111та италианска тема

  • 41 989
  • 749
  •   1
Отговори
# 690
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
А, ние не сме се запознали виртуално.

Натресох  се на моя на жълтите павета - отивах да купя билети за театър за сестра ми и мен (някаква тъпа модернистична пиеса, дето неизвестно защо я играеха в бившия дворец). И тъкмо да натисна дръжката на вратата на сградата, зад гърба ми някой ми обясни на английски, че те в понеделник не работят. Естествено, проявих интерес той за чий виси там, като не работят и изслушах прочувствено обяснение как си изпуснал самолета за предишния ден, как дошъл в неделя вечер в София и се надявал да разгледа града и музеите, но се оказало, че не работят в понеделник и как искал да отиде до Варна, защото бил чел в Интернет, че е едино от най-големите градове след София и т.н., и т.н. Имаше вариант да го оставя да си чупи главата, но ми стана жал, още повече, че като му обяснявах как да хване трамвай за гарата пред Шератон, се сетих, че трамваите са спряни... И се прежалих да го заведа лично до гарата... после се прежалих да му покажа как да си стигне до хотела (т.е. да знае как да се върне на сутринта за автобуса), после се съгласих за едно кафе, накрая си отмених ангажиментите за деня и му отделих още няколко часа, колкото да види църквите из центъра, театъра "Иван Вазов", някакъв концерт на военнен оркестър, организиран отпред и не помня какво още... Накрая го зарязах и се прибрах, с твърдото "НЕ", че няма да се оженя за него, че си харесвам живота, бизнеса, приятелите и прочие в България и че ако иска да се жени, да се огледа по плажовете във Варна, където със сигурност има много свободни българки, рускини, полякини и прочие, готови да сключат брак.... не пропуснах да го уведомя, че получавам средно по пет предложения за брак на ден и че ако иска, може да се нареди на опашката... Изобщо, бях много "любезна", но все пак му оставих визитката си да ми се обади, в случай че се забърка в проблеми, да му изпратя някой приятел да му помогне... Само дето той се възползва от телефона и скайпа ми за други цели.... и успя, въпреки многократните ми "НЕ"-та.....

# 691
  • Italia
  • Мнения: 4 492
Девойки,аз се изнасям.Отивам да си прибирам 4елядта от бабин гарден. През уикенда едва ли Ще се вястна,затова ви пожелавам приятен такъв и от понеделник минавам в сутреШния блок,така,4е ако някой иска да пие виртуално кафе в компания рано сабахлем да свирка,фрии е. Wink

# 692
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Но хора, които не работят и са на 'карико', няма как да са записани в осигурителния институт. Поне за мен няма данни за първите 2г.

Те за туй говорим, май това имат предвид, като казват, че няма данни за мен, иначе всичко друго си имам... Но прословутото Е 104 няма как да получа  Sad то аз сега направих две години в Италия, току виж след някой друг ден ме проима, знам ли... Това за двете години сигурно ли е?

# 693
  • Мнения: 5 710
приятен уикенд на цялата Дирокова фамилия:-)

абиес, това не е вярно. този документ Е104 свидетелства за период на резиденца също така,  виж какво пише отгоре на заглавието. ти като докажеш периода на резиденция тук, в БГ не ги интересува дали си здравно осигурена тук, важното е там да не висиш. тук ако имаш резиденца си я получил на някаква база - работа, или семейни причини  - и при двете имаш право на здравно осигуряване. така че документа си е напълно в час, доказвайки че местоживееш от еди кога си, това те освобождава от задълженията ти там.

Последна редакция: пт, 01 окт 2010, 20:32 от 10 c's

# 694
  • Мнения: 6 399
и се надявал да разгледа града и музеите, но се оказало, че не работят в понеделник
Това е така по цял свят. Всички галерии и музеии почиват в понеделник. Странно, че не го е знаел. Simple Smile

Чао, Дироки. Приятен уикенд. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 5 710
Но хора, които не работят и са на 'карико', няма как да са записани в осигурителния институт. Поне за мен няма данни за първите 2г.

Те за туй говорим, май това имат предвид, като казват, че няма данни за мен, иначе всичко друго си имам... Но прословутото Е 104 няма как да получа  Sad то аз сега направих две години в Италия, току виж след някой друг ден ме проима, знам ли... Това за двете години сигурно ли е?

Ами аз след 2г. започнах да се осигурявам,  не е сигурно ти кога ще започнеш, така че не е сигурно:–)

Да ви кажа, по скай уно дават едно предаване " Димагрире кон густо" много е готино:))

# 696
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Barbabeau, той е програмист... нищо в реалния свят не го вълнува, особено работното време на музеите.... Ама аз винаги съм си мечтала за програмист (нали сме си от една порода) та не се оплаквам... то май точно това го прави толкова сладък, като го видях един такъв наивен и беззащитен... как да не се разчувствам и да не се загрижа за него.... то затова му и връчих визитката си, за всеки случай, ако пак се изгуби някъде, все щях намеря някой приятел в района, който да удари едно рамо....

10 c's, нямам представа защо е това чудо. Засега съм вдигнала ръце. Ще видя кога пак ще ми дойде музата да се занимавам. Може би ако започна работа...

Да се похваля, днес ми беше първото интервю за работа, след като скъпия саботира поредния ми опит за собствен бизнес, но пък от два месеца търсим работа през агенции за работа и интернет... Естествено, на мен работата много ми харесва, на него никак... нямало да може да ме вижда често през деня, като му хрумне да се измъкне от неговата.... и работното време било прекалено дълго (8 часа, с прекъсване 2 часа на обяд, за съжаление)... Направо си мисля, че каквато и работа да е, никога няма да му хареса.....

# 697
  • Мнения: 5 710
Ти дори да започнеш работа какво? Ще им платиш годините в които не си работила?
Браво за интервюто. Аз нямам проведено нито едно за 4г.

# 698
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
Е, сега... няма да плащам.... просто се надявам да вляза в прословутата им система, знам ли....

За интервюто съм много щастлива, само дето пича се изхвърли, че имали 700 кандидати... което пък ми се струва преувеличено доста... защото те ми се обадиха (като чужденка, ако имат 699 кандидатки италианки, защо на мен?!), иначе е станало от някой от всичките сайтове, дето редовно ми пращат обявите за нови работни места, дори не знам кога съм им върнала отговор, ама не е било през последните две седмици.... щях да си спомням... вероятно някъде през август съм отговорила на тази обява, пък те чак сега звънят....

# 699
  • Мнения: 5 710
Ами в тази икономика, нищо чудно да имат толкова кандидати..

Тази вечер ще има Ио Канто:) Много любим момент в седмицата е този...

# 700
  • la Città Eterna
  • Мнения: 375
mcdirock, приятен уикенд и благодаря!

10 c's, не знам, струва ми се преувеличено. Както и да е, остава ми да се моля да изберат мен. А ако не, светът не свършва, нали?!  Grinning 

Весело изкарване с любимото предаване (аз не гледам тв).  Hug

# 701
  • Мнения: 0
Много Ви благодаря за съветите ! Честно да си призная , много го харесвам този италианец , направо ми завъртя главата. Малко ми е странно , че ми каза да сме живеели заедно и т.н , защото , както сами казахте е още малък и не би трябвало да е толкова сериозен , но хора всякакви. Притеснението ми идва от там , че наистина не го познавам много добре , а и на италианците им се водело слава , че не им е много чиста работата. Аз така ли иначе настоявам да дойде той при мен на гости и след това, да отида при него ,за да можем повече да се опознаем. При всички положения , няма да живея при него , поне за сега , защото имам още 2 години в университета , тук в Бг. и той знае това. В момента работи в Неапол , от където е , но когато отиде скоро в Рим , ще бъде студент и да техните ще го издържат..  Знам , че ако е писано нещата ще се получат , въпреки че не знам италиански и ще е трудно , мога да направя всичко възможно , за да се виждаме често. Аз се влюбих за 10 дена , попринцип не съм такава.. , възможно е и той да е искрен с мен , иначе не знам , защо би продължил контакта си и да иска , да се виждаме , ако съм била само една лятна авантюра. Общо взето проблема ми е , че нямам никакви познати в Италия , също че не съм сигурна дали ще мога да остана в хотел , тъй като и аз не работя.. и наистина малко ме е страх , защото недай си боже.. никой после няма да ме намери , ако нещо ми се случи. Успокоявам се с мисълта , че ако искаше да ме използва по някакъв начин , щеше веднага да ми прати билет и да се държи по -различно , а той е много нормален , караме се , ревнува ме.. не мисля , че някой с лоши чувства би се държал така.     

# 702
  • Мнения: 653
е 4е какво му е нормалното да се карате и да те ревнува при положение, 4е сте били заедно 10 дена на морето  Rolling Eyes   кажи му ако държи на теб, да ти дойде на гости за Коледа, до тогава нямаШ време на разположение, виж как Ще реагира ...

# 703
  • Мнения: 0
Не е много нормално да ме ревнува , но е доста ревнив.. и сигурно ще бера ядове с него ,щом още от сега ми мрънка и то без поводи.. Simple Smile За кавгите , те са минимални и рядко , казах го в смисъл , че ако наистина е някакъв лош човек , който иска да ме използва по някакъв неприятен начин и т.н.. всякакви ужасни истории съм чувала , ще се държи перфектно , за да отида , а той се държи съвсем нормално , не е прекалено добър , че да се съмнявам особено в намеренията му. Сега ще видя , дали ще дойде , още ми се опъва , защото миналия месец бил тук (въпреки , че си беше на почивка човека , а не заради мен) , сега аз да съм отидела там.. , много хубаво било в Рим , а във Варна не чак толкова Simple Smile , той можел да дойде чак Ноември при мен , а аз ако съм искала мога да отида Октомври и по-скоро да се видим и т.н. , но до последно ще се боря да дойде 1во той.. вече в краен случай , може би ще склоня. Малко е властен и много не ме слуша , какво искам аз.. Все повече се замислям за различни варианти , но ние с него сме говорили , като си ходим на гости да е за по месец например , а не да отида за 5 дни на хотел.. охх нз. Никога до сега не съм имала връзка от разстояние , нито пък с чужденец , дори италиански не знам..

# 704
  • Мнения: 5 710
Сега е момента да кажеш, че вашите не те пускат, и че пак ще лети до Варна, а Рим ще го оставите за другото лято, евентуално. Grinning

Общи условия

Активация на акаунт