лапароскопия или инвитро

  • 3 954
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 553
не, не мислиме Simple Smile
в менопауза може да те вкарат, ако ти подтиснат грубо и агресивно хипофизата, но не и изобщо при стимулация.

кой ти го е казал това нещо?


Благодаря Джам,
Ами никой не ми го е казал, това са си мои страхове.  Embarassed
Пък и как мога да контролирам нещата при една стимулация и от къде да съм сигурна, че няма да ми подтиснат и хипофизата?  Confused
То вече се побърках да чета, ама все пак не съм лекар,  Confused пък никога не мога да съм сигурна, че всичко ще ми се обясни в подробности и няма да пропусна нещо важно?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 363
не, не мислиме Simple Smile
в менопауза може да те вкарат, ако ти подтиснат грубо и агресивно хипофизата, но не и изобщо при стимулация.

кой ти го е казал това нещо?


Благодаря Джам,
Ами никой не ми го е казал, това са си мои страхове.  Embarassed
Пък и как мога да контролирам нещата при една стимулация и от къде да съм сигурна, че няма да ми подтиснат и хипофизата?  Confused
То вече се побърках да чета, ама все пак не съм лекар,  Confused пък никога не мога да съм сигурна, че всичко ще ми се обясни в подробности и няма да пропусна нещо важно?

разбирам твоите страхове. според мен е най-добре да обсъдиш подробно нещата с твоя лекар (ако вече си избрала такъв) и да го помолиш да ти обясни какво е това стимулация, каква ще прилага при теб, защо точно такава, какви са евентуалните странични ефекти... изобщо - всичко.
информиран - значи въоръжен. страхът много често се дължи на незнание (или на прекомерно знание, но това е друга тема!).

ако ти си над 36-37 години, никой репродуктивен специалист, който разбира от тази работа, няма да приложи при теб варианта, за който споменах в началото...

но защо ми се струва, че ти малко впрягаш каруцата пред коня? ти имаш ли вече избран лекар, предложено ли ти е да използваш асистирани репродуктивни технологии, които налагат стимулация?

# 17
  • Мнения: 553
но защо ми се струва, че ти малко впрягаш каруцата пред коня? ти имаш ли вече избран лекар, предложено ли ти е да използваш асистирани репродуктивни технологии, които налагат стимулация?
Ами Джам, за съжаление не "впрягам каруцата пред коня".   Sad
Ходя при д-р Владимиров и той ми предлага инвитро, тъй като съм на почти 39 и нямам никакво време. Питах го за рисковете от стимулацията, но според него нямало такива.  Confused
Ама аз нали съм си от тези дето всичко проверяват и не се доверяват лесно, искам да съм сигурна на 100%.  Embarassed  А то май такова животно няма в медицината.  Embarassed
Сигурно преувеличвам, но от опит с какви ли не лекари съм се научила да проверявам всичко преди да предприема лечение.

# 18
  • София
  • Мнения: 6 363
pkoprinkova, писах ти лично съобщение.

# 19
  • Мнения: 553
pkoprinkova, писах ти лично съобщение.
Благодаря Джам, аз ти отговорих.

Общи условия

Активация на акаунт