2003 новите първолаци 2010/2011 - 4

  • 25 830
  • 754
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 3 421
Ели, дъщеря ми е същата - бяла, бяла, нежна кожа. Мажем винаги с 50+.
Обаче хората не знам защо не ми вярват - ааа чак пък толкова чувствителна, ти се престараваш, как така се връщате от море пък няма тен... и т.н.  Та и твоята леля и тя така явно.
Дефламолът ще помогне.

Ние чакаме класирането утре.

Манту сигурно ще правим септември.
Случили сме на страхотен лекар и сестра.
От както сме при него децата спряха да пият антибиотици - страхотен диагностицик и пресича нещата още в началото и в болшинството от случаите избягваме антибиотика.
А сестрата винаги има някакви бисквитки, бонбони и черпи децата. Просто не може да ревеш при нея дори когато ти слага инжекция. Grinning



# 736
  • Мнения: 2 474
Нашите ваксини винаги ги бием при личната докторка.Само последният път имаше притеснение,т.к имаше доста ревящи преди нас.Винаги е приемал спокойно ваксинациите.
Петьо има "тен" по рождение,но въпреки това го мажа с фактор 30 или 40 и ходим на плаж или сутрин до 11ч. или следобяд след 16ч.

# 737
  • Мнения: 390
Тази сутрин проверих в избраното училище - още не бяха изнесли списъците с приетите първокласници Rolling Eyes
По-късно звъннах на техния телефон и от там ми казаха, че чак септември ще ги обявят  #Cussing out
На въпроса ми защо миналата седмица казаха,  на 15-ти юни да проверим в списъците, ми отговориха ,че са се объркали  Shocked
Направо нямам думи...

# 738
  • Мнения: 872
Миналата година след едно зверско изгаряне купих една прополисова пяна - Антипантен. Подейства много добре.След първото намазване се поуспокоиха нещата. Препоръчвам го.

Момичета ,късмет с класиранато.

# 739
  • София
  • Мнения: 13 226
Манту сигурно ще правим септември.
Случили сме на страхотен лекар и сестра.
От както сме при него децата спряха да пият антибиотици - страхотен диагностицик и пресича нещата още в началото и в болшинството от случаите избягваме антибиотика.
А сестрата винаги има някакви бисквитки, бонбони и черпи децата. Просто не може да ревеш при нея дори когато ти слага инжекция. Grinning

И ние имам чудесен педиатър, обаче мантуто се прави или в тубдиспансера, или идват оттам мед. лица и те го правят и отчитат. Личните лекари не правят пробите. Също доколкото разбрах ако няма реакция самите хора от тубдиспансера правят и ваксината. Ако беше нашата сестра нямаше да има тоя проблем  Rolling Eyes


petia_d75
, е как така септември?Ами ако не приемат детето? Какво става тогава..  Shocked

Късмет на всички, които чакат класиране  Grinning

# 740
  • Мнения: 23 271
A аз онзи ден звънях на педиатърът на Дани и тя ми каза да го заведа за проба Манту при нея??!!

# 741
  • Мнения: 2 474
A аз онзи ден звънях на педиатърът на Дани и тя ми каза да го заведа за проба Манту при нея??!!
И аз мислех,че всички ваксини се правят от личната докторка,но ето,че при Ваче не е така. Thinking
Petia_d75,как така чак септември?  ooooh!

# 742
  • Мнения: 1 693
Добро утро.
Ели, как сте?
Момичета нямам думи за тези класирания. Защо трябва да изпъват нервите на родителите.
Късмет на всички които още не са записани.  Hug
Ние снощи бяхме на очен преглед. Резултата е за около половин година диоптри от 2 на двете очи, намалели на 1.00 и 1.25. Много съм доволна и същевременно се страхувам дали ще се задържат или пак ще почнат да се качват. Надявам се всичко да е наред.  Praynig Сега оставихме рецептата за да се поръчат стъклата и в събота ще ходим да ги направят. Добре поне, че се поема всичко от здравната каса и този път няма да плащаме нищо. Миналия път само рамката беше 100 евро. Но това е по наше желание. Иначе най обикновенни рамки и стъкла се правят безплатно за децата.
За мантуто все още мълча и се чудя. Тук нямат такава ваксина, не знам дали като се приберем в Бг ще ни издирват за да видят как са нещата.
Лек ден на  всички  Hug

Последна редакция: ср, 16 юни 2010, 09:31 от Vache

# 743
  • София
  • Мнения: 13 226
A аз онзи ден звънях на педиатърът на Дани и тя ми каза да го заведа за проба Манту при нея??!!

Ааа.. ми не знам... при нас в поликлиниката идват от диспансера в точно опредлен ден и час. Тогава се водят всички деца, защот като отворят ампулата с мантуто и слагат на няколко деца. Казаха, че другия вариант е в тубдиспансера. Аз мислех дори, че нашата лекарка отчита резултата. Оказа се, че не е така... отчита си се пак от човека на тубдиспансера пак в определен ден и час  Rolling Eyes

# 744
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
Хексилина, никъде в "белите " държави не правят Манту...
Не знам, що да се навирате да правите?! Тука казвате, че се водите по другия календар и това е!   Wink

# 745
  • Мнения: 1 693
Хексилина, никъде в "белите " държави не правят Манту...
Не знам, що да се навирате да правите?! Тука казвате, че се водите по другия календар и това е!   Wink

Бенджи, знам но аз я водя по лекари и в Бг. Дали няма да ме накарат да й направя. Дори и да кажа, че сме по друг календар. Не че не се припокриват де.  ooooh!
Не искам да я водя. като ви чета какво чудо е. Тук доктора й е толкова любезен и не само той. Заместващия и той е същия. С такова внимание се отнасят. Ако знаете как се слага ваксина тук, Вики в Бг би мечтала за такова нещо. Прави пътечки от различни животинки и най накрая я боцва. И то внимателно без викове и т.н.

# 746
  • Русе
  • Мнения: 11 925
  Аз задържам мантуто, докато е възможно.
Мина първата родителска среща. Оказахме се в друг клас, а не в този който очаквахме, където са повечето ни приятелчета. Но това има и добра страна, ще се запознае с още деца и няма да се разсейва със старите приятелчета. Той е атрактивно и социално дете и ще си намери приятели. А и има две момиченца, приятелки в новия клас, което е много благоприятно.  Laughing
  Иначе - имаме скъпи униформи и около 100 лева за помагала  newsm78. Но тях ще ги мисля август месец.
  Днес пак имаме гостенка. Играта се вихри около мен.Тя чете по добре от Светослав и се водят разговори на високо ниво. Много умно дете е.С мен разговарят по скайпа, въпреки, че сме в една стая и ме карат да им пиша писма. Какво ли ще е в пубертета  newsm78

# 747
  • Пловдив
  • Мнения: 5 034
И нашата родителска мина. Харесах учителката от пръв поглед.  Simple Smile
Децата са ги разпределяли по род. желание, по ДГ и по райони, така че, ще има и познати дечица, въпреки че, няма да е в най -близкото училище, където са записани почти цялата група от ДГ.
И при нас: задължителни униформи, около 100лв. Но от училището се надяват на пари по някаква програма и казаха да не бързаме... Wink

Mr. GreenПП: Изобщо няма да слагаме Манту /нито БЦЖ/, не му е слаган и Тетраксима... [/size]

# 748
  • Русе
  • Мнения: 11 925
 Бенджи, как организираш прескачането на мантуто. Защото чувам, че ще дойдат в училището и ще бодат масово при нас.

# 749
  • Мнения: 14 133
Бенджи, как организираш прескачането на мантуто. Защото чувам, че ще дойдат в училището и ще бодат масово при нас.
И аз така знам.  newsm78 ТПрескачането сигурно може да стане по някакви здравословни причини, макар и измислени.  Thinking
Ели, леля ти е за  #2gunfire
Късмет на още некласираните. Бързо оздравяване на болните и изгорелите.  Praynig
Времи ни е за нова темичка.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт