Автоимунен тиреоидит на Хашимото (13)

  • 94 685
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 74
Честит син nikolovi Grinning Да ви е жив и здрав юнак Никола и мнооооого радост да ви носи Hug

dianach, аз един ден пих по-малка доза сутринта( обърках се) и на обяд ми беше лошо и си взех остатъка, та ако не се чувстваш добре, чупни си малко Еутироксче, 0.75 не е малко Peace

# 721
  • Мнения: 13 770
...
Влючвам се да споделя голямата ни радост - на 14 юни се роди нашия син НИКОЛА .

Знаем, знаем, всичко знаем ние Grinning

Пак честито Hug Да порасне голям и добър! Само да ви радва!

Тиреотоксикозата май се понася по-тежко, особено ако не се реагира навреме. Но щом са взети мерки вече, бързо ще се нормализират нещата Peace

Аз си държа тироксина отделно от останалите лекарства. Иначе наистина стават грешки. При мен вече дотолкова се е автоматизирало посягането към него сутрин, че ако има и друг блистер наоколо, въобще няма да разбера какво точно пия.
И далеко от децата! Ние и да вземем двойна доза надали е толкова страшно, но за тях хапченцето е опасно!

Последна редакция: вт, 22 юни 2010, 13:03 от птица

# 722
  • Мнения: 1 241
Здравейте, момичета,
вчера си видях резултатите от изследването.
ТСХ - 2.83, преди 40 дни беше 7.80 . Дали е станала грешка този или предния път? Възможно ли е според вас да падне толкова?
Правих 10 дни пречистване master cleanse и според баща ми това е повлияло, макар че не бях много сериозна Blush

Вече се усещам доста по-добре, по-жизнена съм, все по-рядко ме обземат мрачни мисли. Може и да си въобразявам, разбира се Simple Smile

Пожелавам ви слънчев ден   bouquet

# 723
  • Бургас
  • Мнения: 40
Здравейте момичета! И аз в отбора при вас!  Sad Още не са ми поставили диагнозата окончателно, но днес ми излязоха резултатите за антителата.
А като се започне приема на хормони, поне симптомите изчезват ли? А някой от вас пробвал ли е алтернативно лечение, някакви насоки? Извинявам се за многото въпроси, но съм много объркана и притеснена ..

Последна редакция: пт, 25 юни 2010, 15:18 от AnMary

# 724
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 840
nikolovi , добрите новини винаги идват бързо  Grinning
Радвайте се на малката мишка и му правете снимки всеки ден, защото е изумително как се променя с всяка изминала минута  Simple Smile

# 725
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Имам едно въпросче към вас момичета   Hug
Тия дни си правих профилактичен предлед тъй като преди 2 години ми отстраниха левия лоб на жлезата десния слава богу си е намястото и функционира   Simple Smile
Та резултатите на ТСХ са ми 3.700    Thinking
 доктора ми каза де не се безпокоя и че нямам нужда от хормони .
Решила съм си да си купя хранителна добавка Kelp - която съдържа йод и да я взема профилактично , някой от вас пил ли я е тази добавка и мислите ли че имам нужда от нея 
Смятам да се консултирам и с другдокор по въпроса че това ТСХ 3.700  ме попритесни , та да взема мерки поотрано  Simple Smile


Благодаря предварително   bouquet

# 726
  • София
  • Мнения: 6 302
Desss, защо те притеснява това ТСХ, то си е съвсем в норма? Освен ако не целиш забременяване де. Ти преди имала ли си по-високо ниво на този хормон? Моят съвет е да не вземаш тази йод-съдържаща добавка без да се консултираш с лекар.
Николови, да е жив и здрав малкия Никола, много радост да ви носи!  bouquet

Echo, възможно е според мен да е паднал хормона за 40 дни. Кажи нещо повече за това пречистване, моля.

# 727
  • Мнения: 1 091
nikolovi, честита голяма радост! Да сте живи и здрави всички! Ей това са щастливите моменти в живота, пожелавам то да ги изживееш пълноценно!
Desss, според мен ТСХ-то ти си е добро, в норма е. Много определящо е как се чувстваш, ако се чувстваш добре, едва ли имаш нужда от хормон, за всеки е индивидуално оптималното ниво на ТСХ - за един е по-добре да е под 2, за друг - над 2. Освен ако не целиш забременяване де. А иначе за йода - за нас не се препоръчва.
babble, споко, и аз така съм се панирала, а после всичко минава. При това ниво на ТСХ със сигурност ще трябва да взимаш тироксин и ще го смъкнеш. Ще се почувстваш по-добре като почнеш хормона, ама си слушай докторите все пак, тук само даваме съвети от личен опит. За алтернативното лечение - аз опитвах доста време с хомеопатия, за съжаление не ми помогна и се отказах.
_Echo_, възможно е да се е повлиял хормонът за толкова време, сега е ОК. А какво е това  пречистване master cleanse? Моля те да обясниш.
Zazzy, заедно сме писали, едни и същи неща Laughing

# 728
  • Мнения: 1 241
Зази, значи това ми го каза един колега, той свали 18 кг с него, аз почти нищо, но както казах не бях много сериозна. Но най-вече се навих, защото той каза, че се чувства супер пречистен, спря цигарите и алкохола от раз и наистина изглежда по-енергичен.
Това всъщност е доста известен начин за пречистване-пие се само смес от кленов сироп, лимонов сок, джинджифил и вода. Аз вечер хапвах салата. На повечето хора около мен тази смес не им хареса, но аз си я пийвах с голямо удоволствие, супер свежо ми ставаше. Даже си мисля пак да си пия от време на време.
Ако искате рецепта ще напиша.

Беше ме малко страх да предприемам такова гладуване, и даже мислех, че изследванията ще са ужас. Но явно ми се е отразило добре.

# 729
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Zazzy , кия   Hug благодаря ви за отговорите

Притесненията ми са че съм претърпяла операция  и затова доктора ми намекна че има вроятност след време да имам занижена функция на щитовидната жлеза  Crazy  и ми каза че резултатите съм към горната граница , та затова се шашнах и почнах да ровя из нета за добавки  Crazy



Цитат
Desss, според мен ТСХ-то ти си е добро, в норма е. Много определящо е как се чувстваш, ако се чувстваш добре, едва ли имаш нужда от хормон, за всеки е индивидуално оптималното ниво на ТСХ - за един е по-добре да е под 2, за друг - над 2. Освен ако не целиш забременяване де. А иначе за йода - за нас не се препоръчва.
Сега не целя забременяве но  си мечтая за второ след време  Blush
А защо не се препоръчва йода  Rolling Eyes

# 730
  • Мнения: 484
Zazzy , кия   Hug благодаря ви за отговорите

Притесненията ми са че съм претърпяла операция  и затова доктора ми намекна че има вроятност след време да имам занижена функция на щитовидната жлеза  Crazy  и ми каза че резултатите съм към горната граница , та затова се шашнах и почнах да ровя из нета за добавки  Crazy



Цитат
Desss, според мен ТСХ-то ти си е добро, в норма е. Много определящо е как се чувстваш, ако се чувстваш добре, едва ли имаш нужда от хормон, за всеки е индивидуално оптималното ниво на ТСХ - за един е по-добре да е под 2, за друг - над 2. Освен ако не целиш забременяване де. А иначе за йода - за нас не се препоръчва.
Сега не целя забременяве но  си мечтая за второ след време  Blush
А защо не се препоръчва йода  Rolling Eyes

Dess, когато става въпрос за хипофункция- йода би трябвало да се избягва. подобно добавки и храни, богати на йод са препоръчителни за хора с хиперфухкция на щитовидната жлеза. При диагностициране докторите обикновенно го споменават, сигурно си се объркал, защото едва ли е изключение...

# 731
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Thinking  Хъм доктора ми каза да ям богати на йод храни,  риба и тем подобни ....

може и да съм се объркала нещо  newsm78
сега видях че има тема за оперирана щитовидна жлеза се погладна там  Peace

# 732
  • София
  • Мнения: 6 269
Зази, значи това ми го каза един колега, той свали 18 кг с него, аз почти нищо, но както казах не бях много сериозна. Но най-вече се навих, защото той каза, че се чувства супер пречистен, спря цигарите и алкохола от раз и наистина изглежда по-енергичен.
Това всъщност е доста известен начин за пречистване-пие се само смес от кленов сироп, лимонов сок, джинджифил и вода. Аз вечер хапвах салата. На повечето хора около мен тази смес не им хареса, но аз си я пийвах с голямо удоволствие, супер свежо ми ставаше. Даже си мисля пак да си пия от време на време.
Ако искате рецепта ще напиша.

Беше ме малко страх да предприемам такова гладуване, и даже мислех, че изследванията ще са ужас. Но явно ми се е отразило добре.

Ще се радвам да споделиш рецептата, как точно се процедира, колко време, как се захранва след това.

# 733
  • Мнения: 1 241
Ще се радвам да споделиш рецептата, как точно се процедира, колко време, как се захранва след това.
Аз правих така:
Сутрин смесвам сока от 2 лимона с 8-10 с.лъжици кленов сироп и една с.лъжица джинджифил. Доливам до 1.5л с преварена студена вода. И шишето с мен на работа. Вечер аз хапвах салата, но по принцип трябва да се пие само сок. Това е за 3 до 10 дни. Има варианти да се пие един ден в седмицата или да се замести едно или две хранения с него.
Захранването- варени зеленчуци, пюре от ябълки и общо взето зеленчуци и плодове.

# 734
  • София
  • Мнения: 6 798
Кленов сироп откъде? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт