"Островът на любовта"(''Ilha dos amores'')- Тема 2

  • 30 068
  • 730
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 535
Здравейте ,островитянки!  Stop
Да докладвам  Wink и аз видях рекламата за сериалчето,дори няколко пъти вече! Laughing Още малко остава... Grinning
Здравей,caras_bocas! Stop За пропуските ние сме на линия!  welcome сред нас!
Сега поне ще имаме качени сериите и ако все пак се пропуска нещо,което си заслужава да се види,а не само да се допълни от останалите островитянки поне ще сме по-добре от първият път,в който нямахме почти нищо!
Прекрасен ден ви желая,милички! Hug

# 691
  • София
  • Мнения: 15 491
    Започна, да не го изпуснете!

# 692
  • Мнения: 1 535
Здравейте,островитянки!  Hug
Снощи с кеф си гледах сериалчето. Grinning  Аз да си призная честно до последно не вярвах,че ще го пуснат въпреки рекламата... Laughing  Страхувах се да не им хрумне нещо и така да ни отрежат. Rolling Eyes Днес серията ще е от 18.00ч. или поне така е в програмата.
Обаче двете серии ги обединиха в едно,а не като на предният сериал,да свърши в 19.00 ч едната серия и после реклама и пак друга серия. Grinning Но така е още по-добре,както го направиха. Да видим как ще е занапред...Аз тази серия установих,че не съм я гледала.Някои моменти са ми познати от по-късно в спомените на Алис и Енрике,но други не са ми познати.Като първата среща на Клара и Томе. То да си кажа ми стана много мъчно като другите викаха "Убиец!" за баща му,а той сам,самичък на гробището.  Cry И нямаха никаво право семейството на Клара да искат да махнат Жайме ,да не е тяхна земята ,другите да не са им роби и все на тяхното да е?! #Cussing out А Енрике пък как само я настройваше Клара против Жайме и семейството му...Голям гадняр,а и бабето веднага си показа рогата!Отвратна е!Живее и харчи като кралица и само едно си знае "миналото,та миналото" ,сякаш то ще и плати сметките...И много и се ядосах като взе парите,които Беатриш бе спестила за покрива,за да нахрани работниците,но не от благородство според мен,а за да покаже превъзходство и защото винаги се било правело така... #Cussing out Ми да намери тя пари тогава,що стои само и си гледа кефа! Клара я разбирам донякъде,че страда заради смъртта на майка си,а и надъхана от Енрике,но не биваше така да говори на Томе.Обаче като човек страда понякога търси изкупителна жертва върху която да си излее всичко,което не е правилно ,но се случва и аз съм се ядосвала и съм си го изкарвала на друг,въпреки че гледам да не ми се случва,но както и да е...А като научи за това,че смъртта на баща му не е случайност ,а саботаж пък и Томе полудя,а Клара как само си мълчеше и не знаеше какво да каже... Много беше надъхана,че Жайме е убиец и нищожество и изведнъж това...
За Жайме и Беатриш ми беше много мъчно!Цял живот се бяха обичали,въпреки всичко и накрая умряха заедно!Много тъжно! Cry
До скоро,милички!
  Stop Hug

# 693
  • София
  • Мнения: 2 431
Привет и от мен островитянки!
На линия съм и аз, наваксвам с пропуснатите серии в началото. Малко съм заета тези дни но не мога да отбележа определено отрицателното впечатление създавано от младия Енрике, та дори и с начина му на говорене. Едни фасони, едни гримаси,  а пък присвиването на устните -бррррррррр.

# 694
  • Мнения: 308
Eто ме и мен в групата!И аз не съм ги гледала първите епизоди.На мен пък ми хареса как Беатриш, като видя края-как придърпа Жайме да са заедно-тъжно...
Лек ден, до следващата серия!

# 695
  • Мнения: 0
Аууу колко много познати лица от "Позволи ми да те обичам" отново пейзажите са супер - това е като визитна картичка на Португалия  Grinningдано един ден посетя тази великолепна държава Laughing

# 696
  • Мнения: 1 535
Здравейте,милички!   Stop
Снощи направо много се смях на Мадалена.   hahaha Като си мислеше,че няма да вземе част от парите на Жайме и като почна да вика на гробищата,а после и на отварянето на завещанието....  Joy  Но как омекна като разбра,че ще има и за нея парички,дори щяла венец да купи на милият си съпруг...  Joy А пък като с Мафалда се разхождаха и тя говореше за Беатриш как гушнала букета и после като Мариана скочи от клона   Joy я нарече "Тарзан от джунглата"...   Joy  Направо е голяма работа тая Мадалена!   Joy Много е хитра! Но иначе ме дразни лицемерието и,подлостта.Томе с право не я харесва.А Мариана горката е като някаво животинче,самотно и уплашено.А Клара и Моника си мислят,че има нужда от лекар...Тя според мен има нужда само от обич и внимание,нея едва ли я интересува това дали сестра и е продала фабриката или не,според мен е мн. далеч от  тези неща...Но това,което ме удивлява е как така все ходи (тича) боса и то въпреки,че вс. наколо е мн. спретнато не се набожда на нещо или поне не се натъква на някакво камъче,толкова ли е подредено,че чак и камъчета няма?!  Joy А за Клара ми стана мъчно,в смисъл че до сега не и се е налагало,майка и все я е предпазвала, а сега изведнъж се изправя пред нещо,от което не разбира нищо и и се пада отговорността за съдбата не само на семейството и,но и на толкова мн. хора,а същевременно с това се изправя пред един побеснял мъж,пред който появаването и е като да покажеш червено на бик.Много силна беше сцената със сблъсъкът между Клара и Томе във фабриката,когато работниците си получаваха чековете и разбараха,че няма да получат пари и обвиниха Клара,че ги е излъгала,а също и последвалата сцента когато Клара отиде в къщата на Томе.Такива искри прехвърчаха само между двамата,че направо не знам как не подпалиха пожар...  Laughing
А на Мариана и Мигел  на езерото също много се смях... Как той и обясняваше за камерата и че не искал да открадне душата и ...   Joy А пък после като се видяха пак тя как го изрита...  Joy
Мафалда е голяма кифла тук в началото,добре че после се променя и се осъзнава,иначе сега и тя е щастлива само да може да пазарува и да не е бедна.Не че има нещо лошо в това да имаш пари,дори напротив   hahaha ,но пък само шопингът да ти е в главата...   Rolling Eyes
Една личана "радост"...   Joy Дадоха и Верчето и пак видях нейната физиономия,онази злобната и противана ,от която направо ми се   Sick  Що не вземе да си ходи при приятелките и кравите?!  Joy
А бабетка така яко ме подразни с шамарът ,който удари на Клара и дори заяви,че не била от нейното семейство,а после съвсем друга песен запя...    #2gunfire  А защо не остави вс. в ръцете на обожаемият си Каетанито тогава?!Според мен дълбоко в душата си знае,че ако го направи Каетано ще провали всичко (то така и ще стане,но...) и за това сега товари Клара.
Е това е от мен!Желая ви прекрасен ден!  Hug

# 697
  • София
  • Мнения: 15 491
   Абе Клара можеше да не мига на парцали, а да им обясни,че е заложила художествената галерия, за да и отпуснат заема и че не е нейна вината, че не са го отпуснали!Ама филм да става.

   caras_bocas, на мен пък от този филм ми бяха познати повечето, като започнаха  "Позволи ми да те обичам" и "Другата жена"!

    Мануелито много ще ми липсва!

Последна редакция: сб, 16 окт 2010, 11:37 от Тайна

# 698
  • Там, край водата - до брега.
  • Мнения: 0
Привет ,островитянки  !!!! Grinning
Много ми беше смешна Мафалда качена да подслушва Томе и Руй .но и обувчиците или сандалките -не можах да видя точно, не бяха удобни за тази работа ,че при слизането трудно ... Joy    Joyи Мигел като я хвана тя "ами разглеждам природата" hahahaхубаво местенце си е избрала ,тъкмо отвисоко да оглежда околността hahahaама това между другото  Joy
А   Бабетка ...строй се-преброй се ...голям Командир   smile3513

# 699
  • Мнения: 1 535
Здравейте,островитянки!
Кети и на мен ми беше смешна Мафалда с нейното наблюдение над природата... Joy А Мигел пък търси ли търси своята езерна фея  Joy , а Томе пък го бъзика,че може сега да се появи и горска фея.  Joy И къде ли живеела неговата фея?!  Joy Според Томе на някоя лилия може би.... Joy  А пък срещата между двамата сладури -Томе и Клара много ми беше смешна.Тя как първо му се накара защото не внимавал,а после пък като той се извини и тя каза,че е била разсеяна заради сестра си. Laughing То май тя очакваше нападение от негова страна и затова реши първа да нападне тя,та да види той,че и тя може... hahaha А пък той ми се стори доста притеснен от присъствието и... И после и той си мисли за думите и и Клара  също си мисли,че може да е сбъркала с него! Joy Двамата са супер сладки! АЙ!ЛюБов!  Heart Eyes
А Мариана пък изпълнява ролята на супер шпионин...  hahaha Ама само как се беше облякла в тази беличка прозрачна рокля,досущ като някоя фея! Joy
Беше  ми много смешна Моника като каза на баба си да спре да свири... Joy То и аз това бих и казала!Не съм пианист,но само как дрънка  hahaha ,като я слушам направо ми иде да...  Crazy   Laughing Много фалшименто някак си свири (или поне на мен така ми звучи)!  Wink Laughing
Ето и Фибата се появи вече!! Sick  Тя ,Вера и Лиза са ми най-противни от жените!!! Sick А и бабетка ме дразни яко!
А Мадалена само как изблъска Мафалда от пътя си в кабинета на Жайме,защото... и пречила да мисли...
Joy
п.п. Разсеях се на Кети от  аватарчето...  Embarassed  Grinning и забравих кафето за вас,защото съм най-ранобудна днес.Сега ще си поправя грешката...  Grinning
Успешна седмица!  Hug

Последна редакция: вт, 19 окт 2010, 07:58 от eovin27

# 700
  • София
  • Мнения: 2 431
Добро утро островитянки. Да смешнички бяха и Мафалда и Фибата. Ами колко бяха смешни Жил и Катарина на езерото. Жил едно си знае Лиза та Лиза..... Браво на Моника и мен ме влудява дрънкането на бабитиерата. Но като знам развитието на нещата още повече ме дразни лицемерието и. Как само насаждаше вина на Клара и Моника за Мариана. Ама и Мариана една шпионка..... Но това, което ме потресе беше шамара, който Енрике удари на Сесилия. Толкова добре го изиграха че в първия момент си помислих, че е истински! Не мога да се нагледам на кадрите с изгледи от Азорските острови. Такава красота.... За първи път виждам ранния образ на Луиза. Много изнервена горката.
Добре че го повтарят в удобно за мен време, доста неща които знам от разказите ви сега ги виждам с очите си, но все пак това, че зная развитието на действието ме кара да наблюдавам по внимателно някои моменти. О да, да не забравя Клара и Томе. Имах чувството, че Клара ще скочи и ще започне да го налага. Но и двамата бяха разсеяни. Простено да им е.

Много се радвам, че групичката отново си има местенце за общуване. Честно да си кажа много ми липсвахте през цялото време.....
Лек и успешен ден момичета.


# 701
  • Мнения: 308
Аз само да кажа-благодаря за кафето!Не е забравила Еовинка.И-снощи не можах да гледам, но все едно го ледах, като прочетох коментарите ви.

# 702
  • Мнения: 1 535
Добро утро,островитянки!  Hug
Заповядайте кафе,за да се разсъните и вие!


Мадалена е много находчива жена наистина!За пореден път се убеждавам в това! hahaha Снощи Руи как само твърдеше,че нямало начин да отвори сейфът,защото не знаела комбинацията.А то какво излезе,че Мадалена надхитри Руи и намери начин да се добере до шифърът.Просто при нея явно няма начин да няма начин.  hahaha
А Мариана пък как само го замъкна Мигел до това дърво и вместо да потърси помощ тя сама се оправя. Laughing Много добра душа е!Ама ми беше много смешна как се промъква в къщата си и се крие под масата,а после отмъкна храна.Страшна шпионка е! Joy Обаче как само разглеждаше Мигел като полезно изкопаемо и после го докосваше с оная ми ти пръчка... Joy  На мен обаче и друго ми направи впечатление (първият път не бях обърнала внимание). Какви огромни бяха корените на дървото,в които се прислониха Мариана и Мигел.... Shocked Страхотно дърво!Огромно!До него човек се чувства като мравчица... hahaha
Но най ми харесаха Томе и Клара ,е то не че това ще ви учуди... Joy Как само се гледаха и как той я наметна със якето си!  Heart Eyes Много им се изкефих!А после в къщата му нито тя свали якето,то там едва ли е студено  Laughing ,нито той си го поиска... И как само Томе каза на Руи,че тя (Клара) няма да направи такова нещо (за пожара),а Руи каква физиономия изумена направи тогава! Joy И сега като се сетя какво предстои,че пак ще се карат  Rolling Eyes Naughty Тя хем иска да спаси сестра си,хем го помоли да и вярва....Чудя се обаче,ако му беше показала медальонът в началото и му беше казала на кой е как щеше да реагира той?!Сигурно щеше да се разпищи,не би и повярвал,че сестра и няма нищо общо с пожара,то и самата Клара се съмнява в това заради бележката от сестра си и сигурно и за това скри от него.
Ай!! Joy Пропуснах да кажа за Енрике... Joy Видяхте ли му само физиономията като видя Томе и Клара заедно. Laughing Ако погледите убиваха Томе щеше да е мъртав! Laughing Ще му се ,ама няма да му се сбъдне желанието на гадината... Joy Ще му се да се добере до агнето,щом не успял до овцата,визирам Клара и майка и... Laughing И още повече се кефя,че Клара го отряза по-нататък,защото майка и макар и да знаеше за чувствата му така и не беше се отказала от помоща му,а Кларчето си "позволи" да го отхвърли...  Joy Аз злорадствам още от сега... Laughing Ама и той е лицемер  #Cussing out,също като бабетка...Морал,чест,дълг...Дрън-дрън... #Cussing out Това за тях са само празни думи,които използват за целите си,когато им  е угодно! #2gunfire И мен като Мата много ме дразни това,както в бабката ,така и в Енрике!
Стига вече съм ви занимавала...Пак се проточих,а уж само за малко се отбих... hahaha
Прекрасен ден ви желая,милички!
 Hug

# 703
  • София
  • Мнения: 2 431
Добро утро и от мен островитянки!
Еовин благодаря за кафенцето.
Много си права за Енрике, леле направо потръпнах от зловещата физиономия. Заприлича ми на вампир. И на мен ми стана драго когато седяха двамата Томе и Клара и той донесе кафе и после. Усеща се още от сега борбата в душите им. Но бабитиерата за пореден път ме отврати. Когато нещо не и изнася се тръшка ох не ми е добре. Ей че манипулаторка е! А пък Мариана направо ме удиви, как влачеше Мигел, като куцо пиле домат го отмъкна.... Това със шифъра беше добре, но се накефих как Шавиер ги излови двете по стълбите....
Лек ден и от мен момичета аз ще се трудя. Наближава края на годината и се подготвям за годишно приключване и инвентаризация та ми е напрегнато. Но тук ще съм всеки ден.
А Еовин, за дървото, на клипчетата дето ги гледахме преди с изгледи от островите имаше такива дървета и аз също се учудих от големината на корените им. И по този повод да ви пусна едно старо и добре познато клипче, сложила съм си го във фейвъри и чат пат си го пускам:
http://www.youtube.com/watch?v=LZa51EeWrV0&feature=related
Още веднъж приятен ден!

# 704
  • Мнения: 1 535
Здравейте,островитянки!  Hug
Заповядайте кафето!

Мата,не съм запомнила огромните дървета,но сега вече си поправих пропуска!  Grinning
За вчерашните епизоди... Ей много ме издразниха...Първо Енрике с това отношение към Сесилия.Не само,че я малтретира,като че ли само това не е отвратително,но и постоянно и натяква,че не става за нищо,че нищо не може да прави,дори не дава да каже нещо,защото мнението и също като самата нея не струва според него... #Cussing out  #2gunfire Тоя човек накрая малко му беше,че остана сам...Така си постла и така му се пада,а можеше да си живее добре със Сесилия,тя е добра жена. Другият противен субект от снощи е вечната ми противнячка Вера...Ще имам "удоволствието" пак да се "насладя" на интригите и... #2gunfire Не мислех,че толкова ще се подразня втори път като я гледам,но не било така и пак ме дразни... Значи е много добра актрисата,то аз против нея нямам нищо,просто героинята и ми иде да я удуша... #Cussing out Laughing Лиза също само интриги прави и най-вече срещу Жил ,не знам какво толкова му се е нагледала?!Дали защото той е добра душа и е лесен за манипулиране,а тя сякаш непременно има нужда да си начеше крастата,така де имам чувството,че ако не прави интриги не ще може да живее спокойно. А Мена,за да се измъкне и да не и се карат и се връзва.Егати глупачката е!А "приятелката" и спи с гаджето и... Laughing  А Жил милият да събира пет години тези пари и накрая да ги загуби!  Sad
Клара пък най-накрая се реши да каже на Томе,но вече беше късно за жалост. Мигел обаче много разумно му говори.Той винаги е по-разумен от брат си.  Laughing Но въпреки всичките си недостатъци аз най-много харесвам именно Томе от мъжете.  Laughing
А за Мариана гораката ми беше страшно мъчно!Само как се сгуши в сестра си Клара на брега и каза,че се страхува!  Sad
За Руи ...Отначало си мислех,че това с Карлота е само някаква негова криза,но то не било така. И си казвам какво нещо е съдбата...Мисли си той за Карлота и хоп... тя цъфва в къщата му!Стана ми смешно като той каза,че тя го преследва и после като разбра,че греши взе да се извинява!  hahaha 
А.. последно...Видяхте ли с каква "сладка" фиба се беше издокарала Фибата (Анабела)?  hahaha
Приятен ден,милички!
Hug

Общи условия

Активация на акаунт