Анкетка

  • 3 047
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 826
Секцио,планирано,заради седалищно пренадлежание на плода.

# 16
  • Мнения: X
vaginalno, mnogo dulgo i trudno - 30 chasa, s mnogo shevove, edro bebe.
Sledvashtija put  pak bih iskala da razjdam vaginalno.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
Секцио заради бебчо- тесен таз и седалищно придлежение. А много ми се искаше поне да се беше обърнал. Имам чувството, че тесния таз си го измислиха при условие, че бебчо заеме позиция за нормално раждане Sad

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Първо раждане: започнах да раждам вагинално, но по спешност се наложи секцио
Второ: планирано ресекцио

# 19
  • Мнения: 17 407
Планово секцио,заради седалищно предлежание.Възстанових се бързо и лесно.

# 20
  • Мнения: 4 965
Живот и здраве, до няколко дни ми предстои планово секцио по лекарско предписание. По принцип, съм привърженичка на "нормалното", но - няма начин: ще раждам двуяйчни близнаци, които са в 2 отделни (при това - силно удебелени) плаценти; едното е в напречно предлежание, а другото - седалищно  Confused .

# 21
  • Мнения: 4 390
Секцио по спешност 3 седмици преди термин, заради много високо кръвно налягане и албуминурия (токсикоза).
Не съжалявам, че родих така. Много бързо се възстанових.

# 22
  • Мнения: 4 242
Родих вагинално, имах 3 шева,не ползвах обезболяващи. Раждането продължи от 23.30ч в петък до 11.20 в неделя. Сега се надявам пак на вагинално,ако е рекъл бог, и отново без обезболяващи Laughing

# 23
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Планово секцио , заради луксацията ми и опасност да се заклещи пбебето в последния етап и пак да ме срежат по спешност , но с много рискове на бебо .

Приех го много трудно , защото много исках вагинално раждане. Нмям шенс за нормално раждане. Честно чувствам се много гадно , тъи като има стаии само колко е хубаво да родиш нормално . Тези които ги пишат , защо не мислят за жените които нямат избор ?

# 24
  • Мнения: 1 512
Вагинално.Раждането беше дълго, накрая се получиха усложнения и приключи с пълна упойка, форцепс и 5 външни шева.

# 25
  • Мнения: 704
Вагинално, раждането продължи 23 часа, ползваха форцепс /не че са ме питали за това/. Ако можех сега бих избрала друг вариант.

# 26
  • MUC
  • Мнения: 571
Вагинално, бързо и безпроблемно. Със секцио бих родила само ако се налага.

# 27
  • Мнения: 590
Zapo4na vaginalno,sled 48 4asa muki i pomo6t po vsiakakuv na4in re6iha 4e niama da e i zavur6ih sus spe6no sekcio Sad Cialoto rajdane be6e ko6marno bolezneno i travmira6to za vtoro ne znam mislia 4e 6te izbera plan.sekcio makar 4e nai goliamata me4ta mi e da rodia normalno da izpitam udovolstvieto 4e sum se spravila sama no travmata e goliama  ot purvoto i ne se naemam za vtoro za sega Embarassed Uspeh!

# 28
  • София
  • Мнения: 3 679
Вагинално, с епидурална упойка, 3 външни шева - дългичко раждах, но пък вообще не ме боля, още на следващия ден казах на таткото, че съм готова за второто и пак искам така да раждам  Simple Smile

# 29
  • Мнения: 6 315
Вагинално Simple Smile и без упойка. Мина "като по учебник" според акушерката и лекарката, въпреки че малчо беше голям  Grinning . Пак бих родила така  Simple Smile .

Общи условия

Активация на акаунт