До МАЙ мъничко остана - да кажа гордо аз съм мама! № 28

  • 17 196
  • 756
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 46
Здравейте момичета и честито на всички мами.Относно Магнерота аз от 6-ти месец го пих защото бях с доста силни контракции + комбинация с Но-Шпа.Докато го пих си бях все с контракции, никакво облекчение, от началото на 8-ми месец го спрях, защото нямаше никакъв смисъл да го пия и сега нямам никакви контракции  Laughing, а ми остава още седмица до термина  newsm78.

# 691
  • Мнения: 1
vivid_v Добре дошла вкъщи  Tada
И успех с кърменето

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 4 522
Привет от Шейново   bouquet Първо погледнах колко нови бебенца имаме - ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМЕТА!!! ЗДРАВИ И ШАСТЛИВИ БЕБЧЕТА   bouquet

Моята малка Криста е на терапия и аз съм леко незаета, та реших, че интернет ще отвлече вниманието ми от притесненията, които имам. Роди се с 3 пъти омотана около вратлето и гърдичките пъпна връв.Терапията е "стандартна" и уж не трябвало да се притеснявам, но...  Cry
Иначе раждането ми беше перфектно - с 2 напъна, без епизиотомия и нито един шеф. На втория час вече тичах по коридорите. Съветвам всички позагубили търпение да си изчакат момента, з'то наистина предизвиканото и това ми раждане са на светлинни години едно от друго  Peace

Сега ще се върна да почета какво сте си хортували  Hug

# 693
  • Мнения: 1 298
vivid в твоят случай доста ми помогнаха силиконовите зърна,понеже бебо не можеше да суче от гърдите.Иначе и аз бях започнала да цедя,но ако бях продължила щеше да се отбие. Успех,дано успеете  Peace

# 694
  • Мнения: 1
Поулини и Жани аз също от 6-тия месец пих магнерич обаче в комбинация с гинипрал и откакто съм ги спряла също имам чувство ,че имам по-малко контракции отколкото преди това като ги пиех.Моя термин е след 6 дни ,но... Praynig

# 695
  • Мнения: 62
Аник, с епидурална ли роди? Разкажи повече за раждането! Simple Smile
Как се почна?

# 696
  • Мнения: 91
Добро утро момичета  Hug
Аник,дано няма проблеми с малката  Praynig и да ви изпишат бързо  Praynig Ако наистина имаш повечко време разкажи как започна раждането и как протече  Wink
Славчето още не е писала.Да не се е разраждала  newsm78
Беборанче,днес е твоя ден - чакаме новини и от теб.Дано си дойде на термин малката мишка,да не преносваш  Praynig
Мимак,ами вие как ще процедирате,като ти започнат болките и тръвате за Тутракан или !?
Радвам се болните дечица се оправят  Peace
Чакаме и новини от Облачето.Дано всичко е минало наред  Praynig

# 697
  • Мнения: 0
Добро утро, момичета!

Вчера наистина започна бебвалежа  smile3501 newsm44

ЧЕСТИТО НА ВСИЧКИ МАМИ И ТЕХНИТЕ БЕБЧОВЦИ ДА СА ЖИВИ И ЗДРАВИ, И МНОГО УСМИХНАТИ!

Успех на всички, за които днес ще е големият ден!  Heart Eyes Леко и безпроблемно раждане  Praynig Hug

# 698
  • Sofia
  • Мнения: 4 522
Раждането:
Аз нали всяка вечер си имах болки, но като си легнех, всичко минаваше. В неделя мъж ми каза ти тази вечер ще родиш (Габи го родих в неделя през нощта). Вечерта нищо не ме болеше и пристягаше. Към 2 без 10 обаче много силно взе да ме боли срамната кост, ходих до ВЦ, легнах си пак, но в 2ч.пак станах и изтече нещо - бистро и различно от слузестата консистенция от предните 2 дни. Между другото и аз някак си очаквах, че ще е скоро, з'то това слузестото от предните дни много приличаше на тапата. В 2.15 вече бяхме в колата, в 2.30 - в Шейново. По пътя бая си ме болеше с честота на около 5-6 минути. Моят док каза да ме прегледат за разкритие и да звънна дали да тръгва. Имах 6 см разкритие, а акушерката се притесни - вика "раждаме, качвай се в родилното, ще пиша документите там"  Joy Друга акушерка ме прегледа и аз питах дали ще дочакам док и да подготвят епидуралната, а тя "за какво ти е епидурална, правим ти клизмта и си родила"  Shocked Mr. Green Минах клизмата и взех да се разхождам и да си разтривам кръста. После ме сложиха да записват тонове и док дойде. Той ме прегледа и каза да викат анестезиолога на смяна, че има време за упойка - обичам го този човек   Hug Мошех да издържа болките, но са си бая силнички. С упойката беше вече друг рай - веднага след нея ме сложиха на "магарето", дойде акушерката и 2 пъти ме накара да напъвам силно, на третия път каза само да дишам и Криста се излюпи  Peace Опитах се да напъвам, както са ни казали на курса за бременни, май се оказа успешно.
В общи линии е това  Hug От напъването цялото ми лице е в червени точки - спукани капиляри, но двете девойки в моята стая са доста по-зле  Mr. Green Това ще мине  Peace
Имах притеснения за упойката, з'то извикаха анестезиолога на смяна, който беше полусънен, леко мургав с татуировки и едно изкусвено (или кривогледо) око  Confused През цялото време ми говореше нещо, но аз не го чувахм нали съм си глухичка и само се молех да знае какво прави  Praynig Praynig Praynig За щастие всичко мина супер и освен лека болка вчера в кръста, сега вече абсолютно нищо ми няма.
Ако някой се сеща нещо, питайте  Hug
Няма да се чета и се извинявам за грешки, ако има   bouquet

# 699
  • Пловдив
  • Мнения: 4 154
Змейче, Бръм - ние обаче имаме проблем с кърменето - Дара много трудно засуква, изнервя се докато опитва и в крайна сметка винаги трябва да имам изцедена кърма в шише, защото в един момент става невъзможно да я нахраня и се притеснявам Sad Моля ви, дайте съвет и ако е удобно, може ли да ви търся по телефона? Много ми е мъчно, искам да кърмя...

Добре дошли вкъщи с бебка Дара  Hug
По телефона няма  никакъв проблем да ни търсиш - говоря и от името на Бръм, понеже знам, че сега трудно се дорежда до компа, че е с Каби по цял ден  Hug Номерата ни ги има в албумчето - ако желаеш и на ЛС ни пиши  Hug

Ако искаш, пиши ми на ЛС, че ми трябват някои уточнения - на режим ли сте или на поискване, мислиш ли, че засуква правилно /да налапва цялото зърно и част от ареолата, с коремче към твоето/
Като начало може да опитате да се кърмите в по-затъмнено помещение, така бебетата са по-спокойни и сучат по-ефективно , без да се разсейват   Peace Наблюдавай при кърменето дали суче ефективно - дали гълта или просто дължи зърното в уста - когато прави дълги паузи без да суче ефективно, а спи - погалвай я по челюстта, за да я разбудиш.
Плачещото бебе е вече изнервено и трудно може да засуче хубаво. Това вероятно е основния проблем. В такива моменти можеш да опиташ леко да полюшваш, пееш или да се разхождаш за да помогне на бебето да се успокои и засуче. Важно е да опиташ да се успокоиш и да си спокойна и уверена, до колкото е възможно, също ще помогне на бебето, защото бебетата усещат и емоцията им се предава.
В случаите като вашия с нервно, нетърпеливо бебче ефикасно се оказва предлагането на поискване - още при първите признаци на глад /отваряне на устичка, опити за налапване на ръчичките, изваждане на езичето напред.../ Ако искаш, можеш да опиташ да й предлагаш по-раничко, преди да е огладняла напълно и да се е изнервила  Hug
Важно е да имаш предвид, че от шишето й е в пъти по-лесно да папка и затова лесно се получава объркване между гърдата и шишето и това също затруднява кърменето. Можеш да пробваш алтернативни методи за хранене вместо биберона, за да не свиква - пр. със спринцовка, с лъжичка или с чашка  Peace

Последна редакция: вт, 04 май 2010, 10:48 от змейковица

# 700
  • Мнения: 62
Ох , мен така ме е страх от тези гръбначни упойки! Rolling Eyes Много се колебая да ми слагат ли или не!? Rolling Eyes По съм като да не ми слагат, но...
Страх ме е ,че тук в Монтана не са много на ти с тях, да не ми объркат раждането нещо! Crazy Все пак малък град сме!

# 701
  • Мнения: 553
Anik, развеселиме с този анестезиолог  Joy супер, че си родила така лесно и без епизиотомия (дано и аз така  Praynig )

# 702
  • Мнения: 228
Здравейте на всички. Аз тъкмо се върнах от болницата където ми свалиха серклажа. Пиша специално за Кенга , тъй като ме беше помолила.
Като отидох почаках малко да доиде докторката. Качиха ме на магарето (с моите си дрехи, не те искат по нощница). Самата манипулация е гинекологичен преглед. Вкарват ти спекулума и с един инструмент ти махат конеца (който се оказа че е доста дебел 1-2 мм, като обикновен конец за шиене). После го пращат за изследване и това е.
Често казано е доста неприятно поне за мен беше. Бях много напрегната и не можах да се отпусна изобщо. Докторката беше много мила и ми каза, че задължително ще раждам с упойка  Joy . Нямам нищо против.
Ами това е в общи линии. Надявам се да съм полезна.

# 703
  • София
  • Мнения: 117
Честито на всички нови мамчета!!! Вчера доста успешен ден е било Simple Smile
При мен все още няма никакви изгледи за раждане  Thinking - взех да се шашкам вече, а какво ли ще е през празниците.

# 704
  • Мнения: 40
Аник, твоето раждане ми звучи направо като приказка. Много се радвам, че вече си много по-добре. А какво точно представлява тази "стандартна терапия", която трябва да приложат на беба?! И защо се налага изобщо, заради пъпната връв ли?
И още едно въпросче имам аз, към мамите които вече са раждали, как стои въпроса с тая клизма? Като чели това ми се струва най-кофти момента, отколкото самото раждана, упойки или каквото и да било ... не знам защо така.  Confused Никога не са ми правили и нямам представа ....

Общи условия

Активация на акаунт