетата. Свалих на 54, а сега съм 56. Мисля юли пак да я направя за 1м, да видим ще сваля ли до мечтаните от мен 52. Та...нищо не се знае, даже може и повече да отслабнеш Simple Smile Една комшийка с 2-ро е бременна, ми то освен корем друго няма, ама тя и доста с повръщане беше де, та...всичко е индивидуално. Мен ако питаш - по-добре сега,че после като сваляш, да знаеш, че няма да качаваш пак  Joy (поне следващите около 5кг не мисля да забременявам).

# 34
  • Мнения: 196
Честита месечинка на Ради!

Гледам, че обсъждате супи и пюрета - за мен в готовите няма разлика, обаче примерно, ако правите домашна супичка и е рядка може да се натроши сухарче вътре и става много вкусно. Аз изнамерих един стар учебник на майка ми понеже тя е детска сестра и вътре пише за храненето на бебетата по месеци. За 8 и 9 месец се дава хранене през 3ч. и половина в следния ред:

6 и 30 - кърма или адаптирано мляко

10ч. - попара 3 сухара, 1/2 кибритена кутийка сирене, масло колкото грахово зърно

13 и 30 - зеленчуково пюре със 1/2 жълтък през ден, супа с месо или месен бульон през ден /редуват се/

17ч. плодово пюре смесено с зърнена каша 50 на 50

20 и 30ч. - адаптирано мляко или кърма

Количествата се определят от бебето.

Днес трябва да ми дойде обаче пусто нетърпение ходих сега за тест и познайте - едва се вижда втора черта  EFP, обаче не мога да разбера дали просто не прозира отдолу или наистина е втора черта. Моля ви не ми честитете още, понеже и аз не знам дали не се вкарвам в самозаблуждения. С Анди обаче също теста ми беше с едва доловима втора чертичка. Да не говорим, че вчера пътувахме и на няколко пъти така ми се надигаха стомашните сокове... Първата ми бременност, която завърши неуспешно беше по абсолютно  същото време с разлика няколко дни...

Моето мъжле пък днес остарява с 1 годинка! Да ми е жив и здрав и все така мил и добър! Почерпете се:


Последна редакция: пн, 26 апр 2010, 10:43 от * Zahira *

# 35
  • Мнения: 72
Добро утро и от мен! Честита месечинка на Ради, картофките много съблазнително изглеждат,ама ще мина детоксикацията на д-р Михайлов, така че ще си пия сокчетата. Wink  Майчетата с кошарите, завидях ви. И у дома напълнихме хола като пляснахме една кошара на средата, обаче хич не иска да седи в нея, ама хич. Прибрах я, ама сега ми минава през ум да я пробвам пак, може да си е сменила мнението вече. Thinking За хвърлянето назад, и Мария го прави, всеки път изтръпвам в какво ще се прасне. Не че ще  е за първи път де. За детската кухня - не знам добре или зле е дето я записах, обаче й харесват манджите, по-точно супичките, че основното не го вземаме, така че ще продължим. Явно са й писнали пюретата, събота и неделя я пробвам с тях, да хапне малко, обаче плюе.
Ивушка, ние излизаме с тъничка шапчица, ако е слънчево и не духа, я махам. Спи в чувал който вече мрази, защото не може да се върти с него  Mr. Green
Захирка, няма да ти честитя, но  моята блеееееееееда втора черта, дето даже мислех, че е изпарителна линийка, сега спи в количката ...

# 36
  • София
  • Мнения: 1 481
Аси, да ти е жив и здрав Ради, да расте много усмихнат и щастлив, да спинка много, да папка и да ти оставя време за почивка!   bouquet Hug

Ивуша, ти ли си Ивелина, която е писала на Захирка във фейсбук? И аз го прочетох, и аз това помислих  Grinning А дано да сме прави Simple Smile
По другите ти питанки- не му слагам шапка като излизаме, най-много качулката на якето да му сложа, но рядко. Спи с тънка пижамка, отгоре има чувалче, отново тънко, а ако преценя,че е студено му слагам и одеалце. Ние спим на широко отворен прозорец и понякога си става клинч в стаята, затова се ориентирам по бузките и нослето- ако са студени- одеалце Simple Smile

Захиркаааа, ела и сподели,че пак ще се побъркаме  Hug

Амбишъс, това е кошарата,супер удобна Simple Smile  Нямам подходяща снимки с моето дете вътре, но като го снимам ще ти покажа какъв купон е - чак и на мен ми идва да се мушна вътре и да си играем Simple Smile


P.S. Докато успея да публикувам и Захирка се разписала... Стискам ти палци, дано да е положителен теста- какъв по-хубав подарък за рожденика?  Simple Smile Да ти е жив и здрав и скоро да е татко на две дечица  Hug

# 37
  • Мнения: 2 382
Честита месечинка на Ради!
Момичета, довечера ще пиша, че закъснявам много, но не мога да се стърпя след поста на Захира Laughing.
Захирка, невероятна новина! Браво на вас, страшно се радвам Hug! Втората чертичка ,колкото и да е бледа , означава само едно Hug!
Я-ба-да-ба-дууууу !

# 38
  • Мнения: 0
Честита месе4инка на Ради  Hug Много да слушка и да е все така усмихнато и весело детенце  Heart Eyes Макси и той праща поздрави и дърпа лаптопа, ако ме види някой как пиша... ooooh!  Mr. Green
Захирка бързам и на теб да 4иститя за мъжо, дано да го изненадаш с най-приятната новина на света  Heart Eyes   bouquet Много ще се зарадва милия то4но на рожденния си ден. Само да ти кажа, 4е и при първата ми бременност и при втората 4ерти4ките ми бяха супер бледи и ходих в аптеката за нов и нов и нов тест и те накрая ми казаха, 4е независи от марката, ами просто и при бледа 4ерта пак е +.   Grinning Няма да 4еститя щом неискаш, ама аз толкова се радвах и при двата слу4ая, 4е имам сигурно над 10 теста и съм си ги навряла по джоб4ета на 4анти или на якета, на палтенца или ж малък джоб на панталон наро4но, като облека нещо и бутна да се сещам за хубавите моменти и вадя и пак слагам на ново място абе... Mr. Green не съм много в 4ас  сама да си правя изненади ама... Blush Много се радвам, ама още няма да подска4аме, щом недаваш  Party  
Цветито - мерси за онфото, аз се ориентирах то4но към по-голяма мощност, но има една която ставала и за цитруци и за плодове и зелен4уци, но ме съмнява малко, 4е пише навсякъде по сайтовете мощна, но не пише колко  newsm78 Аз не си падам по 2 в 1 работите по принцип и май ще я пропусна. Намерих една с 900 вата мощност за около 70-80 непомня колко, а тия с 1000 са около 200-300паунда, така 4е си заслужава, а и аз за цели плодове гледам само  Peace И цедката ще им е по-добре със сигурнсот и време ще ми спести  Wink Мерси още веднъж  Hug
За килограмите и аз мисля, 4е организма си знае работата. Аз ка4их не съм сигурна колко, но последния месец, а през другото време имах само корем и нещата, които ми се ядяха бяха егати здравословните - само салати, само плодове, по 6л. вода пиех на ден, никакви шоколади, от тях ми се гадеше, храна след 5 максимум 5:30 неприемах освен вода, цедени сокове и това е  bowuu И аз смятам, 4е организма сам ще се регулира при второ беб4е. Тази моята нова приятелка тук и тя е с много килца и сега с второ бременна, много се е шашнала, но мисля, 4е и при нея няма да има наддаване, а може и да повръща пове4ко (по4на ве4е даже). Дано да има много такива радостни новини, а килограмите после с много лишения, ако щеш ще си дойдат на мястото  Peace
Гаринелка - хвана ли те Хари, 4е само обещаваш, а  Wink Айде сега като си разобли4ена да си по-4ести4ко сред нас  Hug Слади4ак много Гоги на ленти4ката  Heart Eyes
Шайн - много комплименти обра, ама са си абсолютно заслужени  Heart Eyes Изглеждаш страхотно и Белослава е сладур4е голямо  Hug
Аси, Амбишъс, мариелка - за кошарка нямам място определено съм се затрупала, но и понеже несядаме още супер стабилно си опражняваме това и за кошара не ни е дошъл реда, но е добро инфо за по-нататък, ако се наложи ще ви питам. А за пла4енето при излзиане от стаята, за съжаление обещах, но ненамерих линка. Знам, 4е е в сайта на памперс, но като съм затрила мейла и немога да го намеря къде то4но. И по книгите пише, 4е е период и си отминава принякой по-лесно, при други по-трудно, но минава. Аз се радвам, 4е Макс не е така или още не го  е лепнал ... newsm78 Дано отмине бързо и да си по4ивате пове4е  Hug
Сигурно забравих пак някой ама и без друго се олях ....  Blush

# 39
  • Мнения: 1 569
Диването спа 2 нощи ок и тази пак ме побърка. Ставах поне 5 пъти, а сутринта трябваше да я взема при мен да се успокои от рев и заспа на гърдата ми. Спахме така до 8 и нещо. Не знам заради недоспиването ли или защото трябва да ми идва, но съм много крива и ми се поплаква. Няма да ви занимавам де.

Аси: ама сега забелязах, че цялата тема има нов адски свеж вид. Просто поздравления!   bouquet И честита месечинка на съкровището ти!  Heart Eyes

Шайн: страхотна е Белослава, леле как и тя седи изправена. Само ние ли сме нестабилни още на крачета, не пълзим и не се въргаляме?  Rolling Eyes

Хариела: е да, при вас явно това е разликата в начина на варене. Но аз питах по принцип каква е разликата - все пак не са много хората, които варят зеленчуците на пара. Та в крайна сметка това ако го оставим на страна, при вас разликата е, че даваш супата по-течна ли както за възрастни, поне аз така го разбирам.  Mr. Green Иначе в качествата не супите никой не се съмнява. Аз обожавам супа и в нас гледам да ядем поне веднъж-дваж в седмицата (без лятото, когато е по-рядко), че всички сме с едни проблемни стомаси и черва...

Захирка: никакво честитене!  Naughty Само продължаваме да стискаме палци!  Praynig И да ти е жив и здрав мъжът!

Хубав ден на всички!

# 40
  • Мнения: 145
Захирче, newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44....няма,душа прозираща...има ли я-ясно!!!!!Стискаме ти палци ..и да повлечеш крак Naughty

Честита месечинка на малкия Ради и за тая почерпка, как да не му пожелая много зъби та да ръфаме заедно пържолите..

Какви 50 кила...аз толкова съм била във втори клас EmbarassedЩе взема да пробвам 90 дневната и аз...

# 41
  • Мнения: 219
Захирка, те и другите са ти казали, ама и бледа си е положителен теста Simple Smile А мен ако питаш, хващай Анди и идете до някоя лаборатория да ти направят кръвен, че да изненадаш мъжо точно на РД. А по този повод, да ти е жив и здрав, много добър тати, много да попага на мама, ама и мама да си го обича и обгрижва  Hug И кво....за момче ли ще стискаме палци?

А за супата, в някакво предаване помня, че някой професор пак ще да е бил  Mr. Green, каза, че супите е добре да се ядат без да се дроби хляб вътре. Но може би става въпрос за по-големи дечица. Та, хубаво е да се яде хляб отделно, както ние ядем супа, а не дробен, ама не разбрах защо. Може би някъде има инфо по въпроса.
Ние отиваме за яденето на кака.

Хахахаха, Ивушка, аз до 2005 повече от 48 не можех да кача, винаги съм била мн слаба, но мисля, че 52кг са ми точно за мойте 166см.

# 42
  • Мнения: 325
Мариелка ,дано нямате реакция към пшеницата и да си хапвате смело сухар4ета и попарки
Геринела Браво на Гоги за лазането/макар и назад/..за изправянето,за бърборенето и т.н. ....Дано успяваш д се вклю4ваш по-4ести4ко  Hug
terpsyhora и аз в кошарата  съм му сложила доста гра4ки, и от тези музикалните кутии дето се дърпат също, и той сам си я дърпа ....Наистина е голяма помощ..ако детето се заиграва само в нея де...Аз съм ХИПЕР ДОВОЛНА от това удобство.
А как така можеш да заградиш ъгъл  newsm78?Може ли да пуснеш снимка да я видим.
Хар4е ето..и Софи същата зна4и като Ради/с игрите в кошарта и гледането на рекламите/...Амазнам аз ,4е ще си паснат те  Mr. Green За кашата с 4ереши на Хумана и аз  много се колебаех..ама реших по-натам.Сега му купувам Ябълка,банан и сухар на Хумана и много му харесва/както и на мен/. В4ера му правих за първи път Кисел /по твоята рецепта/.Стана горе долу добре/не  беше както си го представях,ама../...а той го изяде с такъв апетит,4е направо  Shocked
ЦветиАбе ходих на генеколог на4алото на март/тъкмо ми беше свършило МЦ/ ....ама на края на март,нещо не ми дойде  newsm78 Чудя се ал не е от едни хап4ета дето пих и глобулите дето слагах/защото естествено си бях хванала гъби/...Ама ще видим сега,4акам го да дойде скоро време  Mr. Green
Захирка 4естит рожден ден на мъжа ти....Да ти е жив и здрав и много да те слуша.За другото няма да ти 4еститя още,докато не си 100 % сгурно/Много се кефя...според мен си бременна ....дано  PraynigЖелая ти го от все сърце  Hug/ Като си сигурна ве4е напълно, ще 4акам да се похвалиш...Кoга ще идеш на лекар?Или както Цвети е писала...отивай до някоя лаборатория за един кръвен тест и дове4ера да зарадваш мъжо
Госпожица Кобрети Браво на Мария ,4е си хапва от детската кухня..Дано все така да продължава.А защо само супи4ката взимаш,без основното и десерта?За кошарата, щом я имаш,не ти пре4и да я пробваш пак.Първите ден-два може да не и е интересно...ама после сигурно ще свикне.
Аси: ама сега забелязах, че цялата тема има нов адски свеж вид. Просто поздравления!   bouquet И честита месечинка на съкровището ти!  Heart Eyes
Ян4е ,ама си блейка hahaha hahaha 4ак сега ли виде новия вид на темата бе....  Аз толко се старая всеки път да ви изненадам с нещо нова,а вие така да не гледате  Crossing Arms Шегувам се бе....
РАДВАМ СЕ ,4Е НА ВСИ4КИ ВИ ХАРЕСВАТ ТЕМИТЕ КОИТО ПРАВЯ...

 

# 43
  • Мнения: 196
И аз знам, че бледата черта си все пак черта, ама не смея да се зарадвам още. Запазих си час за 15 май /беше първия възможен/.   На мъжо не се сдържах и веднага му се обадих... той се нахили доушите или поне така го усетих по телефона.

# 44
  • Мнения: 72
Ей, това дете, когато трябва да спи, се кокори, а сега понеже трябва да идем до яслите за храна, ще се успи. Аси, вземам супа и десерт. Второто не ми допада, едни брашнени манджи са, едни кайми ... по - добре да поизчакаме с тях.

Общи условия

Активация на акаунт