Отговори
# 60
  • Мнения: 1 404
Привет, момичета.
Голям бахъъъър, а трябва да ходя на гинеколог.  Защото съм за бой, не съм ходила откакто ми махнаха шевовете.  Embarassed

И Явор почна да се буди много  нощно време, давам малко вода,заспива и след има-няма час, пак така.... ГРРРРР, какво му става на това дете, така сладко си спинкаше по цяла нощ! Сигурно са зъбките, няма какво друго да е....

И така, захвана пак стууууд, днес няма да има разходка за бебчо Sad


# 61
  • Мнения: 685
Здравейте мамчета,

Ние се позагубихме в разходки, но сегааааа сме закотвени заради странното време.

Като гледам не сме единствените с проблемно спане, то за мен си е проблемно де, защото малката се беше научила да спи по 10 часа без да се буди. Последните 2 седмици, обаче се буди и иска да суче  през 3-4 часа нощем... Какво е това чудо???  Shocked

Ние сме само на кърма все още, но започвам да се притеснявам дали не ми намалява и затова да се буди така. А и последния месец беше наддала малко. В този ред на мисли имам въпросче към кърмещите мами: усещате ли твърди гърдите си между храненията?

Ще се захранваме чак другия месец, ако тя пожелае. Има ли мами захранващи педагогически? Помня някой беше питал преди време, но кой беше newsm78

Зъбки нямаме и гледам скоро няма изгледи. Но пък как хапе лелее, ако й дам да ме хапе ми прави синини на китката.


Мими
чудесни снимки, много добро настроение лъха от тях Wink

# 62
  • Мнения: 6
Янечек-тортата се казва Mille Crepes и са 25-30 палачинки,ужасно тънки като между тях се маже яйчен крем.
Лило ми пусна рецепти-използвах тази:http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php?topic=26.msg82.
Отгоре поръсих захар и карамелизирах с горелка като за крем Брюле.
Страшна стана,а я гледах в едно предаване.Прави се в един бутик за торти в Манхатън.Казва се Lady M-мат сайт.
Лило-горелката си я донесох от Лондон щото ми писна да ходя до Метро и да я няма! Grinning

# 63
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Здравейте,от 2-3 часа се опитвам да ви изчета и чак сега успях да я приспя,но като гледам пак ще бъде за 15 мин.,напоследък спи по толкова през деня.Тази нощ имахме преживяване-събуди се с кански рев и няма успокояване,не иска да суче,дърпа се,реве,ужас.Коремът и къркореше адски,явно някакви колики,а не беше яла нищо друго,освен мляко следобед.Наложи се да направим Ам,изяде 120 мл и се успокои.Но ни изкара акъла,още малко и щях да потеглям за болницата.
vess_82   бебефонът е прихванал някаква честота,ние по едно време прихващахме редовно,или някой ревеше,или някаква чалга се чуваше.Сменихме честотата и се оправи.

За мой срам имам направление и още не съм се наканила да я заведа на изследване,но тази седмица вече ще идем,че то ще му мине давността.Не се натискам мног,защото знам резултата,заради кърменето сигурно ще е нисък Хб.

Миме Крумова страхотни снимки,невероятна архитектура,отдавна искам да посетим Прага,но кога ли ще бъде.
Лек ден от нас

# 64
  • Мнения: 14 654
lulu77 ,
мерси за идеята, аз този крем редовно го правя, само че слагам накрая разбитите белтъци вътре и го ядем с лъжици от панички Simple Smile
Утре Гадното ще стане на 6 месеца и може точно палачинкова торта да направя.

Cantariny,
как ще ти е намаляла кърмата, при положение че детето се кърми непрекъснато, няма логика. Струва ти се така заради честото хранене, но ако някой път пропусне 3-4 часа, ще установиш, че гърдите ти се препълват. А моите не се втвърдяват между храненията, освен ако случайно не стане голяма пауза. Минат ли 3 ч. и натежават. А за наддаването - ми малко наддават вече, не се безпокой. Виж Дари на М.Крумова е в категория перо, май тя е най-финото бебе в темата, пък как се хили на снимките  Laughing
А педагогическото не е за мен. Аз ям хаотично - 2-3 пъти на ден, не става за бебета този режим. А и държа като седна, да си хапвам с удоволствие, а не да храня бебето и да не мога да се насладя на вечерята си.

Да се отчета, че и моето бебе почна много да се буди нощем от извествно време, затова го ситуирах на спалнята (временно).

# 65
  • Мнения: 418
Опа и ние се присъединяваме към групата на събуждащите се по няколко пъти нощем Peace... Twisted Evil Twisted Evil То май епидемия е настанала сред децата ни  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
По 2 три пъти нощем се буди, не с плач но достатъчно високи крясъци че да стана да го взема, но аз практикувам не водичка, а млекце за нощните му закуски ... не че яде много но като ме усети заспива бързо  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 66
  • Мнения: 97
ЕГАТИ ЗИМНОТО ВРЕМЕ Е НАВЪН cold

Gulia - Мерси за комплимента за косата. Тя тогава беше в безпорядък , но след миене винаги е така. Моето косище е доста повече по принцип, но сега от косопада временно е в по-обуздано състояние. Дано Дари ми наследи косата, че ако се е метнала на баща си...... newsm50
За хотела ти пускам линк http://www.bila-kuzelka.com/hotels/hotelbilder/, но мисля че ако резервираш по-отрано и потърсиш повече ще намериш по-евтин хотел също с толкова добра локация. (ние платихме по 115 евро на вечер със закуската)

pisihrisi - такава кучешка торбичка сме взели за подарък на Фандъкова, но още не сме й съчинили придружаващото писмо.
А колкото до уличката....из целия град има скрити съкровища по вътрешните дворчета и непрекъснато попадаш на някое такова.

Cantariny - права е Янечек...няма да се шашкаш за теглото на детето. Например и аз и мъжа ми не сме едри, така че няма как детето ни да е такова. А като сложиш и факта, че мойта мома не се спира и все е в движение........ето откъде идват малкото грамчета.

Люлю - уби ме с тази горелка....какво ли не крие твоята на вид малка кухня  Mr. Green
Давам ти бизнас идея....домашен курс по готвене и сладкарство. Записвам се първа. Naughty

Момичета, не ви завиждам за това будуване нощем. Замисляли ли сте се за даване на АМ вечер преди лягане. При Дари още при първото подейства и спа до сутринта.  

Да ви се оплача. Моя ремонт на втората ни стая вече стана исторически. Тъкмо вчера приключваше бояджията и си викам, че остана паркета и сме готови с основното...ииии ми протече новия покрив.  #Cussing out Омръзна ми от майстори дето не си вършат работата като хората и после трябва да викаш още поне двама...същите идиоти за да оправят мазалото на първите. Лошото е, че трябва да викаме алпинисти да го видят, защото няма от къде да се работи новата външна стеничка, откъдето подозирам, че тече. Направо ще се гръмна вече.

Нещо много се разписах, но Дария се е одремала от почти два часа насам  newsm78 Не е типично по това време на деня, но може и нея да я дразни времето и да иска да го проспи по-бързо.  Mr. Green

Хайде изчезвам вече

# 67
  • Мнения: 82
Докато се уредя да пиша ще изпишете темата  Mr. Green
Ама така е,мъжо като си е тука не ми остава време даже компа да пусна.Бягаме по задачки,вечер сме на двора на по биричка и барбекю..... cheers
Анджи пък днес откара два часа навън,духаше ама не като вчера,а и заради падналия от снощи дъжд нямаше такъв прахоляк.Преваляваше ама заръчах на Кейти в такива моменти да се крие под някоя козирка или да слага едно тънко одеалце върху количката,че така и не си взех дъждобран  #Cussing out
Аз мисля да си търся лятна количка,хубава и евтина  Mr. Green,че тази не виждам как ще изкарам лятото-тежичка ми е.
Моите гърди стават твърди когато минат поне 12ч от последното кърмене  Shocked при вас това е на по три часа  newsm78.През останалото време са си ми мекички  LaughingАз по принцип като кърмя предлагам двете гърди,но понякога тя си суче само от  едната.
А за спането вечер,аз си реших проблема,циците и АМ.И тя така свикна и докато не пие АМ не мирясва,чака си шишето  LaughingИначе и ние имахме периоди да ставаме на два часа,когато не давах преди лягане АМ.
Миме,и на мен снимките много ми харесаха  Peace
За колектора,и аз сложих на Анджи без да разтварям устните,и нямаше улято нищо отвън всичко си беше в торбето. Grinning
Попарата,когато и дойде реда...не съм решила в кой месец точно да я давам.
Бягам,че онуй мрънкоти,опитва се да заспи,но нещо не може и реве Close

# 68
  • Мнения: 128
Здравейте  и от нас1!!!

Ооооо бройте ни и нас към будещата се група....,да се успокоя ,че нес ме сами Mr. GreenАма нещо от няколко дни и през деня  се будим като се стряска и проплаква,и така няколко пъти Whistling TiredЗъби ли кво newsm78

Кло и ние като се трием с мокри кърпички умираме от смях,явно има гъделллл Mr. Green

Захранване оффф трудна работа.Таман реша ,че имаме успех с някой зеленчук,сменям с друг и рев.Та сега     се чудя какво и как да го правя.. Tired


Та това е от нас...

# 69
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Днес се захранихме с няколко лъжички каша-оризова безмлечна на Милупа,хареса и,но то мойто е всеядно,всичко си хапва.Каката да не остане по-назад и тя поиска,та за нея трябваше да отварям кутията млечна бананова на Хумана,която бях взела за по-нататък.Естествено тя изяде само 3-4 лъжици  #Cussing outКолкото едното яде,другото толкова не яде.Май Нати ще дояжда на кака си яденето,а не обратно. Joy

# 70
  • Мнения: 418
sin4eska - много са ти сладки дечицата. Това са те в подписа ти нали?
Сладуранки  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Днес правих постна супичка отделих малко преди солта и подправките, пасирах я и опитах да дам на Тони. Детето си хапна няколко лъжички и му хареса   Peace  Иначе се мръщим на зеленчуковите пюретата  Simple Smile Явно като каките си няма да яде от тях и ще трябва да замествам с домашни бульончета, супички и пюренца...
Иначе от кашите ползвам на Хип оризовата, и на Слънчо -Ябълки и банани - Като бях в провинцията не успях да си намеря на Хумана и я заместих с тази . Честно казано на Слънчо кашите също са доста хубави  Peace 
Давам му по малко да пробва от всичко, на обяд заместваме почти хранене с пюре или каша, а към три / четири отново нещо по различно, но не го насилвам детето колкото иска ... останалото количество е кърма  Peace

Що се отнася до моите гърди и те се пълнят доста, но с нощното хранене не могат да се препълнят усещам ги само по тежки от обикновено  Peace
Лека нощ от нас и сладки спокойни сънища на дечицата  newsm46

# 71
  • Мнения: 685
Eee момичета, благодаря ви, че споделихте!   bouquet

Поуспокоих се за гърдите... колкото и тъпо да звучи, до преди месец сутрин ми бяха като камък, но пък палечка правеше по-големи паузи.
Аз малко съм в стрес напоследък, че имам малко ядове и мислех дали и това не се отразява... Sad

Това с буденето е като с коликите... повечето бебоци минават през тази криза. А още колко ли неизвестни ни очакват  Blush

Лека нощ на всички Simple Smile

# 72
  • Мнения: 718
Здравейте, мами  Hug

Намерих малко време да се запиша и аз в новата тема!
Значи не само моята беба ми разказва играта вечер  Laughing Последните 2 нощи направо ме разби - 1вата се будеше на половин час, а 2рата на всеки 5-15мин.  Crazy Направо не знам къде съм вече   #Crazy Често плаче на сън, вика или се смее ... ми така де, да не ми е скучно  hahaha
Захранването много бавно върви, но не я насилвам - все ще прояде нормална храна някога  Mr. Green Само дето ми се искаше да заместим 1-2 хранения преди да си дойдем в БГ, че да мога да топна дупе в морето за по-дълго, ама и тая година може да ми се размине.
Гърдите ми са напрегнати, когато Ани прави по-дълга пауза между храненията.
Глутен, доколкото знам, след 6м няма проблем да се въвежда.
Косата ми още много пада, чудя се кога ще спре. Аз съм от дългокосите, до дупето ми стигаше, смъкнах 4 пръста, но мисля, че поне още педя ще отрежа, че вече на метла прилича. Милото иска все като Покахонтас да ме гледа, ама няма как  Laughing
Миме, на теб явно ти се е разминал косопада  Sunglasses Страхотни снимки, между другото!
Кики,  Hug Heart Eyes

Ние в сряда сме на ваксина против туберколоза, като помня мен как ме боля като ми я слагаха, хич не искам да водя беба  Sad
Тоя пост от обед го пиша  Laughing Лека нощ на мами и бебенца  Hug

# 73
  • Мнения: 60
Мами, имаме си вече зъбче Simple Smile сега вече и пържоли ще яде Simple Smile  Joy Joy Joy Joy
За буденето нощем -прави го от време на време, но като бутна бибата и се оправят нещата.
За съжаление вече почти нямам кърма, то остана само едната гърда и то само сутрин и вечер колкото да не е без хич Sad, отдавна дохранвам с Фризолак, но заради запека сменихме с Фризовом . От кутията с фризолака ми остана малко и реших да и го давам между другото че да не стане зян , ама уви реве та се къса не ще го и това си е. Днес беше при баба си и от закуската и беше останало малко такова мляко и мислех, че не е много гладна и по-късничко ще си го изяде но не щяла , но когато баба й показала буркана с пюрето то радост то чудо , до дъно всичко е изяла.  #Crazy newsm78 май няма да сме много по млякото Simple Smile
Относно попарата и на мен ми каза док да я давам след седмица вече. Но се питам на кое ядене точно. Габи сутрин пие мляко/кърма, в 12 яде пюре месно или зеленчуково, в 16-17 яде плодово пюре или каша на Хипп и вечерта пак е на мляко. Та не виждам как ще направя 80% от храната да е мляко като й дам и попарата ooooh! Ако някой има яснота моля да обясни Simple Smile
Лека нощ и спокойни сънища   Party

# 74
  • Мнения: 421
malkogad4e, аз слагам АМ в зеленчуковите пюрета (така трябва да се правят по принцип) и следобедната закуска я правя също с мляко - каша или грис. Плодовите пюрета по принцип не са много хранителни и не са за основно хранене, а за десерт или за междухраненията. Щом си решила да ги даваш за следобедна закуска, можеш и в тях да прибавяш АМ. Попарата се дава за закуска. В нея се слага сирене и масло, така че на практика пак присъства млечната храна.

Клодия и аз започнах да купувам каши на Слънчо. За сега взимам само Банан, Манго и още нещо, понеже е без захар. Преди им купувах оризова с банан или ориз и царевица на Милупа и оризова на Хип, но ми излизаха доста соленичко. Една кутия стига за около 3 дни. Сега са пуснали едни нови каши на Ганчев. Продават ги готови в пластмасови кутийки 2 х 125 гр за лев и нещо двете. Хубави са на вкус, но са прекалено сладки. До сега съм взимала 3 пъти от тях, когато се е налагало да храня дзверчетата на вън.

Общи условия

Активация на акаунт