Отговори
# 675
  • Мнения: 560
Ооо,да!Тук градините нямат нищо общо с нашите,това е вярно.
Всичките,за които споменах са частни.Тук ги правят в къщи и много рядко ще се намери някоя ,
в която да има градинка.Аз доста обикалях,до като намеря подходяща за Алекс,
но пък беше 5пъти по-скъпа от останалите.За училищата,зависи.Държавните са на 1/2ден
или сутрин или след обяд.Частните са по цял ден.Има почивка от 12ч.или 12.30ч.до 14ч.или14.30ч.До 16.30ч.или,както е моя син до 17.30ч.Обикновено подготовката за следващия ден е в къщи,
в училище се преподава,но училището в което учи Алекс
(единственото Сус,в което се подготвят там за следващия ден)е така,като си го описал.
Следващият път,като дойдете,надявам се семейно,ще разгледате Суса и през деня. Wink
Рали,смях се от сърце!!! Joy Joy Joy Hug Голяма сладурана си!!!  bouquet
Делтичка,вече по-добре! Praynig

# 676
  • Мнения: 169
Уф, Дидонка, сложно е с детските градини- хем че са скъпи и както ти пишеш всички са в къщи, ако има градина ще е съвсем малък двор. Това което аз съм намерила- не е най- доброто, но просто там работи една жена която е близка приятелка на семейството.По тази причина се спрях там- но хич не ми отърва да приготвям аз закуска на детето и да я нося за да закусва в градината  Thinking.
 Така или иначе ние все още сме само на размисли за яслата и подготовка на документи- искам да оздравее, и чак тогава да го дам.Тук така или иначе не са най-стриктните за здравето(  ooooh! за тях течащ нос и кашлица- това си е равнозначно на нищо).ходятси децата на градинан нищо че ЦиФите текат до земята Simple Smile.
Делти, четох и аз за най0 студената зима  Peace-   newsm17 дано да грешат.
Рали, направо се смях със сълзи- ама този ваш майстор мноооого прилича на тукашните майстори  smile3503
Дидонка, голямо  Hug за  теб и принцесата и скоро да може мама да се наспи   smile3524
 Мрсита, дойде ли слънцето? Wink
Не  искам да съм синоптик но скоро това което беше при нас , може да дойде и в бг  newsm09

# 677
  • Мнения: 126
Бубе-направо си представих картинката...
значи нагласил се Митко и в два часа точен Човека-звъни на вратата Joy Joy hahahaпарфюмиран и прилежен Joy
шашнала си го момчето-сто на сто си му влезла в акъла Flutter Crazy
такава преживяване е ...меко казано-запомнящо се
Той че няма да налепи теракота-е ясно.....ама нищо чудно да ти доведе  майстор
така се смях....

и ние имаме майстор,които мажат сградата отвън
и Другаря по стопъти на ден звъни да разпитва пуснати ли са пердетата Joy Joy Joyи какво  правим с етървата-да не би случааайно да бистрим мууухабет с зидарите Joy Joy Joy

# 678
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
далке, рали, ей наистина се хилих яко с постовете ви! ама рали, има да се разминавате като влакове - ни лук яли ,ни лук мирисали!  Laughing
далке, зидарите зна4и са му  трън в  окото!  Mr. Green
бей4е, супер днес ,след в4ерашния дъжд и студ! просто много беше хубаво времето, аз се позакърших малко , дребосъ4ка днес и утре не у4ат,даскалката болна била! та сутринта до 11 спа ,4е аз се  мотах по сука! после игра и хи4 не 4ува ,4е я 4акам да поу4им малко !ние слу4ихме на градина , защото е в обществена сграда! отзад имаше двор ;не 4е не ограден от сгради,но все пак е доста голям и имаше примитивни от  времето на французите люлки за мой ужас- много опасни полус4упени! пързалки и една въртележка! но най-големият ни ужас е стискането за ходене в тоалетната  и досега стиска и не смее да отиде в тоалетната в у4илището ,а преди в градината! много я е гнус и има за какво де!определено са скъпи луксозните 4астни градини, в нашия град една две са по-добре, аз обиколих 10 и ум ми зайде направо! но това е  положението ,хората не  могат да си позволят скъпи и карат  само и само да ходи !днес един баща като 4у ,4е даскалката я няма ,леле призеленя и мърмори, 4е била все болно ,което не е вярно ,досега не е отсъствала от 15 септ.! ама зорът не е в това ,4е я няма ,ами той ще се наложи да си гледа синковеца или жена му ще му трие сол ,4е е много уморена и ще намери сто при4ини да е още по -крива!  Laughingа ние се кефим , по стар у4ени4ески оби4ай ,свободен 4ас и болен даскал си е направо нирвана за у4ениците!  Mr. Green
оздравяхте ли болните?
миме,тебе те гледам здрава, нали? то и ти много боледува,бре?
дидонке ,белби , хайде здраве да е за вас!
вие супата с фидето ли искате да  описвам , защото типи4ната  шорба я  коментирахме ве4е? принципът е същия ,ама  фидето е домашно и придава  много хубав вкус на супата! ако искате детайли ,ще пусна ,няма проблем!

# 679
  • Varna
  • Мнения: 2 596
Олееее, Ралчеееееееееееееей Joy смея се и цвиля на глаааааас JoyнИ могЪ сЪ спраааааааааааааааааааа Joy

Иначе, Анталийка ни е любим курорт за почиване, ама тая година се разминахме. И приятели имаме там дори и си ни водят насам, натам и си купоняФамИИИИ Laughing Късно се прибра Бате, и ако трябваше да ходим на Анталия, нямаше да видя Кападокия. Да сме живи и здрави, пак шЪ оДим Wink

Така са майсторите- чакаш ги а не идват, не им се печели явно, а все рИвЪт като дойдат, че не печелели добре. А мъжО ми ги е водил и ги е връщал със колата, гаче са минИстЪри, мамк.....им. А те и калпазани и накрая сЪ юрнахмИ двамата със Бате и свършихме работата. Майстор им казваш, щото не му знаЙш имИтУ. Рядко сме срещали точен майстор и майстор наистина. Да ти дойде навреме, да не те излъже за деня и часа и да свърши каквото си поискал.

При нас едно шашаво време но поне е топличко. Слънчо свети, дъжд вали. След малко затъмнеее, пак завали, след това пак слънчо със дъждеца, но поне не е толкова силен дъжда а само роси. Снощи тука валя доста. От утре дават захладняванИ.....

МАРСЕЛИНЧЕ,
То хубаво това със домашното фиде, ама знаЙш ли как ще хукна да правя такова нЯщУ бе newsm78 Аз кускуса не съм го направила ощИ Embarassed Трябва да намериш малко времИ и на лични да ми припомниш, моляяяяя Praynig Hug Praynig

Това за детските  градини там при вас, много сложно и ми се стъжни като ви четох Sad

# 680
  • Мнения: 560
Бейче,ако можеш да си го гледаш поне до 2год.ще е най-добре.
Ще ти боледува много,а както казваш децата си ги пускат болни.
Няма как,родителите са на работа.Тук учителката на Алекс ми е предлагала
да му нося сиропчетата и тя да му ги дава. Shocked
Беше много изненадана,когато отказах,защото може да разболее и др.деца.  ooooh!
Но така е,различни култури. Rolling Eyes
Далка, Joy Joy Joy той "другаря"много те подценява! Wink
Марси,както за капак и аз се разболях. Crazy
Много силен гърлобол и сега съм с компрес,като тези дето мама ми ги правеше,като бях малка. Joy
Определено има ефект,само това ми помагаше.
Делтичка,иначе вътре са много добре обзаведени,но липсва пространство.
Друго е на двора да си играят децата.В тази,в която го бях записала имаше и басейн.
Двора не беше много голям ,но имаше люлки,въртележки,пързалка  и пясъчник даже.
При нас днес също беше много хубаво времето,след тези дъждове и ветрове.
Ох,да ви споделя,че днес е отвлечено едно детенце. Sad
Навсякъде е разпространена снимката му.Дано го открият!!! Praynig Praynig Praynig
Майката го е водила на училище и излизайки от колата,то е било първо е
натикано в кола под наем и са избягали.Много страшно ми става!Да пази Господ! Praynig
Хайде лека на всички!  bouquet

# 681
  • Varna
  • Мнения: 2 596
ДИДОНЧЕ,
Аз, най-много за това се шашнах, че няма дворче където да си играят децата. А за тях това си е най-важно.
Боже Дидонкич, знае ли се защо е отвлечено Shocked Господ да пази детенцето и да не сме на мястото на майката. Милата женица, сигурно се е побъркала Sad

# 682
  • Мнения: 126
Дидонче-дано намерят детето. PraynigВ Тунис и Алжир рядко отвличат...виж-в Мароко е....
офффф темата е много болна и деликатна.но пък е известна.така както се говори,че жените от Източна Европа са ....тоест заработват като К-ви на запад,така се знае също,че децата от Магреба ги крадат за....мръсотии.даваха един репортаж тук-на един хвърлей място от дома ми-на известната улица-Пигал.....пълно с мароканчета.как ги вкарват в страната,как успяват да склонт родителите им-къде ги купуват,къде ги крадат....но това е огромен канал ,с който полицията тук води борба оттдълго....ведно с наркотика .нелегалната проституция от източна европа и педофилията от магреба
дано не съм прекалила като ви пиша това...но пък е истина
 
милата майчица-дано да става въпрос за откуп в този случай Praynig

# 683
  • Мнения: 169
Боже мили  Hug направо страх ме хвана- а си мислех че тук няма такива  неща  Sad.
Дано по- скоро да намерят детенцето  Praynig Praynig Praynig
Много ме хваща шубето с трафика- когато си в колата и си караш, а детето е на задната седалка толкова е лесно да го отмъкнеш.Особено когато си в трафик и има разни пресичащи ooooh!.
 Дидонка, това което описваш като гърлобол е гаденннннннн магребски вирус  Close.Два пъти го карах, а и Тамир и той явно него изкара. CloseАко има при вас свещички Камфо- Биотик, Close мажеш гърба си с една вечерта преди да заспиш и има действие.Бабешки лек, но помага, прилагам го и на Тамир, действа и при него  Peace отпушва нослето и ако има нещо в дробчето го изчиства.
Далке, как пък точно със зидаря си те представя дръгаря- той да не е настинал Wink.Къде къде, по читави има  Sunglasses.
Марси, ох като гледам мойта дружка с магазина- дъщеря й ту ходи на училище, ту не  newsm78 замислям се къде им е дисциплината.А също пример- детето и кашля така жестоко и тя не я води на лекар.Само чупи ръце и вика ох ама много кашля, задушава се  Crazy.
Делти , имахме и ние такъв майстор, караха го с колата и накрая заряза работата на половина Mr. Green. та после ходи търси някой  да довършва  ooooh! абе кошмар и сега резултата- Като вали, всичката вода ми влиза във кухнята, зашото наклона е обратен т.е на към стаята  Twisted Evil.

# 684
  • Varna
  • Мнения: 2 596
БЕЙЧЕ,
МойтУ сЪпружие, стана голям спец по теракоти и фаянси, след като изгонихме ония мърди. Аз му бях помощника. Златни ръчици има той. Ако ги нямаше и неволята нямаше да ни помогне. Направо се учеше във движение, а няма нищо общо със строителството той.
И след като стана всичко, и идваха хора да гледат, не вярваха, че е правено от човек, който до тогава не е хващал мистрия и другите джаджи за поставяне на фаянс и теракот. И машинка си купи, за да реже фаянса и теракота.

# 685
  • Мнения: X
Ех, развеселих ви с историята за Митковците.  Далка, и при вас значи,а? Тъй, тъй хубаво ви съветва другаря. То най-добре човек да си няма работа с майстори, а пък с мними въобще не препоръчвам. Mr. Green То аз вече, като чуя и бягам далеч и категорично отказвам да се занимавам с чакане на такива.Неща повече изненади. ooooh!
Дидонка, направо изтръпнах за това детенце! Cry Леле, какви изроди има по света! Как не им е жал за горката майчица! Има ли някаква информация вече? Дано го открият живо и здраво детенцето! Praynig Praynig Praynig  Вие по добре ли сте вече? И при нас много вируси напоследък ама то времето е ужасно – за един ден се сменят и четирите сезона!
Бейче, как така  това със закуските? Всяко дете си носи, ли? Няма ли да се дразнят така едно от друго? Ами на обяд пак ли трябва да им се носи? Една колежка ми разправя за менюто в градината на детенцето й. За всеки ден от седмицата си има точно определено меню и се повтаря всяка седмица без отклонения от години. Примерно запомних за понеделник, че закуската е чай и филийка с маргарин, обяд – боб, следобед – халва. Sick Нямя първо, второ и десерт. Никакво разнообразие. Зле ми стана, какво е това боб и халва, направо не ми го побира ума, така че варианта с носенето на храна явно не е лош.

