Нещо за 19 СОУ в София?

  • 37 900
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
  Добре, а от кога се очаква нов директор newsm78 

О това чух, че трябвало да стане преди години, ама конкретно кога.  newsm78 Все се надявам да се удържи сградата и да си остане училище. Чух, че и канцеларии имало там.

# 31
  • Мнения: 7
Белмекенска, въпреки, че всячески се стремиш да отвлечеш вниманието от основния въпрос, ти не отговори на него. Как така ти знаеш кой ще бъде новият Директор още преди конкурса? От къде имаш тази информация?

# 32
  • Мнения: 1 879
Белмекенска, въпреки, че всячески се стремиш да отвлечеш вниманието от основния въпрос, ти не отговори на него. Как така ти знаеш кой ще бъде новият Директор още преди конкурса? От къде имаш тази информация?

А ти откъде накъде твърдиш, че знам? Много е гот така - навиваш си на пръста нещо и държиш някой да ти отговори. И ти не отговаряш на въпросите ми! А и да ми отговориш - късно е. Няма повече да се включвам по твои публикации. Комуникацията с хора, които трият мненията си, не ми изглежда читава работа. Човек като погледне по-нагоре ще си помисли, че сама си комуникирам. Нима смяташ подобно поведение за предразполагащо за разговор! Пък и сама признаваш, че ти убягва смисъла на това, което пиша. Затова и не виждам никакъв смисъл да продължавам  Laughing.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 183
Хайде, хайде не спорете момичета!
Ходих на място в 19-то, срещнах се с една учителка, приятно съм впечатлена.
Иначе има доста за оправяне. Охраната дреме, позахабено, поочукано. Но тоалетните са ремонтирани, поне на етажа, където са малките. 
Стаите слънчеви. Учителката приятна, позитивна.
Някак ми хареса идеята детето ми да учи на една крачка от вкъщи, в съседство с детската на сестра си newsm78, та дори и с риска да не е  Ще се почудя още 10 ина дни.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 183
След дъъъъълги колебания записахме сина в 19-то и даже се проведе първа РС. Близостта на училището до вкъщи - има няма точно три минути бърз ход от входа на блока надделя над всички аргументи против и колебания. Дано изборът ни се окаже правилен. И училището да тръгне да се развива по добре.
Има ли и други пишещи с деца в 19-то? В темата за 20-то се пише за сформиране на втора паралелка? Ако искате пишете тук информация. Видях представянето на госпожа Алексиева, коя е госпожа Боцина? Значи вече са намерили втори начален преподавател? И родителите дошли на РС ще се съберат ли за втора паралелка? Дано училищното ръковдство успее да задържи интереса на тези хора, дошли насам Peace Все пак два класа си е напредък на досегашната "традиция" с по един клас.......
 

# 35
  • Мнения: 1 296
Това е една малка част от постиженията на големият ми син, който вече трета година учи ,,Предприемачество и бизнес,, в 19-то СОУ.

Погледнете постиженията и на училището в последните години. Учителският състав както във всяко едно столично училище, е полуосакатен. Къде от ниски заплати на млади и амбициозни кадри, къде от стари управленчески комунистически величия.
 По-важното е, че на фона на всичките тези събития, колектива и екипа на 19 СОУ /ученици и учители/ успява да извоюва значими постижения, които не са ,,пълнеж,,. А са конкретни дипломи, грамоти и награди от местни и международни участия.
Важно е желанието на всички в липсата на възможности да направят нещо, което да остане като пример за идващите следващи поколения, които ще се учат там.

# 36
  • Мнения: 10
От тази година ще има вече 2 паралелки 1-ви клас .Едната с усилена изучаване на немски , а другата с английски по 8 часа седмично това го няма никъде в района, и аз си записах детето там. Всичко ми хареса и учителките, и стаите и тоалетните хахахаха. Наистина с тази г-жа Алексиева нещата са много различни.

# 37
  • Мнения: 249
Хей, момичета чувам ,че 19 върви нагоре с новата директорка. И на нас ни е под носа, така че обмислям варианта да се запишем там 2012 първи клас. Бях се насочила към 51 или 20, но ако училището върви добри и дойдат свестни начални учители ще бъде чудесно да останем в квартала. Моля, ако някой има инфо кой ще поеме първи клас догодина  да сподели, пък и каквато друга информация реши че ще е от полза за бъдещи първолаци Simple Smile

# 38
  • Мнения: 1 296
Хей, момичета чувам ,че 19 върви нагоре с новата директорка. ....
Казва се Детелина Арнаудова.
Изключително интелигентна, напориста и амбициозна жена. Комуникацията с нея е повече от лесна и приятна. Отворена е към нови неща за училището, към родителите и най-вече към учениците.
Беше класна на сина ми до миналата година. После стана директор. Не изостави класа си тази жена. Паралелно се грижи и сега за тях, тъй като това е неин клас, нищо, че имат нова класна.
Радвам се, че благодарение на нея училището отново бавно и полека си връща славата на добро учебно заведение Peace

# 39
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Най-после, дано училището върви нагоре.

# 40
  • Мнения: 249
Детелина Арнаудова е новата директорка, нали? Ако тя поема първи клас 2012 изглежда чудесно. Видях я на откриването на тази учебна година и ми направи много добро впечатление - интелигентна, съвременна жена, ако е добър педагог и мила с децата би била чудесен избор. А дали и 2012 година ще има две паралелки - немска и английска?

# 41
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Детелина Арнаудова е новата директорка, нали? Ако тя поема първи клас 2012 изглежда чудесно. 

 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 нещо не разбирам, как директорка ще поеме клас  newsm78 .


# 42
  • Мнения: 1 296
Вероятно защото беше назначена като ,,временно изпълняващ длъжността,, директор. Но дали е вече с постоянна заповед, не съм се сещала да питам.
Освен това не съм чувала да е била някога класна на начални класове.

# 43
  • Мнения: 95


много се радвам за 19-то. Г-жа Арнаудова е наистина много интелигентна, добронамерена, усмихната и хубава жена. Спомням си с носталия за училището - ако бяхме останали там, дъщеря ми щеше да е първи клас при г-жа Илиева. На родителската среща през пролетта много ми се искаше да кажа на родителите, които бяха разочаровани, че в училището няма да се премести г-н Илиев,  че е въпрос на време хората да разберат колко добра учителка е тя и да се борят децата им да са при нея. Защото за малките най-важно е учителят да е добър и да ги обича. Както казва дъщеря ми - когато учителката е добра аз съм спокойна и много по-лесно и бързо се справям със задачите си.
С цялото си сърце желая много успехи на учителите, децата и училището.

# 44
  • Мнения: 1 480
Аз не съм от района на 19-то у-ще, но то е в списъка ми за първи клас 2012-2013г. Живея в Нови Искър. Критерият "близост до дома" за мен не важи, защото всичко свястно ми е далече.

Имам няколко въпроса за начален курс - ако някой знае - нека ми отговори:
1. Немски език - 8 часа седмично (това го прочетох в по-задни постове) така ли е и как се развиват часовете до 4-ти клас/ Имам предвид ако в първи е 8 ч., то във втори, трети и т.н. по колко са?
2. Възможно ли е в това у-ще да се научи немски език без родителска помощ? Не зная немски, а малкия е с немски. Ако системата и госпожите "позволяват" да се усвои езика без помощ отвън - би било чудесно.
3. Моля за инфо за госпожите, които ще поемат 1-ви клас догодина. Може би настоящите 4-токласнички?
4. И не на последно място - училището има ли или обмисля ли се училищен транспорт?
Благодаря Ви

Общи условия

Активация на акаунт