Столче за кола 9-36 кг ?

  • 37 643
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 6

Това купих аз преди НГ и съм доволна. Синът ми е на 14 месеца и е над 15кг. и над 90см. Спрях се на столче от този клас, защото расте бързо. Предишното до 13кг. отдавна му стана малко и неудобно, трябваше да купя едно до 18кг и след половин година още едно до 36, ако не бях купила това. Гледах доста модели,харесах това и едно Рекаро, но това отговаряше на всичките ми идеи за столче.


За съжаление, точно този модел на Чико е с изключително лоши показатели на краш - тестовете



Не ми се рови в момента, но предполагам не сте описали какво оценяват в четирите колонки.
Безопасност-имат предвид, че детето ми може да се развърже, или...?
Обслужване-колко лесно се монтира,как се пере тапицерията...?
Комфорт-не само сина ми, но и децата на приятелки, сами сядат в него, явно не е толково лошо.
Използване на седалките-точно тук смятам да отбележа, че не ми се правят стъкла заради седалка, която струва повече от доста от автомобилите по нашите пътища.
Трябва да съм доволна вероятно, че изобщо го има в тестовете на  ADAC, като имам предвид колко много марки и модели се продават. И няма какво да се лъжем. Масово хората си купуват евтини седалки от хипермаркетите, защото били задължителни и нямат средства.
Като си купувате автомобил или сменяте гуми гледате ли тестовете? И не на последно място, стоките купени в България дали са същите като тези в Германия, примерно?
Най-добре да шофираме с особено повишено внимание, да не се случва на никой да разчита седалката да спасява детенцето му.

# 46
  • София
  • Мнения: 44 354
Безопастност
• Средно стойностите на натоварването, в предния катастрофа
 Висока нивата на стрес в страничен удар.
Неблагоприятните колан маршрута
 Детето е трудно да се комбинира с превозно средство
Недостатъчна подкрепа главата

Операция(със столчето)

• нисък риск от злоупотреба.
 лесни за разбиране инструкции и предупреждения.
 Много леки седалката
• Защита на детето усилие.
 Седалище инсталация скъпо

Комфорт
Много добра почивка крак
Добро подложка
Добра видимост за детето на външния

Почистване
• Покритието е лесно да се отстраняват
Добра изработка
• почистване на седалката покриване скъпо

   
 ADAC Рейтинг: бедни

Заключение: Идеята няколко категории тегло с по едно място за покритие е добро, но изпълнението им е компромис с ограничения във всички групи Това облегалката на седалката може да се използва без да, и след това не дава защита при страничен катастрофата.  Седалката е толкова девалвирала. Решение с гръб подкрепа, "задоволително" В някои случаи е седалището стабилно в превозното средство, когато облегалката за глава превозното средство се отстранява или се добавя към задната отново.



груб гуугъл превод


За мен лично важният показател е сигурността..другите не чак толкова...да не кажа никак.
 

# 47
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Не ми се рови в момента, но предполагам не сте описали какво оценяват в четирите колонки.
Безопасност-имат предвид, че детето ми може да се развърже, или...?
Обслужване-колко лесно се монтира,как се пере тапицерията...?
Комфорт-не само сина ми, но и децата на приятелки, сами сядат в него, явно не е толково лошо.
Използване на седалките-точно тук смятам да отбележа, че не ми се правят стъкла заради седалка, която струва повече от доста от автомобилите по нашите пътища.
Трябва да съм доволна вероятно, че изобщо го има в тестовете на  ADAC, като имам предвид колко много марки и модели се продават. И няма какво да се лъжем. Масово хората си купуват евтини седалки от хипермаркетите, защото били задължителни и нямат средства.
Като си купувате автомобил или сменяте гуми гледате ли тестовете? И не на последно място, стоките купени в България дали са същите като тези в Германия, примерно?
Най-добре да шофираме с особено повишено внимание, да не се случва на никой да разчита седалката да спасява детенцето му.

А би трябвало да Ви се рови и то много.
Angel Dust се е погрижила вместо Вас, ако Ви се чете.

За гумите няма да коментирам, всеки шофьор знае, че има разлика между различните гуми и всеки определя риска за себе си и за хората които вози.

Това, че повечето си купуват седалки за да отбият номера е успокоение за кой ?????????
Аз мисля, че отговорността си е на всеки родител.
Стоките в България са същите като тези навън, защото производството на 2 поточни линии и два вида материали биха излезли по - скъпо.
И накрая, колкото и добре и внимателно да шофира човек не трябва да забравя, че освен него има и други които може да не са толкова добри и внимателни шофьори.

Равносметката за 2009 г. е такава: 30 мъртви и 757 ранени деца на възраст 0 - 14 год. по пътищата на България (информацията от статистиката на КАТ)
Вероятно всички родители са били добри и внимателни шофьори и са мислили, че на тях няма да им се случи.

Да, знам, че звучи страшно, но е по - добре да бъдем уплашени сега, отколкото много тъжни после.

Поста не е насочен конкретно към Hypnotia и нейния стол за кола (защото тя има стол и има информация за възможностите му) а по - скоро към всички които разсъждават по описания от Hypnotia начин.

# 48
  • София
  • Мнения: 44 354
Хъм...ми моят мъж последно гледаше тестовете за гуми...да.... това странно ли е...а какво правели повечето хора, честно казано слабо ме вълнува... ако си говорим за хората, най-масово все още децата пътуват без седалки или  в такива без колани или с  незакачено столче с колана за колата.... или бебетата в ръцете на мама или лежащо на задната седалка...


Използване на седалките-точно тук смятам да отбележа, че не ми се правят стъкла заради седалка, която струва повече от доста от автомобилите по нашите пътища. - това честно не го схванах Simple Smile))


Най-добре да шофираме с особено повишено внимание, да не се случва на никой да разчита седалката да спасява детенцето му.
 - иначе това е съсвем вярно...най-добре никой, никога да не разбира, точно колко му е сигурно столчето....

Но така или иначе както в много статии пише - по-добре някакво столче, отколкото никакво. Wink

# 49
  • Мнения: 6
Ох, не ми се спори. Какво пише в нета и аз знам, но не видях точно описание от Вас какво са оценявали ADAC. И пак ще напиша-тестовете включват много малка част от столчетата на пазара. Оценките са субективни. Всички караме супер сигурни автомобили и купуваме само седалки, класирани като номер 1 от ADAC. Стандартът ни е висок поне колкото на германците...иска ми се да е така, но за съжаление не е. За качеството-има разбира се разлики, темата е дълга. Не знам какво не ми харесахте на начина на разсъждение, но и не ме вълнува ососбено. И да, като шофираме трябва да се пазим от всички страни, дори и отгоре, иначе шанс няма. Хайде със здраве, аз бях дотук.

# 50
  • София
  • Мнения: 44 354
Hypnotia - това са оценявали ADAC каквото пише горе в моят пост - грубият превод е от техният сайт от  подробната оценка на стола....
за сигурност оценяват представянето на стола при челен и страничен удар, колко надеждно е свързан със седалката на колата, на свързването с детето и т.н.

а не - Безопасност-имат предвид, че детето ми може да се развърже, или...? както ти си писала.


В тези таблици са резултатите на тестваните и минали тестовете столове.
Поне в западна европа не тествани и не минали тестовете дори с минимална оценка столове(дори да не е точно от ADAC) не се продават...тук куче марки разни....
Оценките са напълно обективни.

И дори всичко да не ни е на макс...да би следвало да се стараем, поне в посилните ни граници, да е така...т.е. ако не може да си купиш супер сигурна кола, е по-добре да си купиш поне относително сигурна и дори колата ти да е скапана, е хубаво поне стола да осигурява  добра сигурност за детето и дори голф да караш е редно да си купуваш хубави нови гуми, съответно сезона, а не целогодишно да караш с изтъркани летни...щото и без друго си с 20 годишен голф...и за това и детето ти няма нужда от качествена седалка, щото и без друго колата и гумите са скапани... и т.н. всеки + си е +, по-добре  плюсчетата да са повече.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Не знам какво не ми харесахте на начина на разсъждение, но и не ме вълнува ососбено.

Не харесах именно това "не ме вълнува ососбено" и реда на мислите, че кой гледа какви гуми, кой купува седалки и т.н.
Както съм казвал и преди "всеки сам решава каква да е безопаснността която да осигури за детето си"
Не споря, нито се опитвам да се наложа, още по - малко се опитвам да Ви обидя, по - скоро желанието ми е да събудя известна част от навалицата която от доста време е в летаргия и за много (включително важни) неща не им пука.

Да кажем, че ако съм успял да събудя дори един и това, че съм го събудил е било достатъчно да опази живота и здравето на детето си, бих се чувствал полезен и би придало смисъл на това което правя.

# 52
  • Мнения: 616
напълно съм съгласна с мненията за безопасността и сигурността на децата в колите, ако няма достатъчно възможност по-добре от нещо друго да се лиши човек от колкото да прави компромис със столчето, мое мнение Peace След много четене миналата година взехме това http://www.britax.co.uk/car-seats/safefix-plus, но се надявам никога да не разбирам точно колко е здраво.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 68
 Здравейте!
 Тъй като и аз тази седмица ще купувам столче за кола, съм се спряла на  Сoncord ultimax. Та всъщност ,искам да чуя мнения,ако някой ползва такова столче.Както и приемам предложения за тази група 0-18,ако някой има лични наблюдения.

# 54
  • Мнения: 784
Тук са подредени най-прегледно резултатите от тестовете за различните години, защото както беше пояснено тестове не се правят всяка година на всеки модел, а само при излизането на нов модел на пазара - http://avtokresel.net/articles1.php?tPath1=2_9

Имайте предвид обаче, че Макси Кози изтеглят обратно изофикс базата си, класирана на едно от първите места от АДАС - http://www.nn-bg.com/info/nn-info.html
Това обаче изобщо не е сведено до знанието на широката публика и даже и в магазините, продаващи Макси сози, се правят че не го знаят!

След дълго ровене в нета, четене и гледане на краш тестове, се спрях на KIDDY - http://www.shtarkel.com/products/1402-stolche-9-36-kg-kiddy-comfort-pro.html
Като безопасност е номер едно - в теста на АДАС е с най-добри показатели, а според сертификата на TEST е с ненадминатата до момента оценка 2.1.  При него е и  най-доброто съотношение цена/тест-резултати.
Обърнато е по посока на движението, но заради спечифичната си предпазна възглавница дава по-добра защита на шията при камшичен удар от другите столчета, дори обърнати обратно на движението. Това в моя случай е много важно, защото малкият ми син целият пърха от вълнение като гледа колите и баща си да шофира и е направо невъзможно да бъде обърнат назад.
Двоумях се само между моделите - Comfort pro (9-36кг) - 489 лв. и Infinity pro (9-18кг) - 295 лв. , накрая се спрях на първото. Но бих посъветвала майките, които не разполагат с толкова средства, да вземат Infinity pro – разликата е, че не се регулира на ширина в областта на раменете, но също е достатъчно широко. Струваше ми се, че специфичната му възглавница ще създава известен дискомфорт на детето, но се оказа, че свикна с нея доста по-бързо, отколкото навремето батко му, който виеше като вълче, като го закопчаех с коланите на столчето. 

# 55
  • Варна
  • Мнения: 1 479

Като безопасност е номер едно - в теста на АДАС е с най-добри показатели, а според сертификата на TEST е с ненадминатата до момента оценка 2.1.  При него е и  най-доброто съотношение цена/тест-резултати.
Обърнато е по посока на движението, но заради спечифичната си предпазна възглавница дава по-добра защита на шията при камшичен удар от другите столчета, дори обърнати обратно на движението.


Понеже посочвате столчетата с монтаж обратно на движението ще си позволя да се намеся.
Сравнението което правите е напълно неуместно.
Причинаите за това са няколко:

1. Двете столчета които сте показали са от групи които не се монтират обратно на посоката на движение и сравнението е невъзможно.

2. Тестовете които сте посочила не вземат предвид напрежението във вратната обаст, тъй като манекените които се ползват в тези два теста не разполагат с датчици които да отчитат напрежението във вратната област. Теста за седалките с монтаж обратно на посоката на движение се нарича VTI Plus Test  Laughing

3. И съвсем логично възглавницата на корема на детето по никакъв начин не ограничава хода на главата при злополука и по тази причина няма как напрежението да бъде ограничено.
 
По тези причини сравнението със столовете с монтаж обратно на движението е меко казано несериозно.

И накрая: не искам да ме разбирате погрешно, не твърдя, че изборът Ви е бил лош, просто сравнението е неудачно.

# 56
  • София
  • Мнения: 11 805
Бихте ли ми препоръчали стол за кола за дъщеря ми,която е на 5 години и почти 18 кг.
Настоящото ни столче е 9-18 кг. и до зимата трябва да бъде сменено.
Таблиците с резултатите от тестовете,които са дадени по-горе,къде могат да се видят?Не става ясно отделните колони какво показват?
Държа да бъде нещо качествено,но на разумна цена.
Благодаря!

# 57
  • София
  • Мнения: 44 354
ето ти ги таблиците от 2010 назад до 2003(допълват се една друга)

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/ergebnista … uchenach=aktuelle
http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kindersitze/tab.asp?qu … urcePageID=254587
http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kindersitze/2008/tab.a … urcePageID=147654
http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kindersitze/kindersitz … urcePageID=218441
http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kindersitze/gtab.asp?q … urcePageID=147767

какво наричаш разумна цена...те в тази категория не са мн скъпи повечето. общо взето между 200-300 лв може да си вземеш хубав стол(без изофикс)
аз бих си избрал някой с + крайна оценка...

# 58
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Бихте ли ми препоръчали стол за кола за дъщеря ми,която е на 5 години и почти 18 кг.
Настоящото ни столче е 9-18 кг. и до зимата трябва да бъде сменено.
Таблиците с резултатите от тестовете,които са дадени по-горе,къде могат да се видят?Не става ясно отделните колони какво показват?
Държа да бъде нещо качествено,но на разумна цена.
Благодаря!

Ето я таблицата за групата подходяща за Вашето дете:

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/ergebnista … urcePageID=291796

първа графа - цена
втора графа - година на теста
трета - група на стола (в случая всички са 2/3 група 15 - 36кг.)
четвъртата - дали има isofix (isofix е система за монтаж за автомобили след 2005-6 година, не не на всички)
пета - сигурност (за мен - най - важната графа)
шеста - монтаж
седма - комфорт
осма - обработка и почистване

Отделно, може да разгледате вски стол конкретно, като кликнете на името му и да видите какви са забележките.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 1 479
Angel_Dust, ето търсачка, търси по производител, вид на монтажа, година на теста и група на стола за кола

http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/default.as … urcePageID=130822


За тези, които са зле с немският:

Ако имате инсталиран Google toolbar - с преводача ще се ориентирате мн. добре  Wink

Общи условия

Активация на акаунт