# 686
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
закуските си ги носим и обедите и следобедната също! а както беше мале4ка  ,аз бягам да я взема на обяд  да се нахрани в къщи и после  малко да  по4ине и след един 4ас на бегом обратно  за  2 .5 4аса да довърши до 17.00!и аз като линейка цял ден !
децата и да си искат  от другите  ,което е рядкост, едва ли го правят прекалено! аз харесвам това ,4е се ану4ават да не искат винаги като другите! ако поиска купувам, правя за другия ден ,но като не й е  по вкуса, пове4е не пита! най-4есто се въртят  закуските-суха паста, каскрут, сок или кис. мляко за пиене, , кис мляко по 100 гр разфасовки, кекс, банан, ябълка!
ей ,от такова майсторене, аз слагах пло4ки, които няма да паднат и след 100 г ,хахаха! ама  дай на инженер, у4ил за руски якости и здравина -резултат -панел упадьот, пло4ка -нет! Mr. Green
неволята у4и, хубаво са го казали хората!  Thinking
делте, само суперлативи от мене за ка4ество и 4алъм , страшен майстор ти е "моря4ето"!  bouquet
с малката сме пак в бойна  готовност след това отвли4ане, тъкмо малко се бяхме успокоили след отвли4анията преди време! а то сега откъде да се пазиш ве4е и ми е много напрегнато така ,като не се знае каква е при4ината и преди като бяхме в бг имаше едно бебе отвле4ено,но го намериха! #Crazy

# 687
  • Мнения: 560
За сега още нищо не  се знае.Станало е в столицата.
Майката  е била с 2-те си деца.Изкарала е едното от колата и отивайки да изкара второто,
първото е вкарано в колата,която явно ги е следяла.Майката се хваща за вратата,
но пада.Повторно се хваща,но безуспешно. CryМилата! CryЦял ден не ми излиза от главата. Cry
Дано го открият! Praynig Praynig PraynigМомченце,на 5год. Tired
Тук ги отвличат за органи.Бяха разкрили в Сус група,в която участвали и лекари. Sad Rolling Eyes
Много страшно! SadДа пази Господ! Praynig Praynig

# 688
  • Мнения: 169
Леле, направо майка кошмар е изживяла Cry.
Делти, браво на твоя морячко  Hug
Рали, това с носенето и на мен първо през ума ми мина дали нямада се дразнят  newsm78, ама срещу техните системи нищо не можеш да направиш.Вчера се запознах с директорката на друга детска градина- ще отида и там да видя как са нещата/ храната и обстановката/. ценатае на всякъде еднаква- в смисъл може по- скъпо да намеря но  Naughty по - ниска няма/ освен държавната до нас/ която хиччч не ми отърва а разликата е не повече от 20 евро.
Това с децата е найстина много кошмарно, цяла серия ли е имало при вас Марси, Дидонка?То може и при нас да има, но нали съм дезинформирана от гледна точка на алжирски новини  Mr. Green, та не знам.
Оставям ви на хубавото време днес- при нас е вече уикенд така че ще се разходим с дребен  Hug   bouquet

# 689
  • Мнения: 278
Здравейте магребски дами!

Срам не срам..след толкова време пак ви пиша Simple Smile
Вече сме почти готови с апартамента. Е...липсват някои дребни неща и сигурно скоро ще сменяме цвета не стените в кухнята, но иначе вече може да се живее. Всичко сами си направихме. Simple Smile Малко зор видяхме ама си го направихме така както на нас ни харесва и то не с кой знае колко голям бюджет. Аз качих снимки във фейсбук, сигурно някои от вас вече са ги видяли.
Е...все още нямаме пералня, ама до нас има един салон, където ходя да пера. За сега става. Искаме първо да си вземем нов телевизор. А не става всичко на веднъж. Така че пералнята сигурно ще почака до Коледа.

Иначе аз почнах от тази седмица вече и работа и нещата почнаха лека-полека да се нареждат. Сега работя в немската поща, сортирвам писмата и им слагам печати  Crazy. Не е кой знае какво, но плащат добре. Също така от фирмата, която ни дава под наем сградата получихме и предложение, ако се грижим за градинката и да мием стълбището ще получаваме по 130 евро на месец. Ние още в началото (септември ) искахме, ама до сега все увъртаха и чак вчера ни пратиха писмото и от 1.11 вече ще може да почнем.

Иначе тук е голям студ, не се живее направо. Хич не обичам зимата. Увивам се в един дълъг шал и само очите да ми се виждат хиихи.

Прочетох само последната страница и ми стана много тъжно заради това детенце, което е било отвлякано. Дано да се намери!  Praynig

Като казах Коледа и ми дойде една идейка, ама аиде после ще ви кажа...  Flutter

Поздрави на всички вас от ледена Германия брррр Simple Smile   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт