Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-19

  • 85 487
  • 816
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 623
Здравейте момичета
Вмъквам се набързо с една молба: Дали някой знае каква е цената на сцинтиграфията, ако нямаш направление


# 586
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 018
Ангелари привет, мисля, че беше около 130 лв., но не съм 100 % сигурна! Става въпрос за Онкологията в Дървеница.

# 587
  • Мнения: 115
Здравейте,
по въпроса за цената на сцинтиграфията-150лв е сега в Дървеница.
 Hug Hug Hug

# 588
  • Мнения: 68
Ванилайс, стискаме палци и за теб, разбира се, мила! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Ако можеш, осигури си зофран таблетки от 8 мг на 8-10 часа, поне за първите 2 дни. Ако имаш ампули за венозно поставяне, е още по-ефикасно. Аз дори си отивах вкъщи с абокада, за да ми слагат инжекцията без да ме бодат повторно.Нали знаеш, че ръката на оперираната страна, не се боде ПО НИКАКЪВ ПОВОД, дори и кръвно да не се мери. Хули ще каже, че не е невъзможно, но като има начин, да не се травмира засегнатата ръка, защо да се рискува?
Миленче, добре си се завърнала! Предполагам, че от София пишеш. Как беше при мама? То иска ли питане?! Hug
миличка,едно допълнение,в Италия се прави вливката ТОЧНО в Тази ръка!!!
пожелавам успех в лечението!

# 589
  • София
  • Мнения: 428
Здравейте момичета!
Много не ми се искаше да се включвам в момента, защото виждам,че си говорите за вливки, а пък аз само като чуя и ми се повдига!
Но неможах да се въздържа, защото ръката на която са премахнати лимф.възли трябва наистина много да се пази! то здравата ръка се травмира, та камо ли тази коато няма нормален лимфопоток! по този въпрос много сме писали! А за сведение тъй като съм запозната в добрите европейски клиники имплантират подкожно една клапичка в областта на рамото, така че да не пречи на нормалното движение и от там правят вливките! Кана може да потвърди това което казвам!!!!! Но ...ооооо това е в белите държави, но не и у нас! Аз сега като ходя да ми вземат кръв на здравата ръка не могат да хванат вена от която да потече капка кръвчица! бодат ме по хиляда пъти и накрая от другата без лимф., просто няма как!
Сонче разбра ли дали на 17ти ще идваш в София?????

# 590
  • Мнения: 832
Здравейте момичета!

Но неможах да се въздържа, защото ръката на която са премахнати лимф.възли трябва наистина много да се пази! то здравата ръка се травмира, та камо ли тази коато няма нормален лимфопоток! по този въпрос много сме писали! А за сведение тъй като съм запозната в добрите европейски клиники имплантират подкожно една клапичка в областта на рамото, така че да не пречи на нормалното движение и от там правят вливките! Кана може да потвърди това което казвам!!!!! Но ...ооооо това е в белите държави, но не и у нас!

Марги4, дами - да, потвърждавам за абоката, но и преди него (нали уж бяха решили да ми го спестят, за да не ме подлагат на тази макар и рутинна операция), когато вените на неоперираната ръка отказваха, т.е. не можеха да проникнат в тях, мъчеха до откат същата ръка, не са се прехвърляли на оперираната...Учудва ме това за Италия и мен, наистина, защото мен хирургът ме предупреди също дори кръвно да не ми мерят там, ако има начин. Но Италия е една от водещите страни в това отношение, един от най-големите центрове, така че Алиса спокойно, дъщеря ти е в най-добрите ръце, просто явно си има леки разлики за някои неща, може да са по-напред с проучванията за нещо като например евентуалната вреда за опериранат ръка да е в пъти по-малка от евентуалната полза, ако се влива в нея, знам ли...

Обичам ви дами!!! До скоро!  Wink

 Hug  bouquet Heart Eyes

# 591
  • Мнения: 68
КАНА,благодаря,че ме успокои малко.Точно там онкологът й е обяснил,че така вкарват направо химията в тази "наранена"лимфна система...знам,ли?дано всички варианти да са добри!и дъщерята има много лоши вени,много!
вижте какво намерих,прекрасно информация за всички!
http://anticancer-bg.com/articles/tomoksin/

# 592
  • Мнения: 972
И на всичкото отгоре започва да „храни” не какво да е , а новите,вече тамоксифен-зависими, видове рак. Което пък доказва, че след като е създаден да спре определени видове рак,той е в състояние да предизвика други видове.

Едно от тежките му доказани „провинения” е увреждането на ген р53, изключително важен регулатор и ограничител на туморите в тялото. В здравия организъм този ген изпраща команди, които прекратяват клетъчния размножителен цикъл, ако в него са се появили увредени клетки и ги принуждава да се самоунищожат. А сега си представете какво става с човешко тяло, където този надежден и много важен охранител -ген р53-е увреден ...


Лелеее,това направо ме вкара в шах ... Ако е вярно... ooooh! Да пази Господ! Praynig

# 593
  • София
  • Мнения: 5 074
Щом не си мат, още си добре  Joy Joy Joy

# 594
  • Мнения: 972
Щом не си мат, още си добре  Joy Joy Joy

Ааааааа,МАТ-НИКОГА! Naughty МАТ е забранено... Wink

# 595
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,имам нужда от вашото мнение.
Току ще се прибирам от контролна сцинтиграфия в Дървеница.Предполагам много добре знаете за висенето цял ден от 7.30 до 17.30.Едва се довлякох в тази жега,смазана съм.Първо да дам малко инфо ако някой се интересува.Наистина сцинтиграфията без направление е 150лв.Хубавото е,че дават вече снимка,която преди ако искаш заплащаш 20лв.Но за сметка на това за да ти разчетат резултата трябва да платиш на някаква доцентка 30лв.Никой не пожела да и плати,а и по ваш съвет,че няма смисал аз също,достатъчно пари хвърлих по тази болница за да им пълна гушата още.Сестрата която и миналата година ми даде резултатите каза,че всичко е наред,но искам да споделя с вас,понеже не разбирам нищо,а до доктори вече нямам ходене понеже минах контролите,ето и резултата.
Проведена е целотелесна полипроекционна сцинтиграфия на кости и стави.Установява се нехомогенно разпределение на радиомаркера в скелета с дребнозърнистта умерена хиперфиксация в телата на прешлените по хода на гръбначния стълб,по изразено на нивото на стернума и двете тазо-бедрени стави newsm78.Отсъствуват убедителни данни за активни костни лезии,свързанни с основното заболяване.Лекостепенно по -изразено нехомогенно разпределение на радиомаркера на гореописаните нива сравнение с предишните сцинтиграфии newsm78.Подлежи на динамична сцин.контрол след 1 година.Има ли нещ притеснително Praynig.И да спомена че от 9 месеца се занимавам активно с пилатес и йога

# 596
  • Мнения: 708

Сонче разбра ли дали на 17ти ще идваш в София?????

Здравейте, момичета!
Днес бях на поредния гинекологичен преглед. Чакам резултатите. Утре ще са готови, но не мога да отида на работа съм...чак в петък...такива сметки правих, нали в четвъртък трябваше да съм в София за сцинтиграфията, ...но утре ще се обадя да сменят датата, защото днес колата се скапа ...счупи се нещо...ни напред, ни назад ...и на сервиз, а с автобуси не ми се пътува в тая жега...
Ако намеря друга кола, ако има изотоп...може пък и да дойда до София, но утре вечер ще пиша пак за да знаят тези, които искат да се видим... Hug Hug Hug

Ангелари, много се губиш... Hug

На Бабилия и Ава -  успех и смело напред.  Hug Hug

# 597
  • Мнения: 0
Здравейте Heart Eyes
Искам да попитам, за да се започне химиото,трябва ли да има изследването "туморни маркери" и "сцинтиграфията"... Whistling

# 598
  • Мнения: 708
Здравейте Heart Eyes
Искам да попитам, за да се започне химиото,трябва ли да има изследването "туморни маркери" и "сцинтиграфията"... Whistling
Не, само кръвни изследвания и биохимия преди всяка химия!
Туморните маркери се пускат през 3 месеца заедно с тези изследвания, които вече споменах, докато свърши химията, след това през 6 месеца. Сцинтиграфията -  всяка година.

# 599
  • Мнения: 0
Благодаря Heart Eyes, защото майка ми първо е на химио, а след това операция,но все още нищо не са ни казали дали трябва нещо или не?Затома мислим поне туморните маркери да ги направим преди химиото Flutter

Общи условия

Активация на акаунт