отзиви за 6 соу и 143 соу

  • 21 591
  • 57
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 175
От тази година училището е одобрено за целодневна форма на обучение и приемат всички деца в занималнята.
margo nali za 6-to spemenavash?
Do koi klas e tazi celodnevna zanimalnia i do kolko chasa.....zaplashta li se ?

# 31
  • Мнения: 2 004
Синът ми учи в 143СОУ. Училището е добро,има ред и дисциплина,държи се много на добрата подготовка, голяма част от учениците участват и печелят олимпиади и състезания. Учи се много. Директорката и учителите са отдадени на работата си и се отзовават с готовност на всеки възникнал проблем.
    Но аз се сбъсках със следния проблем - той не е свързан с конкретно училище, а с цялата учебна програма. Материала, който трябва да се предаде е много като обем, има твърде много термини и нови понятия, които децата трябва да запомнят. Време и часове за затвърждаване на материала няма. Това ме тормози от 1клас, вече е в4-ти. Но сега вече положението е нетърпимо - до 4май трябва да е преподаден целия учебен материал.Пишат се безумно дълги домашни, време за игри и спорт-няма,взимат се по два урока на веднъж.
    Децата са преуморени, все по-често се бият в междучасията. И не съм съгласна, че за агресията са виновни само родителите, филмите и НЕТ-А. ПРИТИСКАТ ГИ ГОЛЕМИТЕ УРОЦИ, ПРИТИСКАТ ГИ РОДИТЕЛИТЕ ЗА ВИСОК УСПЕХ И НЯМАТ ВРЕМЕ ЗА ПОЧИВКА.
    Търся съмишленици сред родители, учители и всички, които се чустват потърпевши от това безумие-МОН и създадените от тях учебни програми. Ако може нещо да направим и да променим системата.

# 32
  • София
  • Мнения: 15 262
babyrose, занималнята е до 18ч. Не се заплаща. За всеки от първите класове е отделна. Доколкото разбирам, така ще бъде само за първокласниците.
Тази година има обща занималня за втори клас.

# 33
  • Мнения: 10
6-то е добро училище. Спокойно с добри учители. Директорката е разбрана и интелигентна- винаги може да се разговаря с нея по всякакви въпроси. Отделно като историк е на ниво. В училището има спокойствие- без напрегнатост и истерии. Самите преподаватели са свестни, е има и изключения, но са рядкост.

# 34
  • Мнения: 30
143 в сухата река ли е срещо билата

# 35
  • София
  • Мнения: 1 634
143 в сухата река ли е срещо билата

Да  Peace

# 36
  • Мнения: 819
Да и аз мисля,че 6-то училище е много добро!Имайте предвид,че е ОУ и няма големи какички и батковци,а това е голям плюс!

# 37
  • Мнения: 30
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 535
Тук основно се пита за първокласниците, но ако някой може да помогне с информация за по-големите - 5-7 клас в 6-то  Praynig

# 39
  • София
  • Мнения: 403
Тук основно се пита за първокласниците, но ако някой може да помогне с информация за по-големите - 5-7 клас в 6-то  Praynig


Писала съм вече сигурно няколко пъти по този въпрос. Засега сме доволни, имаме малко разногласия с учителката по математика относно методите на обучение, малко ни куца и дисциплината, но като цяло не мога да се оплача. Училището е спокойно, надявам се да даде добра подготовка за изпита след 7 клас. До момента не съм съжалила за избора ни на основно училище.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 535
margo98 много благодаря   bouquet, ще се връщам да чета и назад  Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 1 634
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.

Дали не е по-добре да запиташ в темата за 4-класниците? Thinking

Аз писах и по-напред - ние избрахме учителка в 1-ви клас, която след 2-ри се премести в друг квартал и в училище..  Whistling
Но за мен е било важно и това какво предлага училището като подготовка до 7 клас, а не само до 4-ти. Резултатите на децата от 143-то училище в кандидатстването след 7-ми клас, постиженията им на Олимпиадите - това говори за училището и учителите!
Писала съм по-назад, да не досаждам с повторения,.. Blush

# 42
  • Мнения: 2 004
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.
      Синът ми Борис е 4 клас в 143 " Г. Бенковски", при г-жа Мариана Борисова.
       Преди 4 години нямахме право да избираме учителките, но имаше майки, които се познаваха с преподавателките и бяха избрали при кого да са.
       За г-жа Борисова мога само да говоря, от другите нямам преки впечатления. Грижовна към децата, успява да поддържа дисциплината в час, постига високи успехи. Ако има проблеми между децата, винаги се намесва и обръща внимание.
       Ако детето има добра начална подготовка( моя син не знаеше нито да пише, нито да чете) ще се чуства добре, ако не - по-добре да е при друга учителка.Имаше случаи, когато г-жа Борисова е болна и Борис е при друга учителка, той се чустваше по- добре, повече разбираше материала.
       Пишат се много домашни, няма нужда от допълнителни занимания.

# 43
  • Мнения: 2 004
   Вярно, че много отдавна никой не е писал, но след като разбрах, че синът ми има затруднения с учебния материал от типа на дислекцията , говорих с г-жа Борисова и тя много отзивчиво се отзова. Сега понякога изпитва Борис в междучасието, за да не се притеснява от другите деца, помага му ако не разбира условията на упражненията... И изобщо аз съм толкова впечатлена от тази Учителка!  Ако имате възможност да избирате- не се колебайте , по- добра няма да намерите!

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте, на есен ще имам първокласник.  Мисля да го запиша в 6 ОУ София. Ще съм благодарна за малко отзиви - кои учителки ще поемат първи клас за учебната 2012/2013, както и като цяло за училището.

Общи условия

Активация на акаунт