АВГУСТинче вече лази, а на мама и е все по-трудно да го пази ... тема № 16

  • 22 918
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 22
М.Христова,голяма сладурка е Александра Simple Smile))

Да отговоря на въпросите на Ганушка:
1. Ще се мажем с лосион дълго време, защото сме с АД и кожата му е суха.
2. Мажа го след всяка смяна и мисля да го правя поне до годинка. Аз всъщност не знам докога е добре, може би докато носи памперс  Peace

# 721
  • Мнения: 781
                                                          
Честит рожден ден!
Щастлив живот, прекрасна младост,
Желая ти навред успех!
Да срещаш трудностите с радост,
да бъдеш истински човек.



МХристова в много сладка ролкичка си облякла сладурчето  Hug

Лиде честита месечинка на Макси  Hug  bouquet

Ганушке аз му мажа дупето след всяко слагане на памперса,но честно не знам докога трябва да се прави.Сигорно докато се слага памперс.
За лосиона попринцип не го мажа след всяко къпане.

# 722
  • Мнения: 1 807
Привет и честит празник на Ивушка и Макси! Да са живи и здрави!
Честито завършване на Амбишъс!

Извинете ако пропускам някого - пак се включвам неподготвена! Grinning

 Ганушка - мажа бебка и с лосион и при смяна на памперса и мисля да не преставам да я мажа. Аз също се мажа с лосион, когато се къпя - така че си го смятам за нормално, а дупето - ми докато има памперс - сигурно все пак трябват по специални грижи! Поне ние се бяхме подсекли зверски веднъж и сега доста внимавам! Mr. Green

Мхристова - много е сладка малката принцеска и босичка дори - аз моята не смея да я пусна без чорапки! Simple Smile

Да ви се похваля - ние вече се въртим и седим напълно самостоятелно - здравата се бях притеснила, че и хабер си нямаше да се завърта! Сега пък се притеснявам, че много иска да си стъпва на краката - дали не я слагам много в проходилката!? newsm78 Ако я държа в скута си - веднага се смъква от него и иска да стъпва по пода - направо не мога да се преборя с нея.  newsm78Струва ми се рано за нас да се отпуска толкова на крачетата си - доскоро не можеше куп неща - сега иска пък всичко наведнъж! Crazy Crazy

Другата новина е, че се научи да пляска с ръце за браво и когато нещо й харесва - но аз нямам изобщо никаква заслуга. Понякога плясках с ръце да й кажа браво, но не съм я учила - дори не съм й предполагала, че може да се научи на тази възсраст - една вечер просто ме видя и започна да пляска и тя - сега ако някой пляска и вика браво и тя пляска - прави го също ако нещо много й хареса или ако има ритмична музика! Simple Smile

# 723
  • Мнения: 48
Мерси момичета за хубавите думи!   bouquet
Ганушка всеки казва различно на кой прилича. Според мен и на двамата.
А рокличката купихме вчера и бате веднага искаше да направи снимка  Joy Joy

# 724
  • Мнения: 72
Честит рожден ден Ивушка-да си жива и здрава, много дива както сега и щастлива   bouquet. Честита месечинка на Макс  bouquet

Малинче голяма госпожица си имаш вече Grinning
Ганушка-аз също мажа Али след всяко къпане с лосион и по принцип мисля да си я мажа освен като порасне да започне да се дърпа и да не дава де, аз също си мажа тялото след всяко къпане, че иначе ми е едно такова опънато в кожата Laughing, а като се намажа кожата става супер, хем хидратирана, хем гладка и мирише на хубаво Wink. За мазането на дупето-и аз като повечето мисля да мажа докато слагам памперс, мажа я 1-2 пъти на ден предимно сутрин и вечер, не след всяка смяна на памперса.
ssiillvvyy-браво на сладурката, не се притеснявай, че иска да стои повече на крачета, бобоците много бързо се развиват, вече са големички  Peace

# 725
  • София
  • Мнения: 1 487
И аз по диагонал четох, но все пак:
Ивуша, честит рожден ден! Весело настроение и неувяхващо чувство за хумор да те съпътстват дълги години   bouquet

Лиде, честити 9 месеца на прекрасния малък Макси! Да расте усмихнат, щастлив и да не те ядосва изобщо  Hug Heart Eyes

Много ви благодаря за хубавите думи, които казахте за малкото ми палавниче  Hug

МХристова, Александра е много,много сладка и много ми прилича на теб. Още на срещата в Дружба ти казах,че ти е одрала кожата направо. Чудна е!

Янче, лигите ми потекоха с тази торта!  coolcool

Силвиии, браво на твоята Александра! Аз не мисля,че й е рано да си стои на крачета вече. Ще ти кажа аз как постъпвах - оставях го да седи в леглото/кошарата, там като се държеше за пръчките се научи да се изправя. После го пуснах на земята и се научи да се изправя като се държи за мебелите. Обикаля цялото помещение като се държи за едно, друго. Ако има прекалено голямо разстояние от мебел до мебел се пуска, пролазва това разстояние и пак щръква някъде главичката. Просто го оставих да прави всичко когато той сам успее и така съм сигурна, че всичко си е на време Simple Smile

Амбишъс, браво за защитата! Айде никакво учене повече!  Laughing Hug

Ганушка, аз мажа още тялото с лосион/мляко за тяло след всяко къпане. Дупето от много време спрях да го мажа, сега само ако се появи зачервяване го намазвам с Бочко и на следващата смяна на папмерс е минало. Ако ти е омръзнало спри да мажеш Дари, ако кожичката й се чувства добре без кремчета- ок, ако не- можеш да си я мажеш колкото си искаш- със сигурност няма да й навреди  Hug


# 726
  • София
  • Мнения: 791
Честит празник на всички имащи повод днес, рожденици и месечинковци!  Имуша тия кюфтаци ти ли ги прави!
И ние си имаме празник днес,миналата година на този ден бях булка!

Момичета, Силви нещо ми прави гладни протести- не ще да яде зеленчуци, ама изобщо,какво да правя? Каши горе -долу яде,кремчета и плодови пюрета също хапва,попара не иска вече-не че много я ядеше преди. Не стига ,че е фиданка,ми сега и слаботелесно,бе на кой се метна това дете?!

# 727
  • Мнения: 4
Ивушо, честити роджен ден, много щастие и zдраве ти желая! На Божидар, честита месечинка!

Честита месечинка на и Макси, Лиде да ти е жив и zдрав!

Цвети, Митко и той май беше тия дни минирожденик  Simple Smile, хайде и той голям да порасне  Simple Smile! Те и на Шайн и на Калина мисля, че бяха тия дни, абе я да погледна отпред вместо да се чудя  Wink....дааа точно така, на патерица и на Белослава и на Ния, честити месечинки  Simple Smile!

Румик, товя Антонио вярно голям дънгалак  Simple Smile, сладур, пусни някоя снимка да го видим, а ти и ти иzчеzна някъде, точно си мислех zа вас тия дни.

Аz сега ще се оплаквам от Соня, това маймунче откакто го преместих да спи при брат си, спа непробудно точно две вечери, останалите нощи се буди по няколко пъти, обикновено яде и спи в мен, така го откарваме по час, два в чакане да се унесе и да zаспи дълбоко, zа да мога да я оставя в нейното легло беz да се събуди. Това става обикновено към 2 и си спи спокойно до 6-7. Снощи обаче не, легна си в 9, в 10 се събуди и до 4 спа в мен, че като се опитам да оставя в леглото и реве Shocked. Аz в 2 като тя пак се събуди, я вzех, сляzох в хола и оставих да си играе, тя в 3 вече си търкаше очите и се качихме уж да спи, ама не, чак в 4 вече zапса кат пън. Добре че поне спа до 8 след това, че не zнам как щях да иzдържа до вечерта. Зъби не мисля че са, те й иzляzоха всички 8 реzци, според мен май сега трябва да имаме няколко месеца почивка от zъби. Цвети, Биа, я помагайте, вие имате по пресни спомени zа никненето на zъбите с вашите каки (между другото, големи сладурчета са, много ме раzвеселиха историите как си гледат братчетата  Simple Smile), нали кучешките иzлиzаха по късно, след първия ред кътници, аz така си спомням с Емо. А той кътниците почна да ги вади след годинката май  newsm78. Дали пък не е гладно това дете, кaто гледам другите колко ядат, тя трябва да е гладна - тя в 6-7 яде кърма, добре си хапва, после в 9.30 пак кърма и след това се опитвам да й дам каша или грис, но яде около 60гр само, повече не иска, ако иzобщо хапне нещо, 12-13 обядва zеленчуково/месно около 200 грама иzяжда, после кърмя (реших на обед и вечер първо да яде а после да кърмя, че иначе не иска да яде много), в 4 кърмя и след това предлагам плодове, иzяжда (иzяжда 100ина грама), в 6 плод с кисело мляко и бисквитки или грис с плод, или кисело мляко с бисквити и ванилия, или супа със сухар, там zависи каквото има (200гр) и кърмя след това, в 9 преди лягане кърмя. Кърмата ми страшно намаля и ако гледам останалото колко яде, може би пък да е гладна, zащото се спи и цока, а то текне малко и спре.


...много е яко като яде всякакви гадости Mr. Green.

Да ви питам две въпросчета Grinning:
1. Докога смятате да мажете кожата на бебенцата с лосиони/кремове?
2. Мажате ли дупенцата на бебета след всяка смяна на памперса и ако да докога мислите да го правите?

 Joy Joy Joy ха ха ха, ти ще кажеш че са гадости  Simple Smile, я питай нея. На въросчетата: 1. Не мажа от много отдавна, само ако видя някъде да се появява лишей. 2. Не, само ако е подсечено.

Еее сус бре, първо 5 нови отгорова, сега 3, е колко да чета  Simple Smile....

Терпсихора, zабравих да ви похваля дребосъците какви са сладури.

# 728
  • Кърджали
  • Мнения: 10 330
Ходихме при лекарката, че Кати през нощта май се опитваше да вдига температура,а и сополки имаше, та така хъркаше горкичката.Поне спа що годе спокойно.Е, ние с баща и , без да искаме я поразбудихеме един път, та после дълго време и отне да заспи, само се въртеше.А аз не можех да засяпреди нея, защото исках да я изчакам да заспи и да спре да се върти, та да я завия. Към сутринта пак се събуди и пак един час я чаках да се навърти та да си заспи отново.
Лекарката каза, че е добре, нищо и няма на гърлото игърдичките, а кашлицата е от сополките де ги има.Като виновник за сополките посочи това, че са тръгнали горните зъбчета..Та написа рецепта за тетрисал истодал и си ни изпрати в къщи.
Сега Кати спи, като се наспи ще видя какво е времето и ще излезнем за малко сигурно.
Иначе Кати от няколко дена спи по два пъти на ден - Към 11 заспива и спи до 1, и после от 15:30 някъде, до към 17 часа.Към 21 вече и се приспива окончателно и спи до 7:30. Може да кажем, че този и режим ме устройва, макар че не бих отказала да посип още малко сутринта.

Мажа я с мляко след всяко къпане, но не се церемоним с дълго мазане - на две на три... Дупето и спрях да и го мажа при смяната на памперса, но при нас това се оказа добър ход - от тогава спряха зачервявания и подсичания.Преди това не можех да се справя с тях.

# 729
  • Ах, морето
  • Мнения: 374
Честит рожден ден, Ивуша! Бъди здрава и много обичана от твоите мъже!

Честита месечинка на Макси! Да е жив и здрав и все така весел!

Честита защита на Амбишъс! Идва ред на заслужена почивка.  Grinning

# 730
  • Мнения: 10
  Добър и Слънчев ден и от нас! Лелеее един ден не съм се включвала и колко съм назад с материала   ooooh! Така че започвам отзад напред. Първо Честита месечинка на Макси !!!! Лиде да ти е живо и здраво детето и будно като мама   Party Честито и на Рожденичката Незабравим Първи РД с малкото човече   bouquet
Ганушка аз мажа дупето всеки път превантивно с няколко различни неща, които си ги сменям според случая. Веледа, Бубхен или пудричка просто за попиване на влагата след измиване. Телцето също с лосион или олио.   Peace
  Ние днес сме сами моми  Blush че тати замина  на лекарска стачка в Мюнхен.. И тъкмо си викам „охо време за форум.. smile3508 то пък времето върви към оправяне и трябва да се излиза. Голяма сте тръпка да знаете  Grinning
  Янче мерси ти ама не изглеждам добре скъпа...бременна изглеждам  Laughing Нещо носталгията по отминалото, бременно време ме е хванала  Tired А на теб браво за загубените кг smile3501 и аз искам, но още и се чудя тука на една 6 дневна диета  Rolling Eyes пак в последния момент ще се отслабва. Но то си е и психология, а тук още е едно зимно и нещо не мога да се настроя отслабващо  bash А тортата е върха! Нали за РД си щеше да я правиш.. не се стърпя а  smile3534 Не е нетипично че е с моркови те са си доста сладички. Аз правя нещо подобно, но като кекс и става много сочен..също ми е от любимите  Hug
  МХристова много сладък пухчо  Heart Eyes че и върви, браво!
  Амбишъс Честито Дипломиране !! Голямо облекчение е нали?  Grinning Приятно покоряване на професиналните канадски ( и не само) върхове !   bouquet Ще ти пиша на лични относно пътуването през Франкфурт.
  Лидия супер е че отново работиш,,,Ще намина аз към Лондон да ме „обработиш„ малко, че тук и в това са зле.   newsm53

# 731
  • Мнения: 338
Moмичета, след малко ще пусна новата тема....само да нахраня Ради и да я доуформя

Ако някой има идея за заглавие, да казва бързо

# 732
  • Мнения: 196
Като чета какви количества изяждат вашите бебенца направо почвам да се притеснявам. Анди е голям каприз - много неща не яде и повече от 130-150гр. не иска да изяжда вече от много време.
Сутрин към 9ч. пие АМ - 100мл. /попарата й прави бойкот/
Към 12 и 30 - 13ч. яде или зеленчуково пюре или плодово с каша, защото  и на зеленчуковите им прави бойкот
 Към 4-5ч. яде пак каша с плодово не повече от 150гр.
Към 8-9 или каша с плодово или АМ
Готвени манджи от мен не иска да яде, зеленчукови пюрета също, чисти каши също. Да се надяваме, че е някакъв период и ще отмине!

И един въпрос - откога мислите да ги записвате на детска кухня, ако мислите  и ориентирали ли сте се към коя? За държавната се чака много, така, че мисля да почвам с някоя частна, понеже към нашата храна интересът е голям.

Ивушке май ти пита - солети давам, така си открадвам по 5-10минути. И тук да ти честитя рождения ден и да ти пожелая много щастие!

Амбишъс честито дипломиране!

На Макси честита месечинка!

За мазането - не съм от най-редовните, но гледам поне на всяко второ сменяне на памперса да мажа със судокрем. За лосионите - признавам си, че изобщо не мажа Анди. Пък и с нея така се бориме да се обличаме - страшно шило е, вече не мога и за 5 сек. да я задържа на едно място. Ако е все така палава ще ми вземе тока. Имам чувството,че до месец - два ще проходи. Вчера ни изправи на нокти с баща й,седим си и по едно време я гледаме изправила се права в столчето за хранене, държи се за облегалката и подскача. З секунди я хванахме, ама кой да се сети да я върже.

# 733
  • Sofia
  • Мнения: 1 713
Здравейте и от нас!   bouquet
Ние днес няма да излизаме, времето е толкова мрачно и подтискащо ..., аха не е заваляло, че и студено отгоре на всичко, пък и аз си имам толкова работа вкъщи, че един ден без разходка София ще я бъде ... Нали сега се учим да заспива самичка, та по-добре през деня на реве, а не през нощта да надува главите на съседите, чак ми е неудобно. Но днес сравнително по-малко плака и заспа, както си мрънкаше и бърбореше и в един момент се отнесе ...  Simple Smile

Янче, благодаря за рецептата. И аз съм си я записала, задължително ще я пробвам. А теб защо те боли кръста?

Честита месечинка на големия Макси!   bouquet  Hug   bouquet Да бъде здравичък и много да слушка мама Лидето!  Grinning

Честит Рожден Ден, Ивушеееееееее!!!   bouquet  newsm59 newsm38 Много много здраве, щастие, любов, пари ти пожелавам...! Весели се много днес, макар и на плодове ...!  Hug Почерпката е много яка, типично в твой стил!  Hug

Малинче, Александра е страхотна! Красива малка дама ... Hug  Hug  Hug

Ганушка, да аз мажа дупето на София с кремче при всяка смяна на памперса и ще го правя, докато не махнем памперсите. Също така ще продължа да си я мажа с млека, лосиони до неопределено време, аз самата обичам да се мажа и ми е много хубаво, като бебето ми мирише на хубаво и е с овлажнена кожичка. Мисля че и на нея й е приятно.

Силвиии, браво за постиженията на Александра!   bouquet Така е, децата понякога са в застой, а понякога изведнъж научават много неща ...

Терпсихора, на мен ми звучи, че скоро малкия ще проходи, като чета как се справя добре самичък ...  Grinning

Джули, честит ти празник и на теб!   bouquet Годишнината е много хубав празник и е добре да се полее подобаващо!  Wine Glass cook

Поли, аз като чета, хич не ми се струва, че Сончето яде малко, напротив даже много ми се струва. Колкото и да ти е намаляла кърмата, тя щом суче, значи има какво, а ти често й предлагаш, така че не ми се струва от глад да е.

Аз отивам да  prostor clean,  че мене ме чака, няма кой друг. Докато спи София да посвърша с домакинството.

# 734
  • Мнения: 4
Аz zабравих да питам преди малко, Ренее, Трейси, Лиде, Амбишъс не питам, че не е в Европа  Simple Smile, кажете какво сирене давате? Аz се чудя на Соня какво да дам, има едно турско краве сирене в тенекиени кутии, което продават в един от големите магаzини (в Меркур, ако го има и другаде освен тук), ние него ядем и ни харесва много, но не zнам да му имам ли доверие и да дам от него на Соня!? Иначе сирене като нашето има и в Grac в магаzините на турците, ама от там пък съвсем не zнам дали да дам, zащото ни го zнам какво е, нито откъде е. Мислех си фета, ама тя май е от овце, а и не zнам на бебета дава ли се, всъщност zащо не  newsm78!? Може пък да пробвам иzвара, мисля си попара да пробвам да дам на Соня, да видим ще я хареса ли.

Джули, честита годишнина, дълъг и щастлив брак ти желая   bouquet! За Силванка, да не са zъби нещо, Соня така се мръщи и не иска много, много да яде като тръгне някой zъб, Хари, и н атеб това щях да пиша zа Софи, на нея кои zъбчета са тръгнали сега? Соня с първите, теzи най предните 4 като растяха, също не искаше да суче, от шише пиеше, но да суче не исакше. Тогава четох, че при никненето на zъбите става болеzнено сукането, zащото венците се напълват с кръв като почнат да сучат и това допълнително драzни венеца и ги боли, zа това някои откаzват да сучат. Сончето с дрругите 4 реzеца, които иzрастват острани на първите не беше така, но с първите иzобщо не искаше да суче, само хапеше.

Общи условия

Активация на акаунт