"Островът на любовта"(''Ilha dos amores'')- Тема 2

  • 30 080
  • 730
  •   1
Отговори
# 705
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Привет, островитянки!

Ех ,Томе и К лара тъкмо почнаха малко да се разбират ...много бяха сладки Heart Eyes .Да ,това с якето ...беше супер  Heart Eyesтоз момент го помня много добре и си го чаках пак да го видя  BlushСега  благодарение на Верка Thinking, айде пак си обявяват война ...но и Мигел мноог ме изкефи, колко е досетливо момчето...че който му го е казал това на брат му за Мариана и за медальона иска да навреди на Машадо да Камара,н о Томе слуша ли ...повярва на Верчето и това си е ...никой не може да го убеди в обратното , той едно си знае ...
А много ми беше смешна Бенвинда миналия път, като отиваше в салона и явно Графинята я викаше и тя , "Идвааааааам "и говорейки си ..."все едно вика овцете "-за бабетка  Joy Joy
А Лиза и тя чистила и под леглото Joy ,когат о Жил я питаше какво прави там ...абе ,то хотела хич го няма я покрива тече ,я някаква все авария става ,а и асансьора вечно е в неизправност ,но се чудя защо им е тоз асансьор ,след като хотела е май на два етажа или с такова впечатление съм останала  Joy,тооест гостите могат да слизат и да се качват по стълбите  Joy....но да се върна на мисълта си  hahaha...та исках да кажа ,че въпреки всички проблеми,хотелни, чистотата е най -на ниво,щом като Лиза и под леглата заляга да почиства  hahaha hahaha hahaha
И аз се загледах по фибата на Фибата  Joy, нали онази розовката ,нещо като плюшена  ,една такава Joy
Енрике е отврат ...смразяващ поглед  ShockedСесилия, какво трябва да изтърпява ,а и онази Вера   търпи  Cry(уф ,объркала съм се имах предвид Вера ,де не Лиза търпи ....та се наложи да се редактирам   Joy Joy)
Това се сетих да пиша  Joy
Благодаря за кафенцето ,Еовинче  LaughingПийвам и изчезаю Laughing
Но да ви пожелая ,лек и усмихнат ден !!! Laughing Laughing Laughing

Последна редакция: чт, 21 окт 2010, 11:01 от kety.

# 706
  • Мнения: 1 536
Кети,това за овцете беше много готино,като го прочетох и аз се пресетих и много се...  Joy Бенвинда все някакви такива жестове и думи употребява,че направо... Joy А и доста често чува каквото не бива,уж случайно.  Wink Сега си мисля,че  ето от кой Мариана е взела шпионските умения!  Sunglasses  А и муцунките,които прави дали и те не са и взаимствани от Бенвинда?!  hahaha А за фибата  на Фибата...да една розовичка такава имаше,после и една друга червенка,някакво цветенце...То тя и др. имаше някаква..черна ли беше?!Не помня точно,но пак и беше кацнала като...  Joy на главата.  А за аснсьора  в хотела....Като Глориния я чух отново да кара Жил да го поправи ме напуши такъв смях...  Joy Joy Joy Сетих се ,че то с тоя асансьор май почти до края ще си откарат.... Joy
След кафето и малко музика за настроение....
За вас,мили островитянки една любима моя песен!
  Heart Eyes
http://www.youtube.com/watch?v=jZIoxw0ca9E&feature=related

# 707
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Пак се върнах  JoyТо едно да се редактирам ,пък и като чух и  видях поздравчето   ,Еовинче и моя любима песен е това  Wink Wink WinkБлагодаря .  bouquet

Бенвинда, първия път  много ме дразнеше с това ръкомахане  Laughingсега повече  я оценявам Mr. Green, че си заслужава ... голям образ е  JoyВярно ,тя Мариана с тез шпионски умения ,досущ като Бенвинда  Joy Joy


# 708
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Влязох сутринта но ме извикаха и едва сега се връщам. И веднага тук. Благодаря за кафенцето и поздравчето Еовин. Тези двамата са голям тандем и ми е приятно да ги слушам.
И аз тъкмо исках да споделя това с вас. Не само не мога да ги гледам, но не мога и да ги дишам всичките гадюги начело с дрънкащото бабе, Фибата, Вера, Лиза. А пък Мефистофела Енрике направо ми се ще да сменя канала като се появи. И аз си мислех че няма да са ми толкова гадни при второто гледане но не е така.
Виж пък за Жил направо ми се плаче честно да ви кажа. За Руи и Карлота си мислех точно обратното, че Карлота не знае какво иска и си е навила на пръста само да съблазни Руи, но както знаем нещата се оказаха други и сега с други очи гледам на началото на тяхната любов.
Лек и спокоен ден момичета, ако мога пак ще вляза, ако ли не до утре!

# 709
  • Мнения: 308
Да не се чудите къде съм-тук съм, обаче времето на сериала този път въобще не ми е удобно.Та само ще си ви чета и от време на време ще се включвам.
И аз благодаря за кафето и песента-страхотни, както винаги!

# 710
  • Мнения: 1 536


 За вчерашните серии... Глориния беше №1!Много и се смях като обясняваше за мирисът на море,на водорасли,който се усещал в хотела,но който я...виж ти докато го каже вече бил изчезнал.  Joy А също и се смях и когато направо и се палчеше,че трябва да дава пари за водопроводчик...Много смешно плачеше,аз имах чувството,че е нещо средно между плач и желание да крещи:"Защо все на мен?!"И защо все Жил го юрка за да върши всичко,то няма човек,който да разбира от всичко,нали?Пък и тя наистина е стисната,не му и дава пари за допълнителната работа,както е редно,а пък и той нали си е душко -добродушко и не се и сеща да иска. То Катерина правилно и каза,че Жил е подходяща компания за всеки,защото е добър човек.
Андре пък само каква физиономия имаше докато рзглеждаше бельото на Лиза!  hahaha Жалко,че не можа да обясни на Глориня какво прави в стаята на Лиза,която пък типично за нея веднага изигра сценката на невинната девойка,непорочна едва ли не....  hahaha А пък Андре излезе извратен и си изпати и от Глориния и после и от Мена. Joy А  как се криеше зад Жоао в клуба по гмуркане,беше го страх Мена да не го докопа... Joy Страх я,че може да го срита онази както беше полудяла или да му издере очите,поне изглеждаше способна да го направи,толкова се бе напушила. Joy Но пък бързо и мина,не че гаджето и ще спре да и изневерява,че ще оцени постъпката и. Joy Но и тя има някакви комплекси явно,а може би и заради баща си,който  е напуснал семейството си не знам,а и е много ревнива...
А Дуда само как се прави на ударен ,все е дно не разбира какво му намеква Жоаниния ,все бяга като момичето му заговори за гаджета! Joy Сладур! hahaha
Вера веднага се възползва да  докопа Томе!  #Cussing out Не че той много се дърпаше... Глупчо!Много е заблуден!Да вземе повече да слуша брат си,това ще му спести глупостите,но не... Rolling Eyes И то иначе какво ще дават! Laughing Напрежението между него и Клара,когато се караха накрая направо беше взривоопасно!Такива огнени погледи си хвърляха!Но и Томе сам си го избра,Клара искаше да загърбят всичко,но...
За Мариана...Като я арестуваха беше ужасно и после как само онази надзирателка грубо я хвърли в килията,а тя наистина бе като  птиче в клетка,което не би понесло да е затворено,което дотолкова е свиканало да живее волно,че затворът би го убил!  Cry Но Томе не разбира това!Търси си отдушник за мъката по баща си според мен. А и Вера допълнително го надъхва. #Cussing out
Енрике пък ме издразни как казваше на Клара,че Томе е като баща си и че и Мигел е като тях,че не струва .  #Cussing out Абе той откъде знае?!Хайде Томе се издъни,но все пак кой не се е дънил?!Енрике пак забравя своите грешки,когато му е изгодно! #2gunfire А що се отнася до Мигел...От къде е толкова убеден,дали изобщо го е виждал,за да говори?! Не може да съдиш за синът по бащата,всеки човек е различен.А и Енрике едва ли много е общувал с Жайме,за да знае... Ей предрасъдъците са страшно нещо,а и на него му удобно така,защо да си променя мнението,нали той е по -висш от повечето хора или поне така си мисли според мен!!! #2gunfire
Да го зарежем тоя гад... Един момент много ми хареса снощи... Жил и Тобиаш в бара.Тобиаш си поръчва:
Тобиаш: Един "Космополитън".
Жил: Един Космо...какво?!
Тобиаш (с американски акцент):Един "Космополитън"
Жил  (втрещен):  #Crazy #Crazy #Crazy #Crazy
Тобиаш:Един "Блъди Мери"
Жил отново втрещен:   #Crazy #Crazy #Crazy
Жил най-накрая се окопитва и предлага:Ликьорче...Специалитет на Доня Глориня...
После докато Жил още не проумява американецът влиза Глориня  и Жил казва,че Тобиаш иска от него неща,които не разбира.
Глориния се опитва да се направи на любезна,на по-знаеща,но когато Тобиаш я моли за същите напитки,за които е помолил и Жил и тя не разбрира какво иска той. Накрая и тя предлага...
Глориня:Едно ликьорче от маракуя?
 Е това беше долу-горе. Репликите не са сигурно съвсем точни,но аз почти през цялото време се заливах от смях,така че ...Много ми хареса сценката!Като от някъкъв скеч беше...
  Joy

п.п. Хиса,ето линк на епизодите на сериалчето онлайн,за да можеш да си ги гледаш,когато ти е удобно.
  Grinning
http://tvnovelasbg.30.forumer.com/index.php?s=0fd98b201eb1f20b7a … ic=13657&st=0

# 711
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Еовин благодаря за кафенцето!
Освен написаното от теб ще ти кажа какво още ме учуди. В един момент Клара така се разкрещя на баба си/когато говореха за уволнението на Сао/ че не мога да си обясня по нататъшното и безволево държание спрямо нея. И да припомня когато Глориня видя Тобиаш каква само физиономия направи, направо се разтече от кеф........
Лек ден и много усмивки от мен момичета!

# 712
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен !!!! Laughing

Сцената беше супер смешна и аз се заливах от смях Joy JoyГлориня направо обра точките по комичност в тази серия и с тоз ароматизатор ,зафъшкала го ,а пък все над главата й  hahaha...така посрещна  и дългоочаквания гост от Калифорния  hahaha...с ароматизатора в ръка  hahahaа пък и Андре и той включен в изгребването на вода бяха много смешни и с тез кофи  hahaha...и докато Глориня се обясняваше на Тобиаш зад гърба им, дават търчащи групата нагоре -надолу по стълбите с кофите   hahaha
от линкчето на Еовинчето ,открих и момента в хотела и на бара и поръчката на Тобиаш  hahaha hahaha hahaha ,към края са и Томе и Клара  Wink
http://www.vbox7.com/play:5de223ea

Еовинче ,благодаря за кафенцето  Laughing
Ето  и по едно Чоклетче ...и аз като гостът се опитвам поамериканчено да изрека думата ,а ма баш кат него немога  hahaha hahaha hahaha


Приятен ден ,островитянки !!! Grinning

# 713
  • Мнения: 1 536
Мата,вярно стнанно е ,че Клара първо се разкрещя на бабетка,при това и каза неща,които са съвсем верни,но после,както казваш ти отново се подчини  на баба си..Може би пак загуби воля,може би я бе страх да се изправи сама срещу всички,страх да не загуби семейството си,защото въпреки че е била далеч от него и има някои неща,които не одобрява те все пак са нейни близки и тя ги обича.Те са нейната защита срещу това да се окаже сама в целият свят.Това обаче е само мое мнение,така си го обяснявам поне.Всеки има нужда от хора,които да обича и на които да вярва или поне така мисля.Ужасно е да си сам,без опора,сам срещу всички в света. За Клара конкретно на тази мисъл ме наведе реакцията и,когато отведоха сестра и Мариана...Беше толкова отчаяна,нали и бе обещала,че нищо лошо няма да и се случи,а сега всичко се обръщаше надолу с главата. И за това тя потърси опора в близките си,дори в Енрике,нали е уж приятел на семейството...То когато човек е отчаян и за сламка се хваща,нали така казват!Светът и се сриваше пред нея и тя беше безсилана. Видя ли лицето и,очите и,когато отиде да говори с Томе?Тя май предварително знаеше,че няма да склони Томе да размисли,изглеждаше ми толкова отчаяна,но все пак трябваше да направи нещо,защото имах чувството ,че иначе ще полудее.А и бабетка постоянно я притиска с това,че тя е отговорна за всичко,насажда и вина.Иска от нея да спаси фабриката,семейството,да се подчинява едновременно с това...Абе луда работа!Имам чувство,че бабетка иска Клара направо да забрави коя е и да се превърне в послушна марионетка и само да изпълнява нарежданията и.Не знам дали бъркам или не? И според мен Клара се разкъсва между това,което е тя самата,което иска и това,което трябва да направи,това което я задължава баба и,която Клара обича,но която иска да окупира самата и същност.
Оф,какво обяснение дадох! Rolling Eyes Просто аз така ги виждам нещата,мисля,че Клара се люшка от смирение към бунт,заради написаното от мен по-горе.Това не означава,че съм права.Просто мое мнение.
Кетинце, мерси,че ни подслади денят!  Grinning Но по-сладко шоколадче е това от аватарчето ти! Laughing Embarassed
Едно поздравче за вас,милички!Друга любима песничка....
Grinning
http://www.youtube.com/watch?v=8xryjvBkJXw&feature=related

# 714
  • Мнения: 1 536
Добро утро,островитянки!
Снощи сцената между Енрике и Сесилия беше много истинска и особено неговата игра.Не само думите,но и жестовете и погледът му бяха толкова реалистични и заплашителни,както веднъж и Мата отбеляза,че направо тръпки ме побиха.Освен тази сцена и после сцената,в която заплаши сестра Лусияна,а после и сцената ,в която търсеше Сесилия при Глориния по сигнал на онова противно нещо Лиза.Много въздействащи сцени!Глориния и Мена правилно отбелязаха,че има направо смъртоносен поглед!Страхотен актьор е! За пореден път се убеждавам в това,въпреки че не мога да понасям героят му,който ми е противен и в червата,но актьорът е както казах много талантлив,много убедително играе!  
Стнана ми мъчно за Жил,когато се озова на улицата,без дом и работа. А и милият колко е наивен.Енрике му каза "Ще видим" и той веднага се обнадежди,все едно му е казал,че започва утре работа.А той всъщност само искаше да го разкара според мен,дори дали изобщо ще запомни,че е говорил с него?!Едва ли... Много самоотвержено спаси животът на Тобиаш,на един непознат,нещо което много малко хора биха напрвили.А после колко чистосърдечно разказа всичко на Тобиаш,без да си дава сметка,че се доверява на един напълно непознат,на който направо веднага му заработи мозъчето и си направи тънки сметки... Joy Само как хитро подпитваше за Глориния,не че Жил би се усъмнил в нещо. Joy
А Верчето продължава да трупа черни точки отново. #Cussing out Наистина Катерина е права.Тя не понася другите да са щастливи. Ами да как така те ще си позваляват  Joy да са добре,а тя да е зле?! #Cussing out Ми така не може и то според момичето и те трябва да се зле.  #Cussing out Joy На нея все нещо и е криво. И тя като Лиза не може да живее без да прави интриги. #Cussing out
Дадоха и другата ми "любимка"   #2gunfire Фибата. Но нещо много скромна и беше фибичката този път. Joy
Сесилия обаче толкова я бе страх от Енрике,че дори предпочете да си застраши животът,отколкото той да я хване. Горката!А първата и среща с Тобиаш пред болницата бях я позабравила.Той пък веднага като я видя се притече на помощ.Всъщност си е готин човекът.  Grinning Добре,че ще му дойде акълът в главата.Към края ми стана много симпатичен!
Grinning
Заповядайте сутрешната доза кафе за събуждане!Прекрасен ден ви желая!

# 715
  • Мнения: 308
Еовинче, благодаря!  bouquet

# 716
  • Мнения: 1 536
Хиса,няма защо!  Grinning Важно е да гледаш и ти с кеф и да си с нас! Grinning
До сега вече 14 епизода от сериалчето.  Grinning В понеделник ще са 15 и 16 серия! Да дават по две серии  да си кажа честно по ми харесва. 
Laughing

# 717
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет островитянки!
Момичета в петък паднах много лошо и сега още ме боли ръката затова ще съм кратка. Гледам сериалчето и се ядосвам на някои моменти но какво да се прави така е сценария. За известно време докато мине болката ще пиша по няколко изречения само, но ще ви чета редовно. Да ви кажа само че няма счупено, нито пукнато. Просто се натъртих ужасно, вейнах се като батман и изплаших дежурната смяна. Но момчетата след това много се грижиха за мен, направо ме глезиха.
Целувам ви силно и ви пожелавам лека и успешна седмица!

# 718
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
 Мата ,мила съжалявам за ръката, разбира се хубавото е ,че е само натъртена .Браво на тези момчета, че така са се грижили за теб  Simple Smile....
По-бързо да  отминава  болката .


Приятен ден, островитянки !!!! Hug

# 719
  • Мнения: 1 536
Мата,грижи се за себе си и и ти и бързо да се оправяш!  Hug  Много мило от страна на колегите ти наистина,че са се погрижили за теб,но аз ти пожелавам друг път да са също толкова грижовни,но поводът да е нещо хубаво,а може и без повод....  Grinning Само хубави неща да ти се случват,миличка!  Hug
А аз понеже бях малко заета и не ви поднесох кафето,но ето сега ще се поправя!Малко късно,но все пак от сърце и с най-искрените ми пожелания към всички останали островитянки и към нашата пакостница  Hug Мата за прекрасен ден!

Общи условия

Активация на акаунт