Борбата с рака- духовното оцеляване и физическото преодоляване-19

  • 85 427
  • 816
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 972
Баби, точно това и е лошото на таз гад мръсна-спотайва се,не се обажда и накрая ... клъц... #2gunfire #2gunfire
Ще стискаме палци /и на краката! Peace/ ,а ти ще пишеш какво се случва,веднага щом можеш!  bouquet
със сигурност Хули вече те е светнала в обстановката! Wink

# 571
  • Мнения: 68
точно това е най-гадното в тази болест,че и да ходиш на прегледи редовно и да не ходиш,АКО ти е писано,ще се появи тази гад...дъщеря ми толкова прегледи е правила докато беше бременна,защото е гонила 35,преди това много години е водила здравословен живот,после е кърмила 1 година,а тази гад през това време се появила и порасна до 3-и стадий,та за това е толкова страшно всичко.За реконструкцията,ДА,в Италия се прави даже след 7 месеца след операцията,след като анализите са наред.Че тук пак няма никакво значение:колко време е минало,нали ме разбирате,няма какво да повтарям...Особено ако се прави за сметката на държавата,нека жените си правят и по-рано!А за добавките,не слушам екзалтираните продавачи,а чета страшно много литература за тях и общувам с много хора,които ги приемат ЛИЧНО и най-важното че им вярвам.Трябва да се вярва!
Пожелавам здраве и спокойствие на всички!

# 572
  • Мнения: 88
   Благодаря за споделеното Алиса и на останалите момичета.
  Сонче благодаря за линка на Вики.
  Сисанке що ме забрави? Ще кажеш ли маршрута в Гърция или не........? Crossing Arms Thinking
   Успешна седмица на работещите.Сис ако има много работа да додем на помощ и без друго без
работа само Глупости и .........са ни в главата малко трудова терапия както казва Хули smile3503

# 573
  • Мнения: 972
   
  Сисанке що ме забрави? Ще кажеш ли маршрута в Гърция или не........? Crossing Arms Thinking
   

Не съм те забравила ,как ще те забравя! Hug Hug
Ами тръгнахме от Сандански и към 10 ч.бяхме в Солуна града...
От Солун продължихме към Паралия-това е курортно градче на брега на Бяло море.
На другия ден бяхме до Метеорите-скалните манастири.
На третия ден ходихме до Катерини ,а от там до един манастир "Св.Ефрем Сирин " в подножието на планината Олимп-много красиво беше там...
И после,хайде към Сандански...
Супер беше...
Сега мина една приятелка и ме зарибява за нова екскурзия до Охрид за три дни... Сериозно се замислям и довечера ще водя преговори... Mr. Green

# 574
  • София
  • Мнения: 5 074

със сигурност Хули вече те е светнала в обстановката -   Wink
Права си, светнах я вече  Peace
Надявам се на добри резултати, пък и то не може да е другояче, като знам колко позитивно настроена е към всяко едно обстоятелство.
Лорън, ако ти се иска трудова терапия, насреща съм. В селото има работа за целия китайски народ. Ще намеря и на вас  Joy Joy Joy
Хем по-бързо ще свърша с ремонтите, които с мъжа ми правим със собствени аматьорски сили. Ама пък като свърша, ще си търся работа като бояджийка  Joy Joy Joy мноооооооооого добра станах. Само първите два дни се ослушвах и оглеждах - дано не ми се подуят ръцете !
Ама пък те горкичките са тренирани, толкоз години гимнастики  Grinning
Ава, браво момиче и моооооооооооля не се сдухвай. Сега малко ще те попаря, като ти кажа, че мъките ти тепърва почват. Но сигурна съм, че ще се справиш  Peace Ами то като другаруваш с такива като нас, няма как иначе  newsm10
Била с една гърда , голяма работа. Аз съм без гърди, ама като се погледна в огледалото се виждам мърдаща, жива бе  Peace

# 575
  • Мнения: 21
Още е рано, но да питам кога
се слага протеза, след колко време?
А иначе Ви благодаря, момичета за подкрепата  bouquet
Макар, аз да не съм толкова оптимистично ностроена.
   bouquetКак така не си оптимистично настроена?!Лошото е изрязано ,вън от тебе е!
Сега  недей забравя ,че трябва да си вземеш парафинови блокчета и да си изследваш рачето за рецептори/естрогенни и за прогестерон  Naughty и НЕР2/
колкото и странно да е понякога това се пропуска.  bouquet  bouquetРазкажи повече за операциата си...  bouquet

# 576
  • Мнения: 21
Привет и от баба ви!
При мен нещата доста се поусложниха, но все се надявам да тръгнат на добре.
В сряда ме приемат в онкологията, в четвъртък ще ме клъцнат. После следва бронхоскопия (не се знае точно кога), за да видят каква точно е гадината в белия дроб и от там нататък - химиотерапия.
Най-странното в цялата нелепа история е, че до сега никога от нищо не съм боледувала, в момента се чувствам добре и всички изследвания са ми добри (като изключа ускорената утайка и песъчинките в урината).
Ако не бях пипнала бучицата в гърдата можеше и да не разбера за останалите проблеми още дълго време.

Praynig  bouquetКураж Бабилия!Всичко ще мине успешно.
Но се чудя все пак  newsm78Нямаше ли абсолютно никакви усещания ,дори лека кашлица?или неясна температура ,отпадналост?
 Praynig Praynig PraynigЗа теб в четвъртък- лошото ще се отстрани! bowuu

# 577
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Ава, говориш за гръдната епитеза, предполагам. Ти си вземи протокол от хирург, след това в социалните се подава молба, след това се чака да ти дадат платежно нареждане и тогава отиваш в магазина да си я вземеш. Отпускат се 132 лв. и те покриват най-обикновения вариант, но те са по-тежки и неудобни. Ако си доплатиш още 20 лв., ще си вземеш олекотена - значително по-добра. Побързай да си задействаш нещата, защото 1 месец след операцията трябва да се носи сутиен и протеза, за да не получаваш болки в лопатките на гърба. Другото, което е важно, че точно 1 год. след като си вземеш тази, имаш право на втора и тогава се подава заявление в социалните с бележката, която сега ще ти дадат /пази я /. Затова не губи време.
Бабилия, стискаме много палци! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed  И късмет! Flowers Four Leaf Clover
Пепито, ето къде се загуби!? Радвам се, че си изкарала приятно и си се заредила позитивно! Hug Hug Hug
Сис, хич и не му мисли! Много е хубаво в Охрид, тъй, че стягай багажа! Но без никакви корабчета!!! Нас ни разхождаха с лодки и май е по-безопасно.
Аз утре мисля да ходя да се редя в ранни зори за номер при хирург и химиотерапевт, тъй че отивам да спя!  sleepuu

# 578
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Ванилайс, стискаме палци и за теб, разбира се, мила! fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed fingerscrossed Ако можеш, осигури си зофран таблетки от 8 мг на 8-10 часа, поне за първите 2 дни. Ако имаш ампули за венозно поставяне, е още по-ефикасно. Аз дори си отивах вкъщи с абокада, за да ми слагат инжекцията без да ме бодат повторно.Нали знаеш, че ръката на оперираната страна, не се боде ПО НИКАКЪВ ПОВОД, дори и кръвно да не се мери. Хули ще каже, че не е невъзможно, но като има начин, да не се травмира засегнатата ръка, защо да се рискува?
Миленче, добре си се завърнала! Предполагам, че от София пишеш. Как беше при мама? То иска ли питане?! Hug

# 579
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 010
Привет дами, първо искам да пожелая лека вливка на ванила. На Ава и на Баби - кураж! Нищо не загубено Mr. Green Ако знаете момичета аз с какъв черен тон нахлух в темата миналата година??? Как ми издържаха хленченето тук не знам, но вече съм по в час Peace Е, ония гадни змийчета - черните мисли - ме навестяват от време на време, но ги помолвам учтива да си ходят и да не се занимават с мен. Когато влязох в темата, някой ми беше написал, че след време всичко отминава и се забравя /доколкото е възможно!/, а на мен ми се струваше невъзможно. Е, възможно е и голяма част от заслугата за това е ВАША, обичани мои приятелки Hug
Йовче, при мама изкарах супер, но последните два дни щях да се стопя. дори за малката има съмнение, че е с топлинен удар #Crazy
Сега за срещата! Предложих да сменим мястото, за да опитаме и нещо ново. И имам предвид точно една красива градина в центъра на СФ. Ще останете приятно изненадани Peace Ресторант "Тино" на бул. "Патриарх Евтимий".Около 300 м. след Попа „по булеварда. Какво мислите за 19.30 часа? Rolling Eyes

# 580
  • Мнения: 804

Но се чудя все пак  newsm78Нямаше ли абсолютно никакви усещания ,дори лека кашлица?или неясна температура ,отпадналост?
 Praynig Praynig PraynigЗа теб в четвъртък- лошото ще се отстрани! bowuu[/color][/size]
Абсолютно нищо. Ходя на работа с колело, живея активно, занимавам се с 1000 неща. Винаги съм се чувствала напълно здрава. И сега се чувствам така. Дори продължава да ми се пуши  Embarassed.

# 581
  • Мнения: 91
Сис, моля те не ме бий! Бяхме цял автобус и не беше удобно.
На Бабилия и Ава -  смело и напред.
Хей, yov64, аз така си се губя. Не пиша всеки ден, щото хем  не ми дават много компа, хем ако ме допуснат децата, то вземе та мъжо ми намери някаква работа.
 
На всички много  Hug  Hug  Hug

# 582
  • Мнения: 21

Но се чудя все пак  newsm78Нямаше ли абсолютно никакви усещания ,дори лека кашлица?или неясна температура ,отпадналост?
 Praynig Praynig PraynigЗа теб в четвъртък- лошото ще се отстрани! bowuu[/color][/size]
Абсолютно нищо. Ходя на работа с колело, живея активно, занимавам се с 1000 неща. Винаги съм се чувствала напълно здрава. И сега се чувствам така. Дори продължава да ми се пуши  Embarassed.

Бабилия ,благодаря за отговора !
ми значи си наистина здрава ....с един мъничък проблем,който съвсем  на време ще бъде отстранен.
Т hahahaова ,че ти се пуши не е чак толкова странно.При тази диагноза на мен ми идваше да пропуша /при положение ,че никога не съм пушила!!/
  bouquet  bouquetС теб сме!Пише веднага след...  Peace

# 583
  • Мнения: 1 567
Абсолютно нищо. Ходя на работа с колело, живея активно, занимавам се с 1000 неща. Винаги съм се чувствала напълно здрава. И сега се чувствам така. Дори продължава да ми се пуши  Embarassed.

Ето, това е разковничето...
Здрава, с един проблем. Който се лекува. С малко гадничка терапия... но се лекува...
Аз в болницата/онкологията ги отказах цигарите... но дори и сега 3.5 половина  Embarassed Embarassed Embarassed ма моменти, когато ми се допушва... Embarassed Embarassed

# 584
  • Варна
  • Мнения: 118
Добро утро, момичета и приятен и успешен ден Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт