Повивате ли малките си бебчета?

  • 2 728
  • 69
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 390
Eli cz, лошото е, че някои педиатри го отлагат за 3 месец, но затова трябва да знаем, че ни се полага и е безплатен! ....
 Така, че бъдещи мами, настоявайте за талона, когато бебето ви стане на около месец, не чакайте!
След 3.ти месец  Shocked ле ле ле е е е
Майки настоявайте и веднага от педито този преглед, и не се оставяйте да ви баламосват че е без значение , колкото по рано толкова по бързо ще се оправи детето ако има нещо, да не говориме че след 3.месец бебето започва да иска да се движи, и фиксацията на крачетата ще бъде доста по голям проблем отколкото при новородено  Peace

и ние имахме същото като на  kinnie , но без коланчета за краченцата ами голям донапрен все едно, но същата поза се получаваше  Wink, определено си мисля че и профилактично да е в такава поза бебето като новородено, няма да му се навреди  Peace Hug

# 31
  • Мнения: 2 498
Повиването е отживелица....така му кажи на твоя мъж....

# 32
  • Мнения: 5 577
Не, не
Повиването освен, че не е по-добрия вариант, отнема много време.

Улеснете си живота!

Убеди мъжа си, моля те.
Толкова деца са гледани с памперси, нищо им няма на крачетата.

# 33
  • Мнения: 1 172
Не съм го повивала, с памперси е откак се е родил.
Ако не можеш да убедиш мъжа си, дай му той да повива бебето 2-3 дни, да пере пелени и да суши, после му покажи как е с еднократни пелени. Мисля, че бързо ще размисли  Grinning

# 34
  • Мнения: 7 821
Не съм повивала и съм против повиването!
Краката на децата са си прави, изкривяват се най-често от рахит или ако детето рано се изправи и проходи.
От друга страна зимните бебета най-често се претоплят и изнежват (което е допълнителна предпоставка за рахит и криви крака), а не се простудяват  Simple Smile .
Съветвам те да си купите някоя книжка за отглеждането на бебето, така и мъжа ти ще е влезе в час  Grinning . Може да помислите и за някой курс за бъдещи родители. А дали майка му не му дава ценните съвети  Wink ?
Успех и лека бременност!

# 35
  • Мнения: 603
Твърдо съм против повиването! Не само, че е опасно, но и няма никакви предимства.
Мъжът ми също ми беше подметнал нещо по въпроса, защото една приятелка си повива децата до 40 ден. Веднага дадох да се разбере, че и дума не може да става. А и аз си го гледам детето в крайна сметка.
Истината е, че и финансовите разходи не са по-малко, отколкото за памперси. Памперсите излизат между 30 и 40 лв. на месец. А пелените - трябва даси купиш поне 20 комплекта; всеки ден пране, сушене, гладене. И накрая бебчо постоянно мокър от главата до петите, а леглото му - локва Sick
Аз го пових 2 пъти с пелени - просто от любопитство. Резултат - след 10 мин. целият беше мокър.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Не съм повивала Naughty А и според ортопедите, крачетата трябва да са свободни, а не пристегнати Naughty

и аз ..плюс това не виждам как ще му е по топло при положение,че трябва да го разсъбличате при всяко напишкване...

# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Не съм чела другите мнения, че нещо ми е кът времето днес, но съм 99% сигурна какво са писали момичетата:)
Препоръчвам ти да слушаш предаването по радио Нет в понеделник от 19ч.
На гости ще е др. Алексиев - ортопед от...смело мога да кажа, световна величина.

Ако не на "некви майки от форума"...на него мъжът ти поне трябва да повярва.
Специално ще го питаме за неговото мнение по въпроса.

# 38
  • Мнения: 2 807
Не не съм повивала, това е отживелица.
И не защото памперсите са по-скъпи, в сравнение от пелените, които ще се използват многократно, а защото не е добре за тазобедрените стави не бебчетата.
При повиването опасността да се изкривят е много голяма.
Всъщност Kinnie е показала за какво иде реч  Wink

# 39
  • Мнения: 335
Mnogo Blagodarq na vsi4ki mili mami,koito otgovoreha na vaprosa mi  :bouquet:E dnes hvanah na6iqt tati i go nakarah da pro4ete vsi4kite vi otgovori i da ne povqrvq6 no te go nakaraha da se pozamisli v/u vredata ot povivaneto i mai ve4e sme na edno mnenie blagodarenie na vas Peace

# 40
  • София
  • Мнения: 4 423
Миличка, всички дами във форума сме били повивани, просто памперсите навлязоха по-късно в България, моята дъщеря също е повивана преди 15 години, нито тя има проблеми с краката, нита аз, предполагам, че и повечето от мамите тук,но, повиването както са ти казали в предишните постинги, е ненужно при наличието на памперси, не си усложнявай живота излишно Naughty Wink

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 701
Предизвиканото изкълчване на тазобедрените стави е изключително тежък проблем и ако не бъде своевременно открито и лекувано може да доведе до тежка идвалидност,болки и куцане.Затова дайте шанс на детето си да расте здраво и да се развива хармонично.
    1.Още от първия ден след раждането е необходимо детето да бъде поставено с разкрачени,свободно подвижни крачета.
    Запомнете,че първата седмица е най-важна,тя е ЗЛАТНА СЕДМИЦА за развитие на здрави ставипри разкрачена позиция и ЧЕРНА СЕДМИЦА при повиване със събрани крачета,предизвикващо изкълчване.Само тази позиция осигурява възможност за правилно развитие на детските тазобедрени ставички.
     2.Правилното развитие на ставите може да се постигне и чрез използването на профилактични гащи.
     3.Трябва да се премине от повиване към обличане на новороденото!
         Какво означава правилно обличане?
           -поставя се памперс
           -обличат се широки ританки,позволяващи разкрачване на бедрата
           -най-отгоре се поставят специални профилактични гащи,които поддържат физиологичната "жабешка"позиция на тазобедрените стави до 4 месеца.
     4.Когато носите детето си използвайте "кенгуру"или го носете на хълбок.
     5.Отглеждайте така детето си до прохождането му.
     6.Желателно е в първите 10 дни от живота на детето,неговите тазобедрени стави да бъдат прегледани от детски ортопед или педиатър,с ехография на ставите.
     7.Този преглед е задължителен,когато детето Ви е с повишен риск за луксация.
        Това са случаите,когато:
           -в семейството има родственик с вродена луксация
           -имате близнаци
           -имали сте трудно раждане
           -гънките на бедрата на детето Ви се разминават
           -краченцето е завъртяно навън
           -детето има други аномалии
Консултирайте се със специалист по детска ортопедия и то преди Вашето дете да е навършило 10 дни.

                                                                            проф.Борислав Владимиров,дмн
                                                                   Завеждащ Клиника по детска ортопедия
                                                      към Университетска болница по ортопедия "Горна Баня"

# 42
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
НЕ, не съм ги повивала.

# 43
  • Мнения: 2 407
Аз не съм я повивала и знам ,че не е хубаво за крачетата!

# 44
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Никога не съм го повивала. За мен това е ненужно и неразумно. А репликата, че бебетата се плашили от ръцете си и се чувствали по удобно повити е пълна глупост, я вас някой да ви вържи дали ще се чувствате удобно и добре.

Общи условия

Активация на акаунт