Автоимунен тиреоидит на Хашимото (13)

  • 94 686
  • 764
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 6 302
Бърди, приятно изкарване в Трявна  Heart Eyes Ох, и аз си мечтая за отпуска....

На всички пожелавам лека и успешна седмица  Hug

# 706
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте момичета,

Радвам се, че ви открих и се присъединявам към вашата група.  Добре, че има форуми за взаимопомощ, това поне ме успокоява. Миналата седмица се потвърди диагнозата ми за синдром на Хашимото и тиреотоксикоза. Все пак съм щастливка, защото имам две дечица – батко на 9 и момиченце на почти 4 месеца. Явно заболяването при мен се е усилило след бременността, а може би и преди съм си била с него, защото симптомите никак не са ми непознати. Пия Пропицил и селен (с някакво друго име беше).
Имам следните резултати:
АТПО - 3000 при реф. стойности < 60
СТ4 - 24,1 при реф.стойности 9-23
СТ3 - 6,0 при реф. ст. 3,5-7,0
ТСХ - 0,09 при норма 0,3-4,0

Нямам никакво време поне до момента да почета малко и да се запозная с тази болест, но и това ще стане. Искам да попитам момичетата с тиреотоксикоза как да разбирам тази гадост, която ми се случи днес и има ли нещо общо с тиреотоксична криза. Вчера изпих безумно голямо количество вода, със сигурност над 5 литра, през нощта имах много силни болки в бъбреците и корема – усещането е като контракция. На сутринта мускулите, всяка става и костица по тялото ме боляха ужасно, почти не можех да ставам, а когато стана нямам сили и ми прилошава, усилен метаболизъм, никакъв апетит, за разлика от снощи, когато имах гладен пристъп. Гроги съм! Като заспивам се стряскам от всеки шум и получавам сърцетуп. Никак не съм свикнала с това състояние и просто се чудя какво ме прихваща и до кога ще е така. Какво мислите?

# 707
  • Мнения: 3 050
Добре дошла при нас, Summer7! Дано покрай грижите за децата не ти остава време дори да си помисляш, че имаш някаква болест. Май това е най-добрата тактика за справяне с нея. Пиеш си хапчето и не мислиш. Надявам се да се включат други момичета, които да ти кажат нещо повече за тиреотоксикозата.
Успешна седмица на всички  Peace

# 708
  • Мнения: 0
 Summer7, ето малко инфо за заболяването Simple Smile
 http://www.doctorbg.com/page.php?id=2117

http://www.kak-da.com/%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%BE … %D0%B7%D0%B0.html

http://www.framar.bg/%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B5%D0%BE%D1%82%D0%BE% … vanesprav227.html 
Дано ти е полезно! Simple Smile

Последна редакция: пн, 21 юни 2010, 18:06 от Tensshi

# 709
  • София
  • Мнения: 168
Благодаря момичета!
 Hug

# 710
  • Мнения: 74
Summer7 Hugмного неприятно, но след като попиеш известно време лекарството, ще отшумят тези симптоми. Аз съм пила Пропицил над година и половина, но симптомите изчезнаха доста рано, не помня кога точно, че беше преди 9 години. Сърцетупа сигурно е от ускорения пулс, бяха ми изписали в началото Пропранолол да пия. Питай лекуващия лекар Simple Smile

а когато стана нямам сили и ми прилошава, усилен метаболизъм, никакъв апетит, за разлика от снощи, когато имах гладен пристъп. Гроги съм! Като заспивам се стряскам от всеки шум и получавам сърцетуп- само това ми е познато, за другото нямам представа

# 711
  • Мнения: 93
Helppp,момичета трябва ми спешен съвет,  :shock преди малко без да искам си обърках таблетките и по погрешка изпих 1т. еутирокс, кажете какво да правя,  веднага почнах да ям нещо да туширам действието на хормона, утре сутрин се чудя да пия ли дозата???

# 712
  • Мнения: 776
Helppp,момичета трябва ми спешен съвет,  :shock преди малко без да искам си обърках таблетките и по погрешка изпих 1т. еутирокс, кажете какво да правя,  веднага почнах да ям нещо да туширам действието на хормона, утре сутрин се чудя да пия ли дозата???

Спокойно, не е болка за умиралка, нищо няма да ти стане!  Hug
Мисля, че утре можеш да пропуснеш. Това обичайната доза ли ти е - 1 таблетка , или я делиш на две?

# 713
  • Мнения: 93
Благодаря ти Писана, че ме поуспокои, да обичайната 0,75мг, не деля таблетката на две, но отскоро пия едни таблетки за косата, много ми ги прехвалиха и вече почвам да се обърквам май  ooooh! имам кутийка с часовник за лекарствата, но досега беше като музеен експонат в къщи май е време да почна да си слагам таблетките в неял

# 714
  • Мнения: 2 111
И аз мисля,че няма нищо страшно.Най-много да не можеш да спиш:

Цитат от листовката:
Ако приемете повече таблетки Euthyrox  отколкото Ви е предписано:
В случай на предозиране може да се появят следните клинични симптоми на изявено метаболитно нарушение: сърцебиене, безпокойство, възбуда и неволни движения (хиперкинезия).


Според мен утре сутринта недей да пиеш еутирокс.Нищо няма да стане ако пропуснеш 1 ден.

# 715
  • Мнения: 776
erota, изпревари ме! Heart Eyes Тъкмо се канех да напиша същото от листовката на Еутирокса, свърши работата вместо мен, тенкс!  bouquet

# 716
  • Мнения: 93
благодаря ви момичета,   bouquetтака се панирах, като се усетих какво направих, че изобщо не се сетих да прочета листовката, но след като си похапнах по нощите  се поуспокох и утре ще пропусна дозата

# 717
  • София
  • Мнения: 1 312
 Привет,момичета! Simple Smile
   Върнах се от малка почивка на морето и да ви споделя,че много добре се чувствах там. Нямах нито едно прилошаване или сърцебиене или нервно напрежение. Тук от време на време ми става нервно,изпотявам се и със страх тръгнах, а и нали не е подходящо за нас слънцето?
 Искам да ви попитам дали сутрешно гадене е свързано с хашимотото, с хормона/който пия елтирокс/ или да търся другаде причината?От доста време ми е така и не обръщах внимание, но да  не е нещо друго от стомаха или знам ли....

# 718
  • Мнения: 3 050
Ооооо, ММ, и на мен ми предстои ходене до морето и се чудех дали там от слънцето и от смяната на климата няма да ми стане по-зле, но ти много ме зарадва!!! Дано и на мен ми подейства добре и на всички вас, разбира се, на които ви предстои почивка!!!

# 719
  • Мнения: 781
Привет и от мен момичета  Simple Smile
Не съм ви чела от няколко дни, но се надявам скоро да наваксам.
Влючвам се да споделя голямата ни радост - на 14 юни се роди нашия син НИКОЛА . Всичко мина леко и бързо. И двамата сме добре , от няколко дни сме си вкъщи и се радваме един на друг  Hug
Пожелавам успех на всички
До скоро

Общи условия

Активация на акаунт