Ти какво сготви? Снимай, покажи! - 67-ма тема

  • 114 704
  • 733
  •   1
Отговори
# 75
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
kostilq , страхотно изглежда този флан, ще напишеш ли рецептата?

# 76
  • Мнения: 22 867
И аз да сложа втората за една седмица френска селска торта, друго нямам, защото бях при мама. И се връщам да разглеждам, отсега предусещам какво удоволствие ще бъде, има доста страници за гледане! newsm44



# 77
  • Мнения: 24
Леля Ог, рецептата за Шоко-Мак тортата е от една немска книжка за торти. Ето я тук за теб:

За 1 блат:
3 яйца
50 гр. брашно
50 гр. нишесте
50 гр. натурален шоколад (70% какао)
100 гр. масло
75 гр захар
100 гр. смлян мак
лъжичка бакпулвер

Моите два блата изглеждат по-светъл и по-тъмен, защото в единия сложих повече мак и млечен шоколад вместо тъмен.  Шоколадът се натрошава и се слага в сместа за блата (за сместа се слагат горните продукти разбити с миксер в обичайния ред -- първо масло и захар, после жълтъците, после разбитите на сняг белтъци, брашно, нишесте, бакпулвер, маково семе)

За глазурата:
2 лъжици разбита сметана
50 гр. натуране шоколад (70%)
25 гр. масло
20 гр. пудра захар

Между блатовете сложих останалата сметана, смесена с малко млечен шоколад.

Блатовете се пекат 15-20 минути на 250°, предварително загрята фурна, моята форма е 26 см диаметър.  За по-дълбока форма съответно по-дълго печене.

Лек ден и хубав уикенд!

# 78
  • Мнения: 7 427
kostilq , страхотно изглежда този флан, ще напишеш ли рецептата?
    на опашка... Laughing

# 79
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
  Какви вкусотии сте приготвили момичета,да им се ненагледа човек!! Peace

Аз се разписвам с една много шоко-шоколадова торта,лесна и мноооого вкусна!

# 80
  • София
  • Мнения: 15 517
   Пържени крилца и шопска салата! Момичета, тортите са прекрасни! eat По дяволите, що ми трябваше да се сдобивам с  тоя диабет  Confused?

http://media.snimka.bg/6235/018725244.jpg

* спазвайте правилата за форума относно максимално допустимия размер на изображения в публикации

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 22:44 от Mamma

# 81
  • София
  • Мнения: 1 832
Много, много вкусно е при всички! Аз пък винаги се радвам да прочета поста на Леля Ог. Много  се радвам как намира хубава дума за всеки. При нас от предишни дни - Пастърва и едни спагети.


# 82
  • Мнения: 7 427
labrex,lina kaz ,ще ме довършите с тез' вашите торти!Убийствени са!  Crazy Hug

# 83
  • Мнения: 107
Кокосова панна кота с шоколад и ягоди

Ха! Тъкмо открих консерва кокосово мляко и консерва компот от манго, забравени от момчетата в шкафа!!!!  Heart Eyes

# 84
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
lina kaz , може ли рецептата за тортичката?Много шоколадово изглежда Heart Eyes.

labrex , много хубавко изглежда тази френска вкусотия Heart Eyes.То между блатовете май не е само крем, какво друго сложи?

# 85
  • Мнения: 22 867


labrex , много хубавко изглежда тази френска вкусотия Heart Eyes.То между блатовете май не е само крем, какво друго сложи?

Аелис, много е вкусна тая тортичка Heart Eyes. Слагам нарязани наситно сушени сини сливи и смлени, но не съвсем ситно, орехи. Просто ръся върху крема от сметана.

# 86
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
labrex , благодаря ти за разясненията Hug.Все й се каня и все някаква друга си поръчват у дома, като им направя тази може и само от нея да искат Joy.

# 87
  • на втория етаж
  • Мнения: 248
lina kaz , може ли рецептата за тортичката?Много шоколадово изглежда Heart Eyes.


Аелис,сложих рецептата за тортичката тук  Grinning

# 88
  • Мнения: 1 798
Леля Ог,bliznacite,nordina,FRESA,Гуинет,verabel,kostilq,Тайна, tutulina, labrex,вие сте вълшебници! Heart Eyes  bouquet
От мен - ХЛЕБЧЕ СЪС СЕМЕНА от labrex при мен с пълнозърнесто брашно.
labrex,много любим в къщи  Heart Eyes Hug

Ориз с домати


Пеп-40 ми липсва Heart Eyes

# 89
  • Мнения: 22 867

delicate, много се радвам, че го харесвате, чудесно изглежда.  bouquet Аз също го предпочитам, но останалото население вкъщи си предпочита хлебчета и питки от бяло брашно.

Вкъщи пържени мекички-гъсенички, хлебче по рецептата на махмама  bouquet за питка с кисело мляко и едно втасване и пилешки шишчета на барбекю.

Общи условия

Активация на акаунт