Да преправим старите мебели - 4

  • 143 487
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 58
Столовете са станали супер. Браво. Дано и аз да приключа тази седмица за да се похваля .

# 721
  • Мнения: 2 284

Мерси havaiskoto_dupe!

Тъкмо се бяха запътили към боклка!

Сега ще си ги сложа на верандата, а през зимата ще соят в резерва, ако дойдат повече гости!

# 722
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

На запад тази боя се нарича acrylic paint, което всъщност е латекс но с по-голямож съдържание на акрилият компонент. Ако не намерите в магазините за боя има  боя в магазините за художници.

хм, излиза ми или акрилен лак или едно боички като темперните....
не намирам тук такава боя Rolling Eyes

Dorothy, благодаря ти, но това не ми помага Thinking

# 723
  • Мнения: 22 867

Dorothy, благодаря ти, но това не ми помага Thinking

asyalein, то и това не знам колко ще ти помогне, но погледни все пак - боята е българска акрилатна, просто заради английския:

ТУК

# 724
  • Мнения: 2 284

На запад тази боя се нарича acrylic paint, което всъщност е латекс но с по-голямож съдържание на акрилият компонент. Ако не намерите в магазините за боя има  боя в магазините за художници.

хм, излиза ми или акрилен лак или едно боички като темперните....
не намирам тук такава боя Rolling Eyes

Dorothy, благодаря ти, но това не ми помага Thinking

Ами ака изглежда.
http://www.monalisa-artmat.com/acrylics2.htm

И къде всъщност не намираш?

Отиваш в магазина и питаш ако не си нясно. Просто си намери в твоя регион магазин за art supplies  or Artists' Materials

# 725
  • Мнения: 2 284
Акрилната боя е водорзатворима боя, тя е компонент в латексната боя. В зависимост от процентното съдържание на акрил в латекса е и неговата цена, в по-скъпият латекс има ровече акрилен компонет, който я прави по-устойчива. Напремер боите на Benjamin Moore затова са най-скъпи и най-добри.
Насочих те към магазините заз художници, защото в северна америка например няма акрилна боя в магазинете за бои, поне в големите вериги. В магазините за художници те са предназначени за рисуване, а не за боядисване затова са по-концентрирани ( в туби и флакони) но има и в по-големи количества и се разреждат, ако се използват за боядисване.
Ако ще боядисваш мебели имаш избор да го направиш с хубава латексна боя или с акрилна, разредена до ноебходимата гъстота. Ако ще боядисваш малки предмети - вази, свещници, кутии за бижута по-добре да изпозваш неразредена боя, става по-лесно и няма нужда да се минава втори пласт.

# 726
  • Мнения: 114
От Плевен съм.Имам стара хубава ,голяма  спалня от орех,която  желая да  бъде реставрирана.Моля за съвет.Знаете ли към коя фирма в Плевен мога да се обърна за тази услуга?Новите спални са от плоскости и не ми харесват.

# 727
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Мелани, благодаря за разясненията.
Не съм в Сев. Америка.
Намерих боята, тук я наричат лак, затова и като ходих да питам в магазина не можеха да ми помогнат.


днес свалихме лака и байца на 5 стола и една маса.
едвам се движа... нобре, че бяхме с 2 виброшлайфа...
утре ще ги байцвам и лакирам.
снимки - скоро  Mr. Green

# 728
  • Мнения: 114
VK, почвай ги с №160-180, докато падне лака или ги първо ги намажи с Ремовал.  Ако са байцвани няма да можеш да ги направиш светли, обаче това ще се разбере след шкуренето. Може да е само цветен лак, а отдолу да са си светли. И пак имам съмнения, че няма да станат никога с цвета на чама. На 3-та снимка гледам има яки драскотини, може би са търкани със стъкло, при шкуренето може и да се изгладят Rolling Eyes, може малко кит за разни отчупени местенца, но не е задължително- като ги зашкуриш и лакираш няма да драскат.
Та с 2 думи почвай да ги шкуриш, пък в процес на работата ти ще обсъждаме следващи стъпки Grinning С тези пръчки  извивки ще ти е нужно време и търпение Peace
.............сигурно  и с мойта спалня така трябва....ще я снимам,за да я обсъдим

# 729
  • Мнения: 1
Здравейте момичета дайте ми съвет с какъв лак да намажа тухли единични на навеса са от страни искам да ги намажа с лак, да има повече блясък. Пробвахме с обикновен, но той явно попива и стоят все едно не са мазани с лак

# 730
# 731
  • Мнения: 3
Здравейте, момичета! Чета ви редовно и ви се радвам, защото правите невероятни неща!  bouquet
Имам следното питане и може да прозвучи като пълно безумие...а може и някой вече да го е правил....та, питането ми е следното: някой боядисвал ли е дограма от тези банално популярните пластмасовите....както се разбира от бяла, може ли да стане друг цвят или с някакъв ефект, защото в момента си изнасям кухнята на балкона и концепцията ми никак не се връзва с нея....а не мога да я сменям.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
това за дограмата е интересно  Mr. Green и аз ще чакам ако някой има представа.
Аз днес бях в новата къща на нашите. Основно ще ползват старите мебели. Едни столове с едновремешния дебел лак са ги изшкурили яко и са ги лакирали с някакъв лазурен лак. Не знам точно с какъв, но видях една опаковка на мегахим  Rolling Eyes
Обаче столовете не изглеждат много добре. Дървесината е като дълбоко намокрена и една такава червеникава... и май малко неравномерно ми се струва. И се чудя зашо може да се е получило  newsm78
Аз си го обяснявам, че дървото е било много сухо и е попило и може би е трябвало първо с безир да го напоят.. Но дали пак нямаше да изглежда като намокрено  Rolling Eyes
Очаква ли са лака да седи като нанесен върху дървото и лъскав както преди са били, а изглежда матово. На опаковката не е написано дали е мат или гланц Rolling Eyes
Снимах с телефона и едва ли ще се види за какво говоря  Confused

# 733
  • Мнения: 3
За дограмата....преди време боядисвах входната врата, която е метална с една боя, която се оказа просто супер. После мазах с нея дърво, порцелан, стъкло.....каквото може да се сетите и не мърда просто....само на входната врата там, където се трие с металните ключове малко се е изтрила, но на прозорците няма да се получи така...решила съм да опитам, но ако някой има опит все пак, ще се радвам да сподели....

# 734
  • Когато нямам работа ... просто седя и си хубавея
  • Мнения: 387
За дограмата....преди време боядисвах входната врата, която е метална с една боя, която се оказа просто супер. После мазах с нея дърво, порцелан, стъкло.....каквото може да се сетите и не мърда просто....само на входната врата там, където се трие с металните ключове малко се е изтрила, но на прозорците няма да се получи така...решила съм да опитам, но ако някой има опит все пак, ще се радвам да сподели....

сподели, моля те, каква е боята?

Общи условия

Активация на акаунт