Повивате ли малките си бебчета?

  • 2 726
  • 69
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 577
Изобщо има ли майка, която е повивала?
Не съм чувала.

# 46
  • Мнения: 265
мислех първите дни да го повивам, дори си купих пелени за повиване, но като видях че в болницата не ги повиват и се отказах моментално. И не съжалявам. Това са остарелици с повиването и пелени вместо памперс.

# 47
  • Мнения: 260
Моля те не прави тази грешка! Заведи мъжа си при някой педиатър да му обясни компетентно, че краката на бебето са естествено криви докато проходи, след това лека полека се изправят. Затова памперсите са толкова широки между краката, защото това им е естественото положение, ако се пристягат може да се получи луксация и да осакатите детето заради бабини деветини! Ако се притеснява за студа, има дебели дрешки за целта. От свеки ли идва гениалната идея?

# 48
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
повиване твърдо НЕ отхвъря се като начин за отглеждане на бебешорите ,крачетата трябва да са свободно разкикерчени, като жабчета ,а не да се стиснат от пелените освен ако няма препоръка от ортопеда 

# 49
  • Мнения: 2 220
всяко здраво дете трябва да носи такива гащички като профилактично средство. [/i]

а нещо не съм чувала да се прави профилактично - само при назначение от ортопед.

Тити, аз съм чувала. Ортопедът, при който ние ходихме, препоръчва точно това на напълно здрави бебета - не само на моето, чух същото от още една майка. Но аз реших, че няма да му слагам ортопедични гащи - просто не ми се сториха удобни, за да се носят няколко месеца, реално без да има проблем.

# 50
  • София
  • Мнения: 2 227
Мили мамчета ще ви бъда много благодарна ако споделите своят опит относно повиването,защото ние с мъжът ми  имаме малко разногласия по тази тема.Той настоява да повиваме бебчо,иначе щели да му се изкривят крачетата,а и щяло да му бъде по топло,понеже го чакаме през Декември.Аз не сам много съгласна и предпочитам да ползваме съвременният метод-еднократни пелини.  Thinking
Ами чувала съм, че повиването на бебета в стегнати пелени или така наречения "повой", води до неприятни локсации на мъничетата...

# 51
  • Мнения: 88
kategorichko ne  Naughty,slagash li pampers ne povivash,na bebcho shte mu e dostatachno toplo i ot samia pampers i ot dreshkite s koito shte e oblecheno

# 52
  • на село
  • Мнения: 3 926
Изобщо има ли майка, която е повивала?
Не съм чувала.
Има има  Simple Smile аз съм повивала голямата ми дъщеря по стечение на обстоятелствата   Simple Smile, но и нея я повивах малко  до кръста.
Иначе малката въбще не е повивана и ортопеда каза -само памперси никакаво повиване.

# 53
  • Мнения: 934
Преди близо 11 години повивах голямата си дъщеря цели 4 месеца,докато успея някак си да се добера до памперси.После за нищо на света не оставих всички по възрасни от мен жени да ме убедят колко било вредно това памперса.Беше ад, кошмар и инквизиция, пробваи само 2 дена и ще ти стане лошо то не е пране гладене и сгъване по определен начин. Да не говорим че бебето почти 90% от времето мокро, дюшечето на леглото и то а като почне и да рита съвсем голо остава, а като е и зима да те питам как се сушат.Друг е въпроаса че си е чиста инквизиция по 24 часа да седиш стегнат като вързоп,сега не могат да ме накарат да погледна пелена без да ми стане лошо.Така че НИАКАКВО ПОВИВАНЕ това си е жива отживелица от миналия век.

# 54
  • Мнения: 5 183
От госта години повиването категорично се отрича от педиатри и ортопеди.
Не съм и аз!!!

Последна редакция: пн, 24 окт 2005, 15:21 от Maika

# 55
  • Мнения: 934
Освен че е вредно, както всички други вече са казали, повиването не води до изправяне на крачетата, това са пълни глупости.
Иначе в болницата, където родих, увиваха новородените хлабаво в памучно одеалце върху дрешките. Не се отразяваше на позицията на крачетата, само дето ръцете им бяха увити. И наистина спяха по-добре, успокояваха се някак си. Сигурно защото е малко като в корема - тясно. Така че може би през първите няколко седмици е добре да се прави нещо такова. Но без да се пристягат крачетата.
А иначе човек може да ползва пелени от плат и без да пристяга и да 'изправя' крачетата!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 271
Ти сигурно вече си си получила еднозначния отговор, но аз все пак ще споделя и своето виждане.
Като ходихме на ортопед (профилактично) в кабинета му имаше табло, на което изрично беше показано как НЕ се повива бебе - едно бебче беше увито като мумия. А отстрани беше показана правилната позиция на крачетата - разкрачено.
И аз им вярвам, защото едно време, когато не е имало ехографи, са си мислели, че така е правилно и не са можели да видят развитието на тазобедрените стави. А сега ние ходихме на 2 и на 6 месеца и всичко ни е на ред, защото носим само памперси... Едно време, когато са повивани бебетата, е имало 40% луксации - в по-леки, или в по-тежки форми, но все пак...  #Crazy
Ако не беше полезно, ние нямаше да си даваме парите за тия памперси, а щяхме да си караме по старо му - с чаршафите... Confused

# 57
  • Мнения: 1 072
Тук пък много го препоръчват, казват, че помага за спокоен сън и бебето да не се стряска от ръцете си. Не става въпрос за стегнато повиване, при което бебето да не може да си мръдне краката, но си е вид повиване. Забранено е при луксация, естествено. Но по принцип много се препоръчва. Даже аз го правех известно време, но реших, че няма ефект и спрях.

# 58
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
На тези, дето питат как така едно време всички сме били повивани, пък сме оцелели -  да кажа - мен са ме повивали стегнато и стрателно и в резултат на 10 години започнах да куцам, оказа се луксация, наложи се да ме оперират и да лежа 2 месеца в гипс, после още една операция, за да извадят едно клинче, което са поставили при първата операция, за да фиксира ъгъла на костта.
Луксацията много често може да остане недиагностицирана, но да се прояви при натоварване на таза - растеж при пубертета, бременност, раждане, носене на тежести...
Бебето се ражда с ненапълно оформени стави и за да се развият добре, то трябва свободно да си движи краченцата и да ги държи разтворени като жабче.
Отделно ползването на памперси ти дава време да се занимаваш с детето (иначе прането и гладенето е безумно, особено през зимата), памперсите ти дават възможност да му обличаш красиви дрешки, без да мислиш, че ще ги наака и съсипе... и тн... и тн...

# 59
  • Мнения: 2 609
Не,аз лично никога не съм я повивала Naughty.При нас в болницата обаче ги повиват и то над памперса,което знам че е още по-вредно,но....
Яна понежа беше седалищно,а такива бебета са предразположени към луксации,много ми беше притеснено дали това няма да и навреди,през тези 7 дни престой там

Общи условия

Активация на акаунт