Идеи за бизнес-7

  • 87 307
  • 736
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 359
Моите синове са 2 и 3 клас. Ходят на занималня /в момента и на лятно у–ще/ платено, във фирма към у–щето. Не съм във възторг, но няма алтернатива. Няма кой да ги взима на обяд и да ги води в друга занималня. Така че ако се организира транспорта и ако съответната занималня предлага възможност както за учене, така и за игра /може да е в близка градинка/, би било чудесно. В момента нашите занятия се провеждат в една много малка стая за 20 деца, нагъчкани като сардини, няма къде да се разтъпчат, да не говорим за игра! Но учителят ни е уникален и сме там заради него.

# 211
  • Мнения: 6 503
Момичета, виждам че много от вас са отворили магазини втора употреба.(Маргало, Ивалина).
Може ли да ми дадете информация какви документи трябват(освен фирмата, разбира се) и има ли достатъчно складове за дрехи втора употреба?

# 212
  • Мнения: 7 430
Благодаря на всички  Hug
Лейди Блу   bouquet

Знам, че съм на 4ч., аз го исках, понеже отделно имам фирма, в която съм управител и там се осигурявам също  Peace
Значи за сега документи и т.н. за тази Трудова дисциплина е 100лв. да видим колко още ще дадем  ooooh!

Грозното пате - скоро едни познати се върнаха от Канада - вкарват дрехи втора употреба - дават само на едро - нямат магазин в Сливен. Мога по натам да изнамеря координатите и да ти ги дам -  и на когото иска разбира се  Grinning

# 213
  • Мнения: 3 214


Знам, че съм на 4ч., аз го исках, понеже отделно имам фирма, в която съм управител и там се осигурявам също  Peace
Значи за сега документи и т.н. за тази Трудова дисциплина е 100лв. да видим колко още ще дадем  ooooh!



Каква е тази трудова Дисциплина,че за такова не съм чувала ? Да не е трудова Медицина ?

# 214
  • Севлиево
  • Мнения: 491
А като казахте за трудовата медицина аз да попитам абсолютно всички ли трябва да имат договор с фирма която прави измерванията. Имам познат който работи в такава, но той не може да ми каже дали нашето магазинче/за прежди и гоблени/ и съответно нашата фирма трябва да имат сключен договор.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 1 553
За занималните  за деца , не знам дали има хляб , но в големите градове има голям глад за детски градини или по-точно за занимания на деца от 3 до 6 годишна възраст. Но предполагам изискванията за откриване на такъв тип заведение са много големи.

# 216
  • Мнения: 3 214
За занималните  за деца , не знам дали има хляб , но в големите градове има голям глад за детски градини или по-точно за занимания на деца от 3 до 6 годишна възраст. Но предполагам изискванията за откриване на такъв тип заведение са много големи.

Аз пък си мисля точно обратното. Нямам как да не са големи, все пак става въпрос за деца, тук се намесват и ХЕИ и МОН и Община ...

# 217
  • Мнения: 359
А като казахте за трудовата медицина аз да попитам абсолютно всички ли трябва да имат договор с фирма която прави измерванията. Имам познат който работи в такава, но той не може да ми каже дали нашето магазинче/за прежди и гоблени/ и съответно нашата фирма трябва да имат сключен договор.
Да, всички фирми трябва да имат.
И докато сме на темата с Трудовата медицина, нали знаете, че срокът за подаване на декларацията по чл.15 е 30.06? /Ако вече е ставало дума, извинете  Wink/

# 218
  • Мнения: 2 556
Също така в момента са започнали масови проверки относно това каква операционна система и софтуер ползвате, в смисъл дали са сертифицирани (законни). Имайте го впредвид, особено ако магазина или обекта ви е на видно място  Peace

# 219
  • Пловдив
  • Мнения: 79
А като казахте за трудовата медицина аз да попитам абсолютно всички ли трябва да имат договор с фирма която прави измерванията. Имам познат който работи в такава, но той не може да ми каже дали нашето магазинче/за прежди и гоблени/ и съответно нашата фирма трябва да имат сключен договор.

Само ако имаш наети работници (дори и само един да е). Ако работиш само ти (ЕТ или ЕООД) или прим. двама самонаети съдружници (ООД) - не е необходимо да имаш договор с фирма за трудова медицина. Поне на мен така ми е казала моята счетоводителка и аз нямам договор с  такава фирма.

# 220
  • Мнения: 7 430


Знам, че съм на 4ч., аз го исках, понеже отделно имам фирма, в която съм управител и там се осигурявам също  Peace
Значи за сега документи и т.н. за тази Трудова дисциплина е 100лв. да видим колко още ще дадем  ooooh!



Каква е тази трудова Дисциплина,че за такова не съм чувала ? Да не е трудова Медицина ?
Mr. Green

Да, да...грешна на езика от моя страна..
[/size]

# 221
  • Мнения: 3 214

Да, да...грешна на езика от моя страна..[/tt][/size]

НЯма лошо и малко дисциплина да вкарат  Mr. Green
  Hug

# 222
  • Мнения: 210
Здравейте! Simple Smile Има ли сред вас, някой занимаващ се с търговия с цветя, подаръци, аранжировка и т.н?
Имам огромното желание да се захвана с нещо подобно. Магазинче, с шаренийки, панделки, цветя...слабост са ми...  Crazy И понеже ми е нещо като хоби, затова не ми излиза от главата. Лошото е, че няма и понятие от търговия и икономика. Нито знам, каква фирма трябва да си отворя, нито колко пари ще са необходими стартово. Знам къде са борсите за цветя  Mr. Green и мога да си направя сметка, колко ще трябват да вложа за зареждане, но относно фирмата и цялата докоментация... грам понятие нямам. Та затова и питам, ако има някой да подскаже?
Предполагам, че няма да е кой знае колко доходен бизнес, но искам да работя нещо, което да ми доставя удоволствие. За сега е сам мечта и ослушване, но силн се надявам да изкочи подходящият момент. А вярвам, че скоро този "момент" ще се появи и искам да съм подготвена! Mr. Green

# 223
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета с магазини втора употреба дрехи да ви предупредя че от тази седмица има някакви офанзиви от ХЕИ и правят проверки навсякъде. Това явно е във всички градове защото и клиенти от Ямбол  и Бургас , Пловдив, Добрич, Шумен ,Балчик ми го казаха тука в рамките на 2 дни че са имали проверки. Пригответе си за всеки случай откъм документи да сте изрядни и ако имате забранени артикули ги приберете временно или ги вадете само в Събота.

# 224
  • Мнения: 5 105
здравейте момичета чета ви но не пиша защото няма нищо ново при мен
от 2 - 3 седмици търся магазин за захарни изделия , алкохол , цигари , нещо като мини маркет
но не откривам нищо подходящо , чак не мога да повярвам

Общи условия

Активация на акаунт