отзиви за 6 соу и 143 соу

  • 21 587
  • 57
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
Имаме колебания относно нашата първокласничка дали да учи близо до дома в 143 соу или близо до работата ми в 6 соу.Моля, да ми помогнете и споделете повече за двете училища и евентуалните добри учители за да се ориентираме по-добре .
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 7
никой ли няма мнение за двете училища  ?

# 2
  • София
  • Мнения: 403
За София ли питаш, защото 6-то е ОУ, а не СОУ

# 3
  • Мнения: 7
за София питам - 6 граф игнатиев и 143 георги бенковски

# 4
  • София
  • Мнения: 403
За 6-то съм писала доста, може да прочетеш, за да не се повтарям. Имаше и такава тема. Записването е до края на май, на 03.06 е родителската среща. Племенничката ми ще е първокласничка там тази година, отзивите за госпожите са добри.

http://6-ou.com/news-shesto-uchilishte.html

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 09:39 от margo98

# 5
  • Мнения: 91
Момичета, моля Ви за отзиви за учителките, които в момента водят трети клас и догодина   ще поемат  1 клас ( учебната 2011/2012). Колебая се мезду 6- то и 41 ОУ. 6 ОУ ми се струва по-спокойно, но зависи от учителките, които сте поемат випуска на дъщеря ми. Предварително благодаря за отговора

Последна редакция: пт, 21 май 2010, 14:55 от Himbeer

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 188
ето една стара тема за 6-то: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=442882.30
Аз записах детето си в преучилищна и утре ще има родителска среща. Надявам се през тази година да добия представа за училището и учителите, който догодина ще поемат 1ви клас. Надявам се да съм доволна.

# 7
  • Мнения: 91
Търся информация от майките на деца, които тази година ще са първи клас. Ще има ли ЦФО?  Ако не, поне има ли занималня за децата от 1 - 4 клас? Има ли лятна занималня това училище?
Предварително благодаря за отговорите

# 8
  • София
  • Мнения: 403
Вчера на родителската среща са казали, че занималня има, но не може да поеме всички желаещи. Лятна занималня май никога не е имало. Има няколко частни занимални в района. Синът ми е посещавал и държавната и частна занималня, доволна съм и от двете.

# 9
  • Мнения: 91
 Благодаря ти за информацията. А коя е частната занималня в близост? има ли сайт? Искам да видя цените и.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 634
lilidk ,  моя син беше в 143то "Г.Бенковски" от 1-ви до 7 клас

Не мога да опиша колко съм доволна от подготовката в това училище!  Hug Peace
Резултатите на децата за Олимпиади и състезания, са показателни!
както и успеваемостта след 7-ми клас - болшинството - в езикови гимназии и други елитни чулища

В много теми съм писала - използвай търсачката, да не се повтарям Simple Smile

Ето някои от постовете ми:


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=177164.msg11835571;topicseen#msg11835571

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=402293.15

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404104.60


Успех!   bouquet

# 11
  • Мнения: 7
А може ли да кажете имена на добри учители в първи клас от двете училища? 

# 12
  • София
  • Мнения: 403
Благодаря ти за информацията. А коя е частната занималня в близост? има ли сайт? Искам да видя цените и.

Синът ми посещава Ян Бибиян. Намира се на Орлов мост. Цената е 15 лв. на ден с храната.
Виждала съм още една на Шишман, почти до училището:
Частна занималня "Дева"тел. 0897802381; 0899827855; 02/9804296, 8594631



# 13
  • София
  • Мнения: 1 634
А може ли да кажете имена на добри учители в първи клас от двете училища? 

Не, не мога - вече сме 8 клас и не сме в 143-то
А и -това съм го писала - ние избрахме учителка за 1-ви клас и за 3-ти ни я смениха - премести се жената да живее далеч и така..
Но ако прочетете постовете ми - ще разберете и моето мнение: гледайте и след 4-ти клас  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 242
Здравейте, моят син трябва да бъде в предучилищна от есента. Подала съм молба в 6 ОУ, аз навремето съм учила там, има добри отзиви и досега, но пропуснах първата родителска среща. Много ви моля ако има някоя мама, която е била или някой, който да ми даде повече информация за преподавателя и въобще за какво става дума, да пише. Благодаря!
Интересува ме също и мнения за учители, които ще преподават в 1 клас догодина (2011-2012). Ако някой има представа, ще съм благодарна да сподели!
Всичко е продиктувано от това, че още се колебая дали да го оставя в градината или да го пусна в у-ще. На градина така и така не е ходил кой знае колко, все боледуваше... Помогнете с мнения, моля!   bouquet Praynig  bouquet

# 15
  • Мнения: 157
Съжалявам. Бяхме на родителската среща на първокласниците, а предучилищната бяха на друго място. Не мога да помогна.

Тази година първокласниците ще се водят от Маргарита Кьосовска и Зафирка Владимирова. Моля споделете мнение за двете учителки   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 242
Аз чух добри неща за Владимирова. Simple Smile  Peace

# 17
  • Мнения: 91
Само две паралелки първи клас ли са приели за тази учебна година в 6 ОУ? По колко деца са в един клас? Как е уреден въпроса с занималнята за първолаците? Има ли ЦФО?

поздрави

# 18
  • София
  • Мнения: 403
Само две паралелки първи клас ли са приели за тази учебна година в 6 ОУ? По колко деца са в един клас? Как е уреден въпроса с занималнята за първолаците? Има ли ЦФО?

поздрави

Засега са две паралелки по 24 деца. И за двете госпожи съм чула добри мнения.  Занималнята е за 30 деца, доколкото разбрах.

# 19
  • Мнения: 91
  margo 98 искам да попитам за обучението след 4 клас . Има ли нервни учители, които да стресират децата? Саамите деца агресивни ли са едно спрямо друго?
Работят ли по проекти в групи? Учителите стараят ли се да разнообразяват часовете? има ли някакви други особености това училище, които предварително трябва да се знаят?

Предварително благодаря за отговора

# 20
  • София
  • Мнения: 403
  margo 98 искам да попитам за обучението след 4 клас . Има ли нервни учители, които да стресират децата? Саамите деца агресивни ли са едно спрямо друго?
Работят ли по проекти в групи? Учителите стараят ли се да разнообразяват часовете? има ли някакви други особености това училище, които предварително трябва да се знаят?

Предварително благодаря за отговора

Какво да ти кажа, нормално училище. Нервни учители няма, държат се добре с децата, взискателни са, имат желание да ги научат на нещо. Поне по мои наблюдения агресивните деца не са на почит и не се толерират. Ако има някакъв проблем разговарят с психолог и с учителите. Има доста странични занимания, наблизо е и читалище Славянска беседа. За сега съм доволна, а доколкото знам по основните предмети учителите ще им бъдат едни и същи до края на седми клас.

# 21
  • Мнения: 91
margo98 Благодаря много за отговора.  аз се колебая между 41 и 6 ОУ. Като цяло и двете са ми много близко , а като чели са еднакво добри училища. Само дето не мога да разбера какви учители в 6 ОУ сте поемат догодина 1 клас.

# 22
  • София
  • Мнения: 403
margo98 Благодаря много за отговора.  аз се колебая между 41 и 6 ОУ. Като цяло и двете са ми много близко , а като чели са еднакво добри училища. Само дето не мога да разбера какви учители в 6 ОУ сте поемат догодина 1 клас.

Аз бях ходила и до 41-во преди да се запишем, там не се ли учеше и религия. Май това не ми беше допаднало. Освен това докато разглеждахме, учениците търчаха и крещяха по коридорите, а охраната не можеше да ги озапти. Синът ми се стресна и не искаше да го записвам там. С две думи не ми допадна атмосферата в училището. Но все пак това са лични впечатления от едно посещение.

# 23
  • Мнения: 4
Здравейте!
Синът ми учи в 6 ОУ .Тази година завърши 4 клас с учител госпожа Кьосовска.Много интелигентен и добър човек,отличен преподавател.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 535
Интересува ме също и мнения за учители, които ще преподават в 1 клас догодина (2011-2012). Ако някой има представа, ще съм благодарна да сподели!
Всичко е продиктувано от това, че още се колебая дали да го оставя в градината или да го пусна в у-ще.

Дъщеря ми наесен ще е 4 клас, т.е. следващата учебна година 2011/2012 госпожата им ще поеме 1-ви клас. Мога само добри неща да споделя за нея - Димитрова.
За предучилищна не мога да дам отзиви - дъщеря ми беше в ДГ, но и нямах възможност да я пусна на половин ден...

# 25
  • София
  • Мнения: 94
Здравейте и от нас. Ние ще сме първолаци другата година. Интересува ме как се определя кои деца да посещават занималнята newsm78

# 26
  • София
  • Мнения: 403
От тази година училището е одобрено за целодневна форма на обучение и приемат всички деца в занималнята.

# 27
  • София
  • Мнения: 242
 newsm10 smile3521 Моят син е в предучилищна там. Много съм доволна и не съжалявам за избора да го отпиша от градината. Единственият проблем е (както и на повечето други места), че още нямат парно и мръзнат децата в първите 2 часа преди да се позатопли.  Naughty

# 28
  • София
  • Мнения: 94
От тази година училището е одобрено за целодневна форма на обучение и приемат всички деца в занималнята.
Супер Grinning Благодаря ти Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 219
Мили майки, мисля да запиша дъщеря си догодина в това училище. Искам да събера мнения дали училището е добро, как се класират децата учили там след 7-ми клас. Мнения за учителите по математика, английски и немски. В момента сме предучилищна в 112-то но мненията за горните класове са много оскъдни или негативни. А предучилищната подготовка хич не е лоша.

# 30
  • Мнения: 175
От тази година училището е одобрено за целодневна форма на обучение и приемат всички деца в занималнята.
margo nali za 6-to spemenavash?
Do koi klas e tazi celodnevna zanimalnia i do kolko chasa.....zaplashta li se ?

# 31
  • Мнения: 2 002
Синът ми учи в 143СОУ. Училището е добро,има ред и дисциплина,държи се много на добрата подготовка, голяма част от учениците участват и печелят олимпиади и състезания. Учи се много. Директорката и учителите са отдадени на работата си и се отзовават с готовност на всеки възникнал проблем.
    Но аз се сбъсках със следния проблем - той не е свързан с конкретно училище, а с цялата учебна програма. Материала, който трябва да се предаде е много като обем, има твърде много термини и нови понятия, които децата трябва да запомнят. Време и часове за затвърждаване на материала няма. Това ме тормози от 1клас, вече е в4-ти. Но сега вече положението е нетърпимо - до 4май трябва да е преподаден целия учебен материал.Пишат се безумно дълги домашни, време за игри и спорт-няма,взимат се по два урока на веднъж.
    Децата са преуморени, все по-често се бият в междучасията. И не съм съгласна, че за агресията са виновни само родителите, филмите и НЕТ-А. ПРИТИСКАТ ГИ ГОЛЕМИТЕ УРОЦИ, ПРИТИСКАТ ГИ РОДИТЕЛИТЕ ЗА ВИСОК УСПЕХ И НЯМАТ ВРЕМЕ ЗА ПОЧИВКА.
    Търся съмишленици сред родители, учители и всички, които се чустват потърпевши от това безумие-МОН и създадените от тях учебни програми. Ако може нещо да направим и да променим системата.

# 32
  • София
  • Мнения: 15 251
babyrose, занималнята е до 18ч. Не се заплаща. За всеки от първите класове е отделна. Доколкото разбирам, така ще бъде само за първокласниците.
Тази година има обща занималня за втори клас.

# 33
  • Мнения: 10
6-то е добро училище. Спокойно с добри учители. Директорката е разбрана и интелигентна- винаги може да се разговаря с нея по всякакви въпроси. Отделно като историк е на ниво. В училището има спокойствие- без напрегнатост и истерии. Самите преподаватели са свестни, е има и изключения, но са рядкост.

# 34
  • Мнения: 30
143 в сухата река ли е срещо билата

# 35
  • София
  • Мнения: 1 634
143 в сухата река ли е срещо билата

Да  Peace

# 36
  • Мнения: 819
Да и аз мисля,че 6-то училище е много добро!Имайте предвид,че е ОУ и няма големи какички и батковци,а това е голям плюс!

# 37
  • Мнения: 30
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.

# 38
  • София
  • Мнения: 1 535
Тук основно се пита за първокласниците, но ако някой може да помогне с информация за по-големите - 5-7 клас в 6-то  Praynig

# 39
  • София
  • Мнения: 403
Тук основно се пита за първокласниците, но ако някой може да помогне с информация за по-големите - 5-7 клас в 6-то  Praynig


Писала съм вече сигурно няколко пъти по този въпрос. Засега сме доволни, имаме малко разногласия с учителката по математика относно методите на обучение, малко ни куца и дисциплината, но като цяло не мога да се оплача. Училището е спокойно, надявам се да даде добра подготовка за изпита след 7 клас. До момента не съм съжалила за избора ни на основно училище.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 535
margo98 много благодаря   bouquet, ще се връщам да чета и назад  Embarassed

# 41
  • София
  • Мнения: 1 634
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.

Дали не е по-добре да запиташ в темата за 4-класниците? Thinking

Аз писах и по-напред - ние избрахме учителка в 1-ви клас, която след 2-ри се премести в друг квартал и в училище..  Whistling
Но за мен е било важно и това какво предлага училището като подготовка до 7 клас, а не само до 4-ти. Резултатите на децата от 143-то училище в кандидатстването след 7-ми клас, постиженията им на Олимпиадите - това говори за училището и учителите!
Писала съм по-назад, да не досаждам с повторения,.. Blush

# 42
  • Мнения: 2 002
Някоя майка на четвъртокласник от 143 може ли да каже какви са и впечатленията от учителките ,питам защото на есен те ще поемат 1ви клас и също имаме ли право да посочим при коя учителка да бъде детето.
      Синът ми Борис е 4 клас в 143 " Г. Бенковски", при г-жа Мариана Борисова.
       Преди 4 години нямахме право да избираме учителките, но имаше майки, които се познаваха с преподавателките и бяха избрали при кого да са.
       За г-жа Борисова мога само да говоря, от другите нямам преки впечатления. Грижовна към децата, успява да поддържа дисциплината в час, постига високи успехи. Ако има проблеми между децата, винаги се намесва и обръща внимание.
       Ако детето има добра начална подготовка( моя син не знаеше нито да пише, нито да чете) ще се чуства добре, ако не - по-добре да е при друга учителка.Имаше случаи, когато г-жа Борисова е болна и Борис е при друга учителка, той се чустваше по- добре, повече разбираше материала.
       Пишат се много домашни, няма нужда от допълнителни занимания.

# 43
  • Мнения: 2 002
   Вярно, че много отдавна никой не е писал, но след като разбрах, че синът ми има затруднения с учебния материал от типа на дислекцията , говорих с г-жа Борисова и тя много отзивчиво се отзова. Сега понякога изпитва Борис в междучасието, за да не се притеснява от другите деца, помага му ако не разбира условията на упражненията... И изобщо аз съм толкова впечатлена от тази Учителка!  Ако имате възможност да избирате- не се колебайте , по- добра няма да намерите!

# 44
  • Мнения: 1
Здравейте, на есен ще имам първокласник.  Мисля да го запиша в 6 ОУ София. Ще съм благодарна за малко отзиви - кои учителки ще поемат първи клас за учебната 2012/2013, както и като цяло за училището.

# 45
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Здравейте, на есен ще имам първокласник.  Мисля да го запиша в 6 ОУ София. Ще съм благодарна за малко отзиви - кои учителки ще поемат първи клас за учебната 2012/2013, както и като цяло за училището.

И аз съм в същото положение, до сега обаче не можах да се добера до информация!

Моля, ако някой има, да я сподели!

# 46
  • София
  • Мнения: 82
Още една майка на първокласничка за 6 ОУ тази година. И аз се надявам на някакво инфо за учителките на първи клас тази година  Praynig.

# 47
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Повдигам темата отново, за да попитам пак дали някой има информация за учителите, които ще поемат 1-ви клас за 2112/2113 година.

Благодаря.

И напишете нещо де! Едва ли пък ничие дете не учи в 6-то в 4-ти клас в момента! Мооооля!

# 48
  • София
  • Мнения: 421
Запис Twisted Evil.
По същия въпрос.

# 49
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Хайде де, напишете нещо за 6-то ОУ!

Моля, моля, моля, моля!

# 50
  • Мнения: 186
Повдигам темата, за да събера информация на 1-ви клас през 2013/2014 с 6-то ...

# 51
  • bulgaria
  • Мнения: 310
Аз също се интересувам от г-жите в 6-то и по-точно за Маргарита Косьовска. Моля за мнение.

# 52
  • София
  • Мнения: 503
Това което аз разбрах е, че освен Кьосевска  ще има 3 нови учителки , които ще водят 4 паралелки първи клас. Никой не знае кои ще са тези учителки все още.Нови ще са.

Пишете впечатления от училището и от всичко ,което се сетите.

Това което мен ме притесни е факта ,че момичетата от първите класове  ще учат на първи етаж , а ще ходят до тоалетна на втория етаж.Тоалетната на момчетата е на  първия етаж.Има само две тоалетни.Малкото стълбище ми се видя тясно,стръмно.............

Другото нещо ,което ме притесни влезнах в класните стаи на първия етаж ,където ще бъдат първокласниците- мирише на старо дърво вътре.Има миризма на стара къща.

На горните етажи има направен ремонт и стаите са прилични ,но парите не са стигнали за долния етаж на първите класове.Това ми обясниха.





# 53
  • Мнения: 2 553
Привет!

На мен ми предстои да местя дъщеря си там от новата учебна година. Тя сега завършва 2ри клас в друго училище, т.е. в 6то ще е от 3ти клас. Има ли някоя майка тук с дете на същата възраст в това училище - препоръчайте, моля, клас, учителка, споделете впечатления .. Благодаря!  Peace

# 54
  • София
  • Мнения: 82
2 Bad, моята дъщеря е колкото твоята. Сега е 2-ри клас и сме при г-жа Коларова. Това за мен е най-добрата г-жа. Когато се записвахме в 6-то, ни я препоръчаха и не съжалявам. Г-жата държи на всичко - учебен материал, дисциплина. Препоръчвам я с две ръце  Peace .

# 55
  • Мнения: 2 553
Много ти благодаря за отговора, Sweety_lady! Разкажи малко повече за училището - харесва ли ти базата, обучението, децата разбират ли се по между си?

# 56
  • София
  • Мнения: 82
Като цяло базата е старичка или поне на 1 и 2 етаж, където моето дете учи. На третия етаж правиха ремонт и доста добре. Обучението е на ниво, поне гарантирам за нашата г-жа. Дъщеря ми ходи на занималня - там са децата от всички втори класове - и по нейни думи класовете са на почти еднакъв материал, 1 до 2 урока напред или назад, зависи от учителя. За след 4-ти клас нямам наблюдения. За инциденти ако имаш предвид, досега поне аз не съм чула. Е и в нашия клас има 1-2 по-буйни (по-щури по-скоро) момчета, но г-жите се справят с тях и няма оплакало се дете.

# 57
  • Мнения: 2 553
Благодаря ти!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт