Противоречие, двоен аршин или...

  • 2 441
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 66
аз нещо сам не в час, но не разбирам следното:
как примерно в една тема майки казват, че възпитават децата си да не са агресивни, а в друга казват, че ако не знам си какво, коси, кости и т.н. ще хвърчат, вдигат скандал, навират в на кучето...
Как ако Тя изневерява, да си го изживее и прочее липси семейни довели до изневяра, а ако Той изневерява, куфар, развод, смяна на ключалки и прочее радикални решения.
Как се възпитават деца да не са агресивни, ако майките с примера или думите си са такива? Кое точно ще възприеме детето? На какви взаимоотношения ще се научи, ако мама е срещу тате, мама срещу свеки, комшията и т.н?
На кое да вярват децата, на какво казва мама/татко, или на това, което виждат, че прави мама/тати?
В темата за възрастната родилка, прочетох, че децата един ден щели да се подиграват на близнацхетата, защото /знаете какви са децата/. Ами децата са като родителите, не са нещо отделно. Каквито родителите, такива и децата, те копират поведенчески модели.
От доста години не съм в България, може и аз да са се променила, знам, че нищо в живота не е само черно или бяло, но някак си много ми идва в  един случаи една реакция, в друг съвсем противоположна. Все си мисля, че човек има една линия на поведение, едни принципи. Или си агресивен, или не. Или допускаш изневяра, или не.
Темата не е за заяждане, просто искам, ако може, някой да ми обясни това, което не разбирам.

# 1
  • Мнения: 521
Вероятно не си натрупала опит в комуникацията с различни хора.
Може да са консервативни в едно отношение, и изключително либерални в друго. Затова и човека е толкова интересно животно- защото е различен от другите.
Няма такъв профил- на примерна майка и съпруга, която е напълно предвидима. Живеем в отвратителен свят, в който тази жена се превръща в масов убиец. Нещо я е "отключило".
А темата за възрастната родилка е нещо съвсем различно, и не може да бъде употребявана за сравнение между поведенческите модели.
Тя, в самата си същност, съставлява основните принципи и виждания на конкретния човек.
И факта, че 99 % осъждат конкретната жена, ясно показва, че тя е по-скоро успешен експеримент, отколкото практика, която ще бъде полезна за обществото в бъдеще.
И е добре първо да обмислиш сериозно положението в своята "хралупка" преди да гледаш под лупа чуждите. Peace

# 2
  • Мнения: 4 916
Става въпрос за най-обикновено лицемерие. Нищо необичайно.

Беше даден пример с проценти - колко не одобрявали възрастната майка. Като се замислиш какъв процент от германците са били срещу съществуването на евреите през Втората световна война и разбираш, че болшинството не винаги е на правилната позиция.

# 3
  • Мнения: 521
Аргун вече ти даде пример какво бушува под перфектната, спокойна външност на една примерна съфорумка.
Посмее ли някой да изкаже различно мнение, подскача като бълха на ротвайлер. Еееххх, колко прекрасно нещо е да сме различни Laughing
Това е живота, хора всякакви, всеки луд с номера си- свиквай !! Wink

# 4
  • Мнения: 4 916
Излагаш се.

# 5
  • Мнения: 66
Може и лицемерие да е, argun, но пак не мога да го разбера, може би защото аз самата не съм лицемерна. Казвам, каквото мисля, а ако е твърде грозно мнението ми, грозно за отсрещния, просто не го изказвам, защо да наранявам излишно?
Smartie, не живея в пещера, не съм и на 20, а работата ми е свързана именно с хора и комуникация. Не гледам никого и нищо под лупа, както казваш, прави ми впечатление просто. Не живея в отвратителен свят, напротив. Не живея и в рай, не съм идеалист, но определено не разбирам размяна на грозни и обидни реплики между хора, които не се познават/визирам форума/. Не разбирам също и от позицията на каква/какъв, се раздават диагнози, присъди и т.н. Нямам предвид отношението към възрастната майка само, изобщо по принцип говоря.
Какво удоволствие е примерно за шофьора на автобус да хлопне вратата пред човек, тичал да се качи? А много ли струва да се каже /добър ден/ като се качиш в трамвая? А голям кеф ли е да изблъскаш с лакти друг на качване в автобус? Все дребни наглед неща...толкова дребни, че превръщат човек в животно неусетно.

# 6
  • Мнения: 5 710
Има 2  варианта ...
Единият е , че повечето хора, които ' голям го вадят" ( във форума ми е правило впечатление че става в-с предимно за скандали на продавачки и друг обслужващ персонал) са всъщност потиснати хорица, които се пъчат само онлайн.
Другият е, животът и средата да ги подтикват да бъдат агресивни на принципа ' мачкам, защото иначе мен ще ме смачкат"
При възпитанието естествено се придържат към някакви принципни правила , но в същото време и към ' като те бие, бий го и ти'.
Изобщо , хората се чудят как да балансират реалността ( която е свръх груба) със запазването на някакви ценности, поне за децата. Резултатът не го знам какъв е - предполагам плачевен.

# 7
  • Мнения: 521
Ал Фаси, наистина не зная какво очакваш. Някой да се извини, че е нагрубил другия? Или тук трябва да обсъждаме липсата на ценности?
Да, има я. И е очеизвадна.
Да, хората се овълчиха и станаха много лоши.
Опитвам се да запазя обкръжението си от добри и стойностни хора. Тук намерих такива, и на живо се харесахме още повече. Дори имам и приятели от този форум.
Честно казано, на обидите и квалификациите тук гледам с лека насмешка. Защото съм сигурна, че в реалния живот, тет-а-тет, тези дами въобще не са толкова злобливи, хапливи и груби.
Вероятно компенсират нещо.
Аз се старая да не засягам никого, или пък ако съм го допуснала неволно, се извинявам.
Не разбирам също така и личните отношения и отявлените войни, които се водят тук. В края на краищата този форум би следвало да обединява.
Но...хората са различни.
И не очаквам нещата да вървят към по-добро. За съжаление.

# 8
  • Мнения: 4 916
Може и лицемерие да е, argun, но пак не мога да го разбера...


Не е необходимо да го разбираш. Просто приеми, че има и такива хора. Ти постъпваш еди-как си, те - иначе.

# 9
  • Мнения: 5 940
Не мисля, че хората по принцип са такива. Тук във форума, да, явно е противоречието, вероятно провокирано от това, за което говори10 c's.
Повечето, които срещам в ежедневието, обикновено възпитават децата си да не са агресивни и самите те рядко са агресивни към околните. Живеят в нормални семейства. Понякога са толерантни, друг път не съвсем, но никога така груби, както във форумите. Повечето.

# 10
  • Мнения: X
 Двойният стандарт е много разпространена философия. Говорим и действаме не според изградени принципи, а както ни изнася, в момента и според личната угода. И  в това не виждам никакво , изискващо уважение и разбиране "сложно" противоречие на човешката душа.

# 11
  • Мнения: 66
Ал Фаси, наистина не зная какво очакваш. Някой да се извини, че е нагрубил другия?
Защото съм сигурна, че в реалния живот, тет-а-тет, тези дами въобще не са толкова злобливи, хапливи и груби.


Според мен е редно да не нагрубяваш, нали това е възпитанието? Автоцензура някаква, преценка на думите, които изказваш...
Аз също саm намерила тук много стойностни хора, не сме се виждали на живо по технически причини.
А ти сигурна ли си, че тези дами в реалния живот са именно незлобливи, или просто имат останки от възпитание и етика, да не изграчат така, както тук, анонимно? Сигурна ли си, че това е истинската им същност? На незлобливост?
Аз защото не съм сигурна, ама съвсем никак.
Коя е истинската същност на жена, която във форума твърди, че примерно има идеално семейство, боготворящ я съпруг и други розовини, а после пуска гостенска тема за изневяра, насилие и други не розовини?
Защо изобщо е необходимо човек да се прави на какъвто не е? Да избие комплекси, да му завиждат, защо?

# 12
  • Мнения: 5 940
Във форумите хората се увличат и  по лидерите на мнение . Припознават нещо  като идея, харесва им как е написано. Ако е леко язвително, пиперливо следват модела и стигат до крайности.  Дори да осъзнаят, че сами не си вярват, рядко могат да спрат.

# 13
  • Мнения: 427
                 Защото ,когато са онлайн , са много смели и най- най във всяко едно отношение.
                 И защото знаят ,че ако на улицата се държат по начина ,по който във форум, най -малкото
                 което ще получат от човека ,когото са засегнали , ритник по задните си части.
                 И защото смятат ,че нищо от чуждото нещастие и болка ,могат да застигнат самите тях.Те просто са
                 застраховани при всевишният.

# 14
  • Мнения: 15 619
Аз не срещам противоречия, не и в смисъла за който Ал Фаси пише.
Умерените мнения, които чета, без излишни изхвърляния от типа "Аз тъй, аз иначе..." ми правят приятно впечатление. Долавям емоция,  ..., но умея за себе си да отделям. Не очаквам да срещна нещо повече от това, което виждам навсякъде, но ми остава в периферията ненужното, грубото.

Общи условия

Активация на акаунт