Да преправим старите мебели - 4

  • 143 499
  • 754
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 834
става въпрос за едни легла-ъглови.
много грозно стана. Сега да ги хвърля ми е жал, да ги гледам ме е яд.
Боядисвах ги бели и сега се лющи само с нокът да драснеш. Цвят Жасмин -български латекс на водна основа.
С какъв препарат да я махна. Сигурно е по-лесно с препарат от колкота щкурене. Не зная.
Отгоре нямат лак предполагам Rolling Eyes Значи както ти е казала и Байбиби- изшкури ги /е, ще се вдигне прах Sick/, намажи ги с контактен грунд, защото латекса ще е като суха основа и боя няма да хване отгоре. Или ако имаш от същия латекс и ти харсва цвета му, след контактния грунд ги намажи, но отгоре задължително безцветен лак. После няма да се лющи.
Аз така намазах с латекс фаянсови плочки, при докосване се люпеше, изшкурих го, минах го с Боро контакт, после наново латекс и сега е бетон направо. Не се плаши, давай смело Peace

JuliS, умрем за такова оранжево Heart Eyes Супер е гардероба Peace

# 91
  • Мнения: 3
"Цоп" и аз.
Момичета, знам, че не е по темата, но се надявам да го оцените. Нали все мрънкаме, че не ни достига място... Wink
http://www.buzzfeed.com/blackoutriot/hong-kong-tiny-apartment-transformer-1cwf

# 92
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 963
Момичета,темата ви е супер!  bouquet
Скоро попаднах на тази темичка и много ми хареса,само че нямам много време да прегледам старите   Embarassed и затова ще ви помоля да ме извините, ако вече сте обсъждали въпросите ми.
Моля ви, кажете със каква боя да боядисам една дървена врата,която никога досега не е била боядисвана,но от седенето и на тавана досега на места има някакви петна.Искам да я боядисам бяла,но честно казано идея си нямам преди самата боя трябва ли да намажа със нещо друго и какво да бъде то,а и моля ви препоръчайте ми каква марка боя да използвам.
Също така ми стана интересно как боядисвате шкафовете със латекс,може ли да ме насочите къде да потърся технологията на работа.
JuliS ,гардероба е разкош!
Благодаря ви предварително!!!  bouquet

# 93
  • Мнения: 834
cecko05, аз бих я намазала с акрилатна боя, като първата ръка малко по- разредена като грунд, после още макс. 2ръце за плътно бяло. С акрилатната покрива добре, съхне бързо и не мирише.
 Е, щом е стояла на тавана ще е хубаво да е изчистена преди това- малко шкурка, а за петната обезмаслител.  След полагането на грунда, ако избият петната значи са мазни и ще трябва или пак да ги третираш с обезмаслител или да нанасеш върху тях по- сериозн слой боя.
С латекс не съм цапотила мебели, само фаянс Wink Виждала съм мебели с латекс, но винаги последния слой е бил лак, иначе незнам как ще се почистват Rolling Eyes Латекса стои леко тебеширено и сухо, надали може да му се забърше прах? Излиза обаче по- евтино, защото 5кг оцветен латекс на Пастело да речем е около 10лв и с него ще намажеш 2 ръце доста голяма площ, може би 7-9кв.м., плюс още 5-7лв кутия безцветен лак и си решаваш проблема. Докато разфасовките на другите бои- акрилни, акрилатни, безоловни алкидни нямат и литър на цена между 9-15лв.

# 94
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Явно латекса за който споменавате трябва да е от този вид, който като го намажеш и после като го пипаш, не остава петна  - водят го май тефлонов. Аз само на една фирма съм виждала така качествено, иначе не бих рискувала за мебели с латекс.

До сега това, което съм правила за мебели е да шкура (купих си машинка - и аз имам право на играчки  Joy ) и после лазурен лак - цветен. Получиха се нещата идеално, преди това с разни миещи се лакове, яхтени и подобни, считам опитите за неуспешни, защото се напукаха.

# 95
  • Мнения: 2 418
Запис
http://www.tyionfordesign.com/дизайн-проект/category/1
тук има много интересни идеи

# 96
  • Мнения: 305
Здравейте!
Връщам се със снимки на столовете, които искам да оправя. Има и маса със същата събда. Поне 3 ката лак
http://picasaweb.google.bg/nelikali1/gXOxEF#
Ще съм благодарна, ако ме насочите как да ги оправя. То, че ще се шкури е ясно, но с кой № шкурка първо и после, кит, грунд, лак. Искам, ако е възможно да ги докарам до цвета на чама. За първи път ще правя такова нещо.
  bouquet

# 97
  • Мнения: 834
VK, почвай ги с №160-180, докато падне лака или ги първо ги намажи с Ремовал.  Ако са байцвани няма да можеш да ги направиш светли, обаче това ще се разбере след шкуренето. Може да е само цветен лак, а отдолу да са си светли. И пак имам съмнения, че няма да станат никога с цвета на чама. На 3-та снимка гледам има яки драскотини, може би са търкани със стъкло, при шкуренето може и да се изгладят Rolling Eyes, може малко кит за разни отчупени местенца, но не е задължително- като ги зашкуриш и лакираш няма да драскат.
Та с 2 думи почвай да ги шкуриш, пък в процес на работата ти ще обсъждаме следващи стъпки Grinning С тези пръчки  извивки ще ти е нужно време и търпение Peace

# 98
  • Мнения: 305
VK, почвай ги с №160-180, докато падне лака или ги първо ги намажи с Ремовал.  Ако са байцвани няма да можеш да ги направиш светли, обаче това ще се разбере след шкуренето. Може да е само цветен лак, а отдолу да са си светли. И пак имам съмнения, че няма да станат никога с цвета на чама. На 3-та снимка гледам има яки драскотини, може би са търкани със стъкло, при шкуренето може и да се изгладят Rolling Eyes, може малко кит за разни отчупени местенца, но не е задължително- като ги зашкуриш и лакираш няма да драскат.
Та с 2 думи почвай да ги шкуриш, пък в процес на работата ти ще обсъждаме следващи стъпки Grinning С тези пръчки  извивки ще ти е нужно време и търпение Peace

Много ти благодаря.  Така, както си го обяснила ми става ясно. Знам, че зора ще е голям и се чудя да ги почвам ли или да купувам нови, ама пусто как да ги хвърля. Свиди ми се.
Има ли значение от вида на шкурката? Да не се изложа в магазина. Има ли разлика от шкурка за дърво и други? И този Ремовал с каква цел се ползва, да бутне лака ли?  Embarassed

# 99
  • Мнения: 834
Ремовала сваля стари покрития от лак и боя. Шкурката си е шкурка- няма за дърво или метал.
Знаеш ли, я вземи ги намажи първо с Ремовал и виж какво ще се покаже отдолу и ако са байцвани, и неможе да се изсветлят си ги намажи с акрилатна боя в някакъв пастелен тон. Ако не искаш да са бели, има цвят шампанско, екрю...
А масата и тя ли е тъмна? Около каква маса ще стоят?
И никакво изхвърляне box аааа, какво е това? Да не мислиш, че новите ще са по- здрави и удобни? Тук не се предаваме просто така, тръпката е в крайния резултат. Heart Eyes

# 100
  • Мнения: 305
Хич не ми е тръпка да се цапотя да ти кажа  Joy има къде, къде по-приятни неща, но и свекър ми смята, че новите няма да са по-здрави. Е, предполагам, че тези от по 500лв ще са качествени, но не са по моя джоб. Ще стоят около същата тъмна маса, която ще претърпи промените на столовете, но в околовръз мебелите са чам и някак си не си ги представям боядисани. В крайна сметка, може и боичка да отнесат. Но първо ще мажа и шкуркам под твоето ръководство. Благодаря ти. Това го планирам за началото на юни, да поспре да превалява.

# 101
  • Мнения: 834
Ами може да съчетаеш тъмния цвят лак със светла боя. Да речем краката на масата и столовете, и облегалките им си останат тъмен лак, а пък седалките и плота в боя шампанско. Ще стане интересно и съвременно. Що пък всичко да е чам? Нещо трябва да грабва погледа и внася разнообразие.

# 102
  • Мнения: 305
Да, може! Но като за начало ще се опитам да сваля стария лак, после ще снимам, ще покажа и така...Много благодаря за вниманието   bouquet

# 103
  • София
  • Мнения: 983

Има ли значение от вида на шкурката?


Има, да. Цитирам:

"Шкурките могат да се групират по:

    * основата (хартия, плат, комбинирана)
    * формата (ролка, лента, накрайник, листа и др)
    * предназначението (за обработване на дърво, различни видове метали, неметали, камъни и др)"

Най-добре питай в магазина. Като им кажеш за какво ти е, ще те ориентират. Аз лично за дърво предпочитам тези с основа от плат.
Но като гледам снимките ти - само със шкурене трудно ще свалиш всичко. Подкрепям Седефка в препоръките за Ремовал - страшен е  Peace С него успях на 3 пъти да сваля огромно количество стари лакове и да стигна до чисто дърво. Е, пак не мина без жулене, но ако трябваше да ги смъкна само с шкурка... сигурно щях да се откажа, понеже не съм от най-търпеливите  Mr. Green

# 104
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 963
Момичета,влизам пак със едно въпросе-продават ли лак за ламинат.На места във спалнята много се е надрал и се чудя как да го оправя. newsm78
Моля ви за съвет! Praynig

Общи условия

Активация на акаунт