Свежо лято вън е вече, расте и хубавее СЕПТЕМВРИЙСКОТО човече!

  • 23 786
  • 732
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,отдавна не съм писала и чела,но сме в един ремонт,който май стана вечен Close Изумена съм от това което прочетох доста назад в темата за близнаците и понеже нежелая да бъда премахната от нашата малка или по-точно вече голяма септемврийска групичка отделих време да прочета,защото найстина ми липсваше,но в нас е пълна бъркотия и едвам стигам до компа Mr. Green Искам да ви кажа че просто е страшно грозно това,което този човек или хора са направили и немисля че трябва да се затормозявате,защото няма по-важно нещо на този свят в момента от това да родим едни прекрасни деца през септември,които не заслужават да бъдат тормозени от такива неудачници.Знам че ние жените сме много импулсивни,съжелителни,с големи сърца,представям си на вас какво ви е било да четете ежедневно болката на тази жена и да преживявате това,но една жена може да преглътне всичко,така,че дайте му на този зелен сфетофар и неговия ред ще дойде #2gunfire Съжелявам за силните думи,но съм изумена както казах!!!
Иначе с нас и бебка всичко е наред,утре сме на преглед,нямам търпение вече,понеже не съм я виждала от 1 месец и 2 седмици,гледам обсъждате мерки,надявам се и ние да сме пораснали и да нямам проблеми(въпреки,че има едни болки от няколко ден аниско долу),но това да правиш основен ремонт по време на бременост е  една голяма глупост newsm78 Май много се разписах,хайде лек ден и само положителни емоций от тук нататък!!!

# 706
  • Мнения: 287
alexa-smile благодаря за съвета от 1 месец закусвам овесени ядки с кисело мляко, мед и орехи-като на моменти слагам и разни пресни плодове.Като видях хемоглобин 99 направо  Cry Вярно е, че не ям месо, но се опитвам да наваксвам с червените плодове( и по настояване на всички хапвах и малко свинско).Притеснено ми е много заради това ниско ниво  Tired и имах тайно надежда, че меда с орехите ще поддържат нивото от 115,което имах  Twisted Evil
Няма да се оплаквам повече, но съвсем умишлено започнах да хапвам храни, които уж повишават хемоглобина, а то......  Sad(е без месо естествено-просто никога не съм обичала, а сега още по-малко  ooooh!)

# 707
  • Мнения: 343
vany666, явно наистина няма да минеш без хапченца. Sad Моят преди повече от месец беше 105 и от тогава не знам накъде е. Факт е обаче, че сутрин ставам изморена и се чудя дали не е паднал още. Аз съм си и с ниско кръвно и това допълнително си казва думата. На мен и левкоцитите ми бяха завишени, но явно моята лекарка не смята за нужно да провери какво става.. Затова смятам и аз да си пусна едно изследване. Както предния път писах - ДКК ръчно броене. Батко ми каза, че това е по-точно и наистина имаше разлика в резултатите, а и двете ги правих в една и съща лаборатория с един ден /даже по-малко от 24часа/ разлика.
Освен това май и на пържолките ще трябва да наблегнем ние с теб. Wink

# 708
  • Мнения: 104
Момичета вижте аз каква количка си харесах, разгледайте сайта надолу има страхотни цветове!!!
http://cgi.ebay.co.uk/3in1-NEW-BABY-PRAM-PUSHCHAIR-TRAVEL-SYSTEM … sh=item414f1f5757
А иначе най-накрая и аз направих първите покупки, ето тук са:
http://september2010.snimka.bg/family/september2010.468998.19072674

# 709
  • Мнения: 35
Здравейте, вчера и днес бях по цял ден навън и не съм ви чела. Е снощи преметнах 2 страници и разбрах за близнаците и направо бях потресена. За това сега пиша и въобще няма да чета назад, за да не се ядосвам. Надявам се всички да сте добре.
цЕЛУВКИ ОТ МЕН

# 710
  • Мнения: 287
alexa май само с пържолки няма да стане  Wink ще гълтаме хаповете и това си е.Само бебо да е добре ще правя каквото кажат  Praynig

# 711
  • Мнения: 102
Момичета, отивам в Южния парк на "Цвете за Гошо", дано н е ме вали мнооого  Wink

# 712
  • Словения
  • Мнения: 32
Здравейте Grinning При мен нищо ново и затова само ще споделя за дроба - внимавайте, не е препоръчително да се прекалява с него по време на бременност. Вярно съдържа желязо, но също така и голямо количество витамин А, който не се препоръчва много много за бременни Peace

Хубав ден!

# 713
  • Пловдив
  • Мнения: 6 659
♥Димяни ♥, за ампулите желязо, да споделя личния си опит... И на мен ми се гадеше от тях, но по съвет на лекарката ми пробвах да ги разтварям в чаша сок. Пробвах с какъв ли не, но според мен, най-не се усеща гадния вкус в сок от портокали (на Куинс най-ми допада на мен лично...)
Айде  Hug от мен, че сядаме на масата Simple Smile

# 714
  • София
  • Мнения: 5 752
sweet_maniche,аз ампули не съм  пила Rolling Eyesсамо малтофер и ферофолгама Rolling Eyes

# 715
  • София
  • Мнения: 308
Хмм, и моят хемоглобин преди месец беше 113, но доктора явно не го счете за проблемен и ми предписа да пия само витамин В комплекс за десетина дни. Сега пак давах кръв, за да видим накъде вървят стойностите и дано не се наложи и аз да пия хапченца.  Praynig Че с месото съм скарана още откакто забременях. Дефакто съм на вегетарианска диета и се опитвам да наблягам на зелениите, орехи, мед, ябълки, череши. Не се сещам дали сме го коментирали, но е важно и как се комбинират храните, защото калция пречи на усвояването на желязото. Затова е добре богатите на желязо и на калций храни да се приемат в различно време. Кафето и чаят също снижават усвояването на желязото, за разлика от витамин С, който спомага.

# 716
  • Мнения: 287
Мирка и аз като теб съм скарана с месото попринцип не само през бременността, но явно само от другите храни не можем да си набавим достатъчно желязо за жалост  Tired Пиши когато ти излязат резултатите, дано при теб са добри  Praynig Аз направо останах потресена като видях моите показатели  ooooh!
На всички риткащи коремчета лека вечер  Heart Eyes Моят палавник от около седмица не ме оставя изобщо да си почивам.Много е активен и рита почти денонощно, даже на моменти се замислям дали е нормално чак такова движение  Crazy

# 717
  • Мнения: 22
Здравейте и от  мен в този късен час Simple Smile
Да кажа и аз ,че съм много възмутена от историята с близначетата !Но ,оказва се ,има всякакви ненормалници  smile3513 Това са жалки индивиди и точка !
Да се оплача от онзи ден съм си  вкъщи ,нали ме  болеше корема  #Crazy Тръгнах си от работа ,отидох на доктор и лекаря ми каза "Веднага отивай да лежиш и никаква работа !"  Sad
Изписа ми магнезий и два дни лежа .По-добре съм,но се поизплаших ,защото така ме болеше ,че не можех буквално да се завъртя ,камо ли да стана ...Плаках от болки  Cry Но съм по-добре вече.
Преди малко се изкапах и забелязах на едната ми ръка едни малки ,червени точици и ме парят  newsm45 Днес си хапнах черешки ,дали може да е от това?Ужас,какво ми става не знам  smile3514
Айде лека вечер и приятни сънища  newsm51

# 718
  • Мнения: 11
Flash Dance, аз за моя мъж въобще не си правя илюзии, че като мен с кеф и с часове ще се рови в интернет или в магазините, за бебешки неща. Просто някои неща на нас са ни в природата, насила да искаме да се интересуват, по-лошо ще стане. Знам, че има и доста изключения сред мъжете, но средно статистическите са като нашите май  Laughing. Аз до сега съм пазарувала за бебка само един път - преди месец и нещо. Стояла съм на бебешкия щанд почти час и половина, без да разбера кога е минало толкова. Ами моя мъж ще се побърка през това време - и то за дрешки. Хайде като дойде момента за количката, ще ходим заедно, но за друго - не. Но като му ги показвах комплектчетата вкъщи, много му беше интересно де, а пък като стигнах до едно плюшено розово гащиризонче, на което пише My Daddy Loves Me  Heart Eyes, много се умили.

Emilli Arie, супер за сините новини  Simple Smile! Много смешно си описала реакцията на таткото.

alexa-smile, аз ще ти кажа за течението, ако има нещо, в понеделник, но то все пак си е индивидуално. Но нямам представа - може мойта докторка да реши по презумпция, че е нормално и да не иска да ми взима секрет, ще видим.

Лелее, gala9, твоят избор на имена почти съвпада с моя - на първо място за сега ми е Дара обаче, не Дарина. А Карина си го харесвам много отдавна - имаше една героиня германка Карина в Гулденбургови  Laughing. Карина идва най-вече от скандинавските държави и означава "чиста". Третият ми вариант е Адриана, а четвъртия Калина, но не ми е толкова любим (но е единственото чисто българско). Сестра ми знае, че няма да го кръщаваме с американско или друго, което не се съчетава с българска фамилия, и ми каза, че според нея и Карина не се връзва с бг фамилия на -ова. Но аз пък не съм много съгласна, като гледам с какви имена сега си ги кръщават в Б-я... Моите варианти са по-скоро международни.

Assi, пази се с тези болки! А обрива дано е някаква временна алергична реакция наистина.

# 719
  • София
  • Мнения: 0
Относно желязото :   chef

Осмелявам се да ви дам една рецепта, която правя на моята снаха - тя много тежко понасяше хапчета, ампули ( гадене, стегнат стомах ) - още преди бременноста.  А и до сега почти не хапва месо, много рядко някоя пилешка пържолка!   
Затова - купувате хубаво ТЕЛЕШКО ШОЛ - половин кг.  Сварявате го в тенджерата под налягане с по-малко вода,  после го нарязвате  на парченца , които смилате в блендера,  докато стане на каша - прибавяте и от водата,  в която е варено месото. Слагате го в купа,  прибавяте - сока на 1 , 2 лимона,  сол на вкус , малко масло - пак на вкус и 2 ,3  АВОКАДА  смачкани с вилица . Разбърквате добре - става като ПЕСТО и слагате в малки бурканчета във фризера или хладилника, в зависимост от това колко често ще си хапвате!
На вкус е леко и приятно, може да се маже и на филийка . По 2 , 3 лъжички на ден е достатъчно!

Желая на всички ХУБАВ ДЕН !!!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт