Да преправим старите мебели - 4

  • 143 498
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1
Кончета на дървената облегалка са с латекс Dulux(на който съм фенка) и отгоре лак на водна основа на Оргахим.Правени са непосредствено след шкуренето.На дамаската e рисувано с акрилна боя за рисуване .От личен опит знам, че няма махане  Laughing.Рисувам с тези бои и при изцапване на дреха няма махане. Peace

# 706
  • Мнения: 359
Здравейте, момичета.

Не мога да намеря съответната снимка, за да илюстрирам въпроса си, но:

Искам да боядисам едни дървени кутии в бяло, ама не плътно, а да стои "на четки", да прозира дървенията /малко тъпо го обясних, дано сте разбрали/. Тук съм виждала подобни красоти, ама не мога да ги намеря... Нещо като скрина на Байбай, ама не толкова плътно бяло.

Бихте ли ме посъветвали как, с обикновена бяла боя или трябва да купя някаква специална?

Предполагам, че тази техника е дискутирана по-напред в темите, но не успях да я открия. Благодаря предварително!

# 707
  • Мнения: 1
kotkovo ако не се лъжа ,момичетата ползваха бял лак за дърво на Сократис. За по голяма достоверност,  обаче изчакай и някой друг да ти отговори.Аз лично не съм ползвала, но днес ми хрумна нещо ,че такъв ефект може да се постигне и с лак смесен с боя в желания цвят.Но това само по логика. Ако пробвам ще споделя.

# 708
  • Мнения: 718
Отдавна не съм влизала тук, много красоти видях! Бюфета на Байбиби, столовете на Дива Жена, столчетата на Експа Peace
аз продължавам да се мотая с една огрооомна маса и столове, да видим кога ще ги завърша Crazy

# 709
  • Мнения: 46 572
kotkovo, ако говорим за едно и също, с масло го е правила baibibi, но ти май питаш за друго - мисля, че ще стане с разреден латекс, нещо такова се получи на рамките, които показах, на снимките обаче не се забелязва добре.

ekspa, кончетата са супер  Simple Smile

# 710
  • Мнения: 4 202
ekspa, супер!!!

# 711
  • Мнения: 359
Благодаря много! И аз си представях, че е бял лак...

Не се сърди човече, това масло/ленено, нали?/ от хипермаркетите ли се купува?

# 712
  • Мнения: 46 572
За маслото, виж какво намерих в една предна тема Simple Smile

Цитат на: Veniz
Кия, ето един гардероб, обработен с масло на Осмо http://www.flickr.com/photos/ideendom/3305212569/in/photostream/

За лака не знам, изчакайнякой да каже дали е ползвал  Hug

# 713
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
asyalein, фурнира без никаква предварителна подготовка можеш да минеш с акрилатна боя. Щом е само 1 шкафче и нямаш малко количество латекс, 1 кутийка акрилатна ти върши работа.


тук няма боя, която да се нарича акрилатна.
затова питам: това латекс ли е или е някаква друга боя.
ако е друга как се нарича и за какво точно е?


виенските столове са разкошни  Hug

# 714
  • Мнения: 8 999
Имам същите като столовете на Дива Жена. Страшно ми харесват така, както ги е направила в черно. Ама мен ме е скръндза да пипна моите, все ме е страх да не ги разваля. Те си имат една прекрасна патина от времето /почти целите са черни, а само на ръкохватките кафенеят/. Ама може и да размисля, като видях колко изискнано стоят след боята.
Столчетата на Експа са супер веселяшки. Напълниха ми душата с мили спомени.
kotkovo , ефектът за прозираща шарка на дървесината се постига по няколко начина: цветен лак за дърво, байц и след това безцветен лак, разредена боя, цветна вакса/масло за дърво. Аз лично съм изпробвала и четирите метода и съм доволна от резултатите. Но зависи какво точно целиш. Може да комбинираш и два, три от посочените варианта - например първо да оцветиш с байц, а после да минеш леко с много изцедена четка с боя и да търкаш с парцалче. Но за да стане сполучлива такава комбинация, е добре предварително да "нараниш" дървесината с телена четка, обикновена груба домакинска тел или с натриева основа /ама това не го препоръчвам, защото много пари и е доста опасна технология/. Така ще се изрони и вдълбае меката част на дървото, а твърдите жилки ще останат малко по-изпъкнали. Голяма играчка е, а и е трудоемко. Заслужава си, ако мебелчето е дребно, или пък решиш да направиш така примерно само плота /на шкаф, маса/, а корпуса да боядисаш по друг начин.

# 715
  • Мнения: 2 295
Вдъхновена от вашите геройства реших да осъвременя едни столове, които смятах да слагам на боклука. Те са железни и много безцветни, ето какъв резултат получих:

http://media.snimka.bg/6850/019955671.jpg


П. С. Отдясно е преди, в ляво - след!

Последна редакция: ср, 04 авг 2010, 23:42 от Melany99

# 716
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
[ акрилатна боя. Щом е само 1 шкафче и нямаш малко количество латекс, 1 кутийка акрилатна ти върши работа.


тук няма боя, която да се нарича акрилатна.
 


питах чиго Гугъл и ми каза това http://www.megachim.com/?m=32&id2=22

# 717
  • Мнения: 2 295

[/quote]

тук няма боя, която да се нарича акрилатна.
затова питам: това латекс ли е или е някаква друга боя.
ако е друга как се нарича и за какво точно е?



[/quote]

На запад тази боя се нарича acrylic paint, което всъщност е латекс но с по-голямож съдържание на акрилият компонент. Ако не намерите в магазините за боя има  боя в магазините за художници.

# 718
  • Мнения: 359
Baibai, много ти благодаря, ще пробвам и ще покажа резултата!   bouquet

# 719
  • Плевен
  • Мнения: 97
Melany страхотни са Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт